Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 61
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e bjeshka e malsi
  Antarsuar
  04-02-2009
  Postime
  25
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  nuk i je pergjegj pytjeve bre edi pe korce, se me qen mire n'kine, po e lam dhe ne grekn' e po vime nja aty.kina thon se asht e mire per kinezkat e bukna qe t'ofrojne vetem me ba seks .

 2. #42
  GRUP!
  Antarsuar
  11-12-2009
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  A nuk keni mujt me ngul me afer ju te azis apo si ka than b cinari me ik sa ma larg qe me te marr malli...

 3. #43
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Smajli hmmm, mir se erdhe! ; )
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  120 falenderime n 110 postime
  sipas atdhetarit esat dishnica i cili ka treguar disa miqve te vet per nje udhetim te tijin ne kine diku nga vitet 1930-ta.. ne shangai ka pasur shqiptar qe ne fillim te shekullit 20..pra qe ne vitet 1900 e ca..
  ai vet ka treguar se si duke udhetuar ne nje rruge tregetare ne shangain gjigand ka takuar disa shqiptar nga zonat e dibres.. qe punonin atje si sheqerxhij.. pra kishin embeltore..

  tani thone dhe djali enverit shkon e vjen ne kine per punet e tij te biznesit..

  te isha i ri 20 vjecar kisha shkuar ne kine me jetue e punue atje..
  eshte nje vend me shum histori e kulture e ku meson cdo dite gjera te reja..

  cdo kinez i moshes mesatare ka nje respekt per shqiperine e shqiptaret e kjo fale viteve 1960-70 e ca.. pra rreth 20 vite miqesi e shkembime tregetare kulturore e cte duash..

  u lumte atyre qe kan shkuar ne kine..

 5. #45
  GRUP!
  Antarsuar
  11-12-2009
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  gango me desht me u ba sarkastik nuk ma kalon kush mu mar grupi...pyta me sinqeritet dhe humor se ne shkodranet e kem pjes te jetes, kshu neqofte se nuk i duroni mos u pergjigjni ma .

 6. #46
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  smajli kjosh shnosh e i gzum. Noshta en shkoder nuk thuhet "mirseugjeta" ku mik a musafir ke shkua... por en Malsi katragjyshat na kan msua musafirve tan byrem me u than... ; ).
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 7. #47
  GRUP!
  Antarsuar
  11-12-2009
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Eh mar grupi qenke patriot e i gojs ti po paske sy per te huja, neqoft se je kaq djal zakonesh e patriot a nuk te vjen marre me i than kuj qe je i lidhun e me na dal si shkerdhat ne foto me nje te huaj? Prit, qenka alamet picket , a pa na e jep ne shkodranve njihera eee, sa lek dan per te mar eeee? Sa pa ja ven cmimin?

 8. #48
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mke ofendua rand. Fjal ma te ran per mua nuk ka. Me pas ken ballperball ito fjal nuk ishin than. Ruj se e perserit ma se jam malsor... s'jam burracak shkodret mem shnjerzua e sha...
  mos em shtyj...
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 9. #49
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pusho mar *** e na thuj sa e ka cmimin? A pa na e ndrron me ni makin? Kja joa e ka skapamenton e shkatrrume... po kjo magjypja jote ndoshta e ka akoma te mire. Na thuj pra sa e ka cmimin? Ca dan me te dhan per te ni nat?
  Ndryshuar pr her t fundit nga GANGO of SG : 15-12-2009 m 14:06 Arsyeja: Per moderatort. Ky asht postimi i bam prej smajliit nepermjet llogaris teme.
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 10. #50
  GRUP!
  Antarsuar
  11-12-2009
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pusho mar *** e na thuj sa e ka cmimin? A pa na e ndrron me ni makin? Kja joa e ka skapamenton e shkatrrume... po kjo magjypja jote ndoshta e ka akoma te mire. Na thuj pra sa e ka cmimin? Ca dan me te dhan per te ni nat

 11. #51
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  O smajl bela kenke moderator e dicka paske me mua qe po ma perdor akauntin tem.
  Vec masi dashke me e dit cmimin, ti ma bjer grun , nanen motren e femnat e shpis,. Iky asht cmimi i saj!
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 12. #52
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pusho mar *** e na thuj sa e ka cmimin pa te thojm!
  Ndryshuar pr her t fundit nga GANGO of SG : 15-12-2009 m 14:38 Arsyeja: Per moderatort dhe publikun , ky asht postimi i dyt konsekutiv i bam prej smajliit neperpmjet llogaris teme!
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 13. #53
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-10-2009
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga KACAKU Lexo Postimin
  Une dua te gjej nje vend ku mos te kete asnje shqiptar,aty dua te shkoj une.
  Po ta gjej nji ka qen perpara e banuar po esht braktis nga mbreti i tyre i famshem Arrazhazh pasi per tre vjet radhazi mori thatsi e pa par .Rruga hena ne te djatht ne drejtim te jupiterit 40 shkallte kendit te drejt,lartsia mega ef ra deeef nja 8 mil km majtas.Kom mare info se esht banu me djaj te gjitha llojeve po njerz nuke ka .Simbas te madhit te tyre Haurersjah pranohen te gjitha kumunitetet perveq shqiptarve hihihi ,po lajmrou si turk a anglez nese mundesh me mare far info per nji planet qe ka qen i banuar me serb po qe esht braktis nese mer far info me lajmro .At planet e ke akoma ne te majt po aq lart po sa kom degju atje akoma esht thatsi e tmershme hahahahaha.

 14. #54
  GRUP!
  Antarsuar
  11-12-2009
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  O grupi me mu tek un te perdori jo vetem dhogarin por edhe femnat e shpis mar kaurr mutsihane!!!! A more vesh apo dan ma ...!!!!!!!!!!!!

 15. #55
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Aj medet vec i her kallxom emen, vec i her em del para, se ti ban Gangoja gati llogarin edhe femnat e fen, por em kallxo emer, kallxom emrin,vetem i her delem para, e hajde merri!!!
  Ndryshuar pr her t fundit nga GANGO of SG : 15-12-2009 m 14:46
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 16. #56
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2010
  Postime
  524
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  per tu habitur...kinezet po gjejne parajsen ne Tirane jan formuar lagjet kineze ne tirane tashme ,kurse ne shikojme teemigrojme ne kine ,,hajde per hajer na qofte ,,,per vete me ka ardhur ne maje te hundes emigrimi ,ishalla e mbylle me shqiperine rrugen e fundit ...
  Ndryshuar pr her t fundit nga kthetrat : 22-05-2010 m 23:55

 17. #57
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-06-2016
  Vendndodhja
  Shenyang Kine
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Komuniteti Shqiptar n Kin!

  Mirdita, a ka ndo ni shqiptar ne Shenyang? Jetoj qe 2 muaj ketu, dhe skam pas rastin tnjoftoj ndonje shqiptar ketu!

 18. #58
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-07-2017
  Vendndodhja
  PEKIN
  Mosha
  39
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Komuniteti Shqiptar n Kin!

  Pse jeni kaq driteshkurter? Kush e tha se nuk ka shqiptare ketu ne Kine? Pse jeni me idene se qenka shume larg dhe nuk duhet te vijne shqiptare ketu? Sipas jush, Amerika, Kanadaja dhe Australia qenkan me afer? Nuk ia vlen t'ju japesh me teper informacion juve, pasi edhe t'u japesh drite ju serisht ne erresire doni te rrini.

 19. #59
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-07-2017
  Vendndodhja
  PEKIN
  Mosha
  39
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Komuniteti Shqiptar n Kin!

  Pjesa me e madhe e shqiptareve jetojne ne Pekin, Shanghai dhe Guangzhou. Une kam qene ne Shenyang per turizem, por nuk kam takuar ndonje deri tani edhe pse e di qe patjeter duhet te kete. Madje ne ketu kemi edhe nje grup shqiptaresh ne Facebook. Albanians in China.

 20. #60
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-07-2017
  Vendndodhja
  PEKIN
  Mosha
  39
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Komuniteti Shqiptar n Kin!

  Pjesa me e madhe e shqiptareve jetojne ne Pekin, Shanghai dhe Guangzhou. Une kam qene ne Shenyang per turizem, por nuk kam takuar ndonje deri tani edhe pse e di qe patjeter duhet te kete. Madje ne ketu kemi edhe nje grup shqiptaresh ne Facebook. Albanians in China.
  Citim Postuar m par nga Xhoni82 Lexo Postimin
  Mirdita, a ka ndo ni shqiptar ne Shenyang? Jetoj qe 2 muaj ketu, dhe skam pas rastin tnjoftoj ndonje shqiptar ketu!

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. 'mendim keni pr nacionalizmin shqiptar?
  Nga Anton n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
 2. fare historie false mesohet ne shkollat shqiptare?
  Nga BARAT n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 31-07-2009, 09:54
 3. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
 4. Gjergj Kastrioti sipas pikpamjeve antishqiptare
  Nga Davius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •