Close
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 164 prej 164
 1. #161
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,937
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ēelsi Lexo Postimin
  Ka nje problem ne komunikim;problemi banal i barazitizmit. Besoj se perpara se nje individ te perdore tonalitetet e kompetentit, le te tregoje me pare, nepermjet formimit te tij kulturor, shkencor, ezoterik etj, kredencialet e veta, pastaj te beje si i barabarte. Pra, nese Darius, shperfaqet qartesisht permes stilit te tij, gjer me tani, brilant, disa te tjere, shperfaqen "me gropa" ne formimin e tyre. Ndoshta do ish me mire te ndiqnim metoden e "te pyeturit", kur jemi perballe njerezve me status me te larte, ne fusha te caktuara si: etika; Konspiracioni, Ezoterika etj. Eshte rasti per te shkembyer ide e informacione dhe jo teka e nevoja per tu dukur interesante kot se koti.
  Nuk eshte e veshtire te kuptosh kush eshte i ditur ne kete fushe e kush jo, une p.sh kam kuriozitet te vij shpesh e ti lexoj tema por nuk bej komente sepse skam c'them . Darius sigurisht qe flet me kompetence sepse ne postime e tij e ka treguar qe ka njohuri ne keto fusha.
  Mos do te tregojme diplomat dhe degreet ty ne forum qe te bindesh se kush ka njohuri e kush jo?
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 2. #162
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Citim Postuar mė parė nga BlueBaron Lexo Postimin
  Para disa ditesh pashe tek History Channel nje si biēim dokumentari per trekonēin e famshem.

  Diku aty ishte nje baze e marines amerikane ku nuk te linin te afroheshe dhe kishte ndalim fluturimi mbi hapesiren e saj. Ata tipat e doc thane qe eshte njesoj me Area 51 per nga restriktimet. Gjithashtu nga baza dilte nje kavo e gajte e cila mund te perfundonte ne nje thellesi 2000 metra. Askush nga docsat nuk jepte dot shpjegim per ēfare sherbente kavo.

  Ēfare me ra ne sy ishte baza e marines. Nuk ja kisha degjuar asnjehere emrin me pare, saqe as tani nuk arrij t'ja kujtoj.

  Ah, kishte zera se trekendeshi sherbente si porte hyrje dhe dalje ne nje sistem jete te ndryshem. Gjate e gjate u perpoqen te thonin se kalohej ne UfoLand. Dmth pak a shume si aeroporti i Men In Black.


  Ju "te apasionuarit" keni gjetur ndonje gje interesante rreth kesaj bazes se marines gjate hulumtimeve tuaja ???
  Nuk e di nese flitet per te njejten gje por une di nje baze ne Porto Rico e cila ka vecorite qe ke permendur. Baza eshte amerikane dhe ka ndalim aksesi per kedo. Nje grup studiuesish para disa kohesh kerkuan me ngulmim akses nga Departamenti i Mbrojtjes por ju refuzua me te madhe. Baza eshte ne majen veriore te Trekendeshit te Bermudes.

  Nese eshte i vertete restriktimi rreth kesaj zone, pse permendet me shume Area 51 dhe aspak baza prane trekendeshit ???
  Area 51 permendet me shume per vecorite e saj, vezhgimet qe ka patur, ndalim kalimi shume i rrepte qe eshte aplikuar nder vite dhe mbi te gjitha mohimi i vazhdueshem qe i eshte bere nga qeveria amerikane deri ne vitin 1997 qe u pranua zyrtarisht nga Clinton. Ka shume baza sekrete ushtarake qe nuk merr informacion kollaj, aq me shume te shohesh dokumentare per to.

  p.s. Do ju lutesha qe temen mos e ngarkoni me komente se kush eshte kompetent e kush duhet te lexoje.

 3. #163
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Baza detare quhet AUTEC (Atlantic Undersea
  Test and Evaluation Center). AUTEC eshte nen komanden e Naval Ship System Command dhe detyra (zyrtare) e saj eshte stabilizimi dhe mbajtja e supremacise detare te SHBA nepermjet kontrollit, vleresimit dhe kerkimit nenujor. Baza ndodhet ndermjet ishujve te Andros, New Providence dhe Exuma Sound (Bahamas). Siperfaqja e bazes eshte 2.688 metra katrore dhe laboratori qendror ndodhet ne ishullin Andros.
  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

 4. #164
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  E kam parasysh tani. Dikur eshte menduar qe arsyeja e ndertimin te krahut ne Andros eshte si shkak i gjetjes se nje piramide nenujore. Madje nje nga antropologet e Museumit te SHkencave te Miami, Manson Valentine (qe eshte permendur ne kete teme me pare si dhe ne ate te Eksperimentit te Filadelfias) ngul kembe per vertetesine e ekzistences se piramides.  Pervec kesaj baze flitet dhe per nje tjeter ne Porto Rico po aq e mistershme (ne mos me shume) ku dhe jane vezhguar pa nderprese ufo qe mund te jene thjesht replikime, pra teknologji ushtarake.

Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •