Close
Faqja 2 prej 20 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 393
 1. #21
  Heartless Maska e White_Angel
  Anėtarėsuar
  11-01-2004
  Vendndodhja
  Kristal......
  Postime
  1,293
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Une bera nji keshtu koti sipas mundesive te mija se u dashka nje lloj programi per kete qe ju cunat me thate.

  ok ja kjo eshte keshtu mo pune gocash kur kane dite noi here ka telat e prizat

  ok kjo eshte e imja po prae sheq dore o e bej nje si kjo qe keni ju cunat o plas.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  O Zot per vete sdua gjė jo...por pėr prindėrit nje dhėndėr tė bukur!

 2. #22
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Faleminderit
  0
  30 falenderime nė 30 postime
  degjo, ta kane shpjeguar me pare, po ta shpjegoj edhe une hap pas hapi.

  1. Dil ne Desktop dhe minimizo cdo dritare.

  2. Kliko ne Prt Scn qe gjendet afer sustes Delete

  3. Shko ne Start > All Programs > Accessories > Gjej programin Paint dhe hape.

  4. Kur e hap, te del nje flete e bardhe, mos bej gje, po vetem kliko CTRL + V

  5. Kur te del nje screenshot i desktopit mbi ate fleten e bardhe, kliko ne File >> Save As >> Caktoja vendin ku do ta ruash, dhe formatin (JPEG).

  Kaq.

 3. #23
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  36
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime nė 24 postime
  Ja edhe nje pamje nga desktopi im:
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 4. #24
  ÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆ
  Anėtarėsuar
  26-02-2003
  Postime
  1,349
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PrInCiPiEl : 28-08-2004 mė 01:04

 5. #25
  63n700 Maska e werewolf
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Rome
  Mosha
  36
  Postime
  164
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  The truth may be out there, but lies are inside your head.

 6. #26
  www.trebit.com Maska e Xemlo
  Anėtarėsuar
  21-09-2004
  Postime
  460
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Ky eshte desktopi im. Eshte ne 1600x1200 @ 85Hz
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e MtrX
  Anėtarėsuar
  29-11-2002
  Vendndodhja
  Korēė
  Mosha
  37
  Postime
  755
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  versioni i ri i desktopit tim

  Xemlo desk. yt eshte goxha i mire.  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MtrX : 03-10-2004 mė 19:17
  MtrX ubicumque felix

 8. #28
  Anagramisti Maska e Mister Enigma
  Anėtarėsuar
  06-08-2004
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  44
  Postime
  2,636
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Desktopi im

  Ja edhe njė desktop. Ju pėlqen?
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e MtrX
  Anėtarėsuar
  29-11-2002
  Vendndodhja
  Korēė
  Mosha
  37
  Postime
  755
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  jo keq Goni,
  mund te te pyes:
  Ai programi mos eshte gje Active desktop, qe ke kalendar dhe scheduler?
  MtrX
  MtrX ubicumque felix

 10. #30
  Anagramisti Maska e Mister Enigma
  Anėtarėsuar
  06-08-2004
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  44
  Postime
  2,636
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  :)

  Citim Postuar mė parė nga MtrX
  jo keq Goni,
  mund te te pyes:
  Ai programi mos eshte gje Active desktop, qe ke kalendar dhe scheduler?
  MtrX
  Po, pikėrisht ėshtė Active Desktop Calendar. Mė pėlqen shumė. Ato Scheduler nuk i pėrdor fare por kam vendosur diē pėr qejf aty. I ka rėnė kualiteti fotografisė pėr shkak tė kritereve pėr nėn 100 kb, kėshtu qė megjithatė s'ka dalė mirė si kisha dėshirė unė ta ekspozoj.
  Gėzuar!

 11. #31
  mos e luaj; I DEBUAR! Maska e qoska
  Anėtarėsuar
  17-05-2004
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  837
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po si nuk pashe jne nga keta mjeshtrat e forumit pme nje desktop linux ose unix.
  nejse mbase do te ishin me te bukur ato desktopet tuaja po ti kishit *nix sepse do kishte secili dicka te vecante jo si keto ketu qe jane te gjitha njesoj dhe ndryshon vetem wallpaper. hajt pra

 12. #32
  Anagramisti Maska e Mister Enigma
  Anėtarėsuar
  06-08-2004
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  44
  Postime
  2,636
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ani Qoska pasi ti e ke Unix apo Linux pse nuk e ekspozove edhe ti njė desktop tėndin?

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sineri : 08-10-2004 mė 12:06

 13. #33
  Quo Vadis? Maska e helios
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  576
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga qoska
  po si nuk pashe jne nga keta mjeshtrat e forumit pme nje desktop linux ose unix.
  nejse mbase do te ishin me te bukur ato desktopet tuaja po ti kishit *nix sepse do kishte secili dicka te vecante jo si keto ketu qe jane te gjitha njesoj dhe ndryshon vetem wallpaper. hajt pra
  Qoska si tė duket kjo?
  U let him hold a gun 2 ur head during sex?I thought u were a feminist
  Usually he takes the clip out

 14. #34
  Anagramisti Maska e Mister Enigma
  Anėtarėsuar
  06-08-2004
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  44
  Postime
  2,636
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Bukur duket . Vetėm se mė shumė i ke ekspozuar programet sesa desktop-in e LINUX-it.

 15. #35
  63n700 Maska e werewolf
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Rome
  Mosha
  36
  Postime
  164
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  e bukur.......helios ku e ke gjet??????????????
  The truth may be out there, but lies are inside your head.

 16. #36
  Quo Vadis? Maska e helios
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  576
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga werewolf
  e bukur.......helios ku e ke gjet??????????????
  werewolf e gjeta kėtu pėrballė meje, nja dy pėllėmbė larg syve,

  Goni_29, disa programe si panelet dhe ato tė voglat majtas janė pjesė e desktop-it...
  nėse dėshiron tė shikosh vetėm sfondin e ekranit mė thuaj.
  U let him hold a gun 2 ur head during sex?I thought u were a feminist
  Usually he takes the clip out

 17. #37
  mos e luaj; I DEBUAR! Maska e qoska
  Anėtarėsuar
  17-05-2004
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  837
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  o gono desktop im eshte i ekspozuar tek faqa e dyte a e trete ketu panvaresisht se e kam ndryshuar keto kohet e fundit.
  Gjithsesi majemi i bukur gnome ne shqip ne mos gaboj.
  Nje pyetje kisha mund te me thuash nqs debian e ka te inkorporuar ne kernel altq apo jo dhe nqs po cfare versioni dhe me cfare packet filter e komandon ??
  sepse nuk kam kohe te beje search.

 18. #38
  63n700 Maska e werewolf
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Rome
  Mosha
  36
  Postime
  164
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  majemy......jo ne momentin kur bere screenshot, me perpara .....kur instalove debian psh...sbesoj e kishte kete temen.....pra i bie ta kesh mare diku (mundet dhe ta kesh bere vet, si dihet), kete doja te dija, ku???? (nese mundesh dhe e mban mend kuptohet)
  The truth may be out there, but lies are inside your head.

 19. #39
  heretic Crusoe Maska e darwin
  Anėtarėsuar
  25-08-2004
  Vendndodhja
  under the microscope
  Postime
  1,927
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga werewolf
  majemy......jo ne momentin kur bere screenshot, me perpara .....kur instalove debian psh...sbesoj e kishte kete temen.....pra i bie ta kesh mare diku (mundet dhe ta kesh bere vet, si dihet), kete doja te dija, ku???? (nese mundesh dhe e mban mend kuptohet)

  eshte teme interface e "OS X Linux".. po e paskan bere bukur, edhe te DOCK-u, bile me "Geenie Effect" qe aplikohet te ikonat

  shume e lezetshme


  nje te ngjashme e gjen ketu dhe e shkarkon ketu
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga darwin : 10-10-2004 mė 21:54
  Prektora

 20. #40
  63n700 Maska e werewolf
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Rome
  Mosha
  36
  Postime
  164
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  falemnderit darwin!
  majemy, mendoj se ka perdorur gdselects ne gnome (ose ne kde super karamba) per statistikat e ndryshme dhe weather...
  The truth may be out there, but lies are inside your head.

Faqja 2 prej 20 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Foto nga tryeza e Ubuntu
  Nga soft-master nė forumin Pėrdoruesit e Unix
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-07-2008, 12:17
 2. LSI i bashkohet koalicionit tė majtė
  Nga iliria e para nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 25-06-2006, 14:19
 3. Tryeza jone
  Nga vajza_pr nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 15-05-2006, 19:47
 4. "Nano Ik", protesta sėrrisht nė Bruksel
  Nga Asteroid nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 500
  Postimi i Fundit: 02-05-2004, 13:07
 5. Siguria dhe shpresa.
  Nga deshmuesi nė forumin Komuniteti protestant
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 21-01-2003, 01:09

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •