Close
Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 174

Tema: Eliza Dushku

  1. #21
    Made in Me!
    Anėtarėsuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    u.s.a
    Postime
    187
    ornament.................pse eshte domethenese ajo fotoja e pare e postuar nga ty???
    * x 0 and case closed!

  2. #22
    _____________ Maska e ornament
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Postime
    872

    Pse?

    Qe thua ti Kristal, pse-ne s'e ka gjet Sterio Spase e jo ta gjej une. Megjithate pyetja jote me vuri ne mendime, Pse pikerisht "domethenese" dhe jo "ēdomethenese".
    Ne fakt mund te jete sa njera dhe tjetra.
    Kur e shoh foton e pare, me duket si foto ekzibicioni. Ajo ka hap kembet dhe me njeren dore po e ngre nga pak fundin e shkurter, ndersa me doren tjeter po zbulon gjoksin e mbushur. Kete xhest nuk e ben per mua, megjithese me veshtron ne sy, por per nje tjeter qe ndodhet me prane saj dhe qe duhet te jete producenti qe e paguan, ka te ngjare te quhet Bill (foto e trete).
    Me duket se po kuptoj, te jete Klintoni thua! Sikur thone qe eshte kthyer ne nje familjar te mire.
    Sidoqofte une kuptoj ( nga syte e saj qe s'tradhetojne kurre) qe ajo Billin nuk e dashuron, megjithese po zhvishet perpara tij. Gjithnje nepermjet syve, ajo me thote, zemren e kam te mbyllur mire dhe s'ka lidhje me kofshet qe hapen, ti e di trupin e kam te ftote, pa jete, si te nje gjarperi. Kjo ftohtesi kufome eksiton Billin, i kujton atij kur nisi karieren duke shitur akull ne Bulevardin nr.19.
    Ne foton e dyte shihet e leshuar, pa fuqi, e abandonuar, mbas aktit seksual (kuptohet me Billin).
    Me veshtrim te mbytur, te erret. Mendon qe dashuria e saj (per mua) eshte keputur me te vertet dhe qe ajo eshte pergjegjsja kryesore per kete (ne fakt pergjegjsi kryesor jam une, qe s'jam producent). Ajo kupton qe dashuria s'ka ēmin, nuk blihet, sado pasanik te jete Billi.
    Mirepo jeta ben te veten, bota rrotullohet, dielli rrotullohet po ashtu. Ne ket rrotullim marramendes edhe ne rrotullohemi bashke me ta. Kjo ben qe shpresa te ēele perseri, pavaresisht nga fatkeqesia.
    Ne foton e trete, ajo me vdes, me gllaberon me shikim, ma shpon zemren me thike, me zhbiron thellesite e shpirtit. Ēfare kujton ti, me thote shikimi saj, une s'e dhashe zemren, ai (Billi) nuk mundi te ma merrte, per me teper ky nuk qe qellimi i tij. Ai kofshet donte, si dhe te koleksiononte breket e vogla te bardha (prandaj ajo ka veshur xhinse).
    Ndersa une Kristal, vuaj, perpelitem, si te bej, ta dua apo jo. Ta ha turpin me buke dhe te jetoj me te, po shqiptaret, patriotet e mi ē'do thone, do t'me akuzojne valle ata . Me vjen ti bertas, po pra Billi, Billi! ate pra ke ne kemishe, ne krah te zemres bile. Ti e di kam nenshkruar kontrate me Billin, eshte ai qe me paguan mos harro - ma kthen ajo. Si te bej Kristal, si mendon ti?

    Une vete s'di, njehere them qe rrotullimi i perditshem dhe i vazhdushem i botes (qe folem pak me lart) si dhe forca centrifugale qe ai krijon (sa e ke pas fiziken), do ti zhduke gjith Billat (si te rende nga paret qe jane) nga kjo toke. Kjo do te beje qe te gjithe ne qe sjemi producente te jetojm te lumtur dhe me nder.
    Mirepo nje tjeter mendim i erret, me thote; kesaj i thone prit gomar te mbij bar.
    Atehere me te vertet s'di, po them te martohem me te si dhe ta adaptojme Billin nje here e mire ne gjirin e familjes. Kush nga ne shqiptaret s'eshte i lumtur qe nje i huaj te jete ne gjirin tone. Pastaj amerikanet jane ne mode si kinezet dikur. Per me teper Billi s'ja merr dot zemren kurre, ai shalet kerkon.

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Eros
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    198
    Eliza Dushku nuk flet Shqip ne kete film.Isha me gjithe shoqerin Shqiptare ne kinema kur doli filmi dhe e pame me vemendje nga fillimi ne fund.Ajo nuk flet Ship po permend Albania ne film.Ne nje moment ajo permendi dhe Albanian Chatroom.Aq e madhe eshte #shqiperia sa edhe neper filmat e hollivodit del haha

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e karamelja
    Anėtarėsuar
    06-06-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    211
    Jo ajo flet shqip por do degjuar me shume vemendje.Ajo i thote "te kam nje borxh"dhe ai i thote"ju lutem".Dhe pastaj ajo i thote "how do you know Albanian?dhe ai thote"ohhh there are a lot of Albanian chat rooms"keshtu qe jemi te famshem.

  5. #25
    Administratore Maska e Fiori
    Anėtarėsuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,016
    Jeni shume te mire dhe te shpejte. Megjithese filmin nuk arrita ta shikoja, tani e mora vesh ca behet

    lol

    p.s. Ketu mund te degjoni dhe shikoni nje interviste te shkurter te Dushkut.

  6. #26
    i larguar Maska e glaukus 001
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    581
    Missy, tek filmi "Bring it on"
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e Raskolnikov
    Anėtarėsuar
    21-08-2002
    Vendndodhja
    Toke
    Postime
    13
    Ku i gjeni keto foto mo aman..????????*
    Te gjithe derrat nje turi kane

  8. #28
    MODERATOR Maska e Letersia 76
    Anėtarėsuar
    23-06-2002
    Vendndodhja
    OXFORD ENGLAND
    Postime
    731

    ja dhe nje tjeter

    eliza dushku
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
    Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
    Trashigim, qi na la i Pari,
    Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
    Edhč atij i u thaftė, po, goja,
    Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
    Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
    Flet e t'veten lźn mbas dore.

    AT Gjergj Fishta

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e Arton
    Anėtarėsuar
    12-08-2002
    Vendndodhja
    Ottawa, ON, Kanada
    Postime
    7
    Te ben te krenohesh kur nje vajze qe ka linur ne amerike mburret qe esthe shqiptare edhe pse ne fakt nuk eshte. Kur ne anen tjeter disa shqipatare qe jo me shume se disa vite jetojn jasht vendit e reprezentojn vehten si nje nacionalitet tjeter

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    ShBA
    Postime
    4
    Eliza Dushku flet shqip ne filmin The New Guy dhe e vetja gje qe thote eshte Ju jam borxhli, te cilen me pas ia perkthen atij djalit ne film. Kjo eshte gjithcka qe thote ne shqip me sa di une pasi mbreme e pashe. Gjithe te mirat.
    Feja Jone Eshte Shqiptaria!

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    ShBA
    Postime
    4
    Ah se harrova te shtoj se te dy prindet i kane lindur ketu me sa di une, vecse gjyshen e ka shqiptare (ate thote ne film te pakten).
    Feja Jone Eshte Shqiptaria!

  12. #32
    Administratore Maska e Fiori
    Anėtarėsuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,016
    Harrova fare te shikoja filmin - qe kur ma hoqet kurreshtjen dhe me treguat para kohe ca thosh ne shqip :-p

    Sot e mora kaseten dhe kthe e rrikthe ato vendet ku thote ajo "Ju jam borxhli" dhe ai thote "Ju lutem" ... te dy si neper dhembe.... Me duket, nuk kane shpenzuar kohe te mjaftueshme ne chatet shqiptare megjithate ate qe origjinen e ka shqiptare e tha me ze te larte dhe paster, nuk mu desh ta ktheja.


    Per paraqitje jam e sigurt se ka vazja shqiptare shume here me te mira se ajo, keshtu nuk duhen humbur shpresat...se do shikojme me shume artiste shqiptare ne Hollivud, pse jo dhe artistė ēuna ; )

    Ajo vete ka lindur ne Boston ne 30 Dhjetor, 1980 - dhe prinderit i ka njerin danez tjetrin shqiptar. Me shume mund te lexoni tek faqet e saj ne web. elizadushkuonline.com ; elizadushku.org ; almostnowhere.com/eliza/ ; edushku.com ; eliza-dushku.co.uk/ ; actressarchives.com/eliza/ ; dhe te tjera pa fund.


    ah dhe dicka tjeter... si ish fanse e Leonardo Di Caprio, me poshte do tju ve nje foto te tijen me Elizen...nuk duhet te jete shume e veshtire per ta kuptuar kush eshte ajo, duke qene se te gjithe jane artiste te njohur... (sa i shkojne syzet)



    Paēim...

  13. #33
    Gjirokaster ballergjende Maska e Albioni
    Anėtarėsuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Arizona
    Postime
    225

    city by the sea

    Ky eshte titulli i filmit qe ka pushtuar kinemat Amerikane keto dite.

    Eliza Dushku ka nje nga tre rolet kryesore, ku luan krah Robert De Niros.
    Ngjarja zhvillohet ne New York. Behet fjale per nje djale qe fatkeqesisht eshte nje nga viktimat e shumte te droges.
    Robert De Niro eshte babai i Shevi Noves (djlait), dhe luan rolin e policit njekohesisht
    Eliza Dushku eshte e dashura e Noves me te cilin ka nje femije.
    Ngjarja fillon behet interesante kur Nova vret nje shperndares droge, dhe me pas de Niros i caktohet ceshtja......

    Eshte nje Filem vertet i Bukur. Eliza Dushku per mendimin tim eshte nje aktore mjaft e talentuar.
    Be peacefull in your pursuit of a beautiful life.

  14. #34
    MODERATOR Maska e Letersia 76
    Anėtarėsuar
    23-06-2002
    Vendndodhja
    OXFORD ENGLAND
    Postime
    731
    ashtu eshte o albionine!
    mos eluaj me...
    ja nje aktore shqiptare qepo ben emer te madhe ne hollivud!
    bye!
    Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
    Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
    Trashigim, qi na la i Pari,
    Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
    Edhč atij i u thaftė, po, goja,
    Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
    Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
    Flet e t'veten lźn mbas dore.

    AT Gjergj Fishta

  15. #35
    one in a million Maska e ^VJOSA^
    Anėtarėsuar
    11-05-2002
    Vendndodhja
    OLIMP
    Postime
    323
    po me vika inat...se nje shoqa ime e kishe pare dhe me tha,,, qe ajo i thote ketij cunit te dua ne shqip,,,ndoshta ka qene filem tjeter ,,,lolol pacim
    LuM i RrEmByEr

  16. #36
    Kuksjan_Forever Maska e Blerim London
    Anėtarėsuar
    31-05-2002
    Vendndodhja
    Atje ku nuk ta pret mendja ty!.
    Postime
    836
    Ja edhe nje her eliza


    ja shikojeni kur ka qen eliza kalamo

    Me respekt Blerimi
    I love you not only for who you are,but for what I am when i'm with you!

  17. #37
    ....... E pergjuar....... Maska e vana
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Vendndodhja
    Ku jam une......Nuk je ti!....(Ndoshta jemi duke luajtur kukamcefti) ....
    Postime
    346
    Hey une nuk e njoh kete aktrice, e kam nigjuar pak per te!
    C'fare filmi ka bere?

  18. #38
    .:.ClaSSy.:. Maska e GoDDeSS
    Anėtarėsuar
    27-12-2002
    Vendndodhja
    Detroit, MI
    Postime
    690
    "Bring it On"...vdes per ate film
    And all I can taste is this moment
    And all I can breathe is your life

  19. #39
    Shqiptar nga gjaku! Maska e hboy213
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Vendndodhja
    Ohio - U.S.A.
    Postime
    30
    Rolin e pare kryesor per nje "Motion Picture Film" Eliza e ka luajtur ne "True Lies" me Arnold Schwarzeneger and Jamie Lee Curtis.
    Ajo ka luajtur dhe ne "Buffy the Vampire Slayer" - E pashe kur isha ne Los Angeles pare 2 vjetesh por nuk ishte shume famose keshtu qe nuk e njihja. Shpresoj ta takoj kete vere ne Los Angeles me ca shoke/shoqe qe jane aktore per Fox Television Networks.
    Po per James Belushin a keni gje? Ndonje "story" ose ndonje situate tjeter? Shkruani ju lutem........
    Oh mountains of Albania

    Oh mountains of Albania and you, oh lofty trees!
    Broad blossoming plains, you are in my thoughts day and night!
    You fair highlands and you sparkling streams!
    Peaks, hills, slopes, cliffs and verdant forests!
    I shall sing of the herds you hold and feed,
    Oh blessed places! How you nourish and delight me!

    You, Albania, bestow upon me honour and the name Albanian,
    You have filled my heart with flame and desire.

    Albania! Oh mother! Though I am afar,
    My heart has never forgotten your love.

  20. #40
    ....... E pergjuar....... Maska e vana
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Vendndodhja
    Ku jam une......Nuk je ti!....(Ndoshta jemi duke luajtur kukamcefti) ....
    Postime
    346
    flm shume per informacionet, ajo eshte shqiptare dhe lindur ne shqiperi apo me origjine shqiptare nga nana dhe babai?

Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Eliza Dushku
    Nga Taulant-Dardani nė forumin Kinematografia dhe televizioni
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 18-08-2011, 01:10
  2. Artistet tane - Foto dhe diskutime.
    Nga Orion_DYRRAHU nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 75
    Postimi i Fundit: 11-06-2007, 15:46
  3. Ndoka, kryetar i ri i PDK me 6 deputetė
    Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 24-11-2006, 14:47
  4. PS fiton zgjedhjet nė komunėn e Dushkut
    Nga Dr Rieux nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 19-12-2004, 15:20
  5. Eliza Dushku
    Nga Lekė Rezniqi nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 06-08-2003, 14:43

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •