Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6

Tema: Lutje mafies

  1. #1
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    04-02-2003
    Postime
    444

    Lutje mafies

    Para 14 vjetesh isha plot deshire te studioja drejtesi dhe te luftoj nder te tjera edhe kriminin e organizuar.(Aman more sa naiv qe jane ca njerrez)
    E qe thoni ju punet duket se ecnin mire.Po studioja juridik ne Heidelberg kur me vjen nje
    punonjes i shtetit gjerman profesor doktor Albert Hartmutt e thonin dhe me thote: Kam degjuar se do te luftosh krimin e organizuar.Po i thashe .Mire tha se ta tregoj une.E c'nuk me bene ata shoket e tij more
    aman te keqen.S'me lane gje pa bere.Vetem se kisha guxuar i kisha thene nje te njohuri student
    gjerman se do te kisha deshire te luftoj krimin e organizuar.
    Me bene fertele.Me nje fjale Mafia shqiptare ka miq te medhenj te Mafia shteterore gjermane.
    Dhe ka ca idiot edhe sot e kesaj dite qe duan te luftojne mafian.

    Prandaj une tani i penduar se tepermi i kerkoj te falur Mafias,kudo qe eshte,dhe kudo ajo eshte.
    Ju them me falni more mafioze qe guxova per nje moment te mendoj t'ju zhduk,ja qe e bera kete
    gabim,me falni more.
    C'mu desh mua te shkretit qe guxova e fola kunder jush more.
    Pra une Wittstar pendohem krejtesisht edhe i lutem bile Mafias te me gjej ndonje pune
    se jam katandisur keq qe kur me shkau mendja e goja dhe fola kunder jush,qe thoni ju.
    Pra meqe e shihni se jam penduar ju lutem shihni more mafioze shqiptare se mos keni ndonje pune per mua.Ndonje pune transporti apo ndonje pune tjeter.Ju lutem o ju mafioze te
    gjithegjendshem,pra meqe paskeni kaq miq te medhenj edhe ne mafian shteterore gjermane,shihni se mos gjeni edhe ndonje pune edhe per mua more aman.(lol)

    Till next time

    Gjermani moj e pabese
    Te shkela se me bere ftese
    Ta dija c'ke nen lekure
    Nuk te kisha shkelur kurre.- Author Wittstar
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga wittstar : 07-08-2004 mė 06:25

  2. #2
    Ikon-thyes Maska e Qafir Arnaut
    Anėtarėsuar
    27-07-2002
    Vendndodhja
    Shum po shndrit aj Diell, e pak po nxeh
    Postime
    1,542
    Une e kam nenshkruar paqen me Mafian Shqiptare me kohe. Madje jam shume krenar per punen e mire dhe rendimentin e tyre. Kur me pyesin se cili eshte produkti
    kryesor i Shqiperise i them te huajve plot krenari: Mafia plako....the future is now.
    Adresat e faqeve personale mund ti vendosesh ne profil por jo ne firme. Stafi i Forumit

  3. #3
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    04-02-2003
    Postime
    444
    More e sheh jane bere mendjemedhenj edhe keta te mafies shqiptare.
    Nuk begendisin as te kthejne as edhe pergjigje.
    A thua nuk u pelqeu kerkesa ime per pune ne transport.
    Po mire more mafia po minister te jashtem nuk me beni dot.He mo si thoni.
    Apo as kjo nuk ju pelqen.Po he pra mafia shkruani more se po humbas durimin.
    Te fala i beni dhe kancelarit te Gjermanise dhe atyre miqve tuaj te prokurorise shqiptare dhe asaj gjermane.

  4. #4
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Sa fatalist er cun,kam lexuar disa postime te tuat ketu tek "ditari" dhe me duken cike jo-realiste dhe shume te fryre me fiction.Une jetoj ne nje shtet jo larg Gjermanise,poashtu kam qene ne Gjermani disa here per pushime dhe gjera te tilla as s'me ka ndodhur te perjetoj e as te degjoj...mahhh.
    Nese ndihesh aq keq ne shoqerine gjermane atehere thjeshte zgjedh nje vend per te banuar ku ti dhe familja jote ndihen mire.S'me pelqejne shume njerezit dramatike,qe qahen pa u munduar te ndryshojne gjendjen ne te cilen ndodhen!
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  5. #5
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    04-02-2003
    Postime
    444
    Qafir arnaut shkruan:
    "Une e kam nenshkruar paqen me Mafian Shqiptare me kohe."

    Hi Qafir,

    Une qe thua ti as kam nderment te bej paqe me mafian.O ata o une ,rruge te mesme nuk ka.
    E di qe kjo pune eshte me zarar por ja qe nuk mund te hesht une qe thua ti,
    se nuk i ndryshoj pikepamjet e mija oksidentale kupton apo jo,dhe meqe mafija nuk po me gjen
    as pune kupton apo jo,do ta zhduk fare kete mafian shqiptare.
    Problemi natyrisht shtrohet si do te shkoj kjo ceshtje, do te behet ceshtja Sal man Rusdie,
    apo bir Sal man i Nanos kush do te qaje me pare.Po te behet ceshtja e mafias Sal man Rusdie
    them se do te ishte interessant.Edhe Perendimi qe ri e ben sehir do te mund te rruante fytyren
    e vete.


    All you need is law,
    Bam,Bam,Bam baram Bam,
    All you need is law,
    Law is all you need,
    Law is everything Author: illeagel Attorney religious -Wittstar

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e gocpersmari
    Anėtarėsuar
    22-11-2003
    Vendndodhja
    Boston, U.S.A
    Postime
    135
    Citim Postuar mė parė nga wittstar
    Qafir arnaut shkruan:
    "Une e kam nenshkruar paqen me Mafian Shqiptare me kohe."

    Hi Qafir,

    Une qe thua ti as kam nderment te bej paqe me mafian.O ata o une ,rruge te mesme nuk ka.
    E di qe kjo pune eshte me zarar por ja qe nuk mund te hesht une qe thua ti,
    se nuk i ndryshoj pikepamjet e mija oksidentale kupton apo jo,dhe meqe mafija nuk po me gjen
    as pune kupton apo jo,do ta zhduk fare kete mafian shqiptare.
    Problemi natyrisht shtrohet si do te shkoj kjo ceshtje, do te behet ceshtja Sal man Rusdie,
    apo bir Sal man i Nanos kush do te qaje me pare.Po te behet ceshtja e mafias Sal man Rusdie
    them se do te ishte interessant.Edhe Perendimi qe ri e ben sehir do te mund te rruante fytyren
    e vete.


    All you need is law,
    Bam,Bam,Bam baram Bam,
    All you need is law,
    Law is all you need,
    Law is everything Author: illeagel Attorney religious -Wittstar

    the law?... too frivolous to be all you need, idealistically there should be no sanction guiding you but your true self, ironically one who has such ideals should create such decrees for the masses. what a world we live in, so cynically embellished in its own fatalities...
    I like nothing but the truth
    Socrates

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 21-06-2009, 16:15
  2. Berisha: Do t'i arrestoj bosėt e mafies shqiptare
    Nga mani nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 41
    Postimi i Fundit: 13-08-2005, 15:13
  3. Shteti pėrballė mafies
    Nga Brari nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 52
    Postimi i Fundit: 14-06-2005, 03:02
  4. Sporti ne dore te Mafies..
    Nga Brari nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 17-02-2004, 06:24
  5. Dhurata e Mafies per femijet Shqiptare..
    Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 21-12-2002, 19:24

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •