Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 74
 1. #21
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-09-2005
  Vendndodhja
  Virginia Beach
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje te gjitheve qe kan nevoje per informacjone ne lidhje me vizat emirgurse (Familjare). Besoj se tani ju gjendi ne usa.

  1. Duhet ta kontaktoni ambasaden amerikan ne shkup.
  2. Dokumeentat :
  a. Passaporte
  b. Qertifikaten e lindjes qe deshmon se djali eshte i juaji.
  c. Te gjitha njoftimet qe i kan ardhe djalit nga Departamenti i emigracjonit ne USA.
  d. Pagesa eshte diku 355 Dollare nese nuk gabohem.
  f. Duhet ta kerkoni nje dokument ne gjykatn komunale qe nuk jeni i ndjeku dhe nuk keni qeshtje te hapur ne gjykate.
  G. Dokumentat qe djali i ka pagu taksat federale per 5 vitet e kalume.
  h. Balancet bankare te djalit qe ka mundesi te kujdeset financjarishte per ju.

  Faza e dyte:

  Pasi ta kryni intervisten e pare ne ambasade.

  1. Testet mjeksore duhet ti kryne ne IOM.
  2. Duhet ta merrni ne shtepine e shendetiti (LIBREZEN E VAKSINAVE)

  Faza 3

  Duhet ta kontaketoni ambasaden prap per intervisten e 2:

  Nese gjithqka eshte ne rregull ne intervisten e 2 e merrni vizen emigruse ( Vize familjare/Geen CART).

  I gjithe procesi zgjate rreth 3 muaje.

  SUKSESE

 2. #22
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-03-2006
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Tani gjindem SHBA

  Pasi tani po ju shkruej ket shkrim gjindem ne token SHBA ..njiherit faliminderit per ata qe dhane kontributin e vet...dhe pas nji mueji e fitova edhe GREEN CART dhe me furnizuen edhe numrin sigurimit personale tani ju kisha kerkue edhe nji keshill prej jush ...sa duhet te jeme jasht shtetit SHBA per me kthye perseri me GREEN CARTE.....Pershendetje

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime n 199 postime
  Citim Postuar m par nga zanzi52 Lexo Postimin
  Pasi tani po ju shkruej ket shkrim gjindem ne token SHBA ..njiherit faliminderit per ata qe dhane kontributin e vet...dhe pas nji mueji e fitova edhe GREEN CART dhe me furnizuen edhe numrin sigurimit personale tani ju kisha kerkue edhe nji keshill prej jush ...sa duhet te jeme jasht shtetit SHBA per me kthye perseri me GREEN CARTE.....Pershendetje
  Cdo 6 muaj duhet te hysh ne Usa.

 4. #24
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime
  Bashkimi familjar n Amerik, procedurat e aplikimit

  Jonida Tashi

  T emigrosh n Shtetet e Bashkuara t Ameriks dhe t jetosh atje prgjithmon sht nj vendim i rndsishm dhe i komplikuar. Pr kt arsye, Ambasada Amerikane n Tiran ka publikuar disa informacione, pr t ndihmuar qytetart e huaj, q dshirojn t emigrojn prgjithmon n Amerik, q t prcaktojn vizat, krkesat, dhe materialet q i duhen pr t aplikuar pr emigracion n Shtetet e Bashkuara. N prgjithsi, n mnyr q t aplikoj pr nj viz emigrimi, nj qytetar i huaj duhet t sponsorizohet nga nj ose disa t afrm qytetar t Shteteve t Bashkuara t Ameriks, nga nj rezident amerikan i prhershm ligjor, ose nga nj pundhns i ardhshm, dhe t jet prfituesi i nj peticioni t miratuar nga Departamenti Amerikan i Siguris Kombtare. Prandaj hapi i par sht dorzimi i peticionit.

  Procedurat e aplikimit
  Autoritetet amerikane publikojn procedurat q duhet t ndiqen pr t kryer bashkim familjar n kt vend. Nse dshironi t merrni bashkshortin/en tuaj t huaj n SHBA, por ndrkoh jetoni jasht SHBA-ve, ju duhet t paraqisni nj krkes pr viz (formulari I-130), pran zyrs tuaj vendore t Shrbimeve mbi Shtetsin dhe Imigrimin-SHBA, apo drejtprdrejt n Ambasadn e SHBA-ve, ku qndron bashkshorti/ja juaj i/e huaj. Paraprakisht ju duhet q m par t konsultoni, nse Ambasada e SHBA-ve pranon krkesa pr viza imigratore. Me t’u miratuar krkesa pr viz, bashkshorti/ja i/e lindur jasht do t marr nj paket nga Qendra Kombtare e Vizave (NCV), e cila ndodhet n Portsmuth, Hemshir. Paketa e informon bashkshortin/en i/e huaj mbi dokumentet e ndryshme q duhen pr intervistn mbi vizn imigratore jasht SHBA-ve (pasaporta, dshmi t policis, rezultate t vizitave mjeksore etj.). Paketa prmban disa dokumente, duke krkuar q t plotsohen disa t dhna biografike, t nnshkruara dhe drejtuar Ambasads apo Konsullats s SHBA-ve jasht. Zakonisht, bashkshorti/ja i/e huaj intervistohet dhe i lshohet nj viz imigratore brenda 3-6 muajsh. Nse ju dhe bashkshorti/ja juaj po planifikoni t qndroni jasht SHBA-ve, pacaktueshmrisht n koh, rekomandohet t mos paraqisni krkes pr “Green Card”. Ky dokument mund t anulohet n nj port hyrjeje n SHBA, nse keni kaluar m shum se 6 muaj jasht SHBA-ve. Npunsi i Imigrimit n portin e hyrjes do t detyrohet t prcaktoj nse SHBA sht rezidenca juaj kryesore, pra prgatituni pr nj sr pyetjesh. T ndihmosh nj antar familjeje, qoft ai/ajo bashkshort/e, i/e fejuar, prind, motr apo vlla n prgjithsi pr t’u br rezident i vazhdueshm n SHBA, duhen ndjekur procedurat e mposhtme. Nse n shikimin e par duket e thjesht, sidoqoft ka shum nuanca n do tip t vizs bazuar n motive familjare. S pari, duhet q Shrbimet mbi Shtetsin dhe Imigrimin-SHBA (USCIS), t miratojn nj krkes (I-130) tnden. Shtetsi i SHBA e plotson kt formular n emr t t afrmit q u lind jasht. Kjo duhet shoqruar me prova t lidhjes familjare dhe disa dokumente t tjera, q t nis procesi i imigrimit me motive familjare. S dyti, Departamenti i Shtetit duhet t prcaktoj nse ka nj numr vize t disponueshme pr shtetasin e huaj, sipas kategoris pr t ciln paraqitet krkesa, qoft edhe n rastin kur nj person i till tashm jeton n SHBA. Hapi i tret pr imigrimin me motive familjare, nse i afrmi tashm sht n SHBA, ai/ajo duhet t paraqes krkes pr ndryshimin e statusit t tij/saj n at t nj rezidenti t ligjshm, pasi bhet i disponueshm numri i vizs.

  Bashkimi familjar
  Akti i Emigracionit dhe Kombsis lejon emigrimin e t huajve n SHBA, bazuar nga lidhja familjare q prfituesi ka me nj qytetar t SHBA-ve ose rezident i prhershm ligjor me “Green Card”. Emigrimi bazuar n familje bazohet n dy kategori: t palimituar dhe t limituar. T palimituarit: t afrmit e drejtprdrejt t nj qytetari amerikan (IR): bashkshorti/ja, i/e ve, fmija i pamartuar nn moshn 21 vje, dhe prindi i qytetarit amerikan me mosh 21 vje e sipr; rezidentt q rikthehen (SB): emigrantt q kan jetuar m par n SHBA si rezident t prhershm ligjor dhe q jan duke u kthyer n SHBA mbas nj vizite jasht SHBA-ve pr m shum se nj vit. T limituarit: preferenca e par familjare (F1): djemt dhe vajzat e pamartuara t qytetarit amerikan dhe fmijt e tyre, n qoft se kan (23,400); preferenca e dyt familjare (F2): bashkshortt/et, fmijt minor, dhe djemt dhe vajzat e pamartuara mbi 20 vje rezidentve t prhershm ligjor (114,200). T paktn 27 pr qind e t gjith vizave t ksaj kategorie jan pr bashkshortt/et dhe fmijt; pjesa e mbetur do t’u lihet djemve dhe vajzave t pamartuar; preferenca e tret familjare (F3): djemt dhe vajzat e martuar t qytetarve amerikan, si dhe bashkshortt/et dhe fmijt e tyre (23,400); preferenca e katrt familjare (F4): vllezrit dhe motrat e qytetarve amerikan mbi moshn 21 vje, si dhe bashkshortt/et dhe fmijt e tyre, kur qytetart amerikan jan t paktn 21 vje (65,000). Pr bashkim familjar, zyra konsullore e Ambasads s Shteteve t Bashkuara t Ameriks n Tiran, Shqipri pranon dorzimin e peticioneve (formulari I-130) pr bashkim familjar nga qytetart amerikan me banim n Shqipri me t afrmit e tyre relativ. N qoft se ju jeni nj qytetar amerikan rezident n Shqipri, ju mund t dorzoni formularin I-130, peticion pr t afrm t huaj, n zyrn e Ambasads Amerikane n Tiran. N mnyr q t’ju pranohet dorzimi i peticionit, ju duhet t provoni q jeni rezident t Shqipris pr m shum se 6 muaj, duke prezantuar nj leje qndrimi, t lshuar nga organet e Ministris s Brendshme t Shqipris. N qoft se ju jeni nj qytetar amerikan rezident n SHBA, ju duhet t dorzoni formularin I-130 n zyrn e Shrbimit Amerikan t Emigracionit (U.S.Citizenship and Immigration Services - USCIS) t vendit ku ju banoni.


  Kushtet e lshimit t vizave
  Q t’ju lshohet nj prej vizave ju duhet t plotsoni krkesat si m posht:
  Ju duhet t jeni i/e martuar ligjrisht. Vetm fakti se jetoni s bashku nuk e kualifikon martesn pr imigrimin. Partnert e pamartuar, po kshtu nuk jan t przgjedhshm t sponsorizojn viza pr n SHBA.
  N shum raste ju duhet t keni rezidenc n SHBA pr t paraqitur krkesn.
  Ju duhet t jeni 18 vje dhe m shum para se t nnshkruani Garancin e Mbshtetjes (“the Affidavit of Support”), e cila sht nj formular q do t’ju krkohet m von.


  Llojet e vizave emigruese

  Hapi 1

  N prgjithsi, pr t qen i prshtatshm pr t aplikuar pr nj viz emigruese, nj qytetar i huaj duhet t sponsorizohet nga nj i afrm qytetar i Shteteve t Bashkuara t Ameriks, nga nj rezident Amerikan i prhershm ligjor, ose nga nj pundhns i ardhshm, dhe t bhet prfitues i nj peticioni t aprovuar nga Shrbimet Amerikane t Qytetaris dhe Emigracionit (SHQE).
  Msoni m shum rreth proceseve t ndryshme t kategorive kryesore t emigracionit, t cilat jan: t afrmit e menjhershm dhe t sponsorizuar familjarisht; emigracioni familjar; martesa me nj qytetar t huaj; bashkshorti(ja) ose i(e) fejuari(a) e nj qytetari amerikan; bashkshorti(ja) e nj rezidenti t prhershm ligjor n SHBA; t birsosh nj fmij; vizat e puns (emigruese); punsim: punonjsit fetar. Programi i Vizave t Diversitetit (Lotaria): kto lloj vizash nxirren nga vende me shkall emigracioni t ult. Ndryshe nga llojet e tjera t vizave emigruese, vizat e diversitetit nuk krkojn nj sponsor amerikan, prandaj nuk sht e nevojshme t dorzohet peticion.

  Hapi 2
  Pasi peticioni i emigrimit miratohet (duke prjashtuar aplikantt e vizave t diversitetit) nga SHQE, pastaj procesi tjetr sht prpunimi paraprak i dokumentacionit pr nj viz nga Qendra Kombtare e Vizave (QKV) e Departamentit Amerikan t Shtetit.

  Albania
  4 Qershor 2010

 5. #25
  i/e larguar Maska e SKRAPARI
  Antarsuar
  13-01-2005
  Postime
  876
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga zanzi52 Lexo Postimin
  Pasi tani po ju shkruej ket shkrim gjindem ne token SHBA ..njiherit faliminderit per ata qe dhane kontributin e vet...dhe pas nji mueji e fitova edhe GREEN CART dhe me furnizuen edhe numrin sigurimit personale tani ju kisha kerkue edhe nji keshill prej jush ...sa duhet te jeme jasht shtetit SHBA per me kthye perseri me GREEN CARTE.....Pershendetje
  per c`fare deshe me shku ne USA dhe kerkon te kthehesh prape ne shqipni?
  ti ke te drejte me ndejt 11 muaj jashte amerikes

 6. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime
  Beni mire te lexoni me kujdes dokumentat qe ju dergojne se nuk mund te behen keto pune me llafe e keshilla. Sigurisht qe kjo teme eshte e vlefshme per te marre ndonje ide, por cdo rast eshte i ndryshem prandaj duhet ti lexoni nga fillimi ne fund me durim te gjitha letrat.

 7. #27
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime
  Citim Postuar m par nga fioreal Lexo Postimin
  Do desha nje ndihme prej atyre qe kane pasur nje histori te tille ose kane degjuar dhe dine sado pak per bashkimin familjar ne U.S.A Personi qe eshte i interesuar ka qe prej vitit 2000 qe eshte emigrant si fitues i llotarise amerikane.Dhe qe prej 2002 i martuar me nje femije dhe deri me tani ska arritur te mare familjen.Pasi eshte interesuar ne zyrat e emigracionit i kane thene qe duhet te marresh pasaporten dhe problemi qe s'eshte pajisur me pasaporte eshte sepse nuk ka mbushur 3 vjet pune te siguruar.Tani kam degjuar se mund te bashkohesh me ane te green card por se di nese eshte e vertete a ka ndonje ligj te tille?Desha ndonje informacion kush di dicka sepse kjo familje ka nevoje per ndihme..
  kjo eshte qesharake sepse te behesh citizen ne usa ska te bej puna kete gje e them sepse mami im skishte punuar nje dit ne amerik edhe e mori
  kshu e disa disa te tjer qe njof thjesht pret ditet qe duhet te aplikosh
  ti shoku 8 vjet hmmmm kjo ka te bej me pun te zez dmth njolle :P
  te uroj fat
  Partizoni

 8. #28
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-09-2010
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ju lutem nese ka pas ksi rasti dikush me tregoni mu familja ime kan ba kerkesen per bashkim familjar dhe ka ardh pozitiv u benen 5 vite tash para tre mujve me ka ardh nje leter per me ba pagesen e vizes dhe grin kartes. Po kto i kemi krye pagesen po spe di sa koh dot shkon tash?

 9. #29
  ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
  Antarsuar
  10-03-2003
  Vendndodhja
  -|- Atje ku njeriu takohet me Perndin
  Mosha
  42
  Postime
  1,259
  Faleminderit
  2
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga Jeton-78 Lexo Postimin
  Ju lutem nese ka pas ksi rasti dikush me tregoni mu familja ime kan ba kerkesen per bashkim familjar dhe ka ardh pozitiv u benen 5 vite tash para tre mujve me ka ardh nje leter per me ba pagesen e vizes dhe grin kartes. Po kto i kemi krye pagesen po spe di sa koh dot shkon tash?
  Jeton. Kto pyetje marrin prgjigje vetm nga zyrat prkatse. Sigurisht q dikush nga antart mund t t ndihmoj me ndonj prgjigje por q t jesh m i sigurt pyet n zyrn e emigracionit ose n ambasadn amerikane.

  Kalofsh mir.
  קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


  I Shenjt I Shenjt...

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime n 199 postime
  Citim Postuar m par nga fioreal Lexo Postimin
  Do desha nje ndihme prej atyre qe kane pasur nje histori tille ose kane degjuar dhe dine pak per bashkimin familjar ne U.S.A Personi qe eshte i interesuar ka qe prej vitit 2000 qe eshte emigrant si fitues i llotarise amerikane.Dhe qe prej 2002 i martuar me nje femije dhe deri me tani ska arritur mare familjen.Pasi eshte interesuar ne zyrat e emigracionit i kane thene qe duhet marresh pasaporten dhe problemi qe s'eshte pajisur me pasaporte eshte sepse nuk ka mbushur 3 vjet pune te siguruar.Tani kam degjuar se mund te bashkohesh me ane te green card por se di nese eshte e vertete a ka ndonje ligj te tille?Desha ndonje informacion kush di dicka sepse kjo familje ka nevoje per ndihme..
  Me greeen card nuk behet bashkim familjar mesa di une. Ke te drejte te nxjerresh vize, gje qe eshte shume e veshtire megjithate ka qe e marrin.
  Dhe ai kushti qe duhet te kesh punuar tre vite nuk di te ekzistoje. Di qe kur paraqitesh per te marre pashaporten te duhet te paraqesesh taksat e tre viteve te fundit. A i ka paraqitur ato ai?
  Di qe duhet te kesh jetuar tre vite plot ne USa, ndryshe te shtyhet marrja e pashaportes.
  Feelings change - memories don't.

 11. #31
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime
  Edhe me green card behet bashkimi familjar, por je ne kategori tjeter qe ecen shume me avash sesa bashkimi familjar si qytetar amerikan.

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Antarsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 13 postime
  Sa zgjat tani koha per bashkim familjar kur i ben prindi femijeve?

 13. #33
  i/e larguar Maska e SKRAPARI
  Antarsuar
  13-01-2005
  Postime
  876
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  nuk keni pune me ambasaden amerikane. vizen per bashkim asaj ia cojne zyrat e emigracionit amerikan pasi ju te keni mbushe formen e duhur dhe te keni plotesuar afatin kohor.
  Per c`do information futuni ne www.uscis.gov

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime n 199 postime
  [=Qyfyre;2885476]Edhe me behet bashkimi familjar, por je ne kategori tjeter qe ecen shume me avash sesa bashkimi familjar si qytetar amerikan.[/QUOTE]
  Po eshte e vertet. Tani mu kujtua nje rast i tille ketu, por kam pershtypjen qe jane per raste te vecanta, emergjente. Ky rasti qe kam pare une terhoqi gruan. Jetonte vetem me cupen e vogel qe 2 vjec( cupa) ne Usa. Kishte vajtur per ta kuruar vajzen.
  Feelings change - memories don't.

 15. #35
  i/e larguar Maska e SKRAPARI
  Antarsuar
  13-01-2005
  Postime
  876
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Nuk jan raste te vecanta. bashkimi behet per te gjithe pa dallim rrace.
  kur je me green card mund te terheqesh gruan brenda dy vjetesh, vellain ose motren brenda 5 vjetesh etj, etj
  gabimi me i madh eshte te meresh me ndonje avakat, ata vec parave qe te marin ta vonojne ceshtjen

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Antarsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga SKRAPARI Lexo Postimin
  Nuk jan raste A vecanta. bashkimi behet per te gjithe pa dallim rrace.
  kur je me green card mund te terheqesh gruan brenda dy vjetesh, vellain ose motren brenda 5 vjetesh etj, etjgabimi me i madh eshte te meresh me ndonje avakat, ata vec parave qe te marin ta vonojne ceshtjen
  As me pasaporte nuk mund ti terheqesh vellain ose motren, jo me green card.

 17. #37
  i/e larguar Maska e SKRAPARI
  Antarsuar
  13-01-2005
  Postime
  876
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga D&G Feminine Lexo Postimin
  As me pasaporte nuk mund ti terheqesh vellain ose motren, jo me green card.
  pse flet kot kur nuk e di. un e terhoqa vellain tim vetem me green card.
  futu ne wen sitin e emigracionit dhe ploteso I 30. aty thuhet bashkim familjar per pjestare te familjes.

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime n 199 postime
  Citim Postuar m par nga SKRAPARI Lexo Postimin
  flet kot kur nuk e di. un e terhoqa vellain tim vetem me .
  futu ne wen sitin e emigracionit dhe ploteso I 30. aty thuhet bashkim familjar per pjestare familjes.
  As une nuk di te terhiqet vellai pa pasaporte. Kam degjuar qe dhe me pasaporte do presesh nga 5-7 vjet apo me shume. Ja ty po te degjoj.
  Ndryshuar pr her t fundit nga mia@ : 05-10-2010 m 12:09
  Feelings change - memories don't.

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Antarsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 13 postime
  ia fut kot ai po he
  me pasaporte kam degjuar disa qe kane vite qe kane aplikuar dhe asnjeri s'ka bere deri tani

  per sa kohe e more??

  Dhe forma per bashkim familjar eshte I 130, meqe e dike mire ti...

  As nuk je eligible te besh bashkim familjar per vellain kur je vetem me green card.

  If you are a U.S. citizen and at least 21 years old, you are eligible to petition to bring your brother or sister (sibling) to live and work permanently in the United States as a Green Card holder. As the sponsor of your brother or sister, you must show that your household income is sufficient to support your family and your brother or sister at 125% or more above the U.S. poverty level for your household size. For more details about meeting this income requirement, see Affidavit of Support Guide (Form I-864). You do not need to file separate visa petitions for your brother's or sister's spouse or unmarried, minor children. Any child under 21 is considered a minor.

  If you are a lawful permanent resident (Green Card holder), you are not eligible to apply to bring your brother or sister to live and work permanently in the United States.  Ja kush mund te aplikoje:


  Who can file?

  U.S. citizens who want to establish their relationship to specific immediate family members.
  U.S. citizens who want to sponsor a foreign spouse.
  U.S. citizens who want to sponsor an unmarried child under the age of 21.
  U.S. citizens who want to sponsor an adopted child under the age of 18.
  U.S. citizens who want to sponsor a stepchild, if the marriage creating the parent-child relationship took place before the child's 18th birthday.
  U.S. citizens over the age of 21 who want to sponsor a parent or stepparent.
  U.S. citizens over the age of 21 who want to sponsor a brother or sister.
  Lawful permanent residents ("green card" holders) who want to sponsor a foreign spouse.
  Lawful permanent residents ("green card" holders) who want to sponsor an unmarried child or stepchild of any age.
  Spouses, unmarried children and stepchildren, and parents of U.S. citizens.
  Spouses and unmarried children of lawful permanent residents ("green card" holders).
  Ndryshuar pr her t fundit nga D&G Feminine : 05-10-2010 m 12:56

 20. #40
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime
  Une e kisha fjalen per femije se ate kane bere prinderit e mi qe kur zbriten ne Amerike me green card. Per vella se di, se vura re qe ishte diskutimi per vella.

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Shoqria "Bashkimi" n 100 vjetorin e saj.
  Nga Fiori n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-11-2010, 19:34
 2. Bashkimi Kombtar: Sfida Dhe Realiteti
  Nga Sabriu n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-03-2009, 14:01
 3. EUKARISTIA - BURIM BASHKIMI dhe PERSOSMERIE
  Nga NoName n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-03-2006, 18:04
 4. Planifikim familjar sipas Islamit
  Nga FLORIRI n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 13-03-2004, 14:52
 5. Lesi: Berisha te mbledhi te djathten
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 68
  Postimi i Fundit: 22-01-2004, 05:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •