Close
Faqja 1 prej 13 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 252
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Ard
  Anėtarėsuar
  09-05-2004
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Kur prehem ne

  ME MALL DO ME KUJTOSH

  Do vije ajo dite kur te plakesh
  Prane oxhakut,ne driten e zjarrit
  Do me kujtosh me aq mallengjim
  Per syte qe le pas ne harrim

  Me mall do kujtosh ate mbremje
  Kur loti me ra ne buzen tende
  Me rrembeve lumturuar ne krahe e the
  Shpirt,te kam ne zemer e ne mendje

  Hena leshoi drite ne fund te rruges
  Kur shkembyem syte duke qare
  E fjalet ngrine ne cep te buzes
  Sa vite ne mbetem pa u pare

  Ndjeva frike kur mes puthjesh u leshova
  Ndjeva faj e gjora une, pendim
  Ne te gdhire te priste rruge e gjate
  Qe ndoshta nuk do kishte me as kthim

  Ti do plakesh deri atehere,por e ndjej
  Se malli do te marre per mua
  Nje pike lot do ta leshosh si femije
  Yjet e nates i vetem duke kundruar

  Ne u takofshim atehere,nuk e di
  Pleqeria, thone le gjurmet e saj
  Nuk do jem me e bukur si tani
  Por syte do jene po ata,e pastaj….
  PER TY POET !

  Ah i miri im poet,c’ishte kjo hata!
  Sot mikja ime me te keqin mandat me dha
  Vdiq, me tha,sot ne te gdhire !
  poeti qe i kendoje vargjet ,ai shpirt i dlire

  C’mu pikellua zemra,poet c’u deshperova
  t’u plotesofte deshira qe ne te gjalle e pate lene amanet
  « Kur te vdes »,me the nje dite, »do me lexojne
  se ne te gjalle njeri s’te vlereson sot per dreq»

  Cdo varg i yti,eshte nje cembim zemre
  ndoshta dhe nje lot te rreshket si padashur
  Ja tani se mbakam dot me veten, poet
  me shtrengon doren mikja e per ty me flet

  « Lerme te te shikoj si i pataksur
  vrimezat ne faqe lerme te ti kundroj »
  Lexonte mikja ime e qante nen ze
  vargjet qe nje dite asaj ja pate thene

  Lamtumire poeti i zemrave,ti shpirt i lire
  paqen qe kerkoje me siguri qe do ta gjesh
  do te kujtojme ndonjehere me miken time te mire
  me mallengjim per ato kohe kur gjalle ti qesh
  * * *


  A degjon zogun e nates?
  ja po qan e s'ka mbarim
  si ky shpirt det i trazuar
  plot mekate e trishtim

  C'me kendon brengen e zemres?
  zog i nates prish qetesine?
  A me je dhe ti braktisur
  fle e zgjohesh me vetmine?

  __________

  Iku ora doreshtrenguara
  iku fshehtas naten,humbi
  kur mendova se lumturia
  gjethn' e fundit tek une shkundi

  Njera dore me mbeti zgjatur
  nje pike loti mbi te pa thare
  Tjetra me shtrengonte zemren
  shpirt i tretur,sa i vrare....

  Hesht pra dhimbje mekatare
  nuk mbulohesh dot me lot
  Dite e kalter sa here zgjohet
  Muza ime je,me thote!


  KLLAPI...

  Nuk e di se cfare me gjeti
  e c'kllapi e rende me zuri
  mendje-shkreta, bredharake
  iku,tutje larg me shpuri

  Neteve te gjata perpelitem
  trup djersitur ne krevat
  e s'po mund te nxjerr nga shpirti
  as edhe me t'voglin varg

  Qesh e qesh hena me mua
  perdet era m'i tund lehte
  Qesh e thote"Eh medet!"
  Te zezes i iku mendje shkrete!

  Le te qesh Hena me mua
  une do qaj veres se nxehte
  pervec yllit atje lart
  ngushellonjes dhe pse hesht
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ard : 02-09-2004 mė 19:16

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  H-D!!!!!!!!!Ø

  Ti qėnke regjistruar me 9 maj nė Forum!
  Surpriza mė kėndshme shumė tė dua!
  Ajo ėshtė dita e Lindjes, kur linda unė
  "PĖR TY POET"...ėshtė Nekroligjia pėr mua!

  Faleminderit! Je poet i vėrtetė dhe prano respektet e mija miqsore
  Agimi

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Ard
  Anėtarėsuar
  09-05-2004
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Agim te flm per cdo fjale miqesore dhe te perzemert,dhe fakti i kesaj koincidence, regjistrimi im me ditelindjen tuaj,me gezon.
  Uroj per ty dhe per cdo krijues te kesaj bote te gjejne perhere burime frymezimi,eshte ushqim shpirteror!
  Me respekt anetarja e vjeter por postuese e re H-D(harley-davidson)

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Ard
  Anėtarėsuar
  09-05-2004
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  KESHTJELLA E DASHURISE

  Shtresa lekure mu rropen deri ne gjak
  Duke u zvarritur ne ket’keshtjelle te larte
  Per pak thashe se po I afrohesha qiellit
  Kur arrita ne maje….
  Ne fytyre mu plas nje dere e hekurt
  Ktheva koken poshte…
  E rraskapitur pashe humneren
  Zhytur ne erresire
  U dorezova,rashe ne gjunje
  Nuk u pushtoka dot
  Keshtjelle e dashurise

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Ard
  Anėtarėsuar
  09-05-2004
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  BAJAMET BLU

  Sot po shfletoja nje fletore te vjeter
  Qe ma solli dikush,
  Brenda kishte Vargje te shkruara
  Nga dore qe dridhej,s’dihet se kur
  Me thane jane te nje poeti
  Qe se njeh askush
  Si duket ja kishin rrembyer nga sirtari
  I fjetur koherave, ndjeva ere myk
  Nga sirtari ku kishte fshehur bajamet blu

  Tani po te lexoj e perseri po te lexoj
  Ty poet qe s’te njeh askush
  Me zerat e heshtjes shkruar pafund
  Bajamet blu ke kerkuar ne endrrat
  Se ne jete nuk I gjete te lulezonin diku
  Kerkove,brodhe,ne Indi e ne Peru
  Por askund nuk ishin mbjelle bajamet blu
  Ruaje pranveren ne pragun e saj
  Mos lulet e pemeve celnin pa I pare
  Kishe frike nga dimri me acar
  Mos ngrinte bajamen tende atje larg

  Endrra jote e kish mbjelle rreze nje mali
  Lulezonte sa here vinte bekuar Maji
  Atehere me gaz rinor nuk permbaheshe
  Vargjet te dilni nga thellesi e shpirtit
  Bajamet blu per ty ishin burimi
  Vertet pyes veten
  Kaq mundim I gjate,shkrim dite e nate?
  E bajames blu s’ja pe lulezimin?
  Mbase per ty mund te qe vendi I endrrave
  Mbase per ty….. qe vec vegimi

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  120 falenderime nė 110 postime
  oj HaDushe ..ose oj hadije ..
  larg motorrave mori bije
  se ban zhurm e zemron kojshie
  E ndoj hund gervisht pa dije
  kap ma mir ndoj biciklet
  kambt e lehta si shigjet
  shkon ne pun a ne fakultet
  e mbaj frena kur ke siklet..

  qashtu..

  poezite i ke te bukura..

  Por une ma shum se poezite do vleresoj dicka tjeter..

  Mbasi ti ka lexue Agimi poezite ju shkruan juve:  ---

  H-D!!!!!!!!!Ø

  Ti qėnke regjistruar me 9 maj nė Forum!
  Surpriza mė kėndshme shumė tė dua!
  Ajo ėshtė dita e Lindjes, kur linda unė
  "PĖR TY POET"...ėshtė Nekrologjia pėr mua!

  Faleminderit! Je poet i vėrtetė dhe prano respektet e mija miqsore
  Agimi

  Agim Doēi

  -----

  Mbasi e lexon ti HD pershendetjen e Agimit i pergjigjesh:


  ---

  Agim te flm per cdo fjale miqesore dhe te perzemert,dhe fakti i kesaj koincidence, regjistrimi im me ditelindjen tuaj,me gezon.
  Uroj per ty dhe per cdo krijues te kesaj bote te gjejne perhere burime frymezimi,eshte ushqim shpirteror!
  Me respekt anetarja e vjeter por postuese e re H-D(harley-davidson)

  -----


  Urime e suksese te dyve..


  qashtu..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 06-09-2004 mė 20:37

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Ard
  Anėtarėsuar
  09-05-2004
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Brari qenke vertet lezeti i muhabetit .
  Te falenderoj dhe ty per miresjelljen dhe dashamiresine e treguar.
  Njerezilleku eshte me elementarja sot por shumica nuk e njohin.
  Me respekt H-D(jo hajdushe )

  p.s.Urime dhe per poezine e mesiperme,
  me biciklete a me motorr,sot bie pertoke!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ard : 05-09-2004 mė 18:08

 8. #8
  e largeta Maska e shpirti_i_bukur
  Anėtarėsuar
  26-07-2004
  Vendndodhja
  franc
  Mosha
  51
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  H-D me pelqeu poezia e juaj e pare," Me mall do me kujtosh" gershetohen dy kohera, te ndara , por qe jane shpresedhense, per takimin e ndoshta kurr takim i bere. Suksese. Nuk e kuptova Brarin se cfar pretendimi ka ketu ne poezit e tua. E le ne ndergjegjen e tij .

 9. #9
  Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,602
  Faleminderit
  0
  15 falenderime nė 15 postime
  Kur njeriu eshte i vjeter, me floke te thinjur dhe i pergjumur...etj etj

  C'ti them une kesaj qe ke shkruar vecse, te zente dashnia ne pleqni
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 06-09-2004 mė 20:35
  Summertime, and the livin' is easy...

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Ard
  Anėtarėsuar
  09-05-2004
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Cupke pe korce,behu me e qarte te lutem kur shkruan.Nuk eshte keq te te zere dashnia dhe ne pleqeri,une mund ta quaj fat biles,por per cfare shkrimi e keni fjalen?

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Ard
  Anėtarėsuar
  09-05-2004
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Mos u keqkupto pls!Se korcareve ne fakt si zor ja u kuptoj gjuhen )
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ard : 06-09-2004 mė 14:20

 12. #12
  Diabolis
  Anėtarėsuar
  21-01-2003
  Postime
  1,625
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 26 postime
  H-D,
  Mė pėlqejnė aty nė mes ato pa tituj.

  Nėse ajo fletorja e vjetėr vargjet e para i ka pėr hėnėn atėherė mund tė jetė imja.
  Ma mbajtėn gocat peng.
  Dhe unė u hakmora. Shkruaja fshehtas pėr djemtė kur donin tė zinin ndonjėrėn. Patėm goxha sukses mbaj mend.
  E nuk shkrova mė, pėr vite.
  wrong verb

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Ard
  Anėtarėsuar
  09-05-2004
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  D D!
  Hakmarrje e bukur kjo e jotja,por i gezohem dhe suksesit tend .Dhe gabim qe nuk shkrove me,por si te them une per gabim,kur dhe mua me ka ndodhur e njejta gje,keto jane faza qe e ndjekin njeriun ne jete.
  Ne fletore kishte dhe per henen se nuk besoj qe te kete poet dhe mos te jete frymezuar nga hena ndonjehere.Por te jesh i sigurt,qe nuk ishe ti ai ).
  Faleminderit prej teje.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Ard
  Anėtarėsuar
  09-05-2004
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Mos me qaj moj mikja ime

  Mos me qaj moj mikja ime
  Mjaft I derdhe lotet lume
  Askerkush ne kete bote
  Nuk vlen lotet qe po humb

  Fshiji lotet e me shih
  Mos te lutem qaj me ze
  As me vaj edhe denese
  Te ka mbetur nje fije shprese

  Ke kohe qe me rri trishtuar
  Buzeqeshja me ka munguar nga ty
  Ah me therrin ne zemer
  Lotet nga te gjelbertat sy

  Dridhem,ngjethem ,jam semur
  Dhimbjen po ma shton me shume
  Shkundu,eja pak ne vete
  Harrove kur lotoja dhe une?

  Eja ja marrim nje kenge
  Si atehere kur s’kishe brenge
  E t'ja nisim me nje duet
  Na ishte njehere……..
  Nje dashuri e vertete

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  do t'i mbledh shirat e vjeshtės
  se m'u sosėn lotėt e mij...
  se m'u fik dielli i shpresės
  mbeta qyq pa dashuri...

  ku mė ike, nga u trete?
  cila buzė po t'a puth gushėn!?
  brenda zemrės ti mė mbete
  si njė shelg nė mes tė fushės...

  Sa rrufé qė shkrepin tokės
  pėrmbi shelg tė njomė shkarkojnė.
  Pse dėgjon fjalėt e botės?!
  ike tutje pėr... gjithmonė.

  Ah ē'mė bėre, ē'mė cfilite!...
  Ike si njė zog nga dora.
  T'u mėrzita?!...mezi prite
  me lot vjeshte tė vajtova.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Ard
  Anėtarėsuar
  09-05-2004
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Perle shpirti!
  Ti shkruan kaq bukur!


  do t'i mbledh shirat e vjeshtės
  se m'u sosėn lotėt e mij...
  se m'u fik dielli i shpresės
  mbeta qyq pa dashuri...

 17. #17
  shake me ... Maska e fisnik
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  212
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Agim Doēi
  H-D!!!!!!!!!Ø

  Ti qėnke regjistruar me 9 maj nė Forum!
  Surpriza mė kėndshme shumė tė dua!
  Ajo ėshtė dita e Lindjes, kur linda unė
  "PĖR TY POET"...ėshtė Nekroligjia pėr mua!

  Faleminderit! Je poet i vėrtetė dhe prano respektet e mija miqsore
  Agimi
  Unė nuk jam lindur mė 9 maj, por nėse nuk kundershton Agimi iu bashkangjitem fjalėve tė tij tė mira.

  Pra, mė kėnaqe me tė gjitha kėto poezi - nė veēanti me "PĖR TY POET".

  Urime, urime H-D!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fisnik : 08-09-2004 mė 00:13

  [...]"Ende m'vrasin fjalėt tua, s'jam e jotja, por tė dua"...

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Ard
  Anėtarėsuar
  09-05-2004
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Leter motres....

  Shiu qė ra sot,
  ngjan me shpirtin tim, qė loton
  dhe gjurmėt e dramės duken sheshit.
  Freskia e shiut nuk e pėrmendi,
  as e shuajti atė zjarr qė ngre
  vetėm dashuria.

  Kėta litarė lotėsh
  zgjateshin papushim...
  Duke i vėshtruar nga dritarja,
  mė ftonin tė hyja
  nė vallen e tyre pambarim .

  Qante natyra...
  Kush e di kush i kish prekur dhe asaj,
  atė, qė lind vetėm njė herė.
  Vallja e lotėve mbaroi
  e qielli pikat e fundit shkund.
  Po e imja motėr,
  kur do marrė fund?

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Ard
  Anėtarėsuar
  09-05-2004
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Fisnik faleminderit !
  Nese ju kenaqeni shume,kenaqesia ime eshte e pafund!

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Ard
  Anėtarėsuar
  09-05-2004
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Te fshehur ne gji te mbaj

  Qesha e vyera ime
  Qesha…
  Per stinet atehere,
  Per puthjet,
  Per kohet qe te desha

  Qava lendina e loteve te mij
  Qava…
  C’i marre.
  Ate nate s’kishte hene
  Ti s’erdhe,pate frike!
  Yjet u shuan rrembimthi
  ne hapin e pare


  Qesha kenga ime
  Nen buze, sa here
  Qesha….
  Mban mend kemishen e bardhe?
  Sa hijshem derdhej ne trupin tend
  Kur ta vesha?

  Qava o dhimbja ime
  Qava….
  Atehere nuk besoja ne perendi
  Tani…
  I lutem endrrave te te sjellin dhe njehere
  neper gjumin tim
  Si imazhin e asaj pernedeshe atehere...

  Qesha kaltersi e pafund
  qesha ….,kur
  buzen lehte me buze ma preke
  Zgjate doren floket ti mblidhje
  E une si me turp te thashe”Jo”!
  “Leri te derdhen si jargavan
  Si te ujit, rreke.....”


  Me ty fle e zgjohem tani
  Me ty puth qiellin me sy
  Qerpiket te njomen
  Me lageshtin e reve te hirta
  Puhize e eres,lehtaz
  Rreshqet nen floket e tu

  E une qesh akoma lozonjarja ime
  aroma ime,e vogla,e brishta
  Eh,qaj....
  Akoma qaj
  Ne udhetime derrmuese,
  te fshehur ne gji te mbaj

Faqja 1 prej 13 12311 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Pa hidhini njė sy.
  Nga Elna Durrėsi nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 43
  Postimi i Fundit: 26-11-2004, 03:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •