Close
Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 99
 1. #1
  AlbMania Host & Design! Maska e Kleidi
  Anėtarėsuar
  06-02-2003
  Vendndodhja
  larg...shume afer... :)
  Mosha
  33
  Postime
  163
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Lightbulb Ndarja e internetit me DSL/CABLE nė disa kompjutera

  Kam nje problem:
  Une kam nje salle interneti.Kam lidhur rreth 8 kompjutera. E kam bere rrjetin ne ate menyre qe te marr nga serveri vetem sinjalin e interentit dhe nuk mund te bej transferim datash nga serveri tek klientet edhe anasjelltas. Dua te bej nje gje te tille sepse nuk me punon mIRC tek klientet por vetem tek serveri dhe them te marr programin nga serveri edhe te punojne klientet. Por tek klientet nuk me punon as hotmail. Me hapet si faqe por nuk mund te bej LOGIN. Nese dini no nji menyre se si mund te ve ne pune mIRC edhe tek klientet do ja dija shume per nderi sikur te ma dergonte me e-mail por edhe sikur ta postonte ketu. Pls help me.
  ~ Milanist Do Jem Per Jete ... Qofsha Gjalle Apo Vdek ~
  Ne Dashuri Fiton Ai Qe Iken !

 2. #2
  Titulli Personal Maska e Sentinus
  Anėtarėsuar
  05-12-2002
  Vendndodhja
  c:\sytem volume information
  Postime
  129
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nese ke konfiguruar winroute tek serveri atehere problemin e ke tek keqkonfigurimi i NAT-it (Network adress translater) .Nga pershkrimi yt i problemit jam i sigurte per kete gje .

  Gjithesesi cfare do programi tjeter te kesh perdorur tek serveri per te bere shperndarjen e internetit duhet ta kontrollosh me kujdes konfigurimin .

  Te keshilloj mos te perdoresh INTERNET CONNECTION SHARING te windowsit.

  Me i i miri program per mendimin tim per ta bere kete gje eshte winroute.

  PO pate mundesi posto me shume detaje te te ndihmojme hollesisht.

  Shresoj te te ndihmoj .

 3. #3
  AlbMania Host & Design! Maska e Kleidi
  Anėtarėsuar
  06-02-2003
  Vendndodhja
  larg...shume afer... :)
  Mosha
  33
  Postime
  163
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Problemi qe kemi neve eshte qe serveri yne ka Win 2000 dhe klientet jan e Win98 dhe winroute nuk punon me WIN 98.Ne arrijme te kemi internet tek klientet por nuk mund te hapim dot mIRC dhe nuk mund te bejme dot LOG IN ne disa free mail pervec YAHOO.
  ~ Milanist Do Jem Per Jete ... Qofsha Gjalle Apo Vdek ~
  Ne Dashuri Fiton Ai Qe Iken !

 4. #4
  Titulli Personal Maska e Sentinus
  Anėtarėsuar
  05-12-2002
  Vendndodhja
  c:\sytem volume information
  Postime
  129
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Une po thoja WINROUTI instalohet tek serveri jo ne cdo kompjuter.
  gjithesesi Winroute ecen ne windows 98 .(jam i sigurte per kete.).


  Te siguroj me shume % se problemi eshte nat-i.(experienca )

  do te keshilloja te instaloje winroute tek serveri qe ka windows 2000 (serveri) ose te shikoje me kujdes programin ose servisin qe po perdor per te shperndar internetin .

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e sircam
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Vendndodhja
  Thessaloniki Greece
  Mosha
  40
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Internet sharing me cfare programi e ben?
  Edhe cfare konfigurime i ke bere serverit qe ben internet sharing?
  Ka shume mundesi te kesh bllokuar disa porta nga brenda jashte edhe prandaj nuk te punon as Mirc as Hotmail ne login(ne momentin kur ben login ne hotmail perdor protokolin HTTPS qe punon ne porta 443 TCP UDP,kurse MIrc ne portat 6666-7000).
  Windowsit perdorin programin ICS per shperndarje interneti i cili nuk te jep mundesi te bllokosh porta.Bllokimin e portave mundet ta besh vetem ne Properties e kartes se rrjetit ose me ndonje program te dyte te instaluar psh firewall ose ndonje gje te ngjashem.

 6. #6
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  37
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Je pa fat o Kleidi se tė shkruajta 2 faqe pėrgjigje pėr kėtė pyetje dhe kur erdhi puna nuk e postova dot dhe vajti pėr dhjam qėni. Me sa po shoh tani tė janė pėrgjigjur plot tė tjerė.

  Me pak fjalė ka dy lloj routers:

  1- Hardware Router -aparat elektronik qė e ble nė dyqan dhe lidhet me internetin. Pastaj nė prizat e aparatit (nga njė prizė pėr kompjuter) lidh tė gjithė klientėt dhe router tė lejon shpėrndarjen pėr tė gjitha programet. Ti mund ta bėsh konfigure sipas qejfit pėr tu plotėsuar dėshirat klientėve.

  Zakonisht hap IE dhe shkon nė njė adrese
  psh: http://192.168.0.1:8897 dhe aty del portali i administrimit pėr routerin. Pasi fut emrin dhe fjalėkalimin e administratorit ke tė drejtė ta ndryshosh sipas qejfit, tė shikosh statistikat pėr ēdo klient etj.

  Vėr re se nuk ke nevojė pėr sėrvėr dhe tė gjithė klientėt janė tė barabartė.

  2- Software Router - njė program si ICS (internet connection sharing) ose NAT (network address translation) qė ti e instalon nė sėrvėr dhe shpėrndan internetin tek tė gjithė klientėt qė janė lidhur.

  ICS ėshtė mėnyrė e thjeshtė dhe lejon ndarjen vetėm pėr programet mė tė njohura si http pėr IE dhe NS, smtp pėr email, socks pėr real player dhe news. Pra vetėm disa porte tė caktuara shpėrndahen tek klientėt.

  NAT ėshtė mė e sofistikuar dhe pėrpiqet tė shpėrndajė tė gjitha portet pavarėsisht se cili program e pėrdor atė port. Me NAT ke tė drejtė qė tė konfigurosh sipas kėrkesave tė programit. Psh nqs mirc kėrkon qė tė jetė hapur porti 6667 atėherė ti me programin e NAT e bėn kėtė gjė tė mundur. Ose nqs njėri prej klientėve kėrkon tė lidhet me FTP ose tė hapė njė sėrvėr FTP qė tė lejojė klientė nga jashtė ti mund tė drejtosh portin 21 qė tė shkojė tek njė klient dhe jo tek sėrvėri. Pra ty NAT tė bėn punė.

  Nqs ke windows 2000 advanced server NAT ėshtė i pėrfshirė si njė shėrbim i Routing and Remote Services dhe vetėm sa duhet ta konfigurosh. Nqs nuk ke mundėsi tė instalosh windows 2000 adv server mund tė instalosh njė program si Wingate, Winrouter e plot tė tjerė qė bėjnė tė njėjtėn gjė.

  Mėnyra e dytė kushton mė pak dhe tė lejon qė tė ritėsh numrin e klientėve nė tė ardhmen pa u dashur qė tė blesh njė router me mė shumė priza. Hubet dhe switches e bėjnė punėn dhe janė mė tė lira. Me mėnyrėn e dytė duhet njė sėrvėr me patjetėr qė duhet tė jetė ndezur gjithė kohėn. Sėrvėri do ketė dy kartela rrjeti (1 pėr rrjetin publik, 1 pėr rrjetin privat). Ajo e rrjetit publik lidhet me internetin (cable modem, dsl, t1) dhe kartela tjetėr lidhet me njė hub oser switch qė shpėndan informacionin.

  Thashė me pak fjalė por shkruajta mė shumė se herėn e parė. Je me fat.

  Shpresoj tė tė kem sqaruar.

  Mund tė lexosh mė shumė informacion kėtu nqs kupton Anglisht.
  http://www.practicallynetworked.com/sharing/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 15-07-2003 mė 00:30

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e sircam
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Vendndodhja
  Thessaloniki Greece
  Mosha
  40
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nqs do te beje internet sharing me protokolin NAT une do te preferoja programin Sygate Office ku mundet ta gjesh me www.sygate.com.Eshte program shume i thjeshte edhe i perkryer per punen qe ben.Mundet te bashkosh ne nje deri na 4 lidhje interneti me ISP te ndryshem,mundet te besh edhe Bandwidth Management te thjeshte edhe konfigurim portash.
  Per proxy programi me i kompletuar per Windows per mendimin tim mbetet WinGate.
  Edhe zgjidhja me e thejshte edhe praktike eshte internet sharing me ICS te windows-ve i cli punon me protokolin NAT.
  Une ICS e windowsve e kam perdorur ne 6 cafe-internet edhe nuk kam pasur probleme ne shperndarjen e internetit,(as ne games as ne programe si real-player edhe netmeeting),problemin e vetem qe kam pasur ka qene Bandwidth Management edhe vezhgimi i trafikut te paketave.
  Ne windows kete e zgjidha nepermjet Sygate Office edhe programit Bandwidth Controller.Kurse kontrollin e trafikut me snifferin "SNIFFER PRO 4,7".
  Nje sistem i perkryer per kete pune eshte edhe Linux,nqs ke njohuri ne Linux une do keshilloja te perdorje Linux per internet sharing.

 8. #8
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime

  Ndarja e internetit me DSL/CABLE nė disa kompjutera

  Pershendetje,

  Mbas disa ditesh do vendos DSL ne shtepi dhe isha kurioz te dija nese eshte e mundur te behet nje lidhje ndermjet kompjuterave qe kam ne shtepi, ne menyre qe te kene akses ne internet te gjithe, gjithashtu dhe me njeri tjetrin.

  Un perdor Windows XP home edition tek dy kompjutera, Proffesional tek tjetri.
  Duke qene se do merrem me pastrimin e tyre, formatimin komplet nga e para, do doja te dija cfar sistemi do ishte me i pershtatshem per kete pune, gjithmon nese behet.

  I kam dhe edicionet Server te Windows 2000 me 10 License, gje qe me mjafton.

  Si duhet te veproj qe ti lidh ne nje menyre qe te jene te gjithe online, edhe pse kam vetem nje IP. Kam kohe qe kam punuar me gjera te tilla ku merresh me Active Directory apo krijimin e subnetworks dhe sme mbahet mend mire se si behen keto gjera.


  Nese nuk eshte e mundur lidhja e te tre kompjuerave me internetin njekohesisht, do kisha qef prap ti kisha te lidhur me njeri tjetrin.

  Cdo te mire
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 9. #9
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  115 falenderime nė 104 postime
  Menyra me e thjeshte eshte duke perdorur Cable/DSL Router box (e gjen si tek Best Buy ashtu dhe tek Circuit City etj). Tek dyqani pak a shume te shpjegojne dhe cfare duhet te besh dhe perderisa ke Windows Xp tek te tre, nuk duhet te kesh probleme.

  Egziston dhe mundesia e lidhjes se kompjuterave pa "box", po une e provova vete dhe nuk e ndrita, ndaj dhe nuk po e marr merriten e shpjegimit

 10. #10
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,758
  Faleminderit
  69
  192 falenderime nė 177 postime
  per te ndare lidhjen e internetit ke nje guide ketu
  http://www.pcworld.com/howto/article...,108740,00.asp
  perdoret thjesht sharing nepermjet windowsit ose ndonje programi si Wingate,
  www.wingate.com ose Sygate home network http://smb.sygate.com/default.htm
  nje faqe guide e microsoftit
  http://www.microsoft.com/windowsxp/h...s_together.asp

  [url]http://www.homenethelp.com/web/howto/wiz-share.asp[url]

  http://www.homenethelp.com/sharing/dsl.asp
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 21-06-2004 mė 19:18
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 11. #11
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  37
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Cyclo,

  Ka dy mėnyra pėr tė ndarė lidhjen e internetit.

  Mėnyra e parė ėshtė duke pėrdorur njė prej kompjuterave si sėrvėr qė shpėrndan internetin tek kompjuterat e tjerė. Kompjuteri qė do bėhet si sėrvėr do ketė dy karta rrjeti (network cards), njėra lidhjet me modemim e DSL ndėrsa tjetra lidhet me njė hub/switch. Hub dhe switch bėjnė bashkimin e disa kompjuterave nė njė rrjet.

  Sėrvėri ėshtė i vetmi kompjuter qė ka lidhje tė drejtpėrdrejtė me internetin dhe nėpėrmjet tij, e marrin internetin edhe kompjuterat e tjerė. Windows XP ėshtė e aftė tė ndajė lidhjen e internetin duke pėrdorur ICS (internet connection sharing). Gjithashtu mund tė pėrdorėsh "Windows 2000 Sėrvėr" qė lejon shėrbimin NAT (network address translation). Nqs ke probleme me kėto mė lart, mund tė pėrdorėsh programe tė tjera si psh wingate qė bėn tė njėjtėn gjė.

  Kjo mėnyrė ėshtė pak e komplikuar sepse tė duhet tė blesh njė kartė rrjeti (network card), njė shpėrndarės (hub) si dhe duhet tė konfigurosh programin qė bėn shpėrndarjen. Pėr tė instaluar kartėn e dytė tė kompjuterit, duhet tė hapėsh kompjuterin nga brėnda dhe aty mund tė dėmtosh ndonjė prej pjesėve tė tjera.

  Pėr mė shumė detaje, mund tė lexosh njė guidė (ne anglisht) shumė tė mirė tek kjo faqe. Ndiqi tė gjitha hapat dhe nuk besoj tė kesh ndonjė problem.
  http://www.practicallynetworked.com/...aringcable.htm
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 22-06-2004 mė 00:26

 12. #12
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  37
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Mėnyra e dytė pėr tė ndarė internetin, ėshtė ajo qė tė ka thėnė specialistja Fiori dhe gjithashtu ėshtė edhe tek guida e PCWorld qė ka hedhur Beni. Kjo metodė ėshtė shumė e thjeshtė dhe nuk duhet tė instalosh pjesė tė tjera nė kompjuter apo programe speciale. E vetmja gjė qė duhet ėshtė njė shpėrndarės (router) qė lidhet me modemin nga njėra anė, dhe me kompjuterat nga ana tjetėr. Shiko diagramin e bashkėngjitur.

  Shpėrndarėsit zakonisht kanė nga 4 ose 8 porta. Ti ke tre kompjutera, kėshtu qė njė router me 4 porta ėshtė i mjaftueshėm. Mund ti blesh tek bestbuy ose circuitcity pėr $50-$70.

  http://www.bestbuy.com/site/olspage....sortfilter.jsp
  http://froogle.google.com/froogle?q=...&sa=N&start=10
  http://www.bizrate.com/marketplace/s...userzip--.html

  Shumė kompani kanė nxjerrė routera nė shitje por tė rekomandoj tė zgjedhėsh ndonjė emėr tė njohur si linksys, netgear, d-link, motorola.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-01-2005
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Problem me adsl

  me mire duhet te thoja nje pyetje nqs me ndihmoni...

  Lidhem ne int. me me nje linje adsl nepermjet modemit.

  ne shtepi zoteroj 2 compjutera dhe doja te dija si mund ti lidh te 2 ne int. ne te njeten kohe pasi modemi ka nje dalje te vetme?

  Kam pyetur dhe administratorin e linjes dhe me tha qe kjo gje mund te behej duke marre nje router por eshte me pagese.

  Ka ndonj menyre si te perfitoj 2 dalje nga ky modem qe mund te lidhem me te 2 njekohesisht?

 14. #14
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  37
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Njė temė e ngjashme mė kėtė mund tė lexohet kėtu

 15. #15
  AL Maska e altiX
  Anėtarėsuar
  30-12-2004
  Postime
  228
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga edspace
  Njė temė e ngjashme mė kėtė mund tė lexohet kėtu
  A duhet patjetėr kablloja e pėrdredhur(twisted crosower)pėr rastin e dytė qė e ke pėrshkruar...ndėrmjet komp.1 dhe 2?
  Pėrshėndetje
  Prof.Ukshin Hoti - Filozofia politike e ēėshtjes shqiptare

 16. #16
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  37
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga altiX
  A duhet patjetėr kablloja e pėrdredhur(twisted crosower)pėr rastin e dytė qė e ke pėrshkruar...ndėrmjet komp.1 dhe 2?
  Pėrshėndetje
  Nė rastin e dytė, mjaftojnė kabllot normale me koka RJ-45 nga tė dyja anėt.

 17. #17
  AL Maska e altiX
  Anėtarėsuar
  30-12-2004
  Postime
  228
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga edspace
  Nė rastin e dytė, mjaftojnė kabllot normale me koka RJ-45 nga tė dyja anėt.
  Ku mund tė dihet se ėshtė koka RJ-45.Te kablloja ime shkruan psh.Type CM 24AWG apo edhe (UL)E188C30.
  Sdi pse nuk po f-non...edhe pse kėto gjėra mjaft tė qarta mė duket se i kam?!
  Prof.Ukshin Hoti - Filozofia politike e ēėshtjes shqiptare

 18. #18
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  37
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Vėri tė dyja kokat e kabllit pėrpara dhe shiko renditjen e telave me ngjyrė. Kablli i thjeshtė RJ-45 ka tė njėjtėn renditje pėr tė dy kokat, ndėrsa kablli i pėrdredhur ka renditje tė ndryshme pėr tė dyja kokat, si mė poshtė:  Edhe nga kodi "CM", C mund tė jetė pėr "crossed", dmth tė kryqėzuar.

  Njė nga prizat e routerit pranon lidhje me kabėll tė pėrdredhur. Kjo prizė zakonisht quhet "link" dhe ėshtė nė anė, mė vete nga tė tjerat. Aty lidh kabllin e kryqėzuar dhe anėn tjetėr lidhe me modemin ose me njė nga kompjuterat e rrjetit.

  Nuk e di ēfarė skeme ke ndjekur pėr rrjetin. Sigurohu nė fillim qė tė gjithė kabujt janė tė lidhur siē duhen dhe dritat e routerit dhe kartave tė rrjetit janė tė gjitha tė ndezura.

  Hap kompjuterat dhe shtyp komandėn ipconfig /all tek start > run > cmd
  Aty duhet tė shikosh nqs kompjuteri ka marrė adresat IP nga routeri. (psh. 192.168.1.2).

  Pastaj provo tė bėsh ping routerin ose njė kompjuter tjetėr nė rrjet.
  komanda: ping emri_i_kompjuterit
  ose
  komanda: ping 192.168.1.1

  Ndryshoje numrin me adresėn IP qė kanė kompjuterat. Nqs lidhja ėshtė nė rregull, duhet tė marrėsh pėrgjigje "reply from 192.168.1.1 ...".

  Nėse nuk je i qartė pėr konfigurimin, hidhi nė forum rezultatet e kėtyre komandave qė tė shikojmė nėse janė konfiguruar siē duhet.

 19. #19
  AL Maska e altiX
  Anėtarėsuar
  30-12-2004
  Postime
  228
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pėrshėndetje Edi,
  Me fritz DSL kėtė e kam tė realizuar.Ky ėshtė njė modem qė ka njė lidhje direkte si dhe njė lidhje USB.Pra ėshtė gati e njėjta gjė.Unė vetėm desha qė edhe pėrmes modemit qė ka vetėm njė dalje dhe dy kartave tė rrjetės ta realizoj ate pasi qė kam edhe njė DSL Modem ma tė vjetėr me vetėm njė dalje.Mendoj se kjo ėshtė e realizueshme shiko foto 2 kėtu
  Prof.Ukshin Hoti - Filozofia politike e ēėshtjes shqiptare

 20. #20
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  37
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Nėse kompjuterat lidhen direkt (pa ndonjė aparat shpėrndarės) atėherė duhet pėrdorur me patjetėr kablli i pėrdredhur/kryqėzuar. Ka njė temė tė tėrė pėr kėtė punė, qė e bėn mėse tė qartė.

Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Ē'mendim keni pėr internetin?
  Nga AuGuSt_ nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 11-05-2009, 05:17
 2. Numri i faqeve tė internetit rritet pėr 30 milionė nė 2008
  Nga YlliRiaN nė forumin Lajme nga informatika
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-01-2009, 05:41
 3. Luftė fetare permes internetit
  Nga Cappuccino nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 15-05-2006, 08:37
 4. Java - gjuhė programuese e shėrbimeve tė Internetit.
  Nga Shpirt Njeriu nė forumin Lajme nga informatika
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-01-2004, 23:07
 5. Java - gjuhė programuese e shėrbimeve tė Internetit
  Nga ILovePejaa nė forumin Arti i programimit
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 27-10-2002, 03:22

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •