Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 74 prej 74
 1. #61
  Besi Maska e besmir83
  Antarsuar
  30-01-2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje nga Besmir Mulaj
  I dashur komunitet ,ju kontribuat dhe po vazhdoni te kontriboni ne qeshtje mbarshqiptare.
  Une jam student nga kosova ,jom 22 vjeqar , studjoj Biologji Arsimore ne Universitetin e Prishtines.
  Kam shum deshire , qe tjua beje nje kerkese sepse kam nevoje per ndihmen e juaj.
  Ka mbase 5 vite qe tentoj te vij ne USA qe atje te vazhdoj studimet.Nuk e dij nuk po mundem tia dal mbane
  sepse nuk kam askend te aferm ne Amerike.
  nga ju apo nga kushdoqoft,kam nevoj per nje support icili me mundeson qe te vij ne Amerike
  Do e vlersoj shum mundin tuaj .
  Dhe kam nje rrespekt te veqant per ju sepse po beni nje pune te shkelqyer, gje e cila me inkurajon qe te ju drejtohem ju
  Nese keni ndonje zgjidhje me ktheni email
  Me rrespekt nga Besmir Mulaj

 2. #62
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-07-2013
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Si bhet bashkimi familjar n SHBA/USA?

  sa koh zgjat bashkimi familjar pasi e ke marr aprovimin ? ju lutem ktheni pergjigje ?

 3. #63
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime n 199 postime

  Pr: Si bhet bashkimi familjar n SHBA/USA?

  Nuk zgjat me shume se 6 muaj besoj, jo me shume se ke pritur. Te pakten mua me erdhi pas me shume se 6 muajsh aprovimi, cik vone. Varet sa shpejt i dergon dokumentat qe te kerkohen. Une po u bej vet bashkim familjar prinderve por e kam marr cik shtruar ne fakt meqe ata nuk vijne dot para Tetorit.
  Feelings change - memories don't.

 4. #64
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Si bhet bashkimi familjar n SHBA/USA?

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Bashkimi familjar n Amerik, procedurat e aplikimit


  Bashkimi familjar

  (F4): vllezrit dhe motrat e qytetarve amerikan mbi moshn 21 vje, si dhe bashkshortt/et dhe fmijt e tyre, kur qytetart amerikan jan t paktn 21 vje (65,000). Pr bashkim familjar, zyra konsullore e Ambasads s Shteteve t Bashkuara t Ameriks n Tiran, Shqipri pranon dorzimin e peticioneve (formulari I-130) pr bashkim familjar nga qytetart amerikan me banim n Shqipri me t afrmit e tyre relativ.

  Jam i interesuar pr kt lloj vize dhe do t doja t dija se sa zgjat perjudha e pritjes ? Un kam motrn n Florida, e cila i ka hedhur letrat pr bashkim familjar q n Korrik t vitit 2008. Sa sht perjudha prfundimtare e pritjes ? Ju faleminderit
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 5. #65
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime n 26 postime

  Pr: Si bhet bashkimi familjar n SHBA/USA?

  Citim Postuar m par nga Wordless Lexo Postimin
  Jam i interesuar pr kt lloj vize dhe do t doja t dija se sa zgjat perjudha e pritjes ? Un kam motrn n Florida, e cila i ka hedhur letrat pr bashkim familjar q n Korrik t vitit 2008. Sa sht perjudha prfundimtare e pritjes ? Ju faleminderit
  duhet te presesh edhe 2-3 vjet te tjera.
  prioritet jane gruaja, femijet

 6. #66
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Si bhet bashkimi familjar n SHBA/USA?

  Citim Postuar m par nga Ziti Lexo Postimin
  duhet te presesh edhe 2-3 vjet te tjera.
  prioritet jane gruaja, femijet
  Prshndetje Ziti

  Po thua q duhen t paktn 8 vite ? Sepse 5 vjet jan br tani n Korrik t kti viti. Po prse zgjasin kaq shum kto formalitete, kur t gjitha dokumentat jan n rregull q nga dita e aplikimit ? dmth , motra i plotson t gjitha kushtet, gjithashtu edhe ne, pse duhet t zgjasin kaq shum ?

  Faleminderit
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 7. #67
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime n 26 postime

  Pr: Si bhet bashkimi familjar n SHBA/USA?

  Citim Postuar m par nga Wordless Lexo Postimin
  Prshndetje Ziti

  Po thua q duhen t paktn 8 vite ? Sepse 5 vjet jan br tani n Korrik t kti viti. Po prse zgjasin kaq shum kto formalitete, kur t gjitha dokumentat jan n rregull q nga dita e aplikimit ? dmth , motra i plotson t gjitha kushtet, gjithashtu edhe ne, pse duhet t zgjasin kaq shum ?

  Faleminderit
  Sepse keta bejne planifikime per emigracionin.ne qofte se keta do i lehtesonin gjerat atehere te gjithe do sillnin familjaret e tyre ne amerike dhe popullsia brenda 1 viti do dyfishohej. ketyre u duhet jo me shume se 300 mije emigrante ne vit.
  ti duhet te durosh edhe pak sepse 3 vjet nuk jane shume per te realizuar nje enderr te madhe sic eshte amerika.

 8. #68
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  23-02-2015
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Si bhet bashkimi familjar n SHBA/USA?

  sa zgjat per te terhequr femijet ne amerik kur ke pashaporten amerikane , kush mund te me ndihmoje sa zgjat si kohe dhe a njihni ndonje rast konkret????

 9. #69
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime

  Pr: Si bhet bashkimi familjar n SHBA/USA?

  algert varet nga nga mosha

  Nese femija eshte I martuar mer nga 7 deri ne 10 vjet bashkim


  nese femija eshte I pa martuar 2-3 vjet bashkim por cdo gje varet nga zyra emigracionit dhe vendi ku jeton

  keto jan raste qe I di personalisht

  te uroj fat me dekumentaionet
  Partizoni

 10. #70
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-07-2015
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Si bhet bashkimi familjar n SHBA/USA?

  anxhi ️️une doja tju pyesja

 11. #71
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-01-2014
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Si bhet bashkimi familjar n SHBA/USA?

  mua mu aprovua formulari 130. tani office visa ne usa i ka kerkuar bashkeshortes time te tjera dokumenta per visen. kush me sponsorizon adresa e te tjera. bashkeshortja ime do ti dergoj kete jave... por do doja te dija sa kohe do me duhet tani te pres ne shqiperi per te ardhur dokumentat pastaj ne shqiperi???
  persa i perket formularit 130 mua mu desh nje vit plot per tu aprovuar. po nuk dij tani sa do pres akoma... nese dikush ka informacion ju lutem na thoni

 12. #72
  .
  Antarsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime n 55 postime

  Pr: Si bhet bashkimi familjar n SHBA/USA?

  Citim Postuar m par nga stregone76 Lexo Postimin
  mua mu aprovua formulari 130. tani office visa ne usa i ka kerkuar bashkeshortes time te tjera dokumenta per visen. kush me sponsorizon adresa e te tjera. bashkeshortja ime do ti dergoj kete jave... por do doja te dija sa kohe do me duhet tani te pres ne shqiperi per te ardhur dokumentat pastaj ne shqiperi???
  persa i perket formularit 130 mua mu desh nje vit plot per tu aprovuar. po nuk dij tani sa do pres akoma... nese dikush ka informacion ju lutem na thoni
  Nqs formularet dhe dokumentat e tjera qe do dorezoni hap pas hapi do jene ne rregull dhe pa probleme, rreth dy vjet.

 13. #73
  i/e regjistruar Maska e silvanakadare
  Antarsuar
  02-11-2015
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Si bhet bashkimi familjar n SHBA/USA?

  Po ke te drejte. Mamase time me green card ju deshen 8 vjet te merrte motren time ne amerike qe ishte mbi 21 vjec dhe beqare. Vetem procedura e berjes se dokumenteve per ti paraqitur ne ambasade i mori nje vit fiks. Motra ka rreth 7 jave qe ka ardhur ne amerike dhe sot me ne fund i erdhi green card me poste ne shtepi.

 14. #74
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  23-11-2015
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Si bhet bashkimi familjar n SHBA/USA?

  kam motren ne shba me green card e do te na bej bashkim familjar dhe se di sa mund te vonoj dalja e kartave

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Tema t Ngjashme

 1. Shoqria "Bashkimi" n 100 vjetorin e saj.
  Nga Fiori n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-11-2010, 19:34
 2. Bashkimi Kombtar: Sfida Dhe Realiteti
  Nga Sabriu n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-03-2009, 14:01
 3. EUKARISTIA - BURIM BASHKIMI dhe PERSOSMERIE
  Nga NoName n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-03-2006, 18:04
 4. Planifikim familjar sipas Islamit
  Nga FLORIRI n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 13-03-2004, 14:52
 5. Lesi: Berisha te mbledhi te djathten
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 68
  Postimi i Fundit: 22-01-2004, 05:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •