Close
Faqja 1 prej 8 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 160
 1. #1
  intechs.gr Maska e reinald
  Anėtarėsuar
  17-07-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  41
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Lightbulb Specifikat e kompjuterit tim

  Po hap nje teme qe te shkruajne ketu te gjithe antaret e forumit cfare HARDWEARE CONFIGURATION kane ne kompjuterin tyre me qellim JO TE MBUREMI por te diskutohen probleme te ndryshme HARDWEARE qe mund te kemi edhe ne qoftese ndonjeri ka te njejtin configuration me ate qe ka problemin ta diskutojne.
  Probleme me Conflict me Drivers dhe te tjera.
  (Ne qoftese mendoni se kjo teme nuk ja vlen mund ta fshijme.)

  PC1
  CASE FULL 400Watt
  P4 1800 INTEL
  M/B ASUS P4B
  MODEM 3COM vEVERYTHING EXT 56K
  2x512MB DIMM KINGSTON 133Mhz
  1 SEAGATE U2W 29GB
  1 SEAGATE U2W 9GB
  1 QUANTUM ATA 100 20GB
  1 WESTERN DIGITAL ATA 100 20GB
  SOUND BLASTER LIVE GOLD
  SCSI CARD AHA 2940U2W
  NET CARD 3COM 3C905C
  MPEG DXR3 CREATIVE
  G-FORCE MX 200 32MB AGP
  CD PLEXTOR 40x SCSI
  WRITER YAMAHA 8/4/24 SCSI
  DVD CREATIVE 12x
  SOUNDWORKS CREATIVE DTT2500
  FLOPPY 1'44
  HUB 10/100
  WINDOWS 2000 SMALL BUSINESS SERVER.

  SECOND PC

  CASE MIDI 350Watt
  PIII 733Mhz
  M/B ELITE P6IWT-A+
  512 MB DIMM KINGSTON 133Mhz
  VGA 32 SIS AGP
  1 SEAGATE 8,4GB
  1 WESTERN DIGITAL 10.2GB
  NET CARD 3COM 3C905C
  FLOPPY 1'44
  CD 52x
  WINDOWS 2000 PRO.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga reinald : 23-07-2002 mė 10:38
  WebHosting Provider

 2. #2
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  36
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  3.5" Floppy Disk Drive 1.44MB
  Multimedia Speakers 200 Watt
  Diamond SupraMax PCI Internal 56K Data/Fax/Vo
  Scroll PS2 Mouse
  Pioneer 16x Speed DVD-115CR
  256Mb PC133 SDRAM Memory
  GLADIAC 32Mb GeForce2 GTS VIDEO
  ATX Tower Case 300W Power Supply
  3D PCI Sound Pro on board
  Cooling Fan Socket A, 370
  Microsoft® Internet Keyboard USB
  WD CaviarTM 30GB 7200rpm Hard Drive
  RICOH 12x10x32x IDE CDRW Drive IDE
  EPoX 8KTA3 AMD ATX Motherboard
  AMD Thunderbird™ 1.3GHz/266Mhz

  Kam instaluar WIN XP Professional dhe cdo gje ecen mire.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Leonard
  Anėtarėsuar
  09-08-2002
  Vendndodhja
  Canada
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Dual pentium III Motherboard from Asus: www.asus.com
  Two PIII @ 733 MHz Each www.intel.com
  1024 MB of SDRAM www.crucial.com
  60 GB 7200 RPM/133 IDE HDD Western Digital Caviar
  Creative Labs 5.1 sound card
  4X4X16 SCSI HP burner
  52X CD/R drive
  450 Watt Power supply
  64MB ATI Radeon Dual Head Monitor Videao Card
  19INCH LCD monitor from Philips.(so damn nice)
  And the computer is all black

  Me kushtoi rreth $1000 canadeze per veglat(disa I bleva ne eBay), edhe rreth 1500 per monitorin.......

  All together just over $3000 Canadeze(ose 2000 amerikane).

  Nuk mund te gjesh nje machine te tille te ndertuar profesionalisht per ate cmim.
  -------------------------------------------------------------------
  Software:
  Windows XP Pro
  Visual Studio 6.0
  MS Office Developer Edition
  Flash 5.0
  Fireworks
  Adobe suite
  SQL server (desktop edition)
  KaZAA lol

  --------------------------------------------------------------------------
  Kete kompjuter e kam montuar vete. Eshte nje machine qe une e adhuroj. Mbas shume perpjekjesh te gjeja nje kompjuter sipas deshires, e vetmja rrugezgjidhje ishte ta montoja vete. Jam me se i kenaqur. I've built a fucking tank. Love it

  The place I think makes the best machine is this(please visit it....great prices and well, my friend owns 1/3 of the company lol)

  http://www.alienware.com

  Bye
  I do not believe in sigs...oh...wait...

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-06-2002
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  43
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Case Full Tower 400W
  Asus A7M266 (AMD 761/Via Chipset)
  AMD XP 2100+
  Fan Cooler Bakri + 3 Ventola
  2 x 256MB DDR PC 2100
  2 x IBM 40GB ATA 100
  FDD 1.44
  LiteOn 24/10/40 CDWriter
  Hitachi DVD 12x
  Creative GeForce 2 Ti 64 DDR
  Creative SoundBlaster Audigy OEM 5.1
  Creative Inspire Digital 5.1 Speakers
  2 Ethernet Cards 10/100Mbps
  LG Flatron 19" 1600x1200 Max
  Logitech Cordless Desktop Optical (Mouse+Tastiere)
  Logitech Wingman Rumblepad USB
  Windows XP Pro/Windows Me

  Software.........

  Lojra
  MOHAA
  Cossacks
  NFS4/2000
  Unreal Tournament 2003 (full lol)
  GTA3
  FIFA 2002 World Cup
  F1 2002
  CMR 2.0
  Driver
  Mafia etj etj.

  Programe
  3DSMAX 4.2
  Maya 4.0 (vdes per 3D Modelling)
  Visual Studio .Net
  JCreator
  Adobe Photoshop 6.0
  Macromedia Studio MX
  Norton SystemWorks 2003
  etj etj.....
  Kazaa (nga jane marre te gjitha)
  Reth 3000 MP3 (perfshi dhe pothuajse 100 shqiptare)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga erushi_4ever : 21-09-2002 mė 01:17

 5. #5
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime
  1. Windows XP (450€) + Suse Linux 8.0 (0€)
  ASUS CUSL2-C (Intel E815EP) + P3 1Ghz
  512Mb SDRam
  GForce3 TI500 + iiyama Vision Master Pro 451 19"
  SB Live 5.1 + Cambridge SW DT2200
  Pinnacle PCTV Pro
  Adaptec Scsi controller 2930UW + Yamaha 44x/24x/44X
  Asus DVD E616 16x/48x ATA100 + 3HDs Western Digitals(30 & 40 & 60Gb)
  1 Ethernet Card 10/100 + Modem ADSL Alcatel Speedtouch 510.


  2. duke blere pjeset ....

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Firewall1
  Anėtarėsuar
  10-07-2002
  Vendndodhja
  Tirane Albania
  Mosha
  38
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Fujitsu SIEMENS SCHENIC L

  P III 1000 MHZ

  1032 MB DDRAM
  CD ROM 52X
  CD Writter 8/4/32
  3HDD nga 20 10 30
  Monitor Acer V771 17"
  fujitsu siemens PS/2 keyboard and mouse
  4 OS 98SE, ME, 2000 Pro, Redhat,

  (perfect Brand)
  bjeri murit me koke deri sa te dalesh nga ana tjeter

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e regli
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  38
  Postime
  28
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  CPU chipset intel
  Pentium III 800 MHz (FSB 133 MHz)
  RAM 512 MB
  HDD Western Digital 7200 rrot/min 40 GB
  Creative Sound Blaster
  Riva TNT2 32MB
  CD ROM 52X Samsung
  CD Rewriter SONY 32/4/52
  Modem motorola int. 56 kbps
  Network card intel 10/100
  Monitor 17"
  OS
  Windows XP
  Redhat 8.0
  Windows 2003 server RC (3700)
  software
  shume
  :-)
  -
  "bej levizjen e duhur":)

 8. #8
  Saimiri-AL Maska e saimiri-uk
  Anėtarėsuar
  13-01-2003
  Vendndodhja
  All over Albania
  Mosha
  40
  Postime
  248
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  PC No1 specs:
  NEC PowerMate
  Intel Pentium II 450 MHZ
  128MB-SD Ram
  Primary Drive: HDD 6GB
  Secondary Drive: HDD 20GB
  Primary Slave: 16X LG DVD Player
  Secondary Slave: 48X16X48 LG CD-RW
  Creative Sound Card
  LAN & 56K Modem
  Zodiac Multimedia Speakers
  15" Monitor
  1 USB Port
  OS Win XP Professional
  =================
  PC No2 specs:
  Custom Build (Myself)
  Athlon 900MHZ
  256MB Ram
  Primary: HDD 20GB 7400 Rev Per Min
  Secondary: HDD 40GB 5400 Rev Per Min
  Primary Slave: Creative 12X8X32 CD-RW
  Secondary Slavereative 52X CD-ROM Drive
  2 USB
  Sound Card & Speakers
  Mic
  TV-Tuner (Hauppauge)
  LAN & 56K AMR Modem
  17" Monitor
  OS Win XP Professional

  Total Number of mp3 9000, Albume Shqiptare & Boterore. Username at kazaa "saimiri-ukWWW.albasoul.com" The boss of the music.
  Se shpejti ndertoj Keshtjellen time Pentium IIII PC te pakten 2.8GHZ
  Keep It Real
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga saimiri-uk : 16-04-2003 mė 21:10

 9. #9
  Ate dite qe mbolla drithe Maska e T68
  Anėtarėsuar
  29-10-2002
  Vendndodhja
  AnyTown USA, 00000
  Postime
  84
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ndertuar para 3 vjetesh, dhe akoma nuk kam pare nevojen per ta permiresuar (upgrade). Deri tani nuk do tia dije... kryesisht luaj SOF II, UT2003, UT II The Awakening. Tani kam te instaluara WinXP dhe BeOS Developers Edition R5.

  Processor: AMD T-Bird 700 Mhz
  Motherboard DFI AK70
  Memory: 512 Mb PC 133 no name brand
  HDD1: Western Digital 15 Gb 7500 rpm
  HDD2: Maxtor 20 Gb 7500 rpm
  CDROM: I/O Magic 40x
  DVDROM: Creative 2x DVD
  CDRW: Liteon 24/10/32
  Video Card: Nvidia GeForce 2 400 Ti
  Sound Card: Hercules Gamesurround Fortissimo II
  NIC: Linksys Fast Ethernet Adapter
  DSL Modem: Alcatel SpeedTouch Home
  GSM/GPRS Modem: Panasonic GD87
  Monitor: Proview 19"
  Camera: Logitec QuickCam Web
  CF Card Reader: Datafab
  Speakers: Altec Lansing 2 speakers and sub
  .

 10. #10
  Quo Vadis? Maska e helios
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  576
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Desknote ECS IBuddie A928:

  Processor: Intel® Pentium® 4 processor with 256KB on-die L2 cache on .18u process technology,speed at 1.8 GHz.

  Core Logic: SiS® 650 & SiS® 961, 4X AGP bus interface, supports host bus at 400MHz
  ACPI V1.0b, AGP V2.0 and 3.3V PCI version 2.2 compliant
  533MB/s high bandwidth MuTIOL between SiS® 650 & SiS® 961

  System Memory: 256 DDR-SDRAM for Factory/Dealer installed
  Upgradeable to 1GB on one DIMM socket, support DDR266 / PC2100 specification, (DDR333 verified)

  Bios: AMI 512K Flash BIOS, supports password, Plug & Play, ACPI and DMI
  Bootable from USB FDD and CD-ROM

  Display: 14.1"XGA TFT-LCD with 1024x768 resolution (16.7M colors)

  Video & Graphic: Built-in SiS® 315 graphic core and AGP 4X supported
  High performance 256bit 3D graphics engine up to 143MHz 3D engine clock speed
  Video bridge supported by SiS® 301LV, TV-Out function provided
  Share Memory Architecture supports up to 64MB DDR frame buffer

  Audio: Dual full-duplex Direct Sound Channels
  Hardware SoundBlaster Pro for real-mode DOS legacy compatible
  Built-in two high quality stereo speakers with chamber and mic.

  Optical Storage: 8X DVD-ROM, 12.7mm height

  Hard Disk Drive: 20GB, ATA33/66/100 and Enhanced IDE (PIO mode 4) supported, 2.5" 9.5mm height
  Upgradeable easily.

  Communication: Onboard full duplex 10/100 Base-T ethernet, MAC: SiS® 961 built-in
  56K / V.90 Conexant PCI software data/fax modem
  Built-in SIR transceiver module, IrDA 1.3 standard compliant up to 4.0Mbps

  Pointing Device & Keyboard: Synaptics touch pad with scrolling up/down button
  12 function keys and Windows function key, 19mm key pitch
  US/Europe, DOS/V keyboard for Japan, full siz keyboard alike pitch
  2 shortcut keys (Internet and E-Mail), 3.0mm key travel, inverted-T cursor layout

  IEEE 1394: Incorporates with one 1394 port supporting power, transfer rate up to 400Mbps
  1394 OHCI v1.0 and v1.1 compliant
  Integrated IEEE 1394 OHCI-link and three ports of IEEE 1394 PHY

  USB 2.0: Incorporates with four USB 2.0 ports, transfer rate up to 480Mbps
  Integrated 2 UHCI host controller for full-speed (12Mbps) and low-speed (1.5Mbps) USB device
  Integrated 1 EHCI host controller for high-speed (480Mbps) USB device

  External Battery: Optional external 12 Cells 2000mAh, 88Wh Li-lin battery pack
  SMBus V1.1 implemented, battery low beep warning and 5 LEDs display supported
  Dimension: 216 x 98 x 28 mm

  PowerManagement: PC2001, ACPI compliant
  Support suspend to RAM (S3), suspend to Disk (S4) and Soft Off (S5)

  Accessories: S-Video TV-Out Cable, Phone Cord, AC Adapter, Power Cord and Driver CD Title

  Ishte vetem nje Paste&Copy i faqes se prodhuesit te kompjuterit tim blere gati 1250€(pa 20% IVA) vjet ne qershor. E perdor vetem per studim,sidomos me Linux(Debian 3.0) qe njeh gati te gjithe periferite(pervec 3D acceleration). Megjithate edhe ne Window$ (XP Pro)nuk ecen keq me lojrat me te fundit,i duhet shtuar pak me shume Ram qe cilesia te jete superiore. Zgjedhja u kushtezua nga cmimi i favorshem dhe sigurisht madhesia...nuk eshte laptop pasi nuk ka bateri(si rrjedhoje nuk nxehet shume). E perdor kudo,mjafton te kete nje prize korrenti
  Si ju duket?
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga helios : 22-04-2003 mė 12:24
  U let him hold a gun 2 ur head during sex?I thought u were a feminist
  Usually he takes the clip out

 11. #11
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,750
  Faleminderit
  68
  192 falenderime nė 177 postime
  per te pare komplet gjithe komponentet hardware te instaluara
  instaloni programin aida32 program hungarez shum i mire i jep te dhenat ne detaj kurse per testime dhe benchmark provoni programin freshdevices
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 12. #12
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  39
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime nė 10 postime
  hi to all teme interesante dhe shume e lezetshme po me beri pershtypje pergjigja e benseven11 dhe e kam parasysh se ca eshte aida32 dhe e provova ta instaloja dhe me nxori shume gabime mbase ishte fai im :P po sa per kontroll dhe manaxhim kompjuteri ju sygjeroj SiSoftware Sandra (The "System ANalyser, Diagnostic and Reporting Assistant") qe eshte nje diagnostic tools dhe ka edhe protection si dhe nese jeni te interesuar per benchmarking shkoni tek http://arstechnica.com/cpu/2q99/benchmarking-1.html

  ah se per pak harova nese doni te instaloni SiSoftware Sandra e gjeni tek http://www.sisoftware.co.uk/
  faleminderit dhe ja kalofshi mire
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 13. #13
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,750
  Faleminderit
  68
  192 falenderime nė 177 postime
  po ke te drejte Sisosft sandra eshte program njelloj si Aida vetem se eshte me Para.Aida 32 eshte falas,po ashtu fresh devices dhe Karen tools jane falas
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e sircam
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Vendndodhja
  Thessaloniki Greece
  Mosha
  40
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  pc 01
  Board gigabyte 7vaxp ultra chipset via KT400
  ram 512 DDR 2700 Samsung
  cpu 2400 AMD XP
  VGA ABIT OTES GF4 ti 4200 cooler (7200 rpm) 64MB
  2 HDD WD JB 40GB 8m Byte cache ne RAID CONTROLLER
  IBM 7200 ATA 133
  FDD 1.44
  audio AUDIGY BULK 5in1
  cdrw Liteonit 24X
  dvd 16X pioneer 109s
  ethernet COMPEX 10/100 realtek 8139
  modem EXT 56 intel Ambient
  SOUNDWORKS CREATIVE 5300
  Windows xp-sp1a eng.Advance server 2000

  pc 02
  board elite p6bat +a-
  celeron 400 mhz
  ram 256 133mhz Samsung
  hdd Ibm 30 gb 7200 ata 133
  sound blaster 126 pci
  ethernet COMPEX 10/100 realtek 8139
  Fdd 1.44
  System win98se eng RedHat9
  cdrom sony 52x

  pc 03
  board??? chipset via
  166mhz mmx
  ram 64 MB edo
  cdrom teac 24x
  ethernet COMPEX 10/100 realtek 8139
  system redhat 7.3
  hdd wd 4gb udma4

 15. #15
  www.trebit.com Maska e Xemlo
  Anėtarėsuar
  21-09-2004
  Postime
  460
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Specifikat e kompjuterit tuaj

  Po e nis une

  Asus K8N-E Deluxe Motherboard
  Athlon 64 2800+
  1 GB RAM (DDR 400 CL2- 2x512 Registered)
  2x120 GB HDD (IBM & Maxtor)
  Sapphire Ati Radeon 9800XT 256 MB DDR
  Creative Sound Blaster Audigy 2
  Creative Inspire TD 7700 7.1
  LG Flatron F900P 19" CRT @1600x1200x85Hz (max 2048x1536)
  LG DVD-RW 12X Dual Layer
  LG CD-RW 52x24x52
  Liquid Cooled
  Plexiglass Case 500W Power
  Force Feedback Wheel
  Logitech RumblePad Gamepad
  ecc ecc

 16. #16
  Anagramisti Maska e Mister Enigma
  Anėtarėsuar
  06-08-2004
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  44
  Postime
  2,636
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Computer
  Operating System Microsoft Windows XP Professional
  OS Service Pack Service Pack 2
  Internet Explorer 6.0.2900.2180
  Avant Browser 10.0.027

  Motherboard
  CPU Type Intel Pentium 4HT, 3000 MHz (3.75 x 800)
  Motherboard Chipset VIA VT8763 Apollo PT800
  System Memory 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)
  BIOS Type Asus AMI (11/12/03)
  Communication Port Communications Port (COM1)
  Communication Port ECP Printer Port (LPT1)

  Display
  Video Adapter NVIDIA GeForce4 MX 4000 (128 MB)
  3D Accelerator nVIDIA GeForce4 MX 4000
  Monitor Plug and Play Monitor [NoDB] (12521975) 19"

  Multimedia
  Audio Adapter VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

  Storage
  Floppy Drive Floppy disk drive
  Disk Drive ST3120022A (120 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)
  Optical Drive PHILIPS CDD7052 (52x/24x/52x CD-RW)
  Optical Drive SONY CD-ROM CDU5221 (52x CD-ROM)

  Partitions
  C: (NTFS) 12064 MB (5853 MB free)
  D: (NTFS) 92161 MB (34977 MB free)
  G: (NTFS) 10244 MB (10190 MB free)
  Total 120 GB

  Input
  Keyboard Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 Keyboard
  Mouse Microsoft PS/2 Mouse

  Network Adapter VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter

  Peripherals
  Printer HP DeskJet 640C/642C/648C
  USB Device Creative WebCam
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sineri : 18-10-2004 mė 18:07

 17. #17
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Processor:Dual AMD Athlon 3.5 ghz por normalisht njihet 3.2 ghz
  Motherboard MSI Via&Intel 400mmx
  Memory: 1gb DDR PC 133 AVIO
  HDD1: Hitachi 9200 rpm 200 Gb
  DVDROM: MSI Creative
  CDRW: ASUS 24x48x24
  Video Card: Nvidia GeForce4 128 mgb with tv out
  Sound Card: On Board MSI
  Modem: Robotics External
  Monitor: NEC 21`` 75 HZ
  Camera: Mustek 300
  Speakers: Modifikuar nga Odeon me nje Amplifikator 700 watt x 2 Speaker
  Tv card: Leadtek Lux with teletex, Radio FM Winleadtek
  Chip Set: Via&Intel
  Power Unic: 400 watt
  UPS: Modifikuar 2 bateri makine varta 200 Amper 7.34 min diapazon kohor.
  Scaner: Laser croma 1550 CC
  Headphones: Matrix Dragon Ultra sterio
  Printer: Xerox Laser 1250 Xox
  Infrared port: External bloot

  Ky PC eshte ndertuar me shume perkushtim dhe kam nje respekt te vecante per AMD Athlon si nje nder procesoret me te shpejte. MSI eshte nje nga bordet konstruktuar posacerisht per AMD Athlon.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 19-10-2004 mė 01:02

 18. #18
  mos e luaj; I DEBUAR! Maska e qoska
  Anėtarėsuar
  17-05-2004
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  837
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Procesor: IV 2.0 GHz FSB 500Mhz
  Ram: 1 GHZ DDRAM 333MHZ
  VGA: NVidia GeForce 4 128 MB DDram 8X me TVout
  Sound: Sis 7018 onboard
  Karte rrejeti: sis 900 fast/ethernet 10/100 Mbps onboard
  Hdd: 40 Gb 7200 RPM Maxtor
  CD-Writer: LG 52x24x52x
  Motherboard ASUS (numrat si mbaj mend ) max FSB 800Mhz
  SIS USB 2.0
  Ekran: TARGA 17''
  OS: Freebsd-CURRENT, WIN-XP+(patch te vecante)

 19. #19
  http://www.tropoja.org
  Anėtarėsuar
  30-10-2002
  Vendndodhja
  England[SE]
  Mosha
  34
  Postime
  391
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  OS Name Microsoft Windows XP Professional
  Version 5.1.2600 Service Pack 2 Build 2600
  OS Manufacturer Microsoft Corporation
  System Name MONDI
  System Manufacturer ASUSTeK Computer INC.
  System Model A7N8X-E
  System Type X86-based PC
  Processor x86 Family 6 Model 10 Stepping 0 AuthenticAMD ~2162 Mhz
  BIOS Version/Date Phoenix Technologies, LTD ASUS A7N8X-E Deluxe ACPI BIOS Rev 1012, 04/08/2004
  SMBIOS Version 2.2
  Windows Directory C:\WINDOWS
  System Directory C:\WINDOWS\system32
  Boot Device \Device\HarddiskVolume2
  Locale United Kingdom
  Hardware Abstraction Layer Version = "5.1.2600.2180 (xpsp_sp2_rtm.040803-2158)"
  User Name MONDI\Armond
  Time Zone GMT Standard Time
  Total Physical Memory 512.00 MB
  Available Physical Memory 108.43 MB
  Total Virtual Memory 2.00 GB
  Available Virtual Memory 1.96 GB
  Page File Space 1.22 GB
  Page File C:\pagefile.sys

  O Azem shqipe malsie,
  Per ty loti na ka hije.

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-11-2004
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  AMD mobile 2400+
  Gigabyte 7vtxe KT266A
  512DDR ram
  onboard sound card
  Ati radeon 9700pro video card
  DVD liteon 16x
  CDRW liteon 52x
  ethernet realtek
  monitor LG 795FT
  2 HDD maxtor 80GB secili
  router Linksys@4Mbit

Faqja 1 prej 8 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Telefonat 'Mobile' - Teknologjia e fundit
  Nga YlliRiaN nė forumin Lajme nga informatika
  Pėrgjigje: 156
  Postimi i Fundit: 24-01-2012, 13:09

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •