Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 61
  1. #21
    Bl3®i Maska e Bl3ri
    Anëtarësuar
    06-01-2006
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    1,277
    edhe atje paska shqipetare ?
    Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

  2. #22
    Beijing
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Beijing
    Postime
    11

    Smile Pershendetje nga Pekini

    Citim Postuar më parë nga Jek_e_Jek Lexo Postimin
    edhe atje paska shqipetare ?
    Jetoj dhe punoj prej nje viti ne Pekinin supergjigand. Kush mendon dhe thote nga ju se nuk ka shqiptare ne Kine, gabohet dhe rende madje. Ka more vellezer shqiptare ka. Madje une personalisht kam takuar shume prej tyre ne Pekin. Madje mund te them se ka edhe studente shqiptare prane Universitetit te Pekinit qe studiojne, tre per Universitet dhe tre te tjere per specializim pasuniversitar. E keqja eshte se ketu nuk ka nje komunitet dhe te organizohet per takime dhe aktivitete te ndryshme, jo vetem per kujtime ditesh per Shqiperine, por edhe per gjera te ndryshme. Kjo gje nuk me pelqen dhe une vete nuk kam se c'te bej. Megjithate shpresoj te krijohet nje komunitet shqiptaresh ne Pekin, pasi mendoj se do te jete vertet me vlere. Ju pershendes te gjitheve nga Pekini dhe nese keni dicka per te pyetur apo doni te dini, me shkruani. Zai Jian.

  3. #23
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Edhe ne Kine paska shqiptar , edhe mua me habit kjo lol , respekt for all Shqipe
    Sui generis

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Vendndodhja
    junik
    Postime
    42
    qysh i hanger dreqi e shkune ne kine?

  5. #25
    BraiNNiac Maska e Bessar
    Anëtarësuar
    16-02-2008
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    55
    Ehuuu ...Se pahem dit se ka edhe ne Kin! Po popullli i gjere...
    ... sTranger in Paradise

  6. #26
    I come back
    Anëtarësuar
    01-10-2005
    Postime
    345
    Patjeter ne Kine do shkojne shqiptaret se Kina do shnderrohet ne superfuqi. Evropa vuan nga papunesia, ngritja e cmimeve, urrejtja rraciale, mizerja etj, etj.
    Mos shikoni ata kinezet qe jane aty ne Shqiperi, se ata vijne nga vendet me te humbura te Kines. Ashtu si shqiptaret qe flinin ne maje te pemes kur emigruan ne Greqi para 15 vjetesh.

  7. #27
    -Holy Sinner- Maska e sam1r
    Anëtarësuar
    26-11-2007
    Vendndodhja
    FusheKosove
    Postime
    1,695
    hahahaha, keni me pa mas njo 50 vjetve, n'Kine qdo i 3-ti banor kinez, e kta 2 tpart - SHQIPTAR.......
    ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Kaqak

    Citim Postuar më parë nga KACAKU Lexo Postimin
    Une dua te gjej nje vend ku mos te kete asnje shqiptar,aty dua te shkoj une.
    PO TA KAM GJET NJE NUK ESHT LARG NE VERI TE MITROVICES NE QENDER MENDOJ OSE NE GRAQANIC
    ATY SKE SHQIPTAR VEQ KE RREZIK PAK

  9. Anetarët më poshtë kanë falenderuar beni33 për postimin:

    King Bardhyl (13-02-2018)

  10. #29
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    Valla Jan 4 Raca Qe I Urreej Ne Ket Bot Serbet Ruset Greket Dhe Kinezet
    Auu Raca Ma E Poshter Jan Me Falni Ju Qe Keni Dashuri Meta Po Ja Qe Un I Urrej
    Por Ne Top List Jan Serbet Kuptohet

  11. #30
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    Rac Ma E Poshter Se Kineze Jan Veq Serbet Dhe Ruso Greket

  12. #31
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Alketa

    Citim Postuar më parë nga Alket123 Lexo Postimin
    Turp te keni! Nuk ju vete ne mendje per gjakun tuaj shqiptar? Pse keni kaq urrejtje per Ten Hsiao Pinin miqesine qe na lidh me kombin e madh kinez. Sinqerisht po mohoni dhjetra shqiptare qe i kane dedikuar vitet e jetes se tyre kesaj miqesie me kombin e madh kinez.

    Mos permendi arbereshet pastaj apo keni interes se ju japin viza per ne Itali? Mire do flasim kur te kerkoni viza per ne Kine.
    PO QA NA VYN VIZAT E KINES ALKETA NE SNA LIDH AS GJE ME KINEN
    KOMUNISTE DHE DREJT TE THEM JAN RAC E POSHTER JAN ALETATE SERBIS DHE RUSIS E GREQIS MOS U NERVOZO ALKETA PO KTO JAN RACAT QE UN I URREJJ ME SHPIRT ETI THUA PSE TE FLASUM PER QAMERIN ATA I KEMI VLLEZER O NJERI ATA JAN TANET NUK BEN TE BEHET KRAHZIMI ME KINET KOMUNISTE DHE ANTI DEMOKRATIKE

  13. #32
    Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
    Anëtarësuar
    22-07-2007
    Vendndodhja
    Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
    Postime
    2,945
    Citim Postuar më parë nga Alket123 Lexo Postimin
    Turp te keni! Nuk ju vete ne mendje per gjakun tuaj shqiptar? Pse keni kaq urrejtje per Ten Hsiao Pinin miqesine qe na lidh me kombin e madh kinez. Sinqerisht po mohoni dhjetra shqiptare qe i kane dedikuar vitet e jetes se tyre kesaj miqesie me kombin e madh kinez.

    Mos permendi arbereshet pastaj apo keni interes se ju japin viza per ne Itali? Mire do flasim kur te kerkoni viza per ne Kine.
    Qenke ne terezi ti lale. I fuske nje tensiaopin dhe bike ne rehati . Sa alkol ka kjo pija kineze ?
    Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

  14. #33
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-07-2005
    Postime
    19
    Pytje per ata qe jetojne ne Kine....une jam i interesum me ble banese ne Shanghai. qysh jon procedurat edhe a ju lejohet te huajve me ble banese atje...

  15. #34
    Bl3®i Maska e Bl3ri
    Anëtarësuar
    06-01-2006
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    1,277
    Citim Postuar më parë nga Beijing Lexo Postimin
    Jetoj dhe punoj prej nje viti ne Pekinin supergjigand. Kush mendon dhe thote nga ju se nuk ka shqiptare ne Kine, gabohet dhe rende madje. Ka more vellezer shqiptare ka. Madje une personalisht kam takuar shume prej tyre ne Pekin. Madje mund te them se ka edhe studente shqiptare prane Universitetit te Pekinit qe studiojne, tre per Universitet dhe tre te tjere per specializim pasuniversitar. E keqja eshte se ketu nuk ka nje komunitet dhe te organizohet per takime dhe aktivitete te ndryshme, jo vetem per kujtime ditesh per Shqiperine, por edhe per gjera te ndryshme. Kjo gje nuk me pelqen dhe une vete nuk kam se c'te bej. Megjithate shpresoj te krijohet nje komunitet shqiptaresh ne Pekin, pasi mendoj se do te jete vertet me vlere. Ju pershendes te gjitheve nga Pekini dhe nese keni dicka per te pyetur apo doni te dini, me shkruani. Zai Jian.
    Ni joao shen me ? Zai na neng zhao dao ni de guo jia ?

    (hahahaha) kam mesuar disa fjale , nfakt i kam shkruar nga disa shoke kinez qe kam
    Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

  16. #35
    Perjashtuar Maska e Renea88
    Anëtarësuar
    02-04-2005
    Vendndodhja
    ne bote
    Postime
    79
    ku ka shqiptare me shume ne PEKIN apo ne PEQIN? Kush e gjen.LOL

  17. #36
    Perjashtuar Maska e Renea88
    Anëtarësuar
    02-04-2005
    Vendndodhja
    ne bote
    Postime
    79
    po KINEZE KOSOVE A KA NE PEKIN?

  18. #37
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-10-2006
    Postime
    1
    Pershendetje te gjitheve!
    Nuk ka pse te cuditeni qe ka shqiptare ne Kine. Madje une jam njeri prej tyre. Jetoj dhe punoj ketu prej tre vjetesh. Madje kam nje mikun tim, i cili ka mberritur ne Pekin qe prej mbi 20 vjetesh se bashku me familjen dhe vazhdon te jetoj dhe punoj ketu si mos me mire. Nuk e marr vesh pse ju duket cudi qe mund te kete shqiptare ne Kine. Kina eshte po kaq larga sa edhe Amerika dhe Kanadaja, por vetem se ndryshon drejtimi i fluturimit dhe kaq. Madje eshte shume mire te jetosh ne Kine sesa ne Amerike, kjo per shkak te cilesise dhe kostos se ulet te jetes dhe sigurise se jetes. Ju qe thoni se Kina nuk eshte gje, s'dini asgje per te. Eshte nje vend i mrekullueshem dhe qe e ka zili e gjithe bota per historine, bukurine dhe kulturen e saj mbi 5000 vjecare. Do ta kishit nder dhe enderr ta vizitonit qofte edhe nje here te vetme.
    Ju pershendes dhe nese keni deshire te dini me teper per kete vend te jashtezakonshem, me shkruani.
    Pershendetje te gjitheve nga Kina e mrekullueshme.
    Edison Myrteza

  19. #38
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Smile

    Paska shqiptare ne Kine, veq ma shume ka Kineze ne Kosove
    Ju pershendes
    Ndryshuar për herë të fundit nga mesia4ever : 12-04-2009 më 21:54

  20. #39
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anëtarësuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    Citim Postuar më parë nga Hyj-Njeriu Lexo Postimin
    Qenke ne terezi ti lale. I fuske nje tensiaopin dhe bike ne rehati . Sa alkol ka kjo pija kineze ?
    LoooL

    Pak do kete alkol ... 99 grade

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  21. #40
    Citim Postuar më parë nga Edi nga Korca Lexo Postimin
    Pershendetje te gjitheve!
    Nuk ka pse te cuditeni qe ka shqiptare ne Kine. Madje une jam njeri prej tyre. Jetoj dhe punoj ketu prej tre vjetesh. Madje kam nje mikun tim, i cili ka mberritur ne Pekin qe prej mbi 20 vjetesh se bashku me familjen dhe vazhdon te jetoj dhe punoj ketu si mos me mire. Nuk e marr vesh pse ju duket cudi qe mund te kete shqiptare ne Kine. Kina eshte po kaq larga sa edhe Amerika dhe Kanadaja, por vetem se ndryshon drejtimi i fluturimit dhe kaq. Madje eshte shume mire te jetosh ne Kine sesa ne Amerike, kjo per shkak te cilesise dhe kostos se ulet te jetes dhe sigurise se jetes. Ju qe thoni se Kina nuk eshte gje, s'dini asgje per te. Eshte nje vend i mrekullueshem dhe qe e ka zili e gjithe bota per historine, bukurine dhe kulturen e saj mbi 5000 vjecare. Do ta kishit nder dhe enderr ta vizitonit qofte edhe nje here te vetme.
    Ju pershendes dhe nese keni deshire te dini me teper per kete vend te jashtezakonshem, me shkruani.
    Pershendetje te gjitheve nga Kina e mrekullueshme.
    Edison Myrteza
    Edi pershendetje dhe me behet shume qejfi qe je i kenaqur aty ku jeton. Them se njerezve ju duket habi qe mund te kete dhe shqiptare ne Kine nga fakti i gjuhes apo largesise, menyres se ushqimit, etj. Megjithate ke shume te drejte qe nga ekonomia Kina eshte forcuar jashte mase shume dhe jeta eshte me e sigurte atje ekonomikisht se ne Amerike.

    Thjesht doja te te pyesja:
    - Si eshte menyra me e lehte per te ardhur ne Kine per te jetuar dhe punuar dhe sa lehte merren dokumentat?
    - Si eshte vlera e shtepive, qeraja apo per te blere?
    - Si jane rrogat aty dhe cfare punesh mund te pretendosh qe te zesh nqs ke nje diplome perendimore?
    - Nqs do te vija si turiste, cfare vendesh rekomandon qe duhet te shoh patjeter?

    Faleminderit dhe kalofsh mire.

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Ç'mendim keni për nacionalizmin shqiptar?
    Nga Anton në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 45
    Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
  2. Çfare historie false mesohet ne shkollat shqiptare?
    Nga BARAT në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 38
    Postimi i Fundit: 31-07-2009, 09:54
  3. Rrymat politike katolike shqiptare
    Nga ~Geri~ në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 74
    Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
  4. Gjergj Kastrioti sipas pikëpamjeve antishqiptare
    Nga Davius në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •