Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 137 prej 137
  1. #121
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    sigurisht, ngaqe eshte shenja e akrepit, nuk i pelqeu luani dhe deshte ti vizatoja nje scorpion...nuk doli aq mire ngaqe isha e lodhur :p
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  2. #122
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    komshie shume te bukura kto tatut mi po me surprajzon shume ti mua!

    sa per ju shakaxhinjt qe thoni se vizatimet e rexhit i beni dhe ju...nqs nuk beret dot tani ato vizatime qe ajo bente kur ishte 13 atehere kot sa jetoni lol

  3. #123
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    fierakje je aq e thelle sa absoluti :D
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  4. #124
    Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
    kjo eshte marr me celular :P
    skisha ca te beja nje dite te bukur ne behar, dhe burri duke pare televizor, un i vizatova nje "tatuazh" :D
    Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm!
    tani e verej, q eke filluar te behesh modeeste dhe une te them, qe absolutisht mos e pran nje gje te tile,...
    me kujtohet, kur kma qen reth 14-15 vjeq e kam pas lexuar librin e Salvadore DAli
    "une jam GJENI" atehere kjo liber nuk ka qene e perkthyer ne shqip....
    Mos e prano modestine, e kuptoj une edhe anen tjeter kur e thua disda here ket, qe shume vizatime, ose piktuar i ke punuar ne moshe te re 13 etj etj, Por mos harro Rexhi, (me fal qe te quaj me emer perkdheles, por nga afersia shpirterore eshte kjo) (_...) _)( dhe tani ti mos me thuaj : e kam burin mbaje shpirtin pe vete...!?) hahahaha nejse ....
    DHe TI je Artiste... Arttiste e shkruva me shkronje te madhe -kujdes!?
    atehere kur te gjuajta puthje, nuk me pelqeu forma qysh me ktheve pergjegjjen,por ishte tipike shqiptare nejse.. e pranova, edhe pse nga lartesia yte artistike sigurisht kisha pritur nje forme tejter te pergjegjjes... nejse
    hahaahaha
    se edhe une flas nganjehere shume..

    me nje fjale, Nuk dua qe ti ta pranosh Modestine..
    thuaje ate qe e tha DAli, dhe mos lejo qe te mberthej LIMITI, kaloje mso e permend ate 13- 14 vjeq...
    mpuq
    ciao

    :)
    And my soul from out that shadow that lies floating on the floor, Shall be lifted -- Nevermore!

  5. #125
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    hahahha lool
    absolute te ti shkrin, ok atehere jam gjeni :DD
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  6. #126


    ky eshte nje piktor qe me pelqen, ndoshta e njeh

    me fal qe tu perziva ne koleksion, ndoshta nk e perserisin te tjkeret..
    por aty dikah je..

    nes e nuuk e njeh pikturen...
    do te tregoj se cili pik... eshte


    ciao
    And my soul from out that shadow that lies floating on the floor, Shall be lifted -- Nevermore!

  7. #127
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    ky eshte nje piktor qe me pelqen, ndoshta e njeh
    un per vete nuk shikoj piktor, shikoj vetem 1 peme aty. Rexho ti ca shikon mi?

  8. #128
    hahahhaahaha
    ncncncnnncncc

    nejse de tashti, mos ma nxin kryet...
    ekuptove ti
    ah cka je ti...
    :)
    And my soul from out that shadow that lies floating on the floor, Shall be lifted -- Nevermore!

  9. #129
    Citim Postuar mė parė nga FierAkja143 Lexo Postimin
    un per vete nuk shikoj piktor, shikoj vetem 1 peme aty. Rexho ti ca shikon mi?
    He mi dhe ti shiko prape se ka piktor dhe ti te shkreten :D

    Rexhina nice collection hon.......te uroj frymezim edhe me te madh ne te ardhmen dhe kujdes nga keta simpatizantet e flakte si ABSOLUTI :D :p

  10. #130
    Citim Postuar mė parė nga DeAdA Lexo Postimin
    He mi dhe ti shiko prape se ka piktor dhe ti te shkreten :D

    Rexhina nice collection hon.......te uroj frymezim edhe me te madh ne te ardhmen dhe kujdes nga keta simpatizantet e flakte si ABSOLUTI :D :p
    He. DeAdA, cfar kujdesi duhet te ket Rexhina tashi...?
    nuk jam simpatizant i Rexhines, jo...
    por isha perplasur mbrem dikah ne pikturat e saj....

    se vdica per gjume :)
    And my soul from out that shadow that lies floating on the floor, Shall be lifted -- Nevermore!

  11. #131
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    lol deada epo mire po e shikoj nje njeri ne maj te pemes :D

    Absolute eshte antar i vjeter mesa duket dhe meqe tema ka te bej me talent dhe art i duket vetja se eshte aktor. Absolute 1 here 2 here behet shakaja tani ose vazhdo shkruaj me nickun qe ke qene gjithmon ose shkruaj si njeri.

  12. #132
    Citim Postuar mė parė nga FierAkja143 Lexo Postimin
    lol deada epo mire po e shikoj nje njeri ne maj te pemes :D

    Absolute eshte antar i vjeter mesa duket dhe meqe tema ka te bej me talent dhe art i duket vetja se eshte aktor. Absolute 1 here 2 here behet shakaja tani ose vazhdo shkruaj me nickun qe ke qene gjithmon ose shkruaj si njeri.
    Nuk jam anetar i vjeter, tani jam regjistruar ne forum, nje kohe vetem kam lexuar her pas here...
    po vetm logjikoje: sikur te isha anetar i vjeter me ndonje emer x, a do te rija kaq shume pa fjetur qe te shkruaj, e shume me pak te lexoj.. jo. d,m,th, tashti jam regjistruar sinqerisht...
    ciao FierAkja....

    tregom dicka per Fierin?
    And my soul from out that shadow that lies floating on the floor, Shall be lifted -- Nevermore!

  13. #133
    dhe nje gje tani e verjeta....
    PSe a nuk jam duke shkruar si jeri, a?
    OK nese te pengoj, nuk shkruaj fare ne ket dhome... vetem me trego!
    And my soul from out that shadow that lies floating on the floor, Shall be lifted -- Nevermore!

  14. #134
    Citim Postuar mė parė nga ABSOLUTE Lexo Postimin
    dhe nje gje tani e verjeta....
    PSe a nuk jam duke shkruar si jeri, a?
    OK nese te pengoj, nuk shkruaj fare ne ket dhome... vetem me trego!
    ABSOLUTE kjo teme eshte nen ARTI shqiptar dhe Koleksioni im.... qe do te thote qe kjo anetare forumi ne kete teme tregon vizatimet e saj. Kjo do te thote qe nuk eshte teme per chit chat edhe pse ne po e bejme, por kur chit chati nuk ka te bej fare me vizatimet e saj eshte disrespect ndaj saj si hapese teme.

    Besoj se me kupton ;)

    Naten e mire

  15. #135
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    aww flm deada :)

    absolute sjam e sigurt per piktorin, por se ku e kam pare kete pikture...por meqe pelqe salvador dali, eshte gje ai piktori :D

    nejse naten
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  16. #136
    JO nuk eshte Salvadore, assesei, ai ka ber Surealizem..
    ky eshte Mondrian,.. pikturen qe e mora nga Ai, eshte dic e jashtezakonshme nga stili i tij, sepse ato tjerat me arkitekture dhe simetri, nese mund te them ashtu, nuk i pelqej shume,
    sepse aty tek ai.. 3+3 bejn 6 ndersa une nuk e prnoj ket ne ART..
    And my soul from out that shadow that lies floating on the floor, Shall be lifted -- Nevermore!

  17. #137
    Citim Postuar mė parė nga DeAdA Lexo Postimin
    ABSOLUTE kjo teme eshte nen ARTI shqiptar dhe Koleksioni im.... qe do te thote qe kjo anetare forumi ne kete teme tregon vizatimet e saj. Kjo do te thote qe nuk eshte teme per chit chat edhe pse ne po e bejme, por kur chit chati nuk ka te bej fare me vizatimet e saj eshte disrespect ndaj saj si hapese teme.

    Besoj se me kupton ;)

    Naten e mire

    Ue nuk dola nga tema edhe ti nuk me pakse lexuar me kujdes, sepse kur e postova ate pikturen i kerkova falje dhe i thash se aty dikah sjellesh dhe nuk deshirova qe edhe te tejret te postojne gjera te tilla, nejse... por gjithcka eshte ne koncept dhe ne analize te pikturave te rexhines, natyrisht duke bere komperacione e analogji dhe ti duhesh ta dish ket, se ska ketu kurfar chit chati


    tung
    And my soul from out that shadow that lies floating on the floor, Shall be lifted -- Nevermore!

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Tema tė Ngjashme

  1. Coco Chanel
    Nga YaSmiN nė forumin Bukuri dhe estetikė
    Pėrgjigje: 28
    Postimi i Fundit: 19-10-2010, 05:14
  2. Mad dhe koleksioni i tij fotografik
    Nga mad nė forumin Albumi fotografik
    Pėrgjigje: 81
    Postimi i Fundit: 12-09-2007, 04:24
  3. Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 10-09-2007, 10:05
  4. Koleksioni i Vrapit nė Muzeun Metropolitan tė Nju Jorkut
    Nga Xhuxhumaku nė forumin Arkeologji/antropologji
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 25-06-2006, 23:03
  5. Koleksioni im
    Nga ridy85 nė forumin Arti shqiptar
    Pėrgjigje: 79
    Postimi i Fundit: 18-05-2006, 20:14

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •