Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 61
 1. #1
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088

  Drejtimi i flokeve per kohe te gjate

  Eh... nje nga problemet qe hasin shume vajza jane floket kacurrela natyrale qe jo vetem limitojne modelet qe mund ti besh floket por gjate veres thithin gjithe ate nxehtesi si sfungjer...

  Eh...cfare s'kemi provuar..."Hair Straightening Condition", "Freeze and Shine" edhe nje "Blowout" tek parukjeri eshte vetem per nje dite

  Por tani ka nje zgjidhje: Japanese Hair Treatment
  i shpikur ne Japoni (kuptohet)
  i drejton floket ne maksimum me ane te Thermal Heat dhe shume pak kimikate
  rezultati: floke te drejta te mendafshta; e ruajne kualitetin e tyre
  zgjat per 6 muaj deri ne nje vit
  mund te zgjase edhe pergjithmone nese shkoni nje here ne 6 muaj ose nje here ne 9 muaj mbas drejtimit te pare (varet sa shpejt rritet floku) per te drejtuar rrenjet...

  Une vete i kam pasur floket kacurrela por kam nje vit qe i kam te drejta fale ketij trajtimi revolucionar....

  Cdo gje e mire kerkon edhe sakrifica
  procesi zgjat ca si shume pasi eshte i veshtire...zgjat te pakten 5 ore
  Po te pakten 5 ORE, torture e di, por ne fund ia vlen

 2. #2
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088
  Ja edhe nje foto

  me pare dhe me pas
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 3. #3
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Anėtarėsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dónde ustedes no me puede ver
  Mosha
  31
  Postime
  1,770
  ene un pak a shum kacurrela i kom dmth harxhoj koh qe ti drejtojj

  na jep noi ide ku me e gjet ket japonin :P

  klejzi vetlla vet

 4. #4
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088
  Milaniste

  Pyet parukjerin tend nese eshte ne gjendje te beje Japanese H.T. pak a shume cdo salon e ofron

  per informacion me te gjere shko tek:

  http://www.citycut.us/thermal_reconditioning

 5. #5
  Perjashtuar Maska e Delisios
  Anėtarėsuar
  13-07-2004
  Postime
  43
  Eshte pothuaj i pamundur

 6. #6
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088
  Citim Postuar mė parė nga Delisios
  Eshte pothuaj i pamundur
  per cfare arsye?

 7. #7
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,558
  Sa te kushtoi Rebele?

  Une kam kaq kohe qe e drejtoj flokun tim, sa qe edhe kur merr forma, tek fundet rrijne drejte... si bishta fshese.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 8. #8
  E Lirė! Maska e KaLTerSi
  Anėtarėsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  852
  Parukjeri im nuk e keshillonte kete stilin xhapan, me tha qe te shkaterron flokun.
  Sado qe tani i kam shkurtuar shume floket dhe nuk kam ctu drejtoj mgjth jam kurioze te di per kete xhapanin... Ty Rebele, meqe e ke provuar, te eshte demtuar naj cike floku?
  Toleranca, eleksiri i lirisė.

 9. #9
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088
  Pershendetje,
  Kjo ka qene tema e pare qe kam hapur dhe tani e kisha harruar.

  Leila, cmimi varion nga $500-700 duke marre parasysh dendesine e flokut. Sa me i dendur te jete, detyrimisht duhet me shume kohe t'a trajtosh. Mua me kushtoi $550 per rreth 6 ore "treatment", pra roughly $100 ora. Eshte e drejte qe floku drejtohet aq shume saqe edhe mund te humbi elasticitetin-por kjo gje rregullohet duke perdorur "moisturizers" (prandaj dhe salloni i rekomandon)

  Kaltersia, sic e thashe edhe me lart, nuk perjashtohet mundesia qe floku mos pesoi asnje demtim nga gjithe ai aplikim i thermal heat. Gjithsesi kimikatet dhe nxehtesia jane te atilla qe ta drejtojne flokun duke ruajtuar edhe cilesine e tij te meparshme. Une nuk shoh ndonje demtim tek floket e mi- javen e pare me rrinin ca si te ngrira por me kalimin e kohes u shtruan dhe tani e kane ri-mare cilesine "levizese", pra s'jane te ngrira. Rendesi per mua ka qe floku (secila qime) e humbet tendencen te sperdridhet, dua mos formuar kacurrela.

  Gjithashtu nuk rekomandohet lyerja e flokeve direkt pas trajtimit- me duhej te prisja 1 muaj para se te beja highlights.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rebele : 15-12-2004 mė 01:47

 10. #10
  ________
  Anėtarėsuar
  08-11-2003
  Postime
  1,518
  Citim Postuar mė parė nga Rebele
  ar.

  Leila, cmimi varion nga $500-700 duke marre parasysh dendesine e flokut. .
  Je ne metro ti?Me cfare merresh ti moj goc?
  Il cuore matto che ti segue ancora
  E giorno e notte pensa solo a te

 11. #11
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088
  Citim Postuar mė parė nga FLORIRI
  Je ne metro ti?Me cfare merresh ti moj goc?
  po pse ne metro duhet te jemi t'i bejme keto gjera??
  Te vetmet gjera per te cilat kam shpenzuar ka qene Mini Cooper-i dhe floket (rrobat, bizhute, mobiljet, zbukurimet, .... i marr me kursim) duket si i kam prioritetet
  me car merrem??? une studente jam, punoj part-time kamarjere prandaj leket s'i pres me gershere por
  mospelqimi i flokeve ne formen e tyre orgjinale(kacurrela) ishte i mjaftueshem te merrja keto masa.

  Pastaj treatment-i zgjat 1 vit; po te llogarisesh sasine e hair products qe do perdorje ne vend te tij, po aty i bie monetarisht.

 12. #12
  Perjashtuar Maska e korcaprincess
  Anėtarėsuar
  24-10-2002
  Vendndodhja
  Detroit MI
  Mosha
  38
  Postime
  511
  halle halle kjo bote. Un mundohem ku e ku ti bej floket me onde ose kacurela se kam baby fine hair, shum te drejta dhe te buta, kurse keto i drejtojn floket kacurela !! why ?? floket kacurela kan bukurine e tyre!! mund ti drejtosh iher ne sa kohe, thjesht " to change" but u guys dont have to do it often. Floku kacurel esht shum i bukur per mendimin tim. Nejse, we all want ato qe nuk i kemi, dihet ajo pun lol

 13. #13
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088
  Citim Postuar mė parė nga korcaprincess
  halle halle kjo bote. Un mundohem ku e ku ti bej floket me onde ose kacurela se kam baby fine hair, shum te drejta dhe te buta, kurse keto i drejtojn floket kacurela !! why ?? floket kacurela kan bukurine e tyre!! mund ti drejtosh iher ne sa kohe, thjesht " to change" but u guys dont have to do it often. Floku kacurel esht shum i bukur per mendimin tim. Nejse, we all want ato qe nuk i kemi, dihet ajo pun lol
  eshte i bukur (ndonjehere e tregon femren me te eger lol ) por mua personalisht me hante shume kohe ne krehje. Gjithashtu gjate periudhes se veres thith nxehtesi, gje e cila e shkakton te fryhet. Keto ishin arsyet kryesore qe mora vendim t'i drejtoja per kohe te gjate.

  Xhanem varet edhe nga dendesia e flokut (bah, gjithe ajo ngarkese-- mjafton per te mbushur nje jastek te tere )

 14. #14
  pa emer Maska e Shkoder_Gurl
  Anėtarėsuar
  29-01-2003
  Vendndodhja
  ne boten time
  Postime
  398
  korcaprincess paskemi te njejten flok
  edhe un si ty mundohem ti bej me onde por sme rrijn. me pelqejn shume floket kacurrela, nje shoqe ime i ka floket kacurrela, ka highlights ne disa ngjyra edhe me floket kacurrela o zot sa bukur i duket. ca me ba, te gjith duam ate qe nuk kemi.
  ne qefin tim

 15. #15
  Perjashtuar Maska e shkodrane82
  Anėtarėsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  1,750
  Tash floket e drejta dhe mua me pelqejne jashte mase,
  pasi keto si tip kacurrelash ma kane shpif, kur cohem nga
  gjumi nje ne koder e nje mal si antena hapen...
  Shpesh here i kreh vete me tharse dhe furca dhe deri sa i
  laj diten e neserme rrine shume mire..
  Por ne kete menyre te digjen shume, dhe te drejta
  s'kam qejf ti kem pergjithmone
  Por sa me shume ti krehesh aq me shume drejtohen me kohen,
  ose kur i lyen shume.
  FLoku im ka kene krejt kacurrela tash asht ba i perzier me te drejta
  hajde mix hajde..
  Por ky lloj trajtimi qenka nice fare...
  nje kushoja ime i ka floket krejt kacurrela te imta fare,
  dhe ja kane ba ne Shkoder me 50$ per 1 vit krejt te
  drejta me nje krem nga Italia.
  Kush i do me cheap t'ja fusin nje xhiro ne Shkoder..:P

 16. #16
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Kujdes, po vjen ne mode floku me onde!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 17. #17
  BluEyEsS * AnGel Maska e KoTeLja_VL
  Anėtarėsuar
  26-08-2003
  Vendndodhja
  nel mio piccolo mondo
  Postime
  683
  Jam interesuar per kete produkt (thjesht per kuriozitet... se nuk dua
  te ndryshoj flokun tim) .. dhe parukierja me ka then
  qe eshte shume e demshme per flokun .

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,283
  Citim Postuar mė parė nga FLORIRI
  Je ne metro ti?Me cfare merresh ti moj goc?
  lol une po mendoja, mbase gabimisht ka shtuar nje 'extra" zero

  Eh do beja cdo gje per ti drejtuar vete, aq para sdo kisha guxim ti harxhoja per floket

  hmm ato qe kane floket te drejta duan ti bejn kacurrela, ato qe i kan kacurrela duan ti bejn te drejta ...gjithemone mundohemi te kemi dicka qe skemi ^_^...une per vete jam munduar ti bej kacurrela, por me drejtohen menjehere
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga *~Rexhina~* : 04-01-2005 mė 07:19
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Era1
  Anėtarėsuar
  19-12-2004
  Postime
  1,307
  Une e kam flokun me onde dhe me pelqen shume floku im.
  I drejtoje ndonjehere per te ndryshuar por me pelqen keshtu si i kam se me duket se mi pershtaten fytyres, tipit dmth me pershtaten mua komplet. Po ti bej te drejta pergjithmone do me duket sikur nuk jam vetja.
  Kurse metodave te tilla nuk ju besoj shume sepse te gjitha kane efekte demtuese.
  Firma ime eshte : SHQIPTARE

 20. #20
  Hazdisje Maska e e_verdha
  Anėtarėsuar
  05-12-2004
  Vendndodhja
  Usa
  Mosha
  38
  Postime
  15
  Fakti qe floket i kam natyralisht te drejta me ben te mos shkoj ne masa kaq radikale
  Mendoj si ti bej kacurrela per kohe me te gjate.
  Me prit

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Problem me renien e flokeve
  Nga Davius nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 34
  Postimi i Fundit: 01-06-2017, 12:28
 2. Modele flokėsh pėr vajza dhe djem
  Nga Enkela B. nė forumin Bukuri dhe estetikė
  Pėrgjigje: 336
  Postimi i Fundit: 24-10-2011, 09:21
 3. Rėnia e flokėve tek meshkujt
  Nga Shpirt Njeriu nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 53
  Postimi i Fundit: 18-07-2009, 11:23
 4. Bukuria nė shkėlqim tė flokėve
  Nga YlliRiaN nė forumin Bukuri dhe estetikė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 04-03-2009, 08:57

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •