Close
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 92 prej 92
 1. #81
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime n 58 postime
  Pershendes te gjithe shqiptaret qe jetoj ne Gjermani dhe ne gjith boten.
  Viele Grsse Aus BERLIN

 2. #82
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-04-2007
  Postime
  117
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje edhe une te gjitheve,sikur e keni gjermanizuar ngapak forumin shqiptar me shkrime gjermane.Mos na pershendetni me interes,per pershendetje te tilla nuk kemi nevoje,jemi ne ketu mjaft.Pranojme pershendetjet e mirefilleta,jo si ato teGjermanit HH,te na i puthi vajzat,i puthim ne vet!

 3. #83
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-09-2007
  Vendndodhja
  berlin
  Mosha
  40
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  sdost Galerie
  Grobeerenstr.88
  10963 Berlin
  T: (030) 253779914
  F: (030) 252 98 574
  kultur@suedost-ev.de
  www.suedost-ev.de

  AUSSTELLUNGSERFFNUNG

  Donnerstag 11. Oktober 19.30 Uhr

  MIMOZA VELIU

  "Wer spricht von Siegen?
  berstehen ist alles."

  Unter diesem Titel, ein Zitat von Rainer Maria Rilke, zeigen wir Fotografien der aus Makedonien stammenden Albanerin Mimoza Veliu.
  Die Brgerkriege auf dem Balkan und die politischen Umwlzungen haben dort tiefe Wunden aufgerissen und zu einer erhhten Anzahl von Suiziden gefhrt.
  Diese Situation zu dokumentieren und auf die Sinnlosigkeit gewaltttiger Auseinandersetzungen hinzuweisen sind Mimosa Veliu ein groes Anliegen.
  In ihren Motiven registriert sie scheinbar Beilufiges und verzichtet auf dramatische Gesten. Es gelingt ihr dennoch, eine Atmosphre „am Rande des Lebens“,
  wie sie selber es nennt, zu vermitteln.

  Mimoza Veliu wurde 1979 in Tetovo / Mazedonien geboren. Seit 2002 lebt sie in Berlin, wo sie Mediendesign studiert.

  Ausstellungsdauer: 11. Oktober – 29. November
  ffnungszeiten: Mo. und Mi. 13.00 – 17.00 Uhr

 4. #84
  i/e regjistruar Maska e rob i zotit
  Antarsuar
  09-08-2007
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Zonjusha Lexo Postimin
  pershendetje ju qe jentoni n gjrmani ju uroj suksese ne cdo fushe te jetes
  kam qen 2 her n gjermani dhe me pelqen vendi t them t drejtennuk kampare shume se dy her isha dhe kam ardh naten dhe kamik naten
  pershendetje
  n.q.f se ke deshire mund te vish per her te trete dhe ta shijosh tamam
  dhe ta shuash kureshtjen qe ke

  ciao dhe kalo mir

 5. #85
  i/e regjistruar Maska e rob i zotit
  Antarsuar
  09-08-2007
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Michaela Lexo Postimin
  Kush jeton ne Gjermani kush do me beje nje dhurat nje bluze origjinale te Ballack sa ta kete heq na trupi :P:P

  Kush mund te me ndihmoj nje tek zile se vij vrap....nese e kam te fik tel bertisni njehere me therrisni edhe do vije.
  Hajd se po pres pergjigje!
  michaela ti do bluzen apo vet ballackun???????????

 6. #86
  i/e regjistruar Maska e rob i zotit
  Antarsuar
  09-08-2007
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga hajde Lexo Postimin
  si anetare e re e forumit ju pershendes te gjitheve me perzemersi, vetem se me cudit fakti qe ne nje forum shqiptar shkruhet kaq shume gjermanisht...
  dite te bukur nga

  hajde
  epo dun me tregu se sa shpejt dhe sa mir shqiptaret i mesojne gjuhet e huaja
  pershendetje

 7. #87
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2003
  Vendndodhja
  Mnchen/Mynih
  Mosha
  42
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  pershendetje separi,

  nje gje spo kuptoj une tek ky forumi shqip:
  pse dreqin shkruani gjermanisht ktu?!?! a keni harru gjuhen shqipe apo ju duket vetja "cool" nese shkruani gjermanisht?!?!! sma do mendja qe te jeni aq gjate ne gjermani qe te mos dini te shkruani shqip!!!

  gjithsesi pershendetje nga mynihu

  altini

 8. #88
  i/e regjistruar Maska e Bawarianmann
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  shqiptaret

  Citim Postuar m par nga xxxl Lexo Postimin
  Nje Pyetje Kame Une A Dihet Se Sa Eshte Numri Shqiptareve Ne Gjermani Se Me Duket Se Jame Bere Si Robinson Kruzo Ketu Ku Jam
  Hej O Robinson Kruso,thuhet se jan afro 150.000 ne tere gjermanin.
  mua me duket vehtja si Marko Pollo.tuj shetit neper tere Gjermanin(me pune).
  Kalo mire.
  Jeto Kuq e ZI be njeri.

 9. #89
  Perjashtuar
  Antarsuar
  04-02-2003
  Postime
  446
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Gambler26 Lexo Postimin
  pershendetje separi,

  nje gje spo kuptoj une tek ky forumi shqip:
  pse dreqin shkruani gjermanisht ktu?!?! a keni harru gjuhen shqipe apo ju duket vetja "cool" nese shkruani gjermanisht?!?!! sma do mendja qe te jeni aq gjate ne gjermani qe te mos dini te shkruani shqip!!!

  gjithsesi pershendetje nga mynihu

  altini
  Ku eshte problemi.Ka deshire ai tjetri te shkruaj gjermanisht.E sa per shqipen mos u shqeteso.
  Desha me thane dicka por nuk po e them se nuk e di a ma lejon ligji apo jo.
  Mjafton te te them se nuk te le gjermani te harrosh se je shqiptar keshtu qe mos u shqeteso kot.
  -----------------------------------------------------------

  Ju lutem,zoterinj,zini ndonje bisede tjeter,_u degjua zeri i pijeshitesit Palivec._ T'ju them te drejten,kjo gje mua s'me pelqen aspak.Njeriu llap c'ti vije neper goje,por pastaj digjet keq.

  Ushtari i Mire Shvejk-Autor J.Hashek

  ----------------------------------------------------------

 10. #90
  i/e regjistruar Maska e Bawarianmann
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Edelwei Lexo Postimin
  Peshk, hmmmmmmm lecker Du hast recht.... ich kenne dich kaum aber das Land ist nicht schn und gut wie viel von uns vielleicht denken. Die Leute genau so wenig. Ich bin seit ein paar Jahren hier aber ich halte es nicht mehr aus. Es ist sehr schwirig unter die Leute zu kommen und extrem schwierig( mindesten fr mich) die Sprache zu beherrschen. Troz allem liebe ich sie, weil sie mich zum Nachdenken bringt

  Es ist eine Herasusforderung hier zu leben aber man tut was man kann. Wnsche ihnen alle viel glck im Leben.

  MfG aus Bayern!
  Ich versstehe das nicht " Es ist schwierig unter die leute zu kommen"?!

  Ich bin Motorrad fahrer,bin mitglied der MC Schllnach (NiederBayern)
  Ich bin Fischer,bin mitglied der Fischer Verein Winzer (Nieder Bayern)
  Also, tani po te flas edhe Shqip lej keto pallavra,nese deshiron shoqeri mund te gjesh kudo shoqeri gjermane te cilet do te respektojne dhe akceptojne ashtu si je,por nese jo nuk do ti,mund te rrish edhe vetem.
  sa i perket gjuhes,te gjithve nau ka dashtur ta mesojme,natyrisht se kam folur me gabime por dikur e kam mesuar qe sot e flas shume bukur,njeriu meson nga gabimet,por vetem nuk ban te heqish dor ngase gabon radhen tjeter e meson e kshtu me radh.
  Pershendetje nga nje vend i vogel afer PASSAU-t.
  Jeto Kuq e ZI be njeri.

 11. #91
  i/e regjistruar Maska e Bawarianmann
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Zonjusha Lexo Postimin
  pershendetje ju qe jentoni n gjrmani ju uroj suksese ne cdo fushe te jetes
  kam qen 2 her n gjermani dhe me pelqen vendi t them t drejtennuk kampare shume se dy her isha dhe kam ardh naten dhe kamik naten
  Preferoj te Vizitosh Bawarine(Bayernin).
  Vertet Republik e bukur dhe e hijeshme.
  Kalo mire.
  Jeto Kuq e ZI be njeri.

 12. #92
  i/e regjistruar Maska e qendros
  Antarsuar
  28-11-2010
  Vendndodhja
  Pej
  Mosha
  26
  Postime
  84
  Faleminderit
  1
  4 falenderime n 4 postime

  Pr: Shqiptart n Deutschland

  Pershendetje te gjithve
  Jam student nga Kosova,perkatsisht nga Peja..
  Me ka ardh nje mundsi qe te studioj ne Gjermani nga nje i aferm i imi qe po garanton per mua per banim dhe te gjitha shpenzimet tjera..
  Jam student ne vit te 2 bachelor ketu ne Prishtine dhe jam i interesuar te dij se qfar duhet te ndjek qe te vazhdoj studimet bachelor atje,dmth te transferohem ne ndonje universitet ne Gjermani..
  shpresoj qe te me ndihmoni hap pas hapi,sepse po kerkoj cdokund dike qe me jep informata te hollsishme,po nuk po gjej..
  Ju pershendes te gjithve shpresoj te me ndihmoni,ose se paku ku te orientohem
  Shiko punimet e mia n Facebook
  facebook.com/Qendrim.3DWork

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Tema t Ngjashme

 1. Video e ushtarve grek n Internet indinjon shqiptart
  Nga Ingenuous n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 207
  Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
 2. Himar, msimi nis me himnin grek
  Nga karaburuni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 134
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
 3. Greqia u jep shtetsin minoritarve
  Nga DYDRINAS n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 411
  Postimi i Fundit: 12-03-2008, 06:59
 4. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
 5. Gjergj Kastrioti sipas pikpamjeve antishqiptare
  Nga Davius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •