Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 30
 1. #1
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  47
  Postime
  3,393

  Rugova - vizit pune n Tiran

  Presidenti Ibrahim Rugova prej 8 deri m 10 shtator do t vizitoj Shqiprin

  Prishtin, 6 shtator - Presidenti i Kosovs Ibrahim Rugova, me
  ftes t Presidentit t Republiks s Shqipris, Alfred Moisiu, prej 8 deri m 10 shtator do t vizitoj zyrtarisht Shqiprin.
  Gjat qndrimit dyditsh n Tiran, Presidenti Ibrahim Rugova do t ket takime t nivelit m t lart shtetror me autoritetet e Shqipris, thuhet n nj njoftim t Zyrs s Presidentit t Kosovs.
  Si msohet, Presidenti Rugova do t takohet me Presidentin Alfred Moisiu, Kryeministrin Fatos Nano, pretendentin pr fronin shqiptar Leka Zogu I, liderin e opozits Sali Berisha etj.
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,826
  ...


  Rugova, presdenti i Kosoves, i zgjedhur si rezultat i shumices se votave qe mori LDK ne Votimet legjitime te bera nen kujdesin nderkombetar, vjen ne Tiranen ku pushteti ekzistues ka dale nga "gryka e kallashit" te Caush Qose Halito Asfali FinoRuco Nanove e Gjinush CIA-Mariz-Tenet-lino-Bolino-Berluskon Prodo Mafies..

  Ai mir ben qe vjen ne Tirane por cdo bej Ai ne Tirane..

  Ai do takoje nje President kukull sic eshte Moisiu qe ska ne dore asgje vec lulishtaren jevge te bahces se presidences..

  Ai do takoje nje hajdut miliarder sikurse Nano qe ka punuar gjithmone me anti-Rugovistet e Kosoves nen rrogoz.

  Ai do takoje Lek Zogun i cili ka mbetur keq financiarisht e nga halli po ben lojen e Nanos me shprese se i plotfuqishmi e mbreti de facto i Shqiperise Tos Enver Thanas Ramiz Nano do i jape ndonje cop nga pronat legjitime te familjes se Zogut.

  Ai do takoje gjithashtu dhe Berishen i cili ka vite qe nuk mbron dot as PD-ne e tije nga plumbat e PS-se .. as votat e Simpatizanteve te Pd-se nga celibash-Subashet e Enver Tos Ruco Nanos... e as mikun e dikurshem Rugoven e LDK-ne e tije nga plumbat e Shpifjet e shokve te Nanos ne Prishtine.

  Shkurt Rugova po vjen te talle menderet ne Tirane..

  Ne Shqiperi.. ne asnje zyre shteti e seli Partie Ai ska me asnje mik..

  Te pakten le te ruhet nga ndonje atentat qe Klos Halit Melaimet do ja bejne ne ndonji gerxh mali.. megjithse Shiku i Kosoves qe eshte anti-Rugov nuk vepron pa urdher te Nanos..

  Le te shpresojme se i ka ngele ndonji xhaje ne Shoqat Kosova qe do ta perqafoje sinqerisht Rugoven..

  Le te shpresojme se Ai do ti thote Shtetit Shqiptar..
  A i gjete vrasesit e kolonel Krasniqit..?

  Kaq ne e befte do ishte nje pun e mire..
  Pajtim me vrasesit nuk duhet bere..


  qashtu..

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Antarsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  Brari

  Te dhemb kjo miqesi?
  Te dhemb kur sheh per here te pare dy president shqiptare qe ftojne njeri-tjetrin ne vizite?
  Te dhemb te shohesh maredhenje te mira ne mes Kosoves dhe Shqiperis?

  Te dhemb ty,te dhemb....

  Kot e ke
  Kosova dhe Shqiperia jane nje.


  Ndryshuar pr her t fundit nga RTP : 07-09-2004 m 04:38

 4. #4
  Presidentit t Kosovs Dr. Ibrahim Rugova do t'i jepet titulli "Honoris Causa" nga Universiteti i Tirans

  Tiran, 7 shtator - Zyra e Presidentit t Republiks s Shqipris, Alfred Moisiu, ka lshuar nj komunikat n t ciln thuhet se Presidenti i Kosovs, Ibrahim Rugova sht ftuar pr nj vizit zyrtare n Shqipri, e cila do t realizohet nga data 8 - 10 shtator 2004.
  N programin e vizits parashikohen bisedime me Presidentin Moisiu, Kryeministrin Nano, Kryetarin e PD Berisha, kreun e LZHK-s, Leka Zogun, takime me prfaqsues t spektrit politik shqiptar, etj.
  Me propozim t Presidentit t Republiks Alfred Moisiu Presidentit t Kosovs Dr. Ibrahim Rugova do t'i jepet titulli "Honoris Causa" nga Universiteti i Tirans n nj ceremoni t veant n ditn e dyt t vizits.
  Presidenti Rugova do t vizitoj dhe segmente t rrugs Durrs-Kuks-Morin, ku do t pritet nga antar t qeveris dhe drejtuesit e punimeve. N vazhdim nj pritje i sht rezervuar Presidentit t Kosovs edhe n Bashkin e Lezhs; gjat vizits n kt qytet Presidenti Rugova do t vendos nj kuror n varrin e Heroit Kombtar Gj. K. Sknderbeu.

  Giha sht tulit e gjithshka bluen

 5. #5
  Presidentit t Kosovs Dr. Ibrahim Rugova do t'i jepet titulli "Honoris Causa" nga Universiteti i Tirans

  Tiran, 7 shtator - Zyra e Presidentit t Republiks s Shqipris, Alfred Moisiu, ka lshuar nj komunikat n t ciln thuhet se Presidenti i Kosovs, Ibrahim Rugova sht ftuar pr nj vizit zyrtare n Shqipri, e cila do t realizohet nga data 8 - 10 shtator 2004.
  N programin e vizits parashikohen bisedime me Presidentin Moisiu, Kryeministrin Nano, Kryetarin e PD Berisha, kreun e LZHK-s, Leka Zogun, takime me prfaqsues t spektrit politik shqiptar, etj.
  Me propozim t Presidentit t Republiks Alfred Moisiu Presidentit t Kosovs Dr. Ibrahim Rugova do t'i jepet titulli "Honoris Causa" nga Universiteti i Tirans n nj ceremoni t veant n ditn e dyt t vizits.
  Presidenti Rugova do t vizitoj dhe segmente t rrugs Durrs-Kuks-Morin, ku do t pritet nga antar t qeveris dhe drejtuesit e punimeve. N vazhdim nj pritje i sht rezervuar Presidentit t Kosovs edhe n Bashkin e Lezhs; gjat vizits n kt qytet Presidenti Rugova do t vendos nj kuror n varrin e Heroit Kombtar Gj. K. Sknderbeu.

  Giha sht tulit e gjithshka bluen

 6. #6
  Un dika nuk arrij t kuptoj?!
  Si mund t ket nj president kur nuk ka nj shtet?
  Si mund t ket nj president kur realisht udhhiqesh nga Bashksia Ndrkombtare?
  Rugova nuk mund t jet President pasi t jesh i till duhet t kesh nj shtet s pari.
  Petersen sht Presidenti i Kosovs e jo Rugova.
  Rugova sht nj kukull president , nj enigm e vet-emruar , nj paradoks apo nj ideologji fallco.

 7. #7
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjSikurDielli
  Antarsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,786
  Citim Postuar m par nga Beastmaster
  Un dika nuk arrij t kuptoj?!
  Si mund t ket nj president kur nuk ka nj shtet?
  Si mund t ket nj president kur realisht udhhiqesh nga Bashksia Ndrkombtare?
  Rugova nuk mund t jet President pasi t jesh i till duhet t kesh nj shtet s pari.
  Petersen sht Presidenti i Kosovs e jo Rugova.
  Rugova sht nj kukull president , nj enigm e vet-emruar , nj paradoks apo nj ideologji fallco.

  Kosovo President and Prime Minister Elected By Assembly

  After months of deadlock, the Kosovo Assembly has elected the province's first President and Prime Minister. In a single, open ballot, the Assembly overwhelmingly elected Ibrahim Rugova, head of the Democratic League of Kosovo (LDK), as President of Kosovo, and chose Dr. Bajram Rexhepi of the Democratic Party of Kosovo (PDK) as its Prime Minister.

  "I extend my warm congratulations to Ibrahim Rugova on his election as President of Kosovo, and to Bajram Rexhepi on his election as Prime Minister, said European External Relations Commissioner, Chris Patten. " Both men face a formidable task. The people of Kosovo look to them to make the newly established provisional institutions work effectively, and to work tirelessly to move Kosovo ahead."

  The Commissioner said that the European Commission looked forward to continuing to lend its full support to their work. The agreement was also welcomed by the United Nations Interim Administration Mission (UNMIK) as an important step for Kosovo's future.

  "In the spirit of compromise, your leaders have achieved a long-awaited Agreement. I am convinced that this Agreement can be the foundation for a better future of Kosovo, said UNMIK chief Michael Steiner in a speech to the Assembly. "The Secretary-General of the United Nations has wholeheartedly welcomed the Agreement," he said.

  Nine cabinet ministers were also named, while the candidate for the post of Minister of Agriculture, Forestry and Rural Development, which will go to a member of the Coalition Povratak, has not yet been confirmed, said UNMIK.  A e ki ma te qarte tash, a do me ta vizatu?

 8. #8
  Po , kt e kam lexuar dhe faleminderit q na e solle ktu.
  Aty ku dua t shkoj sht q ai nuk mund t konsiderohet vrtet nj president pasi vet Kosova administrohet dhe udhhiqet nga Bashksia Ndrkombtare e cila e zgjedh do vit personin e duhur pr rolin e Administratorit.
  Pra, nse Kosova udhhiqet nga Bashksia Ndrkombtare athere Administratori i vn n detyr t Administrimit publik dhe politik sht ai q duhet konsideruar si i till , si president.
  Rugova nuk mund t jet i till pasi Petersen realisht sht m i lart me pozit se Rugova.
  I bie q Petersen luan rolin e presidentit dhe Rugova luan rol tepr minimal.

 9. #9
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  47
  Postime
  3,393
  Kshtu duhet, bashkpunim sa m i madh me njri-tjetrin n t gjitha fushat dhe aspektet e jets shoqrore.

  Poashtu, kjo edhe shpejton ribashkimin politik t Dardanis me Shqiprin, q nuk mund t shtyhet m larg se viti i ardhshm.
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 10. #10
  Citim Postuar m par nga dodoni
  Kshtu duhet, bashkpunim sa m i madh me njri-tjetrin n t gjitha fushat dhe aspektet e jets shoqrore.

  Poashtu, kjo edhe shpejton ribashkimin politik t Dardanis me Shqiprin, q nuk mund t shtyhet m larg se viti i ardhshm.
  Kshtu duhet por nuk sht kshtu.
  E vetmja arsye q Rugova viziton Shqiprin ka t bj me faktin se Moisiu i bri ftes atij e jo nga dshira e madhe e vet Rugovs.
  Duke treguar respekt reciprok ndaj Moisiut pasi ky i fundit vizitoi Kosovn jo para shum kohsh , ai e bn kt vizit.

 11. #11
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjSikurDielli
  Antarsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,786
  Citim Postuar m par nga Beastmaster
  Po , kt e kam lexuar dhe faleminderit q na e solle ktu.
  Aty ku dua t shkoj sht q ai nuk mund t konsiderohet vrtet nj president pasi vet Kosova administrohet dhe udhhiqet nga Bashksia Ndrkombtare e cila e zgjedh do vit personin e duhur pr rolin e Administratorit.
  Pra, nse Kosova udhhiqet nga Bashksia Ndrkombtare athere Administratori i vn n detyr t Administrimit publik dhe politik sht ai q duhet konsideruar si i till , si president.
  Rugova nuk mund t jet i till pasi Petersen realisht sht m i lart me pozit se Rugova.
  I bie q Petersen luan rolin e presidentit dhe Rugova luan rol tepr minimal.

  Petersen eshte SRSG (shqip: PSSP), Special Representative of Secretary-General, (shqip: Perfaqesuesi Special i Sekretarit te Pergjithshem) dhe si i tille, Perfaqeson qendrimin e UN - OKB, se Ibrahim Rugova eshte kryetar i zgjedhur i Kosoves.

  Per me tej, Petersen nuk e udheheq Kosoven, po eshte ai qe perkohesisht ka mandatin qe ja ka besuar Sekretari i Pergjithshem, me udheheqjen e aparatusit te UNMIK - gje qe nuk e ben udheheqjen e Kosoves te njejte me udheheqjen e UNMIK. UNMIK eshte nje organizate, nje ish-qeveri-tani-monituruese e qeverisjes reale te Kosoves, prandaj Rugova eshte me i larte se Petersen per te vetmin fakt se Petersen perfaqeson nje organizate/mision/union kombesh, e nuk eshte shtetas i Kosoves, e as nuk eshte i zgjedhur nga populli.

  Roli i Kryetarit ne nje shtet parlamentar, nominalisht eshte i vogel, po sa per ta sqaruar poziten e dispoziten, eshte Petersen qe takon Rugoven ne rezidencen e ketij te fundit, e jo Rugova qe takon Petersenin, ne rezidencen e UNMIK. Nese e njeh sadopak protokollin, e kupton se cka dmth kjo.

  p.s. tema nuk eshte per pozite te Rugoves. nese ke dyshime, hap nje teme e flasim atje.

 12. #12
  p.s. tema nuk eshte per pozite te Rugoves. nese ke dyshime, hap nje teme e flasim atje.
  Cilin nnforum sugjeron ti ta hap?
  Po e hap te forumi Problematika Shqiptare.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Beastmaster : 08-09-2004 m 00:12

 13. #13
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  47
  Postime
  3,393
  Citim Postuar m par nga Beastmaster
  Kshtu duhet por nuk sht kshtu.
  E vetmja arsye q Rugova viziton Shqiprin ka t bj me faktin se Moisiu i bri ftes atij e jo nga dshira e madhe e vet Rugovs.
  Duke treguar respekt reciprok ndaj Moisiut pasi ky i fundit vizitoi Kosovn jo para shum kohsh , ai e bn kt vizit.
  Beastmaster
  Rugova ka ndryshuar dhe do t ndryshoj edhe m tej, n kt edhe ky bashkpunim q sht duke u br tani, do t luaj rol t madh.
  Poashtu edhe ai e di q gjith kombi jon sht pr ribashkim, dhe poashtu jam i bindur q edhe ai do t jet pr ribashkim sepse edhe ai e di q prve vullnetit ton pr ribashkim, sht edhe interesi m i mir i gjith neve duke prfshir edhe vet at. Dhe edhe sikur ai t mos jet pr ribashkim (gj q nuk mund t ndodh), ai nuk mund dhe nuk do t dal kurr kundr ribashkimit kombtar, pr vet interesat dhe vullnetin ton pr ribashkim.
  Ndryshuar pr her t fundit nga dodoni : 08-09-2004 m 00:50
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 14. #14
  G J I G A N D I Maska e Nickmaster
  Antarsuar
  25-11-2002
  Vendndodhja
  San Francisco
  Postime
  183
  Vizita e Ibrahim Rugoves ne Tirane per mendimin tim duhet te qe bere shume e shume me shpejt, dhe kjo vizite nga ana politike do te vleresoje politiken e tij ne prag zgjedhje, si dhe te takohen me politikanet tane agjenta te serbit, grekut sic eshte Nano me soj e sorollop bashke me ate plakun matuf i thote the vetes president. Te ghitha keto ndodhin se ne vemi ne kuti votime dhe zihemi me njeri tjetrin se kush eshte me shqiptar kur keta e kane treguar veten ne te gjitha anet qe punonjne per keto agjentura, nen preteksin e tolerances demek ne shqiptaret duhet ti tregojme botes se jemi me kulture e tolerance dhe aspak nacionalista kete ruge ndjek ai Greku qe kemi Kryeminister bashke me Zonjen e pare te rugeve te Athines e Selanikut se tani ka ardhe dhe na eshte bere dhe biznesmene e madhe. Ne shqiptaret e kemi vleresuar veten se jemi te zgjuar por e verteta eshte se ne kete zgjuarsi e tregojme ne bote, dhe jo aty ku duhet. Ne hoqem zvare bustin e Enverit pas 5 vjetesh kurse ky qe ben miliarda here me keq nga merhumi se per arsye ne jemi ne democraci dhe tani demek u zgjuam dhe ne fact me keq ben. Pa llogaritur pasurite, vilat, parate, e regullimin e fisit te tije e te nuses se re e te vjeter nuk mund te percaktoje tjeter se si dihet sa mund te mari se ai eshte safi grek po thot qe jam mysliman. Por fjalen qe mos te zgjaten per ate felliqsiren duhet te terhequr zvarre i gjalle dhe ti sekuestrohet e gjithe pasuria, nuk e kuptoni qe po na tall si ne kohen e Doktor Adhamudhit ku na thote ska shtepi, pasuri, etj, etj. Na dalin dhe ca na mbrojne u vjen dhe keq bile ca jane gati ti lidhin dhe pjese nga pasuria e tyre. U zgjata shume por e them me bindje largimi i te dyve nga politika do te shenoje nje shprese te re per shqiptaret te pakten brezi i ri qe mund te vije nuk i ka zgjedhur Ramiz Alia, (Asfalia Greke, ose UDB) vetem atehere te shpresojme. Se per Rugove ne te gjitha intervistat qe i kam lexuar me cudit ndoshta flet per Kosoven e vitit 3500 sepse ajo ka shume halle probleme qe nuk i zgjidh dot me nje vajtje ne Shqiperi, Vatikan, Serbi, France, Amerike e ku ta di une tjeter. Ne radhe te pare ai duhet te gjeje gjuhen me forcat politike atje dhe pastaj te kerkoje ndihme nga Komuniteti Europian. Sepse ne nuk jemi te qarte mbi ato cka deklaron, si psh, ndrimi i flamuri?????? ndrimi i emrit ose i fese??????????? ne e dime qe eshte e drejte e cdo njeriu te vendose per veten por roli i tij ndryshon nga nje njeri i zakonshem. Dhe te gjitha keto i ben vetem e vetem se ka disa kosovare shqiptare qe e duan dhe e respektojne per kontributin e tij dhe familjar sepse ata e besojne me shume nga qe atij i jane vrare shume pjestare te familjes dhe ai nuk mund te shitet. Le te kthehemi njehere tek ngjarjet e Kosoves dhe te kujtojme biseden me Miloshevicin se si qeshte kur ne Kosove behej hataja. Ne pame Putin e Rusise ku u vrane 400 veta dhe nuk e pame te qeshte cfare emri do ti veme asaj mbase une gjukoj gabin me thoni ju. Dhe se fundi nuk e kuptoj arsyen e ardhjes pas 7 vjetesh, mos ndoshta ndryshoj politika shqiptare, apo e tij, Apo mos i thone nga Europa and America qe duhet te bashkoni ne mendime. Sepse neper takime dhe politikanet tane nuk kane te njejten opsion me ata Kosovare, bile dhe ne takimin qe beri me Nanon ne Kosove shkembyen replika sepse ky Greku yne ka mare te tjera directiva nga Greqia. Prandaj bashkeatdhetare te dashur ne duhen te shporim kete farse te keqe qe kemi dhe pastaj te gjykojme sepse ne jemi shtet pa porte a pa dritare, mendoni ceshte bere me Shishin e kontrollon Nanou me gruan Agjente te Asfalise Greke dhe Shqiperia eshte bere kashte e **** te me falni. Keto ishin disa nga mendimet e mia qe ndoshta nuk i kam korrrektuar mire te me falni por besoj se duhet te puqemi ne te njejten mendim. Cdo njeri ka shume per te thene per kete ose ate problem por duhet ne fakt nje perqendrim me i gjate te shprehesh realisht mendimet e tua.
  *Software is like sex...it's better when it's free.*

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,826
  Rtp !


  mos na shit varak cokullatash per patriotizem ketu.. sidomos mua..


  asi bashkimesh qe don ti i kemi pa moti..

  bashkime ne festival te gjinokastres..Dervish Shaqja tuj i knu Enverit bashk me ndoj kopuk mirdite a Kopliku a ndoj grup Terbaci..e bashkim ne piktura e vjersha.. nuk na duhen ma..
  kAN ARDH KOH TJERA..

  rtp ..do me than radio televizioni i Kosoves.. dhe po ky rtp nuk eshte deri me sot ala instrument qe i sherben bashkimit kombetar..por vec nji strofull enveristo qose-demacoista stalinisto-milloshevicistesh..

  e kete e di krejt kosova..
  shko ndreqe ket rtp-n pastaj eja shit ketu pralla..

  nuk ka burr qe e lun fjalen time ktu sepse flet e verteta ktu e jo un..

  hidhi posht fjalet e mija qe i kam than aty ma lart e diskutojm..

  qashtu..

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Antarsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  Citim Postuar m par nga Brari
  rtp ..do me than radio televizioni i Kosoves.. dhe po ky rtp nuk eshte deri me sot ala instrument qe i sherben bashkimit kombetar..por vec nji strofull enveristo qose-demacoista stalinisto-milloshevicistesh..
  Brarit dy fjel:
  Maspari kur t`ma permendsh emrin/nofken time, qu n`kam.
  E dyta:aj strofulli qe e permbledh ti me stalin ,enver,qosje,demaq,millosh,hamam e hyre ...hmmm m`duket e ke ngaterru ti mjeran,ai e ka nje shkronje ma ndryshe,ne ketu e quajm RTK.
  Edhe,bashkimin qe potencova ishte ai ne zemer oj lartmenquni.
  Kot i hapim kufijte kur nuk i hapim zemrat.
  Tash,sa i perket asaj cka te citova ne te zeza ma larte,nuk du me i nxjerr vedit pune ma shume e me ta t`fillue edhe nji here se e paske nje koke te stermbushun me tul dhe kashtee me del pune,keshtu qe do ta perseris vetem edhe nje here:
  Kurr mos u mundo me hedhe pleh aty ku fillojne te rregullohen maredhenjet ne mes shqiptareve!
  Kurr!
  A nuk ju mjaftuan decenie te tera ndarjeje ne mes vedi?
  A nuk ju mjaftuan vrasjet e bera me njeri-tjetrin?
  Deri kur,deri kur kenaqeni me urrejtje?

  Sikur presidenti i Rugoves te mos falte
  e prek koken ku do te shpiente ky veprim popullin shqiptar?

  eec....

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Antarsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  Citim Postuar m par nga Nickmaster
  Vizita e Ibrahim Rugoves ne Tirane per mendimin tim duhet te qe bere shume e shume me shpejt, dhe kjo vizite nga ana politike do te vleresoje politiken e tij ne prag zgjedhje, si dhe te takohen me politikanet tane agjenta te serbit, grekut sic eshte Nano me soj e sorollop bashke me ate plakun matuf i thote the vetes president.
  Sa i zgjuar na qenke?
  Po keshtu,te lutem me trego pse zoteri Rugova gjezdisi boten,mori sa e sa shperblime,nominime,....ishin te gjitha keto per menimin tende qeshtje votash?
  Don ti numeroj?
  Se per Rugove ne te gjitha intervistat qe i kam lexuar me cudit ndoshta flet per Kosoven e vitit 3500 sepse ajo ka shume halle probleme qe nuk i zgjidh dot me nje vajtje ne Shqiperi, Vatikan, Serbi, France, Amerike e ku ta di une tjeter.
  Si nuk e paska dit kete pune Rugova,habitem,e qenka harxhu kot neper rruge poshtee larte!?
  Ne radhe te pare ai duhet te gjeje gjuhen me forcat politike atje dhe pastaj te kerkoje ndihme nga Komuniteti Europian. Sepse ne nuk jemi te qarte mbi ato cka deklaron, si psh, ndrimi i flamuri?????? ndrimi i emrit ose i fese???????????
  Eshte diskutu shume per kete pune,eshte fol e perfol 2000 here,dhe po hape nje nga temat e keti forumi do te gjesh spjegime lidhur menderrimin e flamurit,himnit,emrit...
  ne e dime qe eshte e drejte e cdo njeriu te vendose per veten por roli i tij ndryshon nga nje njeri i zakonshem. Dhe te gjitha keto i ben vetem e vetem se ka disa kosovare shqiptare qe e duan dhe e respektojne per kontributin e tij dhe familjar sepse ata e besojne me shume nga qe atij i jane vrare shume pjestare te familjes dhe ai nuk mund te shitet.
  far kokboshsie e pashoqe!

  Mendon ti se populli vetem e vetem pse ia vrane shkijet gjyshin dhe baban ia falen voten?
  O master,pse nuk e shiqon realitetin me sy hapun?
  Kur presidenti i Kosoves bashkoi shqiptaret dhe filloi punen e ti
  ti besoj se ende ke qene tuj thith gjirin e nanes....
  me shume ka presidenti vepra se ti vite!

  Le te kthehemi njehere tek ngjarjet e Kosoves dhe te kujtojme biseden me Miloshevicin se si qeshte kur ne Kosove behej hataja. Ne pame Putin e Rusise ku u vrane 400 veta dhe nuk e pame te qeshte cfare emri do ti veme asaj mbase une gjukoj gabin me thoni ju.
  Quditem edhe sot,mbas 5-6 vjeteve te kete koka shqiptare qe ende besojne se takimi Rugove-Millosh ka qene takim i buzeqeshjeve dhe "bisedimeve"!Kur lexoj keta rreshta me qeshet,paramendoj nickmasterin se ai beson se SuperMan-i fluturon!
  Me dhimbesh,
  me dukesh i mjere dhe i lene mbrapa o Nickmaster..
  Dhe se fundi nuk e kuptoj arsyen e ardhjes pas 7 vjetesh, mos ndoshta ndryshoj politika shqiptare, apo e tij, Apo mos i thone nga Europa and America qe duhet te bashkoni ne mendime. Sepse neper takime dhe politikanet tane nuk kane te njejten opsion me ata Kosovare, bile dhe ne takimin qe beri me Nanon ne Kosove shkembyen replika sepse ky Greku yne ka mare te tjera directiva nga Greqia. .
  Nuk the gje prej gjeje.
  Shpesh populli thot:"Kur nuk din,hesht me mire"


  Pershendetje!

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,826
  RTP .. tash e pash se nuk koke RTK..

  cka do jet kjo rtp adhahile..
  nejse..

  o RTP ke than:


  ---
  Sikur presidenti i Rugoves te mos falte
  e prek koken ku do te shpiente ky veprim popullin shqiptar?

  eec....
  ---

  Ngo trim..e ngo mir.. se di ma shum se ty e se rugova e se dac hamit frikacaket..qe dhi.hen ne brek prej dugoll hajnave..

  me i fal vrasesit te shpije ne pafundesi vrasjesh..
  fal per Xhem e fal per drin ..fal per tahir e fal per Ahmet..kjo nuk ban..

  Kjo tregon dobesi e jo shpirtmadhesi..

  E kjo eshte pika ma e dobet e Rugoves.. Ai eshte i pafuqishem..

  dalim tek vizita e tije..

  Mir e ke se duhet me i perkrah kto vizita por une kam te drejt me i ba analiz situates andej dhe ketej gjat kesaj vizite..

  meqense ai do takohet me moisiun.. nanon..berishen..Leken.. e ndoj pellumb..une i bera nje paraqitje ketyre tipave..

  Dhe analizen time hidhe ti posht po deshe.. por jo me sofizma..te llojit kali han bar..se kto i dime..

  Pra rugova vjen te takoj Nanon..

  Le te ndalemi tek Nano..

  Ka nje dicka pozitive tek Nano..qe ai nuk ja u ban krejt qefin qose Thaqave.. kur vjen ne Prishtin e takon rugoven..
  Pra ai prish qef me Banden e tije..e kjo hyn tek dicka plus..

  por..mos harrojme se ka dhe lojna..
  Nano kontrollon Kosoven me shume se rugova..kjo eshte fakt..

  ne se rugova del e thote.. a po vini vllazen prishtinalij.. ta pastrojm pak lulishten para skenderbegit prej letrave.. a e din se nuk i dalin as 20 vet..
  Ne se nano prej selanikit a monte karlos i ban nji xerr thaq Halitit e i thot e dua te pastrume krejt lulishtet e kosoves.. a e din se del trecereku i kosoves ne pastrim..

  Pra Nano eshte dhe zot i kOsoves..natyrisht jo zot qe ta bej republik por Zot per aq sa i duhet atij kosova..

  Erdh Nano ne Kosov dhe takoj banden e tij.. qe dihet kush jan ata..
  Nano e din mire sa fuqi ka Rugova ne kosov e sa ka halit thaq jakupi..

  Tash dalim ne tem ..

  Pra Nano gjat bisedave me thaq halitat ka kuptue planet e halit Thaqave qe po pergatisin "ngjarjet e Marsit".
  edhe ne se Nano i ka mesue per kete edhe ne se Nano ska gisht ne kete..lidhjet Nano rucoKlos Mejdano Met..me demaqo..qose thaq halitet jane aq te forta sa patjetr Nano ka qene ne mos ne timon te atyre ngjarjeve por pa tjetr ne dijeni te planeve..
  E Nano si largpames qe eshte duhej ti thoshte..ne se e don Kosoven.. se po i bet ato Rrumpallat e Marsit do ta veshtirsoni te ardhmen e Kosoves..

  Mirpo Nano sec tha nuk dime vesh ne vesh me Thaq Halitat por dime ate se ato ngjarje u zhvilluan dhe se Kosova pesoj shum keq nga ato ngjarje..

  Pra..po dal atje ku desha me dal.. Qe RUGOVA nuk po takon Shqiperine sot ne Tirane..por nje batakci qe tallet me Kosoven.. E kte duhet ta dij Rugova..

  Tjetr Nano patjetr e din se kush e vrau Ahmet Krasniqin..
  Ska gje qe nuk e din Nano..
  Rugova edhe ne prishtin duhej tja thoshte hapur pa frik..Nanos.. Nano..mir se ki ardh..urdhno nji kristal..e do djath Sharri ..
  Jo flmn do thosh Nano sdu kristalla shpellash se grueja ime idon pi Roterdamit Brilantat..
  ani mir Shok Nano.. per cfar do bisedojmpra..
  Cka te dush o Rugov.. do thosh Nano..
  Ani pra..une bre shoki Nano e kam nji peng ne zemer.. Ma keni vra ministrin tim ne Tiran.. A ban me dit kur po i nxirrni ne gjyq qata pisa..
  hmm ee ee ehmm do thosh Nano..nuk di gje andej une..
  Ashtu ..hajt pra bar b..ethen nga ki ardh..
  Kaq..

  Keshtu behet Bashkimi Kombetar.. or ti RTP..
  Me GUR sinqeriteti e jo me buzqeshje rrenacakesh..

  Spo e coj ma gjat por po dal tek Berisha..

  Rugova takon dhe Berishen..por Berisha esht ai qe para tre javesh takoj Ramush Haradinin.. ne Tirane..

  Rugova duhet ta ket dhe nji bir ne zemer..vrasjen e Tahirit..

  Kush e vrau..

  Dihet..Banda anti-Rugov.. Thaqo qose Ernesto Lumo Mavro Haradino Jakupo halitiste..
  Je kunder kesaj ti RTP?

  E une nuk e pranoj po te isha Rugova.. takimin me ate qe puthet me nji nga ata qe ka vrare mikun e tije e aktivistin Tahir Zemen..

  vec asaj banda qe vrau Azemin ..hajdarin ka lidhje te ngushta me Gjinush Ramush Thaq Halit in..

  E per hir te Azemit nuk bahet miqesi me banditet plackites te llojit ramush Thaqo Halit..

  berisha rrugen per ne vashington sduhet ta kerkoj me ane te nji hajni si ramushi..lum e lum se esht ky hajn mik me dioguardin..
  pun boshe..

  Pra i vetmi qe ngelet me u taku eshte Leka pOR DHE lEKA KA GJYSMEN E oBORRIT ME SPIUNA TE nANOS..DHE TRECEREKUN E DEPUTETEVE ZOGIST I KA SPIUN TE nANO kLOSIT..
  PRA DHE PUNA TIJ ASHT NJI VRIM NE UJ..

  dalim tek Moisiu..

  moisiu sqe ne gjendje te organizoj zgjedhje te drejta.. Pra mund te themi se ai nuk eshte president..se President eshte Celibashi i Nanos..

  Pra ke po vjen me takue rugova?

  Nje band hileqaresh..
  kaq..

  E keshtu o RTP po e don ti bashkimin?

  Me kto diplomacina rrufjanesh..

  turp..

  tjeter..

  do i japin nje titull rugoves..mir le tja japin.. Universiteti eshte i popullit..

  Tjerat cka i ke than i ke te drejta o rtp..

  Por punet nuk jan mire..
  Psh Daci ka ba nji krim e un do them..
  Ai tha.. mos bani punen e dreqit..

  Dhe kte ja hodhi atyre njerzve qe nuk jan frikacak si Daci por si burrat kan denoncuar vrasesit..
  Pra Daci ju bashkua me kte deklarat bandave vrasese..Pra vazhdoni vrisni ju o banda..Keshtu perkthehert ajo deklarat prej legeni e Dacit..pik..

  tradheti tjeter e DACit dhe shokve te tije..eshte.. aprovimi i tekstit te deklarates ..per vlerat e UCK--sipas modelit te Dugoll spiunit..

  Ajo deklarat i forcoi pozitat e vrasesve dhe ishte nji turp e tradheti ndaj luftareve te FARKUT..
  pik..

  RTP pa principe ska bashkim..
  pik..

  qashtu..

  e matu me mue kur flet se i di punet ma mir se tan katundi yt ..

  tung. cdo te mire..

  a se harrova.. mir ke than se fillon me hapje zemrash..

  bashkimi pra behet me zemer jo me lojna..

  tung dhe njiher..
  Ndryshuar pr her t fundit nga Brari : 08-09-2004 m 11:49

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e dallandyshe
  Antarsuar
  23-02-2004
  Vendndodhja
  ne bina te ullirit
  Postime
  144

  Thumbs up  Welcome to Albania Rugova is your and ours heart
  (Jeni i mirepritur ne Shqiperi Rugova eshte zemra e juaj dhe e jona)
  [ Trimeria-aroma LIRI//Tradhetia-kerrme llum i zi!]

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Antarsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  Brar I nderuem

  Mos ma ngaterro nje shkronje,se me prek shume.Duket vetem nje shkronje,ndoshta.por peshon shume .Ajo shkronje shkruan romane,bene rexhi horrore per fiilmaPra,duket si shkronje K,por ne fakt ajo vret,shkaterron,debillon,deskriminon,perqane,perge njeshtron,uzurpon,dhunon gjithcka cka quhet shqiptar dhe flet shqip.
  Andaj,jam shume I ndijshem per ate qe ma ngaterron kete shkronje.

  RTP-ja eshte homlles*rrugesh....
  RTP-ja ka pas bindjen se do te kthehet vetem kur Kosova te kthehet n pronsi shqiptare, n pronsi t Kosovs. Pra kur Kosova t`i kthehet Kosoves.
  Mirepo kot,kaluan pes vite,e kushedi edhe sa do te kalojne e ky televizion do te bredhe rrugeve me duar n`xhepa buz objektit te RTP-es duke i shiqu `uzurpuesit`shqipfoles si qerdhe femijesh (aludoj ne RTK pra )duke qeshe e lozur neper shtepin e tyre...
  Nejse,nuk eshte tema per RTP-en,as per RTK-en,por e zgjata se me preke keq,
  me falni!


  Pajtohem me ty zBrari,edhe pse,natyrisht ndjej nevojen me t`kritiku dicka,me nderru naj pik a presje,se nuk bene me ta pelqy mendimin kry e keput,andaj edhe quhem shqiptar!
  Maspari s`parit,mos ma shkruej emrin e nanosit me te madhe, e te Rugoves me te vogel,se e ke vrejt qe jom i ndijshem ne nje shkronje!

  Masdyti s`dytit,zoteri Rugova ne ftesen per vizite qe i beri nanosi n`Prishtine i pat thane:
  -Kur te shkrihet borakjo fjali flet per ata qe e lexojne `boren`si ngrirje te mardhanjeve Shqiperi-Kosove.Andaj,nuk ishte e rasatesishme se nanosi me Moisiun nderruan nje politike,ashtu befasi,per Kosoven,edhe ate disa dite me pare!E din ti besoj shume mire,se je menqunija e katunit dhe besoj nuk te ik noj lajm per se koti.


  Mastreti s`treti,sikur Rugova mos te falte,(lexo falje: mos replikim ne sharjet dhe `marifetlleqet`qe i qenisnin per te surroi,qosja,thaqi,muqi,uups m`fal : ramushi,luma,haliti,jakupi,dugolli,demaqi ,emrushi ,e hamama tj
  a pyet veten cka do te ndodhte,a thu?
  Do te ndaleshin vrasjet?
  Do te behej Kosova e pamvarun?
  Do ta emanciponte popullin mbrenda nate?....

  Une shpesh them:Rugova ka qene dashte te jet president i Zvicres,i nje populli qe qmon dhe vlereson punen e ti.E jo te nje populli qe maspari hunt e veta sdin mi fshi e knej si te del prej pelenave bertet UK,Rugoven derisa gjithe bota e qmon si nje Mandell ,keta veq mbesin tuj leh e leh e leh per te.
  Ai falilehjen e qenve,ai fali "uzurpimin "Adem Jasharit,
  ai nuk akuzoi dhe nuk drejtoi gishtin ne aske,
  edhe pse,jam i sigurte se di shume mire se kush e vret Kosovenmirepo,fale menqunis dhe largpamsis se ti ,ai hesht,hesht,se nuk eshte koha.

  .(gjyshja ime thoshte:Mos e ngacmo m.tin se qelbet)

  Rugova ka deshmu shume here se shiqon dhe mendon me large se sa ne.

  Te keqes mos iu pergjigj me te keqe,thone!

  Kjo me pelqen dhe i duartrokis FALJES!
  Ndryshuar pr her t fundit nga RTP : 09-09-2004 m 04:48

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Lista e 813 personave n krkim nga Interpoli
  Nga Albo n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 54
  Postimi i Fundit: 29-12-2014, 10:16
 2. Polifonia Popullore
  Nga Eni n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 18-07-2012, 15:27
 3. Libra te rinj
  Nga dodoni n forumin Enciklopedia letrare
  Prgjigje: 89
  Postimi i Fundit: 11-01-2012, 21:14
 4. Kishat, Famullite dhe Misionet... ne Shqiperi, Kosove etj.
  Nga NoName n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 11-04-2006, 18:11
 5. Kishat dhe Misionet e Veprimit Katolik ne Shqiperi
  Nga NoName n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-04-2006, 16:50

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •