Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 41
  1. #21
    toXic Maska e ridy85
    Anëtarësuar
    17-10-2005
    Vendndodhja
    ITALY
    Postime
    339
    Citim Postuar më parë nga MATJAN
    Po ti analizosh holle keto dy copezat e artikullit,nuk asht veshtire me dal ne konkluzionin qe ajo jevga 14 vjecare ka qene lavire.Pse do thoni ju..

    "Viktima" paska mbiemrin peci ndersa e jema mbiemrin osmani.Pra duket qarte qe prindit e ksaj jevges jane divorcu.(Nena mban mbiemrin e saj, Osmani ndersa e bija mbiemrin e babait, Peci).Pra kjo "viktima" ka qene pjestare e nje familje kaotike.

    Te qenit nga nje familje me probleme te tilla,qe perkujdesja per te i ka mbetur vetem se jemes plus fati i jevges i shkruar ne balle e ka motivu 14 vjecaren per me kriju njohje te reja e normalisht qe ka fillu karrieren e saj dipllomatike.
    Supozoj qe ata qe e kane "perdhunu" kane qene ndonje bande jevgjish ,dmth miqte e saj .Kjo "viktima" ndoshta ket denoncimin mund ta kete ba vetem qe te mori ndonje demshperblim.Supozime, por nuk me duket aq tragjike kjo pune, se jevgjit perher horra e njerez pa moral kane qene.pffff
    Ti kapin ata tendaxhinjt e flliq e ti varin per llape..

    Rasti i dyte qenka zgjidh problemi se e paskan kap ate djalin.Le ta denojne dhe ate.

    pfffffffffffffffffffffffffffffffff pfffffffffffffffffffffffffffffffffffff pfffffffffffffffffffffffffffffffff

    O matjano.........ke thon kaq shum budalliqe sa s'di ku te pergjigjem. Po sipas teje nje person qe mban mbiemrin e vet dhe qe ka fmij qe kan mbiemrin e burrit sipas teje qeka e ndame....??????? Kush ti thot kto budalliqe ty?????
    Familja ime pershembull. Un kam mbiemrin e babait kurse mamaja ime ka mbajtur mbiemerin e vet. Edhe nuk jan te ndare. Kshu qe saper mbiemrin ja ke fut kot. Ose ke tradita intelektuale te nji shqiptari qe ende kujton se gruaja esht prone e tij dhe kshu qe dhe mbiemri domosdo qe do ndryshoj.

    Sa per ate vajzen qe ti e quan me kaq sinqeritet te madh "lavire", mos e njifje gjo ti qe e dike kaq mire????

    Sa per ate budallikun tjeter qe ke thon....qe gjoja nje vajze me prinderit e ndare na merrka kot edhe ka probleme...kush te tha ty????????? Njof persona, ne kte rast vajza, qe kan prinderit e ndare dhe te garantoj qe s'jan "lavire". Biles ne shum raste behen vajza me te mira se sa ato qe kan fatin te rriten me te dy prinderit.

    Sa per te sharat qe ke bo ndaj "jevgjve"........qeke rracist i modh...te rroft intelektualizmi qe ne çdo teme jep mendime prej dy faqesh.

    Shnet.
    firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

  2. #22
    i vetlarguar Maska e Arcimedes
    Anëtarësuar
    26-12-2005
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    591
    Citim Postuar më parë nga alibaba
    Gjithemone jevgjit na kane nxerre probleme kesisoji.Perse nuk i debojme fare nga trojet tona.
    A jane keto troje ilirike apo magjupike???
    Alibaba shpresoj qe te heci mbare kudo qe te jesh, sepse u bera pak merak per ty.

    Ne qoftese ka nje Zot, atehere shpresoj dhe deshiroj me gjithe zemer qe ai te mbroje dhe te tregoj ty rrugen e jetes.

    Zoti te falte ty, sikur ai na fal ne te gjithve.

    Kalofshi mire Alibaba
    I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

  3. #23
    . Maska e delisa
    Anëtarësuar
    27-10-2002
    Vendndodhja
    Ncuk Ketu !
    Postime
    248
    Kalamaja... Eshte e kote te replikosh me ju se dukeni cfare mentaliteti keni qe nga pergjigjet dhe nga epitetet qe u vini njerezve, aq me teper keto zgjidhjet tuaja qe u jepni problemeve .. njeri thote ti debojme .. tjetri thote ka qene me presupozim.. edhe te kete qene me presupozim... ku e con mushka ate 29 vjec me nji vajze 14 vjec ?

    Matjan.. Kjo CUCA terhiqet nga replikimi pse do thuash ti ...sepse te te bindesh ty nga anet e mia thuhet duhet nje furre i tere me buke .. shume shume kohe dmth plus qe presupozoj qe suksesi sdo jete i garantuar ne ndryshimin e bindjeve te tua keshtu qe te tera cke thene jane Budalliqe me B gjigande. Nejse .. llafos kot.. Rofte shqiperia per njerezit me keta mendime.. dhe mire na e bejne te huajt qe na trajtojne si kafshe kur jemi jashte, kur ne spo arrijme ne tolerance per njerezit e vendit tone po qe qenkan minoritet.. i.e "jevgj" ne fjalorin tend .

    KSHUJA hajt shendet se vallai me duket me bene nja dy neurone vetvrasje per gjate gjithe kohes qe lexova keto shkrimet e matjanit dhe aliut te babes..

    PAJ PAJ

  4. #24
    Bogdan Chmielnicki Maska e antares
    Anëtarësuar
    19-08-2004
    Vendndodhja
    Ukraine
    Postime
    880
    Ketu nuk ka fare rendesi ngjyra e lekures se viktimes. Ky eshte nje krim i shemtuar dhe fakti qe viktima ishte jevge, nuk e ben kete krim me te vogel. Kur degjoj njerez ketu qe thone "He mo V.K. se jevge ishte, apo kishte familje keshtu apo ashtu" me kujtohet se eshte pikerisht kjo kategori llumi qe kur i jepet rasti kryen po keto pislleqe neper Europe dhe te gjithe e dime se si trajtohet shqiptari nga te huajt pastaj.
    Ka fatkeqesisht nje grup adoleshentesh (nga mendja) qe kujtojne se behen interesante duke rruarr koken apo duke shprehur nje racizem fallco, nderkohe qe standartet e tyre moralo-kulturore jane te nje hajduti pulash........
    Do isha kurioz ti degjoja ketu se si do te cicerinin nese do te ishte motra e tyre 14 vjec viktime e rradhes (ta zeme ne Zvicer apo Danimarke). Meqe ashtu sic konsiderojme ne jevgjit, po ashtu e konsideron Zvicerani apo Danezi Shqiptarin!
    "The United States appear to be destined by Providence to plague America with misery in the name of liberty"
    -Simón Bolívar

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e Drita_Love
    Anëtarësuar
    06-11-2005
    Vendndodhja
    SWEDEN
    Postime
    101
    Citim Postuar më parë nga alibaba
    Gjithemone jevgjit na kane nxerre probleme kesisoji.Perse nuk i debojme fare nga trojet tona.
    A jane keto troje ilirike apo magjupike???

    ----------------------------------------------------

    Për ti kuptuar këto shprehje të pakuptueshme ne një botë ku "shtetet etnike" nuk egzistojnë, atëhere duhet të bëhet një analizë më e gjërë e psiqikes tënde për ti gjetur rrënjet e këtyre mendimeve të semura.

    Pra, pasi kjo sëmundje është shumë komplekse dhe semundja me e madhe e cila egziston ne boten e sotme, atehere patjeter të sugjeroj rehabilitim. Pra, në qoftë se je i interesuar ti kuptosh pasojet e kësaj sëmundje, duhet të udhëtosh deri në AUSCHWITZ. KY është vetem një nga udhëtimet e shumta të cilat duhet ti bëjsh në jetë, përndryshe egziston një rrëzik i madh që nuk do të shrohesh kurrë...
    Dua te jem e lirë,te fluturoj,ZOTIN ta gjej dhe përjetoj, që ne momentin e vdekjes të mos mendoj që kurrë as nuk jetova!

  6. #26
    toXic Maska e ridy85
    Anëtarësuar
    17-10-2005
    Vendndodhja
    ITALY
    Postime
    339
    Sa deshire do kisha qe te gjith kto qe flasin vend e pa vend tu na bo konsiderata rracash se kush esht me lart e kush esht me posht ne "shkallen e rendesisie" te ishin hebrenj dhe te jetonin ne kohen e Hitlerit. Ta shifnim pastaj neqoftse do arrinin te mbanin mend akoma emrin e tyre e jo me te thonin budalliqe te tilla....
    firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

  7. #27
    .. Maska e km92
    Anëtarësuar
    24-08-2005
    Vendndodhja
    Kumanovë
    Postime
    4,210
    Per keta duhet ose burgu ose vdekja :P

  8. #28
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anëtarësuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767
    Hajde ca debati ka plasur ketej! Ore po jeni ne vete njehere ca supozimesh kaq fantasiko-perverse behen ore!! Po eshte 14 vjec vetem goca more! Ca rendesi ka dhe nqs eshte cigane! Ketu ka njerez me mendime ciganesh gje qe eshte me e keqe se te kesh fytyren zeshkane. Juve qofshi per mendimet qe keni!
    Ezekiel 25-17.

  9. #29
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Citim Postuar më parë nga MATJAN
    Nje njeri qe shet femijet e vete per 400 500 mije leke nuk e ban aktin ne fjale?I vjen zor e marre atij/asaj se i del emri ne gazet.Tybe se i vjen,as qe e can koken hic.Thoni ca te doni se nuk me intereson shume por ngjarja me duket qe ka nje prapaskene tjeter e nuk kam pse ti fsheh mendimet e mia se nuk iu pelqejne juve.
    Nuk po diskutojme prapaskena kur themi qe gazetari beri keq qe vuri emrin e saj. Minorenes NUK i vihet emri, PIKE! Publikut s'i hyn ne pune ne ka turp apo s'ka turp ajo tjetra. Ajo te lutet t'i publikojne emrin ne gazete, prap s'duhet nqs je gazetar me tru ne koke. S'ke cfare argumenton ketu sepse eshte ceshtje e mbyllur, DEAD END. Pastaj se nga c'familje mbiu, ai eshte argument tjeter qe s'ka te beje me gazetarine. Pse shpikni ngaterresa ku nuk ka perse te ekzistojne? Ne Shqiperi nuk njihet profesionalizmi, e ti paske 2 halle

    1. se nuk i vika turp vajzes qe i publikuan emrin,
    dhe 2. se nuk te erdhi thashethemi i plote me detaje dhe "prapaskena."
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    [QUOTE=Blue_sky]Cili nga ju meshkujt kur ka jetuar ne Shqiperi nuk ka ngacmuar femra verbalisht ne rruge?Cila femer e familjes tuaj qe banon ne Shqiperi del ne rruge ne oret e vona te nates e pashoqeruar?Sa i gjere eshte kufiri ne mes ngacmimit verbal seksual dhe atij fizik?Nje moment eshte ai,nje doze testosteroni,nje shoqeri qe s'te le te jetosh moshen sic do...dhe kthehesh ne perbindesh ne pak min.
    Pra,problemi s'qendron tek disa individe por qendron tek nje shoqeri e tere.
    [QUOTE]

    Mua s'me ka shkuar ndonjehere ne mend te ngacmoj femra verbalisht ne rruge, po te siguroj qe kjo eshte dicka tipike qe ndodh ne vendet arabe dhe kudo ku ka myslymane.
    Jam dakord qe problemi qendron te nje shoqeri e tere.
    E cila do me versulet pas ketij postimi.
    Ignore List: Den Bossi

  11. #31
    toXic Maska e ridy85
    Anëtarësuar
    17-10-2005
    Vendndodhja
    ITALY
    Postime
    339
    aahahahahah zombie qeke bo gati qe do te versulen
    firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

  12. #32
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Citim Postuar më parë nga Zombie
    Mua s'me ka shkuar ndonjehere ne mend te ngacmoj femra verbalisht ne rruge, po te siguroj qe kjo eshte dicka tipike qe ndodh ne vendet arabe dhe kudo ku ka myslymane.
    Jam dakord qe problemi qendron te nje shoqeri e tere.
    E cila do me versulet pas ketij postimi.
    Une s'do te versulem aspak(s'me duket shume produktive),edhe pse e quaj si fyerje direkte ndaj 70% te popullsise shqiptare,eshte opinioni yt ...pra dicka subjektive e cila s'me duket e drejte.
    Per mua,ngacmime femrash ka aty ku mbizoteron injoranca dhe mos-patja e nje femre ku x ose y mund te shfryje epshet e veta.Cenimi i nje individi s'eshte i lidhur me fene por me nje mentalitet te caktuar,sipas teje kush jane radikalistet?Njerez te kulturuar?Njerez te dalur nga injoranca?Jo!
    (radikaliste ke kudo,dhe radikaliste kristiane ne Amerike)
    Feja myslimane ne thelb eshte fe paqesore,fe e paster...por nje derr duhet ne ate pyll qe ti ndryshoje imazhin ne dicka qe s'eshte.

    Mgjth,ato qe e mbajne veten si te kulturuar atehere le ta nxjerrin ne pah kulturen e tyre duke respektuar fene e tjetrit.
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  13. #33
    Perjashtuar Maska e Lunesta
    Anëtarësuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Dove la..Vittoria.....
    Postime
    1,660
    Amon se na hape barkun me kta arabet. I kam pa sa respekt kane per femren, nje 0 te madhe me bisht. I pe libanezet ne australi muajin e kaluar si i ngacmojne femrat buze detit ne sidnei, tama kafshe parahistorike.


    Puna eshte se edhe 'jevgu' ose 'romi' quajeni si te doni, ka nevoje per mbrojtjen nga shteti si cdo qytetar tjeter. Por puna eshte qe ne si komunitet te jemi ata qe japim shembullin te paret kur denojme njezeri perversitete te tilla.

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Citim Postuar më parë nga Blue_sky
    Une s'do te versulem aspak(s'me duket shume produktive),edhe pse e quaj si fyerje direkte ndaj 70% te popullsise shqiptare,eshte opinioni yt ...pra dicka subjektive e cila s'me duket e drejte.
    Per mua,ngacmime femrash ka aty ku mbizoteron injoranca dhe mos-patja e nje femre ku x ose y mund te shfryje epshet e veta.Cenimi i nje individi s'eshte i lidhur me fene por me nje mentalitet te caktuar,sipas teje kush jane radikalistet?Njerez te kulturuar?Njerez te dalur nga injoranca?Jo!
    (radikaliste ke kudo,dhe radikaliste kristiane ne Amerike)
    Feja myslimane ne thelb eshte fe paqesore,fe e paster...por nje derr duhet ne ate pyll qe ti ndryshoje imazhin ne dicka qe s'eshte.

    Mgjth,ato qe e mbajne veten si te kulturuar atehere le ta nxjerrin ne pah kulturen e tyre duke respektuar fene e tjetrit.

    E para e punes, kush te tha qe 70% e popullsise shqiptare beson ne Muhamed? E dyta une nuk respektoj asnje qe nuk me respekton. E treta mentaliteti, te cilit ti i ve fajin, krijohet pikerisht nga feja. Feja myslymane i mban grate te mbyllura keshtu qe hormonet e te rinjve do shfryhen mbi cdo gje qe do gjejne perpara sapo te dalin nga shtepia.
    Radikalet e krishtere s'i kam degjuar ndonjehere te therrasin femrat neper rruge.
    Ignore List: Den Bossi

  15. #35
    pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
    Anëtarësuar
    08-10-2005
    Vendndodhja
    Ne kontinentin e Kurrkundit
    Postime
    862
    O Konstandin! Qe Shqiperia ka 70 % myslimane eshte fakt dhe nuk eshte per tu diskutuar mgjth une , te me ndjeni eee, nuk po arrij ende te kuptoj sesi na vajti pouna deri tek kanuni e mavriu. Ketu diskutohet per nje akt te shemtuar dhe une si femer dhe si shqiptare u ndjeva shume e indinjuar me komentet absurde te disave. Ketu u fol per gjithcka pervecese per drejtesi. Diskutohet fakti qe qenka "jevge". Ku eshte ai derr maloku Matjani a c'dreqin eshte qe me ka ardhur nga P.S ne mes te kryeqytetit. A Thua i ka harruar aq shpejt koherat kur me flinte me derra? ME ate te skruar bastrde te gjuhes shqipe une ate as si pastrues kanalesh nuk e repsektoj e toleroj! T'iu vije turp njhere qe guxojne te nxjerrin mufka te tilla nga goja!

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Citim Postuar më parë nga Inteligjentja
    O Konstandin! Qe Shqiperia ka 70 % myslimane eshte fakt
    Fakt? Censimi i fundit fetar eshte bere para 76 vjetesh. Gati 99% e njerezve qe rrojne ne Shqiperi sot nuk kishte lindur atehere kur u be censimi i fundit. Si i nxjerr ti faktet, me nje kampion 1%?
    Ignore List: Den Bossi

  17. #37
    Perjashtuar Maska e Lunesta
    Anëtarësuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Dove la..Vittoria.....
    Postime
    1,660
    Do ja kete dhene kete fakt bdonje arab komshi ne lagje...lol.

  18. #38
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Citim Postuar më parë nga Zombie
    E para e punes, kush te tha qe 70% e popullsise shqiptare beson ne Muhamed?
    http://www.classbrain.com/art_cr/pub...m_report.shtml

    "Citizens of Muslim background make up the largest traditional religious group (estimated at 65 to 70 percent of the population) "


    Citim Postuar më parë nga Zombie
    E dyta une nuk respektoj asnje qe nuk me respekton.
    Atehere i bie qe une te te shaj me cdo term te fjalorit te zymte shqiptar ngaqe ti s'po respekton fene e 70% te shqipetareve?(nder te tjere dhe mua)

    Citim Postuar më parë nga Zombie
    E treta mentaliteti, te cilit ti i ve fajin, krijohet pikerisht nga feja. Feja myslymane i mban grate te mbyllura keshtu qe hormonet e te rinjve do shfryhen mbi cdo gje qe do gjejne perpara sapo te dalin nga shtepia.
    Feja(e cdo lloji)eshte nje produkt injorance!Dhe kudo qe te kete idera ekstremiste mbi fene mbizoteron injoranca.Hormonet e te rinjve do shfryhen aty ku femrat shkojne me shamia tyli te zeza ne kishe cdo te diele,ose aty ku femrat shkojne me shamia te bardha te premteve ne xhami.
    Ne Shqiperi,per aq pak kohe sa me ka takuar te jetoj,s'kam ndeshur ndryshime ne ngacmime femrash nga myslimanet apo katoliket : qe te gjithe si te egjer bejne.


    Citim Postuar më parë nga Zombie
    Radikalet e krishtere s'i kam degjuar ndonjehere te therrasin femrat neper rruge.
    Nuk ke degjuar asnjehere per radikalet krishtere ne USA?Atehere ne vendin tend do informohesha pak me thelle.
    Ke degjuar ndonjehere per mormons?Ke degjuar ndonjehere per "artin e polygamise" qe praktikojne?Praktikojne dhe arte te tjera ne fakt,por le te leme menjane detajet Keto s'jane me te mire se ekstremistet myslimane,ekstremiteti i cdo lloji qelbet nga koka.

    Se fundmi,po deshe te debatosh me tutje me mua kerkoj respektin e fese te ciles i perkas...ndryshe debato me njerez qe durojne nje intolerance te tille.Une s'jam besimtare e asnje lloji feje,por respektoj fene te ciles i perkas,besimi nuk eshte detyre morale kurse respektimi po.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Blue_sky : 30-01-2006 më 11:08
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  19. #39
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Cdo fjali qe ke shkruar blue_sky ketu siper ka nja 2-3 pasaktesira, prandaj meqe nuk marr persiper edukimin tend te pergjithshem, nuk do futem fare ne polemike.
    Ignore List: Den Bossi

  20. #40
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    11-07-2005
    Postime
    31
    Citim Postuar më parë nga Blue_sky
    Une s'jam besimtare e asnje lloji feje,por respektoj fene te ciles i perkas
    S'e kuptoj kte . Si ka mundesi t'i perkasesh nje feje , pa e besuar ate?

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Pranga 200 shqiptarëve për grabitje
    Nga iliria e para në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 03-03-2007, 10:22
  2. Pse gjumi i ditës të bën me nerva ?
    Nga PINK në forumin Mjeku për ju
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 09-12-2005, 13:09

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •