Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 21

Tema: Artizanati

 1. #1

 2. #2
  i/e larguar Maska e pekomeri
  Anėtarėsuar
  13-08-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  69
  Postime
  451
  Te falenderoj i dashur Pepi qe i ke permbledhur te gjitha temat e mia ne nje faqe te vetme.Por me vjen shume keq qe nuk ka asnje diskutim rreth kesaj pune te lodhshme shum vjecare.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e rudi c33
  Anėtarėsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  albania
  Mosha
  49
  Postime
  280
  pekomeri pershendetje nga rudi

  te lumshin duart
  asht hera par qe hyj ne keto tema

  ndoshta jam gabim sepse jemi ne forum dhe jo ne ...........
  por mendoj qe do te ishte interesante sikur keto punime
  te kishin dhe cmimet ndoshta mund te kete te interesuar

  ma baj hallall ne qoftese shprehem gabim

  me respekt rudi
  skyline

 4. #4
  i/e larguar Maska e pekomeri
  Anėtarėsuar
  13-08-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  69
  Postime
  451
  Une nuk mund te vendos cmime sepse kjo eshte kundra rregullores te forumit.Por do te me pelqente vetem nje vleresim sado i vogel.Nuk ta japin kenaqesine paret se sa nje vleresim i nje antari te ketij forumi.Nje pune 10 vjecare me veshtiresite e nje njeriu qe e dashuron punen ne nje vend qe nuk e duan punen.

 5. #5
  i/e larguar Maska e pekomeri
  Anėtarėsuar
  13-08-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  69
  Postime
  451
  Me ne fund Pekomeri ariti te ndertoje Ekspoziten e saj te perhershme me nje sip 500 metra katror e cila do te nxjere ne pah punen e palodhur te saj.Gjithashtu ne kete ekspozite do te ekspozohen te gjithe punimet me te mira te te gjithe prodhuesve te tjere te artizanatit shqiptar.Kjo ekspozite do te quhet SHTEPIA E ARTIZANATIT.Ftoj te gjithe prodhuesit artizan te sjellin punimet e tyre me te mira prane ndermarjes te Pekomerit per ta bere kete ekspozite sa me terheqes per te gjithe ata qe duan te arredojne shtepite,lokalet,hotelet etj me stilin tradicional shqiptar.Adresa e saj eshte ish Uzina Partizani,Laprake,Tirane mund te kontaktoni me numrin e telefonit 0682090300. Respekte Petrit Metohu

 6. #6
  i/e larguar Maska e pekomeri
  Anėtarėsuar
  13-08-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  69
  Postime
  451
  nje ambient i embel krijuar me hekur
  Emri: Picture 006.jpg

Shikime: 7377

Madhėsia: 13.3 KB

 7. #7
  i/e larguar Maska e pekomeri
  Anėtarėsuar
  13-08-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  69
  Postime
  451
  Pekomeri shpk sapo ka perfunduar nje ekspozite 500 M2 ne ambientet e kompanise ( Rruga Lord Bajron ish UMB Laprake) e cila do te vihet ne dispozicionin e artizaneve te Shqiperise. Kjo ekspozite do te jete Shtepia e Artizanatit dhe fton te gjithe artizanet e Shqiperise ,Kosoves,Maqedonise,qe te sjellin punimet e tyre me te mira te artizanatit .Mendojme qe ne shtator ta inagurojme kete ekspozite te perhershme te artizaneve.Ne kete ekspozite nuk do te kete pagese per pjesmarjen por nje % nga shitjet qe do te behen.Ne marim persiper te bejme menaxhimin tuaj apo lidhje biznesi me Europen.kontaktoni per sqarime ne tel 042356132 dhe cel 0682090300 ose shkruani ne E-Mail pekomeri@pekomeri.com

 8. #8
  i/e larguar Maska e pekomeri
  Anėtarėsuar
  13-08-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  69
  Postime
  451

  Mozaik me gure

  Po postoj disa nga punimet e reja te cilat ndodhen te ekspozuara ne shtepine e artizanatit.Keto punime jane bere nga pekomeri
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 9. #9
  i/e larguar Maska e pekomeri
  Anėtarėsuar
  13-08-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  69
  Postime
  451

  punime te reja

  disa punime te bera kohet e fundit
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 10. #10
  i/e larguar Maska e pekomeri
  Anėtarėsuar
  13-08-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  69
  Postime
  451

  punime te reja

  edhe dy punime ne mozaik me gure
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 11. #11
  i/e larguar Maska e pekomeri
  Anėtarėsuar
  13-08-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  69
  Postime
  451

  Artizanati

  Edhe dy punime te koheve te fundit punuar me mozaik me gure
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 12. #12
  i/e larguar Maska e pekomeri
  Anėtarėsuar
  13-08-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  69
  Postime
  451
  Sapo ka perfunduar Panairi i Mobilerise tek pallati i kongreseve.Ne kete panair u paraqit dhe konfederata e artizanatit Shqiptar. Ne te moren pjese mbi 20 stenda artizanesh ku paraqiten punimet e tyre me te mira si punime artistike prej:Guri,druri.hekuri,mozaiku,kashte,qylyma,qendi sje,qeramike,filigrame,endje, etj.

 13. #13
  i ē'regjistruar...
  Anėtarėsuar
  07-04-2006
  Postime
  736
  WOOOW, ajo vajza ne hekur, cfar punimi fantastik, edhe pse paksa pikellues!

  - pergezime per punen, shpresoj t'ju vizitoj kur te jem andej nga Shqiperia.

 14. #14
  i/e larguar Maska e pekomeri
  Anėtarėsuar
  13-08-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  69
  Postime
  451

  bashkepunim ne Administrim biznesi

  Kompania Pekomeri ka pasur vitet e saj te suksesit me te mire duke qene lider ne fushen e vet,por qe tani nga lodhja e nje mungese eksporti dhe informalitetit qe dominon tregun tone ku luhet pa rregulla loje nuk ka pasur rezultate te mira.Kjo kompani ka nje siperfaqe 1000 M2 dhe e kompletuar me makineri, pajisje, stampa dhe atrecature,me nje aktivitet prodhimi prej 12 vjetesh,me nje eksperiece ne fushen e prodhimit te hekurit dekorativ dhe mozaikut me gurre natyral te gjitha artizanal si karrige,Tavolina,krevat,abazhura ,ndricues rrugesh dhe oboresh,porta,kangjella etj.Per me shume vizitoni web-sitin http://www.pekomeri.com. Per ta shpetuar kete kompani e cila ka 80% te punimeve me te bukura ne tirane pranoj cdo lloj oferte qe do te me behet si bashkepunim me firma te tjera shqiptare dhe te huaja te cilat marrin persiper dhe administrimin e saj .Pekomeri pranon te shese aksionet e saj mjafton qe ky aktivitet te mos humbase por te vazhdoje prodhimet e saj te shkelqyera,Gjithashtu jemi te hapur edhe per ndihme ne fushen e administrim-menaxhim kundrejt % fitimi qe mund te jemi dakort dy palet. Ne kemi edhe nje ekspozite prej 500 M2 te kompletuar me prodhimet tona te cilat kane nevoje per marketing-menaxhim dhe administrim te shitjeve te saj. Kjo mund te behet ne baze te nje kontrate dypaleshe sipas % fitimi te rene dakort me pare. Mirepresim cdo propozim tuajen me interes dy palesh.

  Tel. : 00355 42 356132

  Cel. : 00355 682090300

 15. #15
  i/e larguar Maska e pekomeri
  Anėtarėsuar
  13-08-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  69
  Postime
  451
  Me ne fund kam lindur per se dyti.Kam dorezuar licensen duke pezulluar aktivititen tim prodhues dhe me duket vetja i lehte dhe pa strese.Paskam vuajtur shume vite i ngarkuar me streset e punes dhe te detyrimeve karshi keti shteti te paafte dhe te koruptuar deri ne gryke qe di vetem te te mare dhe te mos te japi asnje sherbim sado te vogel.Kam paguar cdo muaj taksa nga me te ndryshmet duke qene i rregullt ne cdo aspekt te punes,por fatkeqesisht nuk e gjeta doren e ngrohte te nje administrate qe nuk di cfare emri te vendos.Une e di qe fjala ime shkon ne vesh te shurdhet dhe nje opinion qe te ben fajtor qe nuk ke ditur te pershtatesh ne nje ambient te shkateruar komplet nga morali.disa e kane bere me qejf ,te tjeret nga halli per te mbijetuar.Sot deklaroj se shqiperia eshte me kanser ne korupsionin galopant dhe nuk ka doktor qe mund ta sheroj.Uroj ndonje cudi nga Zoti.Gjithsesi une shpetova me ne fund duke pasur qetesine e munguar prej vitesh .

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  55
  Postime
  4
  cfare informacioni keni per micromosaics dhe me materiale sa me te vogla sepse une mendoj qe per nje sip. me te vogel mundemi te perdorim edhe materiale me te vegjel si p.sh kunja dhembesh(toothsticks)apo ruaza(beads stringersor tube)te cilat mund te individualizohen per cdo njeri apo rast gezimesh.

 17. #17
  i/e larguar Maska e pekomeri
  Anėtarėsuar
  13-08-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  69
  Postime
  451
  Ne kete web-sit (http://www.pekomeri.com) paraqiten idete dhe projektet me te bukura te Pekomerit qe jane realizuar ne Shqiperi me punime dekorative hekuri me kovacane dhe mozaik me gure natyral. Keto produkte jane ideale per dekorimin dhe aredimin e oboreve.banesave, rezidencave, hoteleve, parqeve, vendeve publike,etj.
  Z.Petrit Metohu President dhe Administrator i shoqerise Pekomeri dhe njekohesisht edhe krijuesi dhe President i Artizanatit Shqiptar eshte nje person i apasionuar per artizanatin dhe artin. Duke u nisur nga pasioni ai gaboi duke investuar te gjithe fitimet e Pekomerit,ndofta me shume se sa duhej per ngritjen e nje ekspozite prej 500 M2,si dhe per ngritjen dhe mbajtjen e Shoqates te Artizanatin Shqiptar duke e perfaqsuar ate si antar i Keshillit Konsultativ te Bisnesit Shqiptar.
  Paaftesia e shtetit per te mbrojtur prodhuesit te artizanatit shqiptar nga konkurenca e paligjeshme,probleme me K.E.SH. duke bredhur neper gjykata per 5 vjet rrjesht,si dhe situata e pergjithshme te krizes ekonomike detyroi Pekomerin te mos e vere ne eficense ekspoziten e saj prej 500 M2 .Te gjitha keto probleme te mbledhura se bashku e lodhen dhe e detyruan Z.Petrit Metohu te dorezohet duke mbyllur firmen Pekomeri per te mos vazhduar te punoje me me humbje por te qendroje pa pune ne shtepine e tij prej 11 muajsh.
  Sot ai kerkon te ngrihet perseri ne kembe (jo si prodhues) per te organizuar nje treg exporti per te gjithe ato persona apo firma qe jane te interesuar per prodhimet artizanale Shqiptare.

 18. #18
  mall Maska e bili99
  Anėtarėsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  57
  Postime
  1,804
  Duararti

  Pekomeri , artist i vertete,
  hekurit i jep gjuhe dhe jete.
  Vale dhe shpirt i jep dhe gurit,
  tek shqipja ne mes flamurit.

  Lules ere dhe zogut flete,
  Nene Terezes,fytyre te qete.
  Gjergjit force dhe guxim,
  Kalit takat per nxitim.

  Bukuroshja rri e menduar,
  Per te dashurin qe ka ik.
  E penduar e lenduar,
  rri clodhet ne mozaik.

  Pashe dhe punime te tjera,
  si kurore tek galeria .
  Si lulet qe i sjelle pranvera,
  Petrit ,duararte te ka Shqiperia.
  me nderime per artistin e temes Pekomeri ,
  bili99
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Pushi
  Anėtarėsuar
  20-12-2007
  Postime
  159
  Citim Postuar mė parė nga pekomeri Lexo Postimin
  disa punime bera kohet e fundit
  imazhi i dyte ketu qenka fantastik.
  I adhuroj prirjet artistike. Une se cova dot gjer ne fund rrugen time, mbetem amatore ne kete fushe.

 20. #20
  i/e larguar Maska e pekomeri
  Anėtarėsuar
  13-08-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  69
  Postime
  451
  Unė jam njė person me njė dashuri tė madhe pėr artin.Arti per mua ka qenė njė frymėzim per 14 vjet pėr tė krijuar vepra tė artit ne fushen e hekurit te punuar me kovacane(wrought iron) dhe te mozaikut me gure natyral (stone mosaic)
  Te gjithe me njohin me emrin e biznesit tim" Pekomeri".
  Tani unė jam perkushtuar me te gjithe pasionin dhe eksperiencen time ne fushen e fotografise.
  Me pelqen te fotografoj objekte te arkitektures se vjeter,punime te artizanatit dhe dhe ato antike,persona me kostume kombetare Shqiptare dhe cdo gje tjeter te tradites tone.Me pelqen shume dhe Natyra dhe Modahttp://www.facebook.com/pekomeri?v=photos

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Artizanati po vdes
  Nga pekomeri nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 16-12-2008, 06:14
 2. Artizanati i punimit me hekur (mbajtėse qirijsh)
  Nga pekomeri nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 44
  Postimi i Fundit: 04-04-2007, 16:27
 3. Arti i skulpturės nė hekur
  Nga pekomeri nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 26-12-2006, 17:24
 4. Artizanati!
  Nga Manulaki nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 13-04-2006, 03:30
 5. Artizanati i pasqyruar nė foto
  Nga SUPERSTAR_N1 nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 03-07-2002, 17:37

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •