Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 11 prej 11
  1. #1
    carpe diem Maska e drini_n_TR
    Antarsuar
    28-09-2002
    Vendndodhja
    Tiran, AL
    Mosha
    37
    Postime
    1,585
    Faleminderit
    1
    12 falenderime n 11 postime

    Si t veproj n nj tem (Postimi i fotove n forum; citime etj)

    Lexova nj tem n forum dhe desha t prgjigjem por s'po di sesi. Si mund t prgjigjem?


    Vetm nse je antari i regjistruar n forum mund t hapsh tem t re, ose t shkruar prgjigje n temat e forumit. N krye t tems, gjithashtu edhe n fund t saj n t majt sht nj buton t ciln pasi ta shtypsh do t t hapi nj dritare ku mund t shkruash prgjigjen tnde. Kjo sht mynyra e avancuar pr t'u prgjigjur, ndrsa posht n fund t do teme ndodhet nj dritare e vogl ku mund t shtypni nj prgjigje t shpejt.

    Nse dshiron t prdorsh Kodet e Forumit n prgjigjen tnde, shtyp ktu pr t msuar m shum.

    Pamja mposht shfaq se ku ndodhet butoni

    Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

  2. #2
    carpe diem Maska e drini_n_TR
    Antarsuar
    28-09-2002
    Vendndodhja
    Tiran, AL
    Mosha
    37
    Postime
    1,585
    Faleminderit
    1
    12 falenderime n 11 postime
    Kam dshir t citoj shkrimin e nj antari. Si mund t citoj?


    do tem sht e ndar n postime, dhe shkrimi i secilit post mund t citohet me butonin prkats q ndodhet djathtas n fund. Nse dshiron t citosh duke prdorur Kodin e Citimit manualisht, shtyp ktu pr m shum. Pamja e mposhtme shfaq se ku ndodhet butoni i Citimit:

    Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

  3. #3
    carpe diem Maska e drini_n_TR
    Antarsuar
    28-09-2002
    Vendndodhja
    Tiran, AL
    Mosha
    37
    Postime
    1,585
    Faleminderit
    1
    12 falenderime n 11 postime
    Sapo postova prgjigjen time, por dua t ndryshoj dika. Si mund ta ndryshoj prgjigjen?


    Ngjitur, n t majt t butonit t Citimit ndodhet edhe botuni postin tnd. Shtyp at buton q t ndryshosh prmbatjen e shkrimit tnd. N pamjen e mposhtme mund t shohsh vendodhjen e butonit.

    Kujdes se koha e dhn pr t ndryshuar apo korrigjuar postimin tnd sht vetm 30 min, dhe pas ksaj kohe botoni Ndrysho nuk shfaqet m n temn ku postove.

    Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

  4. #4
    carpe diem Maska e drini_n_TR
    Antarsuar
    28-09-2002
    Vendndodhja
    Tiran, AL
    Mosha
    37
    Postime
    1,585
    Faleminderit
    1
    12 falenderime n 11 postime
    Sapo hasa nj shkrim t pahijshm. Si mund ta raportoj tek drejtuesit e forumit?


    N t majt t do posti ke nj buton t vogl me t ciln mund t hapsh nj dritare ku t shkruash nj raportim t ciln do ta lexojn moderatort, SMO-t dhe adminat e forumit. sht nj tem e veant pr kt shtje t ciln mund ta hapsh q ktu.

    N pamjen e mposhtme mund t shohsh vendodhjen e butonit. Kujdesu t shtypsh botonin n t ciln ndodhet shkrimi q doni t raportoni pasiq secili post ka butonin e vet t veant.

    Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

  5. #5
    carpe diem Maska e drini_n_TR
    Antarsuar
    28-09-2002
    Vendndodhja
    Tiran, AL
    Mosha
    37
    Postime
    1,585
    Faleminderit
    1
    12 falenderime n 11 postime
    Kam dshir t v nj pamje bashk me shkrimin tim. Si mund ta postoj nj pamje?


    Pr t postuar pamje me shkrimin tnd ti ke dy mynyra pr ta futur foton n postin tnd: 1) Duke e bashkangjitur si skedar n serverin e forumit; 2) Nse pamja ndodhen n ndonj server t internetit, mund ta fussh n shkrimin tnd duke prdorur Kodin e Pamjes.
    1. Bashkangjitja e Skedarit:

      Shtyp Prgjigju (ose shkurt ALT+X), shtyp Menaxho Skedart e Bashkangjitur, tek dritarja e vogl q hapet shtyp Browse dhe zgjidh skedarin q ndodhet n kompjuterin tnd. Tash shtyp Ngarko dhe Mbylle Dritaren pasi skedari t jet ngarkuar, e sfundi Posto Prgjigjen. Paragrafin q sapo lexove mund ta shikosh n pamjen e mposhtme.

      Kujdes se pamjet q lejohen jan bmp, gif, jpg, e psd, dhe kto nuk mund ta kalojn kufirin 600x600 pikesela ose 97.7kb (kilobyte) memorje.

    2. Prdorimi i Kodit t Pamjes manualisht:

      [ IMG][/IMG ]

      ose duke prdorur butonin n dritaren e prgjigjes s avancuar. Pr m shum shtjellim shtyp ktu


    Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

  6. #6
    progress Maska e BvizioN
    Antarsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,111
    Faleminderit
    0
    83 falenderime n 68 postime

    Udhzime mbi mnyrn e postimit t nj imazhi.

    Pershendetje

    Nese deshironi te postoni nje fotografi ne forum, fillimisht do ju sygjeroja qe te siguroheshit se fotoja eshte ne perputhje te plote me rregulloren e forumit e cila ndodhet ketu, dhe e dyta te siguroheshit qe po e postoni ne forumin perkates.

    Menyra me e lehte dhe direkte eshte duke perdorur skedaret e bashkengjitur.Kur hapni nje teme, qofte kjo ne lidhje me nje koleksion fotografish qe mund te keni apo subjekt i nje natyre tjeter, forumi u ofron teknikish mundesine e perdorimit te skedareve te bashkengjitur.

    Me imtesisht......

    Ju formuloni titullin e temes, komentoni ne poste sipas deshires (por duke respektuar rregulloren e forumit) dhe pasi keni perfunduar gjithcka ne lidhje me posten klikoni ne Menaxho Skedaret e Bashkengjitur qe ndodhet poshte ne tabelen Mundesi te tjera    Hapja e dritares Menaxho Skedaret e Bashkengjtur ju krijon mundesine te kerkoni ne kompjuterin tuaj per vendndodhjen e fotos qe deshironi te postoni.Ne kete rast kliko ne Browse    Dritarja tjeter qe do hapet pas veprimit te meparshem do jete ajo e kerkimit te materialit qe do postosh.Ne shembullin tone, fotografia ndodhet ne dosjen Fotografite e mija (My Pictures)

    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  7. #7
    progress Maska e BvizioN
    Antarsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,111
    Faleminderit
    0
    83 falenderime n 68 postime
    Pasi te hapni dosjen "My Pictures", gjeni vendodhjen e fotografise qe do postoni dhe kliko mbi te.

    Ne rastin tone fotografija Shembull    Pas ketij veprimi kliko ne butonin Ngarko

    Poshte do shfaqet nje mesazh i tille "Po ngarkojme Skedaret- Prisni Pak Sekonda"    Pas perfundimit te ketij procesi, dhe nese ishe i sukseshem, ju do shikoni vendnodhjen e materialit qe ju ngarkuat si dhe madhesine ne kilobite (shiko shigjeten blu)

    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  8. #8
    progress Maska e BvizioN
    Antarsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,111
    Faleminderit
    0
    83 falenderime n 68 postime
    Veprimi i radhes do jete Mbylle kete dritare keshtu qe kliko mbi te    Do u rekomandoja qe perpara se te kliko ne butonin Posto temen e re i cili eshte veprimi i fundit teknik qe ju duhet te kryeni, hidhni nje sy shkrimit dhe temes ne pergjithesi, kontrolloni dhe sigurohuni qe jeni te kenaqur me gjithcka.

    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  9. #9
    progress Maska e BvizioN
    Antarsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,111
    Faleminderit
    0
    83 falenderime n 68 postime
    Nese keni pyetje ne lidhje me ndonje pacartesi, ju lutem mos hezitoni te shkruani apo kontaktoni me PM.
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  10. #10
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    20-11-2013
    Postime
    5
    Faleminderit
    0
    Falenderuar 1 her n 1 postim

    Pr: Si t veproj n nj tem (Postimi i fotove n forum; citime etj)

    Me falni per pyetjen por kam nevoje per 2 pergjigje nga dikush dhe neqofse mundesh ti te pergjigjesh atyre 2 pyetjeve jane ne lidhje me poezine Skenderbeun

    Gjuha u shkri ne diell si fjala ne psheretima
    E gurit te fote ne dashuri emer i kish dhene
    Rruges se shkruar me trendafila e shkrepetima
    Gjakun per ta ruajtur bashke me shqipen NENE.

    Kalane mbi enderr e elen vetem enderrat e veta
    Atebote kur shqiponjat sollen gezim dhe drite
    Se bashku me malesoret e kurorezuar nder shkrepa
    Te madheruar me kohen e Arbrit mbeten historite

    Rruges se lavdise kush i doli mbane aq krenar
    I madh ne dashuri dhe i patundur ne shprese
    O vetem Shqipja qe ferfelloi flatrat ne zjarr

    Tash me te urtin Promete u zgjua ne histori
    I beri te lire e te paster te lidhur ne bese
    Tere Ballkanin e madheroi me Bijte e tu Arberi

  11. #11
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    20-11-2013
    Postime
    5
    Faleminderit
    0
    Falenderuar 1 her n 1 postim

    Pr: Si t veproj n nj tem (Postimi i fotove n forum; citime etj)

    ' ndjenja ju ngjall kjo poezi ? dhe me 'figura portretizohet heroi kombetar?

  12. Anetart m posht kan falenderuar EnaKela pr postimin:


Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
  • Ju nuk mund t postoni n tema.
  • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
  • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
  •