Close

Rezultati i Sondazhit: Per cilin parti politike do te votoni ne tetor?

Votues
208. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • LDK

  69 33.17%
 • PDK

  71 34.13%
 • AAK

  11 5.29%
 • Parti tjeter

  22 10.58%
 • Jam i pavendosur

  9 4.33%
 • Do bojkotoj zgjedhjet

  26 12.50%
Faqja 0 prej 14 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 276
 1. #-19
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,037
  Postimet n Bllog
  3

  Zgjedhjet parlamentare n Kosov

  Kane kaluar me shume se 5 vjet nga clirimi i Kosovs dhe kete vjeshte ne Kosove do te mbahen serrisht zgjedhje parlamentare, te dytat ne kapitullin e ri te historise se Kosoves. Banoret e Kosoves do te thirren serrisht perpara kutive te votimit per te zgjedhur lidershipin e tyre politik qe do ti udheheqi ne 4 vitet qe do te vine. Por perpara se zgjedhjet te mbahen ne tetor, fushata elektorale e partive politike do tu serviri shqiptareve alternativat e tyre per adresimin e problemeve te jetes shqiptare. Eshte ky nje shans i mire per te gjithe shqiptaret per te dhene mendimin e tyre.

  Ftoj te gjithe antaret e forumit qe banojne ne Kosove qe tu japin pergjigje pyetjeve te meposhtme duke ndare me ne mendimin e tyre mbi zgjedhjet dhe gjendjen e Kosoves:

  - A do te shkoni te votoni ne tetor?
  - Si ka ndryshuar gjendja ne Kosove ne keto 4 vjet?
  - A jeni optimist per te ardhmen e Kosoves?
  - Cilat mendoni ju jane problemet me serioze qe hasni ne jeten tuaj ne Kosove?
  - A mendoni se partite politike po afrojne zgjidhje te problemet qe ju shqetesojne ju?


  Pasi tu jepni nje pergjigje pyetjeve te mesiperme, mund te merrni pjese duke hedhur voten tuaj per njerin prej subjekteve politike qe ne kemi renditur ne liste. Vota eshte e fshehte dhe personale, keshtu qe mos replikoni mendimet apo voten e njeri-tjetrit, thjeshte lexojini ato.

  Albo

  P.S Antaret qe nuk jetojne ne Kosove, edhe pse nuk votojne, mund tu japin pergjigjen e tyre pyetjeve te mesiperme dhe te hedhin voten e tyre ne sondazh derisa ju i ndiqni me interes zhvillimet politike ne Kosove.

 2. #-18
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Per PDK definitivsht, sepse aty kemi Hashim Thacin, ideologun e Luftes Clirimtare te Kosoves...

  Pra, fitore PDK...dhe me forca te reja Kosova te shkoj drejt pamvarsise se shume pritur...
  My silence doesn't mean I am gone!

 3. #-17
  dashuria n shpirtin tim Maska e Latino_
  Antarsuar
  06-08-2004
  Vendndodhja
  tetova
  Mosha
  38
  Postime
  3
  normal qe votoj per PDK se jane te paret e kosoves martire vetem perpara PDK viva forever

 4. #-16
  i/e regjistruar Maska e Ardi-1
  Antarsuar
  09-11-2003
  Vendndodhja
  Zvicr, Zrich
  Mosha
  45
  Postime
  124
  Natyrisht pr krahun e Lufts!
  Shpresoj, q nuk do jen servil si Rugova ndaj t huajve!

  Rugova na ka dshpruar thjesht, edhepse ai kurr nuk ka patur vizion pr asgj. Prvese t pijavet dhe zgrdhihet pa kontroll fare...

  Nga hiqi pritet hiq!
  Ardi

  Lista e miqve: Llapi, Kosovelli
  Lista e injorantve: Brari, Arb, Hilliirian-zoo...

 5. #-15
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjSikurDielli
  Antarsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  E ti qysh na je me shume se hiqi?

  Mendoj se zgjedhjet do jene te barabarta mes LDK dhe PDK. AAK do mbetet aty ku eshte. Lista nuk i ka disa inciativa te rendesishme, si ADK (alternativa demokratike e kosoves) nga edita tahiri dhe edi shukriu (ish-krah i fuqishem i ldk-se), dhe lista qytetare 'ora' nga ylber hysa dhe veton surroi.

  si dhe, PAK nuk ekziston. Eshte AAK = Aleanca per Ardhmerine e Kosoves.

 6. #-14
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-02-2003
  Postime
  1,042
  Per zgjedhjet e sivjetme mendoj se asnje parti nuk do te jete ne gjendje te fitoje ndonje perqindje impresive te votave sepse treshit LDK-PDK-AAK i jane shtuar edhe dy konkurrente te forte: ADK dhe ORA.

  Dmth ADK dhe ORA do ta marrin nje pjese te mire te "tortes", aq sa asnje parti nuk do te ndihet superiore karshi te tjerave. ADK ka gjasa ta zvogeloje mjaft perqindjen e votave pro-LDK, ndersa ORA mund te fitoje vota hatri i Veton Surroit nga i cili disa presin te sjelle ndonje risi ne politiken kosovare...

  Ndersa, partite e tjera te vogla, mendoj se do te behen edhe me te vogla e disa do te zhduken fare.

 7. #-13
  i/e regjistruar Maska e Arb
  Antarsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Little Albania, NY
  Postime
  1,724
  Rrezulltatet e zgjedhjeve parlamentare varen shume nga pjesemarrja ne zgjedhje.

  Nese do te kemi pjesemarrje masive ne zgjedhje, do te kemi fitore te paster te LDK-se. Ne te kunderten, numri i mos-pjesemarreseve ne zgjedhje do te jete pergjithesisht shtrese qe po te votonte, do te votonte LDK-ne, ne perjashtim te partive jo-Shqiptare.

  Sa per te mos harruar, ekziston frika per nje bojkotim te madh ketyre zgjedhjeve, qe do te ishte nje grusht i fuqishem mbi veteveten, mbi Kosoven.

  Le te shpresojme ne nje pjesemarrje masive ne zgjedhje!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Arb : 03-09-2004 m 13:47
  Talent wins games, but teamwork wins championships.
  Micheal Jordan

 8. #-12
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,037
  Postimet n Bllog
  3
  Ju ftoj te gjitheve ju qe keni shkruajtur me lart, qe ta vendosni theksin edhe mbi pyetjet qe une kam ngritur pasi rreth tyre do te ndertohet fushata politike e partive. Procesi i votimit dhe rezultati i tyre per mua jane te nje rendesie dytesore, e rendesishme eshte mbajtja e nje fushate ne formen e nje debati ku shqiptaret ngrejne problemet qe shqetesojne ata dhe partite politike kane nje shans per te ofruar qendrimet dhe alternativat e tyre.

  Jam dakord qe pjesmarrja ne votime eshte e nje rendesie historike dhe vetem mbajtja e nje fushate te hapur aktive qe shtrihet ne gjithe Kosoven, do tu japi shqiptareve nje arsye per te dale per te votuar ne tetor.

  Eshte e thjeshte te hedhesh nje vote per X parti, por jo aq e thjeshte te votosh pasi ke peshuar gjendjen e Kosoves, gjendjen e familjes suaj dhe alternativat e partive politike per te ardhmen.

  Albo
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 9. #-11
  Pr nj Shqipri t madhe Maska e ment
  Antarsuar
  14-06-2004
  Mosha
  50
  Postime
  202
  normal bre per PDK se esht ma e mira

 10. #-10
  Po normal LDK.

  Giha sht tulit e gjithshka bluen

 11. #-9
  Death Seeder Maska e USHK
  Antarsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Mosha
  42
  Postime
  62
  O ti Albo , pse burre nuk u dregove pak demokrat e me e vene aty edhe numrin 59 - paraardhesin e partive te sotme dhe nismetarin e luftes ?!!!

  59
  "Populli i cili nderon t rnt pr liri,nuk duhet t friksohet nga e ardhmja!"
  S.U."Graver's"
  Damn forever

 12. #-8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-08-2002
  Vendndodhja
  N.Y.
  Mosha
  50
  Postime
  660
  Une nuk di te them shume per kete teme por do te doja tu thoja gjithe kosovareve> Ruajeni Kosoven nga komunizmi dhe komunistet moderrne e te kamufluar te tipit Thaci me shoke.
  Urime kosovareve dhe me nje Kosove te pavarur dhe te lire.

 13. #-7
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Citim Postuar m par nga beni67
  Ruajeni Kosoven nga komunizmi dhe komunistet moderrne e te kamufluar te tipit Thaci me shoke.
  Te tipit THACI me shoke...keto ishin ato qe luftuan plako kur dikush si Rugova ose naj tjeter rinin vilave te shtrenjta neper europe duke ndjekur luften ne televizor sikur film serik, dikush luftonte...dhe nje dite ky gjak i tyre duhet te shperblehet...

  Kete gje, se kush duhet te fitoje ne zgjedhje ne nje vend te sapo dalur nga luftae tregoi Maqedonia para 2 viteve qe perkrahi partine e dalur nga lufta, mendoje se edhe ne KS duhet te ndodhe e njejta gje...

  Te perkrahim ato qe na sollen lirine ne vatrat tona...
  My silence doesn't mean I am gone!

 14. #-6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-03-2003
  Vendndodhja
  Diku npr Bot
  Postime
  537

  Thumbs up

  Do fiton LDK-ja me Dr-n n krye edhe m shum se deri m tash .

  Se Kosova si vend Agrar ,do iu tregon vendin obanve e analfabetve politik ,se ka nevoj edhe pr oban e lopar t tipave asgana me stupc / hu n krah ( si kan qejf ta quajn vetn ata t vetshpallurit ,q deklaronin e deklarojn hapur poltikn - Vazhdimsin e Hoxhallarve ( me nj fjal :- vllaznim bashkimin me shkije/sllav sikur n 1943-shin ) .
  Ndryshuar pr her t fundit nga DriniM : 05-09-2004 m 22:03

 15. #-5
  Pr nj Shqipri t madhe Maska e ment
  Antarsuar
  14-06-2004
  Mosha
  50
  Postime
  202
  ooooooooooo njerz po qysh bre po jav zen goja me thanen se votoj per shallen se as emrin spo mundem me ja permend po tutna se mos po qohen ata deshmor qe luftuan bashk me HASHIM THAQIN e po e tutin shallen naten marre per juve marre.

 16. #-4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-08-2004
  Postime
  13
  Perse te votoim per nje njeri qe ka deshmuare se nuke eshte ne gjendje te sakrifikoi asgje per KOSOVEN ,siq e beri gjat luftes se UQK-es ,kure kemi njerz si Ramush Haradinaj i cili perpos vetvetes dha edhe dy vllezer deshmor KOSOVES.Qfar garantije per dashuri ndaj KOSOVES iu duhet me shum se sa vet RAMUSHI.Pra votoni per ata te cilet me se shumti e dojn Kosoven ,votoni A A K

 17. #-3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-08-2004
  Postime
  13
  Ju kujtohet kure na shkoi "kryetari"kishe me dhun ne Beograd.Ather kishte nenshkruare te gjitha dokumentet te cilat shkiet ia kishin ofruar.Ne pyetjen perse e bere ket ishte pergjigjure se familja ime mbahet peng nga shiet.O kryetar i deshtuar po kur te jesh kryetar je kryetar i te gjitheve dhe ke pergjegjesi per te gjith e jo vetem per familjen tende.Sa mijera shqiptar mbaheshin peng nga shkiet neve na u paska deshture qe ta shesim tan Kosove ,simbas "kryetarit"

 18. #-2
  i/e regjistruar Maska e berna
  Antarsuar
  09-02-2004
  Vendndodhja
  No.
  Postime
  15
  Un mendoj se m i miri do t fitoj e kjo sht LDK me ADK si ghith obo qysh kan fitu.

 19. #-1
  i/e regjistruar Maska e hajla
  Antarsuar
  08-06-2003
  Postime
  1,553
  Te Lumt Gjilansi*po mbahesh mir nga anet te ndryshme per Politiken...!
  e ne veqanti per *Zgjedhjet e ardhshme te Kosoves *Me mir po e them te *RUGOVES*
  NE KRYE ME L.D.K-en me vjen keq por vet Fakti qe e mundeson dhe ket her kuptohet e kujt asht vota:
  VOTA ASHT E LIDHJES DEMOKRATIKE* QE NGA KY MOMENT E PERSHENDES FITOREN PER. L.D.K-en JAM PLOTESISHT I/E SIGURT*MOS KUNDERSHTONI PER L.D.K.TE GJITH VOTONI*
  JU ATA QE NUK VOTONI MA NE FUND MOS U PENDONI...!
  POROSIN JAU LA KLINTONI* PER KOSOVEN BASHKPUNONI MA TE MADHIN JU NDEGJONI*
  FJALA E TIJ SI FJALA E ZOTIT*
  VEPRA E TIJ SI E KASTRIOTIT*
  NUK LUFTOJ ME ARM ("TRADHTARE") POR LUFTOJ ME ARM SHKOLLARE*
  PER LIRIN E PER PAQEN*SHQIPERIN E MADHE E KRIJOJ KUR KOSOVES KULMIN TE JA VNOJ.* ME VEND TIMIN NUK BAJ LOJ*FJALET HAVA I MERR ERA UN KAM QELSIN QE I HAP DERAT*MOR RUGOV TUNGJAT JETA SA ATO MALE E SA ATO SHKREPA*
  TUNG NGA HAJLA*E RUGOVES:
  Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

 20. #0
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-08-2004
  Postime
  1

  Exclamation

  As Per LDK E As Per PDK Por Per A A K

Faqja 0 prej 14 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Debati i Knusve (gjelave)
  Nga Brari n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 09-11-2010, 05:15
 2. Uahabizmi i prhapur edhe n Kosov
  Nga RTP n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-07-2005, 18:08
 3. Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 03-08-2004, 09:11

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •