Close
Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 200
 1. #41
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  Israeli Psy-Trance per mua mban vendin numer 1. Kam dhe te tjera, GOA sidomos por perseri Psy-Trance ka disa pasazhe qe zorr se i ben ndonje rryme tjeter trance.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 2. #42
  Audio Engineer Maska e KACAKU
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  41
  Postime
  599
  Psy-Trance-s i ka ikur koha,eshte lloji i tille i muzikes monotonia e se ciles e ben te harroet shpejte.

  Sot ngarkova edhe nje tjeter pjese te titulluar "There Is My Playground"
  kjo me mori kohe qe ta realizoj,por deshi edhe shume produksion.
  Kengen e gjeni ketu
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 3. #43
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  KACAK,
  ka mundesi te ndegjohen kenget tuaja edhe ne format tjeter pervec atij qe jepet ne web faqen?
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 4. #44
  Audio Engineer Maska e KACAKU
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  41
  Postime
  599
  Ne ate faqen qe i ngarkoj une kenget degjohen duke zbritur ate programin (playerin) Mid Radio Player,i cili eshte shume i vogel edhe zbret shpejte fare.
  Pastaj degjohen shume mire.

 5. #45
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Besoj se keni ndegjuar per Infected Mashroom.
  Keto se bashku me Thievery Corporation, X-Press 2, Gus Gus dhe Faithless do jene grupet qe do leshojne muzike ne festivalen Skopje Sounds Good me 28 maj te ketij viti ne Shkup. Cmimi eshte dikund 20 euro.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 6. #46
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Rikthim ne ritem!

  Dy shoke nga Shkupi producuan nje kenge te re.

  Bashkepunimi ka emrin Oliver`s Geisha-All I have

  Dhe kengen e downloadoni ketu
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 7. #47
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Me 16 Qershor ne Shkup mysafire jane baballaret e muzikes elektronike Kraftwerk.
  Kush eshte afer dhe preferon muziken e ketille, mund te vij.
  Kraftwerk jane legjenda te muzikes elektronike
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 8. #48
  Audio Engineer Maska e KACAKU
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  41
  Postime
  599
  Storm,bere gabim qe e the kete lajm
  Lum ju qe jeni afer e do i shifni ata kolose te muzikes elektronike.
  Ata qe merren me muzike elektronike fotografine e KraftWerk e mbajne tek koka e krevatit
  Sa inat me vjen qe nuk vij dot ti shof

  We Are The Robots.

  The Model.. etj. etj

 9. #49
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Ja dhe web faqja e nje shoku tim te ngushte Dj Dream Universe, ka nja 4 mikse aty, shpresoj t`ju pelqejne.

  http://www.djmenny.com/dream_universe/home.htm
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 10. #50
  ÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆ
  Anėtarėsuar
  26-02-2003
  Postime
  1,349

  Talking DaNcE...TrAnCe...RaVe...

  "The Fields of Love"(Darude Remix)

  nga

  ATB feat. York 11. #51
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-05-2005
  Vendndodhja
  Out_of_space
  Postime
  2

  Thumbs up

  si fillim doja tju pergezoja qe mgjth pak, ka ca njerez qe flasin per muzike elektronike qofte kjo e zhnarit house, trance apo psy. po kerkoja ne google per dj shqiptare e muzike elektronike dhe hasa ne kete temen tuaj ketu e si perfundim ia ku jam duke shkruar. lexova te gjitha postimet tuaja dhe me u mundova te degjoja mixet e KACAKUT po pa sukses sepse jane nje format qe une si hap dot, po do provoj te downlod ate mid player qe ka vete faqja. Sa per ate faqet qe ke vene ti Storm, me thene te drejten pervec rusishtes dhe ca femrave lakuriq smora gje vesh tjeter
  mgjth, do thoja qe mos u mundoni te gjykoni llojet e muzikes e shijet e te tjerve, si p.sh ti kacak qe thua qe psy trance dhe goa jane monotone. Muzika eshte me shije dhe shijet nuk gjykohen.
  Nuk dua te zgjatem shume, une jam nje nga adminet e albaniandj.com. nuk e di nqs keni degjaur ndonje here per per kete faqe. Do tju ftoja te gjithve qe te bashkoheshit me ne ne kete komunitet te madh te dj-producenteve shqiptare. NE kemi edhe nje forum tonin ne te cilin bisedojme dhe ndajme mendimi per shume gjera qe kane lidhje me produksionin, miximin dhe deri ne llojet e ndryshme te muzikes. Do ishte shume mire, qe ti kacak apo ti Storm e te tjeret te bashkoheshit me ne. Ne faqet tona, publikohet mesatarisht 1 here ne jave 1 mix live nga dj shqiptare ku do qe jane. Po keshtu kemi producente te ndryshem qe jane goxha te afte.
  U zgjata shume em duket, dhe po e le me kaq. Mos ma merrni si reklame te faqes sone kete postim, thjesht dicka e re per ju mbase. Sa me shume te jemi aq me mire do jete.

  P.L.U.R - Peace Love Unity Respect

 12. #52
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Citim Postuar mė parė nga Boshke_beats
  Sa per ate faqet qe ke vene ti Storm, me thene te drejten pervec rusishtes dhe ca femrave lakuriq smora gje vesh tjeter

  Nuk dua te zgjatem shume, une jam nje nga adminet e albaniandj.com. nuk e di nqs keni degjaur ndonje here per per kete faqe
  .
  P.L.U.R - Peace Love Unity Respect
  Web faqja qe e kam vendosur, dhe qe eshte e shokut tim, Dj Dream Universe eshte powered nga albaniandj.com
  Keshtu qe... ajo me rusishten dhe ato qe te kane dale, kane qene ndoshta nje gabim teknik.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 13. #53
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-05-2005
  Vendndodhja
  Out_of_space
  Postime
  2
  Nuk ishte llafi vetem per Dream Universe se ate e di qe jane tracket e tij ne faqet tona, por per mixet e tjera qe kishe postuar. Ishte pa te keq.
  Vazhdojme ....

 14. #54
  Audio Engineer Maska e KACAKU
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  41
  Postime
  599
  Boshke beats.
  Keshilla juaj per ate faqen e per bashkepunim me ju eshte me vlere,jam edhe une i gatshem t'ju vizitoj aty.
  Persa i perket llojeve te muzikes elektronike,gjykimet e mija nuk jane bazuar thjeshte ne shijet e mija,por ne komplet enciklopedine e muzikes elektronike.
  Nuk mund te krahasohen grupe si "Infected Mushroom" dhe muzika e tyre me muziken e "Aphex Twin",apo me "Prodigy" e "Chemical Brothers",sepse GOA Trance nuk mund te kete kurre cilesine e asaj muzike.
  Tjeter eshte perdorimi i Drum&Bass dhe tjeter perdorimi i nje Beati 2/4 Boom Boom Boom Boom

 15. #55
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Citim Postuar mė parė nga Boshke_beats
  Nuk ishte llafi vetem per Dream Universe se ate e di qe jane tracket e tij ne faqet tona, por per mixet e tjera qe kishe postuar. Ishte pa te keq.
  Vazhdojme ....
  E po kerkoj falje per gabimet atehere.

  Sa per info, me 16.06 ne Shkup kemi vizitor te madhin Carl Cox.
  Nqs mundem do ju tregoj edhe booking datat e ca nga dj-ave qe do vijne ne Shkup dhe nqs dikush ka kohe, mund te vije.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 16. #56
  heretic Crusoe Maska e darwin
  Anėtarėsuar
  25-08-2004
  Vendndodhja
  under the microscope
  Postime
  1,918
  Citim Postuar mė parė nga KACAKU
  Nuk mund te krahasohen grupe si "Infected Mushroom" dhe muzika e tyre me muziken e "Aphex Twin",apo me "Prodigy" e "Chemical Brothers",sepse GOA Trance nuk mund te kete kurre cilesine e asaj muzike...
  Goa & Psytrance eshte muzika me e mire tekno qe prodhohet dhe do te prodhohet. Gjithashtu me duket se eshte e vetmja nga familja musicus technus specius qe ndryshe nga vellezer/motrat e saj e ka prejardhjen nga psychedelic rock.

  nejse, ketu keni nje link per te shkarkuar mixe te llojeve te ndryshme, hard/deep house, psy/goa/hard trance, drum'n'bass & jungle, hardcore.. etj. vetem muzike!

  KLIKONI (e vetmja bezdi eshte se duhet te regjistroheni. po nuk besoj se te ha me shume se nje minute)
  Prektora

 17. #57
  Audio Engineer Maska e KACAKU
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  41
  Postime
  599
  Darwin.
  Se te pelqen ty ajo muzike nuk do te thote qe eshte me cilesorja.
  Ik lexo enciklopedine e muzikes elektronike,nga e ka prjardhjen,qe nga Kraftwerk e deri me sot dhe kritikat qe i behen cdo rryme te asaj muzike edhe do shofesh se me sa yje eshte Goa Uplifting Trance.

 18. #58
  Audio Engineer Maska e KACAKU
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  41
  Postime
  599

  Dy pjese te reja...

  Ngrita edhe dy pjese te reja te mijat.
  Njera titullohet 0sum| dhe tjetra Time To Die.

  Ato i gjeni ketu

 19. #59
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Ja edhe ca foto nga koncerti i Kraftwerk ne Shkup:

  Emocionet per keto baballare te muzikes elektronike-
  Timeless
  Speechless
  FENOMENAL

  P.S: Se shpejti edhe fotot nga Carl Cox.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 20. #60
  Rise-the-tempo Maska e edion1
  Anėtarėsuar
  09-02-2005
  Vendndodhja
  london , uk
  Postime
  131
  a ka degjuar ndonji per homlands festival , ne UK ? Shkova para 3 javesh , dhe ishte me te vertete , nje eksperience me vete . emrat me te mire te dj , 35.000 veta , ne mes te pyllit . House ,trance , tecno . http://www.meanfiddler.com/displayPa...asp?PageID=435

Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Muzika klasike, 101 pjesėt mė tė bukura
  Nga Tannhauser nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 28-02-2021, 21:59
 2. Muzika popullore ne dileme.
  Nga ChuChu nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
 3. Muzika, si po deformohen shijet
  Nga Davius nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 14-03-2007, 21:03
 4. Muzika Popullore
  Nga StormAngel nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-08-2004, 21:26
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-05-2003, 18:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •