Close
Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 123
  1. #41
    i/e larguar Maska e GL_Branch
    Anėtarėsuar
    02-11-2003
    Vendndodhja
    Arbany
    Postime
    1,592
    Citim Postuar mė parė nga Satrik
    Golden, macia_blu e ka mire, edhe une jam nga Kosova por kur eshte nje send i vertete nuk ben qe ta mbrojm vetem pse jemi nga ai vend. Nuk dmth tash pse une jam nga Kosova dhe nese dikush e shan une duhet ta mbroj, shit-in duhet me largu besa edhe me e mbyt! Problemi me i madhe ne Kosove eshte se te gjithe jane drejtuar kah muzika dhe deshirojn qe te kendojn, por kurfare lidhje me muzike nuk i kane. Spotet jane katastrofe, te gjitha te njejta, kurfare mesazhe nuk i kane ne kenge etj. Plus gjeja qe me bezdis me se shumti eshte qe te gjithe jane duke provuar te popullarizohen me ndihme te seksit dhe zhveshjes. I vetmi grup te cilin e cmoj prej Kosoves jane Humus, gjithashtu me pelqen edhe Adelina Ismajli sepse i ka hije dhe eshte nje kengetare e vjeter, sado qe te zhveshet ajo e ka ndonje mezash ne kengen e saje dhe e meriton lavdaten.
    Si duket Satri pak si qef e paske rockun , qe shume grupe rockrerash spo i njef mdoket qe jane (dhe disa qe kan qene qe sekzistojne me): gjurmet , 404 , Hard , Jericho , kthjellu , Asgje sikur Dielli , oda, troja , Minatori edhe shume tjere kta sipas mendinit tond nuk jane profesionista ? qysh po ta merr mendja.

    Mos keqkupto.

  2. #42
    Me vjen shume mire Golden (kisha pasur deshire ta di emrin tend, i imi eshte Kastri mund te me quash neqoftese deshiron edhe Satrik). Gjeja me e cmueshme dhe me e mire ne kete forum eshte pjekuria dhe sjellja e mrekullueshme e njerezve te cilet te kuptojn dhe nuk deshirojn te hujn ne konflikte, dihet kush hyn ne konflikte ata qe nuk dijn cfare te thone!
    Edhe une pajtohem me ty qe the se Kosova per muzike eshte me e mire, por dita e dites nuk e di se a je duke i percjell mediat Kosovare, te gjitha ato kenge qe dikur kan qen hita ne Kosove sote jane bera shita sepse jane zbuluar qe te gjithat kane qene te vjedhuara, dmth ne kete menyre kuptohet qe Kosova mund t'ia kaloj Shqiperse me muzike kur vjedhe, shume eshte leht. E sa i perket atye kengetareve qe i permende, nuk di cfare te them, nuk i degjoj aq shume, sidomos Dani eshte nje kengetare shume i keq per mendimin tim, shpresoj se nuk do te me gjykoj ndokush per kete liri te shprehjes, por e kam ate mendim dhe askush nuk mundet qe te ma ndryshoj.
    Pra me tere kete une nuk desha te them qe Shqiperia eshte me e mire vetem desha qe ta qartesoj.
    Sinqerisht une nuk degjoj shume lloje te muzikes, jam adhurues i Marilyn Mansonin dhe gjate tere kohes e degjoj muziken e keti kengetari te cilin e adhuroj me tere zemer.
    E sa i perket listes tende me mire ta kishe futur Aida Barakun dhe Armend Rexhepagicin te cilet gjithashtu i cmoj shume si njerez te mencur dhe te cmueshem. Nejse mos ta teproj e te shkruaj teper, ky ishte thjeshte mendimi im.
    Pershendetje per te gjithe.

  3. #43
    Citim Postuar mė parė nga GoldenForceKD
    Si duket Satri pak si qef e paske rockun , qe shume grupe rockrerash spo i njef mdoket qe jane (dhe disa qe kan qene qe sekzistojne me): gjurmet , 404 , Hard , Jericho , kthjellu , Asgje sikur Dielli , oda, troja , Minatori edhe shume tjere kta sipas mendinit tond nuk jane profesionista ? qysh po ta merr mendja.

    Mos keqkupto.
    Ahh po rokun e kam ne qefe, siq e ceka me lart Mansonin . Por keta grupe nuk i degjoj, prap po e them me lart e ceka qe nuk degjoj lloje te ndryshme te muzikes, me se shumti Mansonin. Keshtuqe nuk di cfare te them per ato grupe.

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-03-2005
    Postime
    13
    Kjo teme eshte qesharake per mendimin tim.Ashtu cfare eshte,Adelina Ismaili qendron me sukses tash e 20 vite ne skene.Por ekziston nje taktike e deshtakeve tek ne shqipetaret (pa dallimin Kosove Shqiperi).Sfido ne cfaredo menyre nje njeri te madh,dhe do te behesh i popullarizuar.Nuk eshte e rendesishme menyra,me rendesi qe do permendesh qe ke bere dicka kunder atij personi VIP.Por,a ka ardhmeri te ndritshmekjo menyre?Po shihet nga "sukseset" e fundit te kesaj Gentianes.Tash me kur nuk po vjedh kenge,nga 5 kenge te publikuara per festat e Vitit te Ri,asnjera nuk arriti te behet hit.Kurse per Adelina Ismailin ende askush nuk ka mundur te deshmoje se ka kenge te vjedhur?Mendoni se nuk kane dashur ti hyjne asaj pune?Jo,jam i pari qe kam investguar kete pune,sepse jam gazetar dhe nje artikull ku do ta akuzoja Adelina Ismailin qe ka vjedhur kenge do te me siguronte honorar shtese.Por jo...Deri sot,e deshem apo nuk e deshem,ajo mbetet e vetmja kengetare qe mbush sallen ku kendon.Dhe nuk do ta cmoja sikur te mos e degjoja Ardit Gjebrean ne emision se cka tha per 20 vite suksese te Adelina Ismailit,duke e permbyllur me fjaline "Ne kemi fatin qe kemi nje Adeline Ismaili".
    S'kam c'te shtoj me.

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e JaM_Si_XeMeL
    Anėtarėsuar
    17-04-2005
    Vendndodhja
    Luzern
    Postime
    25
    per mua ketu ska diskutim te gjat... adelina esht qysh si femi ne skene dhe ka boemer ne kosov por edhe ne shum e shum vende tjera... dmth. genta fatin e vet mundet ta provon por me adelinen mos mundohet mu shty fare se chance nuk ka...
    Sa isha e VoGeL luajsha me QiKa, tash jam rrit e madhe dhe po luaj me TiPa

  6. #46
    ~Alb-Digital~ Maska e viganv
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    1,771
    Per kenge me e mire eshte adelina kurse per bukuri eshte Genta

  7. #47
    e Shqipes Maska e Foleja_
    Anėtarėsuar
    04-08-2004
    Postime
    1,694
    Nese kerkohet kengetarja me e mire, as njera e as tjetra,e per pamje te jashtme .... se di qka te them, bejne te dyjat !

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovė
    Postime
    4,216
    Citim Postuar mė parė nga Foleja_
    Nese kerkohet kengetarja me e mire, as njera e as tjetra,e per pamje te jashtme .... se di qka te them, bejne te dyjat !

    Nėse kėrkohet nga aspekti i pamjes sė kėrthizės, pra striptizit, qė tė dyja janė gjysmė striptizeta, kurse pėr kėngėn, ndoshta Adelina ėshtė ca mė origjinale, sepse Genta ėshtė plagiatore komplete....
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

  9. #49
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    ........................................
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

  10. #50
    MiLaNisT Maska e sLimShady
    Anėtarėsuar
    22-04-2004
    Vendndodhja
    Shif ka mrapa m'ke
    Postime
    1,116
    Vallai 1 adelline eshte e skma mo tjeter mua me pelqen adelina me shume dhe sa per genten ajo me kengen e pare qe beri thuhet se ka muzik te vjedhur
    M&M

  11. #51
    El-Letėrsia Maska e macia_blu
    Anėtarėsuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    michigan usa
    Postime
    2,492
    Kjo teme eshte qesharake per mendimin tim.Ashtu cfare eshte,Adelina Ismaili qendron me sukses tash e 20 vite ne skene.Por ekziston nje taktike e deshtakeve tek ne shqipetaret (pa dallimin Kosove Shqiperi).Sfido ne cfaredo menyre nje njeri te madh,dhe do te behesh i popullarizuar.Nuk eshte e rendesishme menyra,me rendesi qe do permendesh qe ke bere dicka kunder atij personi VIP.Por,a ka ardhmeri te ndritshmekjo menyre?Po shihet nga "sukseset" e fundit te kesaj Gentianes.Tash me kur nuk po vjedh kenge,nga 5 kenge te publikuara per festat e Vitit te Ri,asnjera nuk arriti te behet hit.Kurse per Adelina Ismailin ende askush nuk ka mundur te deshmoje se ka kenge te vjedhur?Mendoni se nuk kane dashur ti hyjne asaj pune?Jo,jam i pari qe kam investguar kete pune,sepse jam gazetar dhe nje artikull ku do ta akuzoja Adelina Ismailin qe ka vjedhur kenge do te me siguronte honorar shtese.Por jo...Deri sot,e deshem apo nuk e deshem,ajo mbetet e vetmja kengetare qe mbush sallen ku kendon.Dhe nuk do ta cmoja sikur te mos e degjoja Ardit Gjebrean ne emision se cka tha per 20 vite suksese te Adelina Ismailit,duke e permbyllur me fjaline "Ne kemi fatin qe kemi nje Adeline Ismaili".
    S'kam c'te shtoj me.


    (a thua vertete kete pergjigje ta kete shkruar nje gazetar?)

    Kush me thote kush jane aty dy te tjerat ne foto me adelinen? Njera prej tyre edhe vetullen e ka prere qe ti duket vetja si adelina. Pra adelina imitohet prej pothuaj te gjithave kengeterave te reja. Packa se mua nuk me duket ndonje kengetare kushedi se cfare!
    "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

  12. #52
    AOp Tek #Shqiperia Maska e GjIlAnAsI_BoY19
    Anėtarėsuar
    07-03-2005
    Vendndodhja
    G J I L A N
    Postime
    5
    Gentiana Bre Osht King Per Muzik Ka Stil Din Me Vallxu I Din Te Gjitha Ka Kultur Me Shum Se Adelina Edhe Mue Me Pelqen 100 Here Me Shum Genta

  13. #53
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-12-2004
    Postime
    8
    Shijet nuk diskutohen.Por te flasim realitetin a? Adelina tash e 20 vite karriere eshte kengetarja me e kerkuar nga publiku.Nese kujtoni vidio kaseten e saj,do te shihni qe Gentiana startoi si nje nder kopjet e shumta te Adelines,kah stili,por me fiasko ne kenge.Krahasimi eshte qesharak.Por kete kot e diskutojme,le te flase shitja e CD-ve,adhuruesit,numri i atyre qe vizitojne koncertet.Genta beri nje bum dhe tash thuja se po bie.Adelina ben bum kudo qe paraqitet dhe ky nuk eshte mendim vetem i imi.Vet fakti qe ju vet votuat madje Zanfinen dyfish me shume se Genten,atehere mendoj se diskutimet jane ndoshta te kota.
    Nje eshte Adelina,dhe Genta vet e tha kete ne rtv21.

  14. #54
    Moderator Maska e AdmiraL
    Anėtarėsuar
    25-05-2004
    Vendndodhja
    Rheinfelden - Baden-Württemberg
    Postime
    759
    Adelina be daj osht yll i Muzikes..
    cfar Gentiana ajo kurr ska dit dhe sdi..
    Kurse me Adelina Smund ta shyej as kush as Kosova As Alb.. keshtu qe Adelina sick be njeri shum e smut

  15. #55
    ~Alb-Digital~ Maska e viganv
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    1,771
    Mua me shum me pelqen Genta se eshte me sexy dhe kedon me bukur

  16. #56
    Adelina ka qen, eshte edhe do jete e mire.

  17. #57
    PimpetT (paj ) ;) Maska e __SwEeT_GirL__
    Anėtarėsuar
    18-09-2005
    Vendndodhja
    somewherE
    Postime
    576
    Nuk arrij te kuptoj si krahasoni Adelinen me kete Genten iher ? pff

    Genta 2 vjet ka qe meret gjoja me kenge kurse Adelina ka nje jete te tere....
    Ska si Adelina mos ja fusni kot... lejini kto kopjet qe i vin mbrapa si Genta , apo Bleona, apo ajo qe kendon DASMA se spo ja kujtoj emrin tashi per momentin.... nejse te gjitha kto e me shoqe jane te tera kopjet e Adelines po sado qe perpiqen te shkretat sbohen dot si ajo....
    * I DiDnT asK 2 B AlbaNiaN...I JuSt GoT LuckY ♥ *

    CrosiN Da Dead LiNe...Y


  18. #58
    toXic Maska e ridy85
    Anėtarėsuar
    17-10-2005
    Vendndodhja
    ITALY
    Postime
    339
    Pse s'qekan motra genta me adelinen??????????? Un e dija qe ishin motra...nejse

    Genta me pelqen. Un jam ne Itali dhe nuk e di neqoftse ben kenge te kopjuara apo jo. Ato qe kam degjuar jan te bukura. Per Adelinen...s'di ēa te them. Hera e fundit qe e kam par ishte te festivali kur kendoi ate kengen "Zemren nuk e fal". Sa e bukur qe esht ajo kenga. I kam degjuar dhe nja 2-3 kenge te tjera po sikur s'aktivizohet shum. Nuk e di po sikur s'po kendon me kto vitet e fundit. Apo e kam gabim. Ne tv ose ne radio se degjoj fare......
    firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

  19. #59
    Bl3®i Maska e Bl3ri
    Anėtarėsuar
    06-01-2006
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    1,277

    Adelina eshte femra me sexy ne gjithe shqipetarine

    Adelina Ismajli eshte femra me sexy en gjithe trojet shqipetare

  20. #60
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    13-11-2005
    Postime
    74

    Smile Adelina & Genta /Madonna & Brittney.Skandal apo...?!

    Shoqe te pakompleksuara? Marketing i njera tjetres? Kopje te Madonnes dhe Britney Spears? Dicka me shume?! Sidoqe te jete,keto foto te marrura nga voideoprojekti i DEA,tregojne qarte nje puthje te pazakonte mes Adelina Ismailit dhe Genta Ismailit.Per cka behet fjale,e dijne ato vet.Rastesi? Jo kur kemi te bejme me 3 foto ku shihet qe cdo gje eshte e planifikuar.Me shume se 1000 fjale,flasin fotot.










Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Adelina Ismaili (II)
    Nga Bl3ri nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 468
    Postimi i Fundit: 06-06-2019, 06:46
  2. Adelina Ismaili
    Nga The Dardha nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 1208
    Postimi i Fundit: 07-06-2009, 02:06
  3. Shqiptarėt nė Boston
    Nga diikush nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 377
    Postimi i Fundit: 08-05-2008, 00:35
  4. Terminali i Kohės
    Nga BvizioN nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 24-10-2006, 05:40
  5. Koha E Falsifikimeve
    Nga Diabolis nė forumin Enciklopedia letrare
    Pėrgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 03-11-2005, 16:32

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •