Close
Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 158
 1. #1
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849

  Klubi i Milanistave #8

  Pasi qe tema e 7 u mbyll do vazhdojme ketu debatin dhe komentet per kampionin aktual te Italise,Milanin tim.
  Forza Rosoneri
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 2. #2
  DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Durres - Shqiperi
  Mosha
  36
  Postime
  2,071
  hahahaha Storm nuk rrin me nje vend ti haahahha GO MILAN

 3. #3
  ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
  Anėtarėsuar
  10-01-2004
  Vendndodhja
  InsaNe In The MembranE
  Mosha
  33
  Postime
  895

  MILAN-ChAmPiOn

  MiLaN


  MiLaN
  The BEST EvEr SeeeeeeeeeN
  MiLaN

  MiLaN

  MiLaN

  MiLaN

  MiLaN
  MiLaN

  MiLaN

  MiLaN  GooooooooooOO
  MILAN

 4. #4
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  Car debati do vazhdoni ju i her qe nuk keni nje subjekt per te folur, gezoheni se rrifni rezervat e Manchesterit apo kur interi barazon ose han ndonje gol te bukur. Hajde ekip i modh hajde.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 5. #5
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Keni fat qe nuk jam moderator edhe ketu se te gjitha postimet anti-milan do ti kisha fshij.
  Forza Milan
  P.Syclotomic,shif ti Interin tend qe ta ref Palermoja.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e ballack
  Anėtarėsuar
  23-01-2004
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  41
  Postime
  267
  Citim Postuar mė parė nga Cyclotomic
  Car debati do vazhdoni ju i her qe nuk keni nje subjekt per te folur, gezoheni se rrifni rezervat e Manchesterit apo kur interi barazon ose han ndonje gol te bukur. Hajde ekip i modh hajde.
  Pse nuk thua qe rrafem Chelsea-n?////Je shume egoist!!!Forza palermoooooo,interi mrena 90' 3 petlla!!!hahahahaaaaaaaaaaaaa
  Ale;-"Ti piace il calcio?"
  Franz;-"Si!"
  Ale;-"Che squadra tifi?"
  Franz;-"Inter!"
  Ale;-"Ma non hai detto che ti piace il calcio?!"

 7. #7
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849

  Te mire si gjithmone.
  Kafu pas shenimit te golit me Chelsean.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 8. #8
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Jap Stam: “Dua titullin kampion me Milanin”

  Ėshtė prezantuar i fundit i ardhur tek ekipi i Milanit. Kjo sipas rregullit-kohė dhe nuk pėrbėn ndonjė problem. Dje nė sallėn e konferencės nė Milanelo, drejtori i pėrgjithshėm i Milanit, Ariedo Braida, ka shoqėruar mbrojtėsin holandez, Jap Stam. "Pėr njė kampion nuk ėshtė i nevojshėm prezantimi, kurrikuliumi i tij flet qartė. Mund tė them se ishte njė futbollist qė dėshirohej nga tė gjithė, nga presidenti deri te tifozi i fundit. Eshtė njė futbollist klasi, qė e kemi ndjekur prej kohėsh",- theksoi Braida. Mbrojtėsi holandez qė ėshtė integruar nė shpirtin e Milanelos , pohoi: "Kur isha ende tek Lacio mendova qė tė nėnshkruaja me njė klub tjetėr pėr njė vit dhe pastaj tė kthehesha nė Holandė. Por kur u paraqit opsioni Milan, pranova qė kontrata tė jetė dyvjeēare. Dhe pastaj tė shohim". Mė tej Stam shtoi: "Unė jam tipi i futbollistit qė mė pėlqen tė fitoj". Lidhur me ardhjen te Milan, 32-vjeēari Stam , njė nga mbrojtėsit mė tė kėrkuar nė merkato, theksoi: "Mė patėn folur mirė pėr Milanin, Sedorf dhe Albertini, por vendimin e kisha marrė muaj mė parė". Lidhur me kėrkesėn qė kishte bėrė trajneri Manēini, Stam pohoi me sinqeritet tė madh: "Eshtė e vėrtetė qė Manēini mė foli shumė gjatė sezonit tė kaluar, pėr tė mė bindur qė tė shkoja te Inter. Por pėrballė njė oferte nga Milan, skuadra mė e fortė nė Itali dhe ndoshta nė botė, vendimi nga mua ishte i lehtė pėr t’u marrė
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 9. #9
  DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Durres - Shqiperi
  Mosha
  36
  Postime
  2,071
  Surprizė, Milani pranė Xhilardinos

  Milano kalon Romėn dhe Juventusin nė luftėn pėr tė marrė Xhilardinon. Gjendja jo e mirė fizike e Filipo Inzagit, i ka detyruar kuqezinjtė tė rikthehen me sytė nga merkato. Drejtuesit kuqezi falė relatave qė kanė me Arrigo Sakin mund tė plotėsojnė kėrkesat e drejtuesve tė Parmės dhe nė janar tė marrin nė skuadėr Xhilardinon kundrejt njė pagese prej 25 milionė eurosh. Milani ka kaluar si Romėn, ashtu edhe Juven nė luftėn pėr tė marrė 22-vjeēarin pėr disa asrye. Kuqezinjtė nuk kanė shpenzuar shumė dhe nė rast se Inzagi nuk do tė riaftėsohet deri nė janar dhe skuadra e Anēelotit do tė ketė siguruar pjesėmarrjen nė fazėn e dytė tė Ligės sė kampioneve, atėherė njė shpenzim prej 25 milionė eurosh do tė ishte i pėrballueshėm nga arkat e "Djallit". Edhe Parma e pėlqen kėtė opsion, sepse do tė merrte shifrėn e majme dhe tė paktėn pėr katėr muaj do tė kishte shėrbimet e Xhilardinos. Roma nuk mund ta paguajė asnjėherė njė shifėr kaq tė lartė duke parė problemet ekonomike qė ka pasur, ndėrsa Juventusi pas rikonfirmimit tė Trezegesė e mendon sulmuesin e Parmės vetėm si njė alternativė pėr tė ardhmen dhe nuk ėshtė gati pėr tė investuar mbi tė. Xhilardino e ka thėnė haptazi "Dua vetėm Romėn", por paratė e Milani mund tė bėjnė qė deri nė janar ai tė ndėrrojė mendje. Drejtuesit kuqezi kanė menduar edhe pėr njė alternativė nė rast se dėshton marrėveshja me "Xhilėn", ata janė gati tė marrin nga Argjentina sulmuesin Maksi Lopez, i cili dy vjet mė parė ishte pranė kalimit te Rexhina. Milani mund tė nėnshkruaj kėtė janar njė parakontratė me sulmuesin 20-vjeēar pėr tė marrė mė pas shėrbimet e tij vetėm nė sezonin 2005-06.

 10. #10
  ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
  Anėtarėsuar
  10-01-2004
  Vendndodhja
  InsaNe In The MembranE
  Mosha
  33
  Postime
  895
  SHkurt muhabeti MiLaN The BesT .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Bledari : 09-08-2004 mė 06:40

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e ballack
  Anėtarėsuar
  23-01-2004
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  41
  Postime
  267
  Ja ku eshte spektakli i Milanit,s'do harroj kurre vitin 2002-03,kur MAnuel Rui Costa,ishte lojtari i pare me assist e dhena ne champions league,35 assist!!!!!Me poshte intervista e tij,italisht dhe anglisht!!!
  La conferenza stampa di Manuel Rui Costa del 10 agosto

  MILANELLO - Molti i temi affrontati dal campione portoghese. Si era parlato ad esempio di un interessamento della Fiorentina nei suoi confronti: 'In Portogallo sapevo dei discorsi che si facevano a Firenze. Ma se volete sapere la veritą, la Fiorentina non mi ha mai contattato. Ripeto, a fine stagione ho pensato al mio futuro, ma non mi č venuto in mente qualcosa di meglio rispetto al Milan'.
  Gli Europei: 'Sono stati una grande esperienza. Sul piano personale sono contento per come sono andati. La competizione poteva essere importante per dare una grande gioia ai portoghesi, ma non poteva rappresentare una svolta per il mio futuro. Il valore di un giocatore emerge in tutta la stagione, non nelle se partite secche di un Europeo. Adesso sono tornato qui, al Milan, per continuare a giocarmi il posto e per continuare ad essere considerato'
  La Nazionale portoghese: 'Dopo tredici anni mi č costato di pił dire basta con la nazionale che perdere l'Europeo. La mia decisione di lasciare la rappresentativa non č polemica, l'ho presa per non vivere il giorno in cui altri avrebbero potuto decidere di non convocarmi, giorno che peraltro non mi sembrava lontano, e per evitare di complicare la vita a chi č chiamato a fare delle scelte'.

  MILANELLO - The Portuguese star discussed a wide range of themes at the Tuesday press conference. For example, there has been reported interested from Fiorentina to take Rui back to one of his former clubs: 'When I was in Portugal I heard plenty of discussion about a return to Florence. But if you want to know the truth, Fiorentina have never contacted me. I repeat, I will consider my future at the end of the season but there is nothing better than Milan.'
  On the European Championship: 'It was a great experience. From a personal point of view am pleased how it went. The competition gave the Portuguese people plenty of joy but it didn't represent my future. A player's form his judged over the whole season. Now I am back at Mlan and I want to be considered here and continue playing.'
  Portugal national side: 'I decided to call it a day after 13 years when we lost the European Championships. It was not a problem to retire, I did it so that one day the decision not to pick would not need to be taken. I don't have that pressure anymore.'

  Ale;-"Ti piace il calcio?"
  Franz;-"Si!"
  Ale;-"Che squadra tifi?"
  Franz;-"Inter!"
  Ale;-"Ma non hai detto che ti piace il calcio?!"

 12. #12
  i/e larguar Maska e Vjosa
  Anėtarėsuar
  19-08-2002
  Vendndodhja
  athine
  Mosha
  35
  Postime
  1,376
  Ore Qorra Jane Keta Cmi Kanee Maxi Lopez E Xhilardinjo Nuk Shikojne Carlos Tevez Qe Nuk Ka Mbrojtes Ta Mbaj Se Edhe Ata Qi Munden Ta Mbajne I Kemi Ne Te Milani

 13. #13
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Tevez vitin e kaluar duheshte ta merr Milani,po ky vet e ka fajin se dilte ne gazete ma cfaredo komentaresh e ku ta di une.
  Milani eshte shume mire keshtu si eshte.Nuk na duhet asnje tashi per tashi.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e ballack
  Anėtarėsuar
  23-01-2004
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  41
  Postime
  267
  Como suena el Corazon per il Milan!!!
  Ale;-"Ti piace il calcio?"
  Franz;-"Si!"
  Ale;-"Che squadra tifi?"
  Franz;-"Inter!"
  Ale;-"Ma non hai detto che ti piace il calcio?!"

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e ballack
  Anėtarėsuar
  23-01-2004
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  41
  Postime
  267
  Grande Kaka'!!!
  Ale;-"Ti piace il calcio?"
  Franz;-"Si!"
  Ale;-"Che squadra tifi?"
  Franz;-"Inter!"
  Ale;-"Ma non hai detto che ti piace il calcio?!"

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e ballack
  Anėtarėsuar
  23-01-2004
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  41
  Postime
  267
  Gol nga 30 metra,Milan-inter 3-2!!!GRANDE KAKA'!!Kkshu ka me ju bo me honger te gjithe interistat!!!
  Ale;-"Ti piace il calcio?"
  Franz;-"Si!"
  Ale;-"Che squadra tifi?"
  Franz;-"Inter!"
  Ale;-"Ma non hai detto che ti piace il calcio?!"

 17. #17
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  ballacka,nderro mer masken e profilit.
  Sa per Interistat,jena mesuar ne me keto. Le te shajne sa te dojne se Palermo i bie ne mend.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 18. #18
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  10-08-2004

  Anēeloti: Sheva-Krespo dyshe ėndrrash

  Ergi Lubani


  Trajenri i Milani, Karlo Anēeloti, pasi ka pasur mundėsinė t'i provoj pėr tre javė me rradhė ka dhėnė mendimin e tij pėr dyshen e re tė sulmit kuqezi Shevēenko-Krespo: "Mė ka habitur fakti qė mund tė luajnė shumė mirė sėbashku, sepse kanė vetėm pak kohė qė njihen. Do tė vlerėsoja si njė dyshe ėndrrash dhe qė i garanton gola Milanit. Sheva ėshtė mė nė formė, sepse argjentinasi e ka filluar njė javė mė vonė fazėn pėrgatitore, gjithsesi nė fushė luajnė si njė trup i vetėm." Nė fund, trajenri kuqezi ka treguar edhe emrin e futbollistit qė do tė zėvendėsojė Piron nė Superkupėn e Italisė, ndaj Lacios: "Pėr momentin Doraso ėshtė favorit. Eshtė bėrė shumė shpejt pjesė e skuadrės dhe ka kuptuar idetė e mia pėr futbollin."


  Dhe me pas nje deklarate e kapitenit,te madhit Paolo Maldini:

  Kapiteni kuqezi shprehet mjaft euforik nė prag tė sezonit 2004-05 10-08-2004

  Maldini: Jemi tė pathyeshėm

  Ergi Lubani


  Paolo Maldini nuk fshihet. Milani niset si favorit nė tė gjitha veprimtaritė ku merr pjesė dhe kapiteni kuqezi i vetėdijshėm pėr kėtė ėshtė gati tė pėrballet me tė gjithė pėrgjegjėsitė. "Shihemi si favoritė nė Itali dhe Evropė dhe mė vjen shumė mirė pėr kėtė, - tha 36-vjeēari kuqezi . Sivjet shpresojmė tė kemi vazhdimėsinė e dy sezoneve mė parė. Klubi nuk ka detyron tė fitojmė me ē'do kusht, por ne e ndjemė qė jemi mė tė fortė se tė tjerėt dhe pėr kėtė nuk kėnaqemi me pak." Interi dhe Juventusi janė pėrforcuar ndjeshėm nė merkaton e verės. Maldini i vlerėson si kundėshtarė tė denjė, por sipas tij Milani mbetet ende njė shkallė mė lart: "Ne jemi tė pathyeshėm, si ishte Juvja dy vjet mė parė dhe pėr kėtė mendoj se jemi njė shkallė mė lart se bardhezinjtė dhe se Interi. Kjo nuk do tė thotė qė ne do tė nėnvlerėsojmė sepse po flasim pėr dy nga skuadrat qė kanė shkruar historinė e futbollit italian. Sivjet tė dyja kanė bėrė njė merkato tė bujshme. Interi ka elementė cilėsorė, por Manēini mund tė shqetėsohet nga bollėku i futbollistėve. Jo gjithmonė 35 futbollistė kanė tė njėjtat ide. Ndėrsa, Juventusi ka pasur disa probleme nė miqėsoret e para nė mesin e muajit korrik dhe mė duket disi mbrapa nė ide dhe lojė. Por me ato emra futbollistėsh qė ka dhe me Fabio Kapelon nė stol mbetet jo vetėm njė skuadėr e rrezikshme, por edhe pretendete pėr fitimin e Serisė A."
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 19. #19
  ...gjenķ... Maska e mad
  Anėtarėsuar
  18-03-2004
  Vendndodhja
  Prage [EU]
  Mosha
  37
  Postime
  1,322
  Kaka O', MeravigliaO'!!!!!!!!
  ::|maDes!gn © 2009|::

 20. #20
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Citim Postuar mė parė nga StormAngel
  ballacka,nderro mer masken e profilit.
  Sa per Interistat,jena mesuar ne me keto. Le te shajne sa te dojne se Palermo i bie ne mend.
  Ballakja e ka vene masken ta shofe vetem ai ....
  O Stormo po te ngeli mendja te Palermo ...Po edhe Bilani vajti ne kine dhe u rraf 2 ndeshje miqesore...Te rrifesh nga cang-cungat ...bobobo...
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •