Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 77

Tema: Bojken Lako

  1. #1
    Peja o qytet i bekuar
    Anėtarėsuar
    28-03-2002
    Postime
    310

    Alternative Shqiptare - Bojken Lako

    Bojken Lako - Asgje e larget

    S'ka asgje te larget
    dite te reja do te gjejme
    s'ka me klithma bebesh
    Besoje, Besoje

    Nuk ka uje ne fusha
    vetem nje femije ne rruge
    nuk ka me vdekje
    nje kemishe e zeze ne tel

    besojee, besojeee

    Nuk ka asgje te larget
    dite te rreja do gjejme do gjeme
    nuk ka me klithma bebesh
    besoje hejj hejj

    Nuk ka me lutje
    vetem nje dore e shtrir
    s'ka me stermundime
    vetem nje gjurme e lete

    Besoje, Besoje

    Nuk ka asgje te larget
    dite te rreja do gjejme do gjejme
    nuk ka me klithma pemesh
    Besoje hejj hejj ( : : )
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 17-09-2009 mė 19:20
    no respect whatsoever for authority - Richard Feynman.

  2. #2
    Peja o qytet i bekuar
    Anėtarėsuar
    28-03-2002
    Postime
    310
    Bojken Lako - Paemer

    Une nuk e di, nuk e di pse na lindem
    une nuk e di, nuk e di asgje nuk di

    Nuk di asgje, nuk di per keta njerze
    qe nuk e din, nuk e din ku shkojne nga vin

    Me trego nga vine keta njerze pa dashuri pa emer
    hejj hejj hejj hejj

    Me trego nga vine keta njerze pa dashuri pa emer
    Me trego nga vine keta njerze
    por me pare tregom une nga vi
    hejj hejj hejj hejj

    Viktori nje flamur ngritet larte
    kjo eshte jeta ime
    ...

    Me trego nga vine keta njerze pa dashuri pa emer
    Me trego nga vine keta njerze
    por me pare tregom une nga vi
    hejj hejj hejj hejj
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 17-09-2009 mė 19:20
    no respect whatsoever for authority - Richard Feynman.

  3. #3
    Peja o qytet i bekuar
    Anėtarėsuar
    28-03-2002
    Postime
    310
    Bojken Lako - We don't care


    We don't care
    we don't care (::)

    Ne bejme naten dite, fare lehte
    ne bejem nate dite, diten po te flejme
    Ju pa fjon po shkon...
    mbi kokat tona...

    we don't care
    nuk eshte lehte ta theme

    we don't care
    we don't care (::)

    Une jam vetem nje,
    dy fjale me bejne te lumtur
    we don't care
    nuk eshte lehte t'a them

    we don't care
    we don't care (::)

    Ne bejem naten dite, fare lehte
    ne bejeme naten dite, me dy fjale

    we don't care
    we don't care (::)

    Une jam vetem nje

    we don't care
    we don't care (::)
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ILovePejaa : 21-04-2002 mė 16:03
    no respect whatsoever for authority - Richard Feynman.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Eros
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    198

    Exclamation Bojken Lako

    ESHTE APO NUK ESHTE BOJKEN LAKO NJE NGA KENGETARET ME TE MIRE SHQIPTARE?????????
    Kjo eshte ceshtja.
    Ju lutem lini mendimin tuaj.
    pssssssss. Mendimi im eshte qe Bojkeni o hallall fare dhe duhet te jete nje nga me te miret, moret vesh? Keshtu thoni dhe ju...
    ERINIK YALL
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Orion_DYRRAHU : 24-04-2002 mė 18:19

  5. #5
    S.Mod. i dikurshem Maska e Orion_DYRRAHU
    Anėtarėsuar
    18-04-2002
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    432
    Vallahi mua ky Bojken Lako s'me pelqen. Sepse kam nje fare antipatie per te. Kjo ndoshta ngaqe e mora inat kur krijoi ne fillim te viteve 90 ate grupin "The Fish Huk," edhe filloi te kendonte anglisht...
    Ku e di une, nuk me pelqen fare si kengetar, edhe nuk besoj se do pelqej ndonjehere ndonje kenge te tij.

  6. #6
    s'kam pas asnjiher simpati per Bojken Lakon as si kengetare as si mashkull.

  7. #7
    AngeL Maska e briiigi
    Anėtarėsuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    jo para Pc tende...shif anash
    Postime
    40

    Talking Bojkeni ....

    Une per vete spo jap koment si eshte , po postoj vetem nje nga lirikat e kengeve te tij ... Ju gjykoni vete pastaj



    Asgje e larget



    S'kam asgjė tė largėt
    Ditė tė reja do tė gjejmė
    S'ka mė klithma bebesh
    Besoje, (besoje), besoje

    Nuk ka ujė nė fusha
    Vetėm njė fėmijė nė rrugė
    Nuk ka mė vdekje
    Njė kėmishė e zezė nė tel
    Besoje, (besoje), besoje.

    ***refreni***
    Nuk ka asgjė tė largėt
    ditė tė reja do tė gjejmė, do gjejmė
    Nuk ka mė klithma bebesh
    besoje, besoje, he-he, he-hej.
    -----------------

    Nuk ka mė lutje
    Vetėm njė dorė e shtrirė
    S'ka mė stėrmundime
    Vetėm njė gjurmė e lehtė
    Besoje, e lehtė, besoje

    (refreni)
    to err is human , to forgive devine

  8. #8
    S.Mod. i dikurshem Maska e Orion_DYRRAHU
    Anėtarėsuar
    18-04-2002
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    432
    pssssssss, .. kot fare....

  9. #9
    Dj Visi Maska e shqiptari02
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Michigan
    Postime
    192
    degjo o Enrik ai fjalet (textin) e ka shume te bukur po per mua ai cdo gje ben kur del ne skene,,,,, vec se kenge nuk kendon. eshte me mire te recitosh dhe do te vleresojne me shume njerezit se sa te besh sikur kendon ne ate menyre, gjithsesi shqiptaret bejne sikur e pelqejne ate lloj muzike se si te thuash eshte nje ryme e re qe eshte futur ne shqiperi dhe duket sikur Bojken Lakoja qenka mbreti ose krijues i asaj muzike (funk) po e quaj se ne fakt se di se cfare lloj muzike eshte e quajtur.E dyta kush ne bote e pelqen ate lloj muzike me thuaj nje shtet qofte ne Europe qofte ne Amerike qe ka nxjere nje kengetar te famshem te asaj ryme muzike(si bojkeni). Une merem me muzike vet prandaj i shikoj kete teme pak a shume me nje sy tjeter qe me duket pa vlere te bisedosh per bojken lakon. per mua kengetaret me te mire ne shqiperi jane Elsa Lila, Ardit Gjebrea, edhe ndonje tjeter qe spo me kujtohet tani Ardit Gjebrea per mua e ka kengen si te haje fara lule dielli cfaredo lloj kenge qe ti mund ti kerkosh ta siguroj une se do ta kendoje me mire se origjinali pastaj Elsa Lila nuk arihet per nate e degjoj diskun e saj edhe nuk ngopem ne shqiptaret kemi shume talente qe i anashkalojme duke vleresuar llumin e shqiperise si Bojken Lako me shoke psss,,,,,


    Take it easy fox :a
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shqiptari02 : 25-04-2002 mė 23:45

  10. #10
    mua bojken lako jo qe nuk me pelqen po ma shpif vallaj ... me duket akoma adoleshent dhe kenget e tij jane aq budallaqe saqe mund te krahasohet me britney spears versioni mashkullor qe ben si i vuajtur. pfffff sa kot me duket

    edhe mos me beni te filloj te flas per top albania radion se nuk pushoj ... man te isha presidente po e mbyllja me akuzen shqetesim i publikut. :n
    Imagjinata eshte me e rendesishme se sa njohuria
    Einstein

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Eros
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    198

    Angry Hmmmm.

    NJerez ju ndoshta keni te drejte po mos harroni qe ai ishte i pari qe solli muzik alternative ne shqiperia.Po te mos ishte per Bojkenin tani ne do ishim alpma duke degjuar The Dreams qe jane bere gay tani duke kenduar ato kenge idiote qe kane nxjerre tani.po nejse ju nuk mund te pelqeni ate lloj muzike prandaj.

    ERINIK:b :n :b :n :b :n

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Inconstant Moon
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    44
    Bojken Lako, fitues i konkursit "Ritėm e Pop"

    Bojken Lako ėshtė fituesi i konkursit "Ritėm e Pop", i cili pėrfundoi me koncertin e organizuar nė Tiranė mė datė 29 shtator 2001.

    Qė nga data 2 prill, kur nisi emisioni 'Ritem e pop', mjaft grupe dhe kėngėtarė shqiptarė u futėn nė garėn e madhe.

    Finalistėt e kėtij konkursi luajtėn kėngėt e tyre 'live', kurse fituesi i koncertit, Bojken Lako do tė vijė nė Londėr dhe do tė jetė i ftuar VIP i emisionit tė njohur televiziv 'Top of the Pop's'.

    Nė koncert tė ftuar special ishin Fitnete Tuda dhe Elita 5.
    Prezantuesja Blerina Goga dhe Redaktori Nazim Rashidi

    Finalistėt e konkursit ishin:

    Agim Poshka
    Aurela Gaēe
    Blla Blla Blla
    Bojken Lako
    Djemtė e Detit
    Elton Deda
    Postmoderna
    Spirit Voice
    Vjollca Salihu
    WNC

    Emisioni muzikor i BBC, 'Ritėm e pop'

    (info. marre nga BBC ne shqip).
    **********

    Personalisht e vleresoj inisjativen e tij per te sjelle nje rryme te re. Nuk eshte e lehte te mos hasesh paragjykime, mendjengushtesi e smire nga shume shqiptare. Si njeri nuk e dij si eshte (e as me intereson shume), muziken e ka tejet te pranueshem per veshin tim. Nuk me pelqejne shume superlativat tek kengetare (qofte vet Bojkeni) pasi jane te rradhe ato qe nuk lene vend per kritike, po aq sa krahasimet e kota (tip..B. spears).
    I started a landslide in my ego
    Look from the outside
    To the world I left behind
    U2

  13. #13
    Peja o qytet i bekuar
    Anėtarėsuar
    28-03-2002
    Postime
    310
    Inconstant Moon - ai titull me te vertete nuk e ka marre qe ka kenduar bukur apo diqka te ngjajshem por ... Ne konkursin "Rritem dhe Pop" sipas mendimit tim, kam qene prezente, duhet ta kishte fituar grupi Blla Blla Blla nga Shkupi i cili nuk eshte edhe shume i njohur por qe sipas mendimit tim muzika e tyre dhe ne naten e konkursit kane qene fantastike dhe i sigurte them se publiku e ka pritur qe te fitoj ky grup e jo Bojkeni.

    Sa i perket muzikes se Bojkenit disa nga kenget e tij te para jane fantastike si Asgje e Larget, pa emer etj, por keto te fundit apo ajo e Festivalit ne RTVSH, "Toka dhe Qejte" ishte shume shume e varfer ne cdo aspekt se kenget tjera dhe me nje degjenerim.

    Dhe sa i perket Altrernatives Shqiptare, te paret e kane sjelle ne publikun ndershqiptare grupi i njohur Marigona nga Mitrovica.

    Pershendetje!
    no respect whatsoever for authority - Richard Feynman.

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Inconstant Moon
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    44
    Ke te drejte ILovePejaa,
    ka shume grupe kosovare qe nuk jane aq te njohura sa duhet brenda kufujve te cunguar te Shqiperise. Per grupin Blla Blla Blla nuk dij gje...a din ndonje sit nga ku mund te degjoj ndonje kenge te tyren? ...ah mua po me pelqen grupi Rritmi i Rruges keto kohe, ca nja dy kenge me tekste shume te ndjera.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Orion_DYRRAHU : 29-04-2002 mė 01:03
    I started a landslide in my ego
    Look from the outside
    To the world I left behind
    U2

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Inconstant Moon
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    44
    nejse, me fal, tani e pash qe Blla Blla Blla qenka grup nga Shkupi. Sidoqofte, ja dhe kjo tregon sa shume dime rreth ketyre grupeve
    p.s. te lutem, jam kurioze te dij per ndonje sit me kenge te tyre
    I started a landslide in my ego
    Look from the outside
    To the world I left behind
    U2

  16. #16
    Dj Visi Maska e shqiptari02
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Michigan
    Postime
    192

    Exclamation

    Hey e di si eshte puna....Kot e diskutojme kete teme se fundja fundit cdo njeri ka mendimin e tij per cdo gje "there is no rigt or wrong" mendimi tim eshte qe une nuk e pelqej bojkenin edhe skam per ta pelqyer kure ne jeten llojin e muzikes qe ai kendon.Po qe se ajo do ti ishte muzike e bukur tani do kishte shume grupe qe do kendonin te njejten rryme muzike une vetem ne shqiperi po degjoj qe kjo lloj muzike paska sukses a ka degjuar ndonjeri nga ju ? se Bojkeni e ka mare diku kete lloj muzike apo jo seshte ai Babai i asaj kenge mirepo ne shqiperi ka dale korupsioni ne maje te 15 kateshit vetem se ai eshte i biri i Bujar Lakos edhe se lene mbas dore i kam provuar vete keto gjera dhe ta them me 100% o Enrik qe po pate leka ne shqiperi je "more than welcome" te maresh pjese ne festival kur nga ana tjeter grupe te shkelqyera qe i kam njohur vete personalish talente qe nuk mund te arihen lihen prapa shkalleve. A eshte shqiperia vendi ku konkuron "Talenti" apo "Paraja" per mua hmmm.. paraja is #1 ne Shqiperi

    Anyways....

  17. #17
    ne kerkim
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    10305
    Postime
    242

    Bojken ka qene hallall

    Te pakten kur une kam qene ne Shqiperi "The fish hook" ka qene grupi im me i preferuar bashke me "Thunderway" te Qepes. E di qe tani jane shperbere si grupe po atehere ishin llaftar fare. Per i gjo i kisha inot se knonin Anglisht, megjithese s'ja thekshin fare asaj gjuhe. Po nejse, ishin fillestare dhe ju falet.

    Sa per ata qe e akuzojne Bojken si kopjac mos te harrojne se cdo muzikant e fillon karrieren e tij duke kopjuar per te arritur me pas te krijoje stilin e tij/saj te vecante (nqs e arrin ndonjhere). Sipas llogjikes suaj asnje kengetar/muzikant Shqiptar s'duhet te krijoje muzike te lehte/moderne po duhet ti futen te gjithe kengeve labce dhe me cifteli.

  18. #18
    Dj Visi Maska e shqiptari02
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Michigan
    Postime
    192

    O zoti Z........

    O Z... ska thene njeri qe ai kopjon muziken me lal se eshte e vertete qe te gjithe e fillojne duke kopjuar dicka, ose fundja fundit 8 nota jane aty vertiten te tere. Pse mendoni ju qe te gjithe kengetaret e skenes i jane kthyer muzikes popullore duke e modernizuar nga pak po se ajo eshte nje muzike qe nuk e ka asnje vend ne bote pse kur ne kemi muziken popullore duhet te marim lloj muzike tjeter. Nuk e di ku ishte bere nje festival ne Gjermani Zvicer diku ne keto vende edhe kishin mare vend te pare dy shqiptare nga malesia me cifteli ishin cuditur ata thane si ka mundesi te besh muzike me 2 tela prandaj kultura dhe arti shqiptar ka shume vlera te cilat bota nuk i njeh akoma per shkak te arsyeve ekonomike.

    kaq kisha lal aj shnet

  19. #19
    ne kerkim
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    10305
    Postime
    242

    O Shqipe

    Per ate ke te drejte. I vetmi perfitim qe pashe nga emigracioni eshte njohja serish me bukurine e mrekullueshme te muzikes popullore Shqiptare, qofte brenda a jashte kufinjve. S"ma merrte menja nanjihere ne jeten time se do pagusha lek me nigju zerin e mrekullueshem te Merita Halilit duke kenduar "Lule t'bukra ka Tirona", apo Keno-n (pe Shkupi) me "Amanet ma ka lon nona", Anita Bitrin, Ermira Babaliun, Eli Faren e plot te tjere.
    Duhet t'vishim ne kurbet qe ta kuptojshim se ca kena hum gjithe kto vite duke nigjuar muzike vari ******.

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Static-X
    Anėtarėsuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Usa
    Postime
    73

    Per Bojken Lakon

    Nuk kam asgje kundra per Bojken Lakon me then te drejten. Nje Arsye eshte se eshte nga te paret qe mori iniciativen e krijimit te nje ritmi unik. Po ta degjoni me vemendje, e kam llafin muziken, do te shihni se sa mire jane stilizuar edhe bashkuar nje shumllojshmeri rritmesh. Nuk mund te quhet as alternative, as hip hop edhe as industrial. Do me behej shume qejfi qe te mos ishte ai i vetmi qe ndermer inicjativa, persa i perket muzikes.
    Nuk eshte se nuk kemi studjo rregjistrimi, as veglat sna mungojne, por e ndjej qe muzika shqiptare ka shume mungesa. Sikur ka ngelur prapa ne kohe. Nuk eshte e thene qe te besh muzike duhet patjeter te kendosh, thjesht me ane te instrumentave mund te krijosh dicka qe ta ka qejf veshi ta degjosh.(nejse se dola pak nga tema) Si perfundim ideja ishte qe per mendimin tim Bojkeni ka bere shume per muziken.
    respekt Henri k.
    copyright © 2002 shqiperiachat.tk

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrgjigje: 67
    Postimi i Fundit: 27-07-2009, 09:37
  2. Intervista me kėngėtarė shqiptarė!
    Nga ChuChu nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 55
    Postimi i Fundit: 20-05-2007, 21:37
  3. Me 10 djemtė qė duan tė braktisin drogėn
    Nga Enri nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 14-07-2003, 16:58
  4. Bojkeni "Rikthim nė kohėrat e rockut" :)
    Nga forever nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 31-05-2003, 12:33

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •