Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 61
 1. #21
  Bl3i Maska e Bl3ri
  Antarsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  33
  Postime
  1,277
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  edhe atje paska shqipetare ?
  Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

 2. #22
  Beijing
  Antarsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Beijing
  Mosha
  39
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Smile Pershendetje nga Pekini

  Citim Postuar m par nga Jek_e_Jek Lexo Postimin
  edhe atje paska shqipetare ?
  Jetoj dhe punoj prej nje viti ne Pekinin supergjigand. Kush mendon dhe thote nga ju se nuk ka shqiptare ne Kine, gabohet dhe rende madje. Ka more vellezer shqiptare ka. Madje une personalisht kam takuar shume prej tyre ne Pekin. Madje mund te them se ka edhe studente shqiptare prane Universitetit te Pekinit qe studiojne, tre per Universitet dhe tre te tjere per specializim pasuniversitar. E keqja eshte se ketu nuk ka nje komunitet dhe te organizohet per takime dhe aktivitete te ndryshme, jo vetem per kujtime ditesh per Shqiperine, por edhe per gjera te ndryshme. Kjo gje nuk me pelqen dhe une vete nuk kam se c'te bej. Megjithate shpresoj te krijohet nje komunitet shqiptaresh ne Pekin, pasi mendoj se do te jete vertet me vlere. Ju pershendes te gjitheve nga Pekini dhe nese keni dicka per te pyetur apo doni te dini, me shkruani. Zai Jian.

 3. #23
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Edhe ne Kine paska shqiptar , edhe mua me habit kjo lol , respekt for all Shqipe
  Sui generis

 4. #24
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-01-2008
  Vendndodhja
  junik
  Postime
  42
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  qysh i hanger dreqi e shkune ne kine?

 5. #25
  BraiNNiac Maska e Bessar
  Antarsuar
  16-02-2008
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  55
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ehuuu ...Se pahem dit se ka edhe ne Kin! Po popullli i gjere...
  ... sTranger in Paradise

 6. #26
  I come back
  Antarsuar
  01-10-2005
  Postime
  345
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Patjeter ne Kine do shkojne shqiptaret se Kina do shnderrohet ne superfuqi. Evropa vuan nga papunesia, ngritja e cmimeve, urrejtja rraciale, mizerja etj, etj.
  Mos shikoni ata kinezet qe jane aty ne Shqiperi, se ata vijne nga vendet me te humbura te Kines. Ashtu si shqiptaret qe flinin ne maje te pemes kur emigruan ne Greqi para 15 vjetesh.

 7. #27
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Antarsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  hahahaha, keni me pa mas njo 50 vjetve, n'Kine qdo i 3-ti banor kinez, e kta 2 tpart - SHQIPTAR.......
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Kaqak

  Citim Postuar m par nga KACAKU Lexo Postimin
  Une dua te gjej nje vend ku mos te kete asnje shqiptar,aty dua te shkoj une.
  PO TA KAM GJET NJE NUK ESHT LARG NE VERI TE MITROVICES NE QENDER MENDOJ OSE NE GRAQANIC
  ATY SKE SHQIPTAR VEQ KE RREZIK PAK

 9. Anetart m posht kan falenderuar beni33 pr postimin:

  King Bardhyl (13-02-2018)

 10. #29
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Valla Jan 4 Raca Qe I Urreej Ne Ket Bot Serbet Ruset Greket Dhe Kinezet
  Auu Raca Ma E Poshter Jan Me Falni Ju Qe Keni Dashuri Meta Po Ja Qe Un I Urrej
  Por Ne Top List Jan Serbet Kuptohet

 11. #30
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Rac Ma E Poshter Se Kineze Jan Veq Serbet Dhe Ruso Greket

 12. #31
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Alketa

  Citim Postuar m par nga Alket123 Lexo Postimin
  Turp te keni! Nuk ju vete ne mendje per gjakun tuaj shqiptar? Pse keni kaq urrejtje per Ten Hsiao Pinin miqesine qe na lidh me kombin e madh kinez. Sinqerisht po mohoni dhjetra shqiptare qe i kane dedikuar vitet e jetes se tyre kesaj miqesie me kombin e madh kinez.

  Mos permendi arbereshet pastaj apo keni interes se ju japin viza per ne Itali? Mire do flasim kur te kerkoni viza per ne Kine.
  PO QA NA VYN VIZAT E KINES ALKETA NE SNA LIDH AS GJE ME KINEN
  KOMUNISTE DHE DREJT TE THEM JAN RAC E POSHTER JAN ALETATE SERBIS DHE RUSIS E GREQIS MOS U NERVOZO ALKETA PO KTO JAN RACAT QE UN I URREJJ ME SHPIRT ETI THUA PSE TE FLASUM PER QAMERIN ATA I KEMI VLLEZER O NJERI ATA JAN TANET NUK BEN TE BEHET KRAHZIMI ME KINET KOMUNISTE DHE ANTI DEMOKRATIKE

 13. #32
  Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
  Antarsuar
  22-07-2007
  Vendndodhja
  Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
  Postime
  2,969
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Alket123 Lexo Postimin
  Turp te keni! Nuk ju vete ne mendje per gjakun tuaj shqiptar? Pse keni kaq urrejtje per Ten Hsiao Pinin miqesine qe na lidh me kombin e madh kinez. Sinqerisht po mohoni dhjetra shqiptare qe i kane dedikuar vitet e jetes se tyre kesaj miqesie me kombin e madh kinez.

  Mos permendi arbereshet pastaj apo keni interes se ju japin viza per ne Itali? Mire do flasim kur te kerkoni viza per ne Kine.
  Qenke ne terezi ti lale. I fuske nje tensiaopin dhe bike ne rehati . Sa alkol ka kjo pija kineze ?
  Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

 14. #33
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  13-07-2005
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pytje per ata qe jetojne ne Kine....une jam i interesum me ble banese ne Shanghai. qysh jon procedurat edhe a ju lejohet te huajve me ble banese atje...

 15. #34
  Bl3i Maska e Bl3ri
  Antarsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  33
  Postime
  1,277
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga Beijing Lexo Postimin
  Jetoj dhe punoj prej nje viti ne Pekinin supergjigand. Kush mendon dhe thote nga ju se nuk ka shqiptare ne Kine, gabohet dhe rende madje. Ka more vellezer shqiptare ka. Madje une personalisht kam takuar shume prej tyre ne Pekin. Madje mund te them se ka edhe studente shqiptare prane Universitetit te Pekinit qe studiojne, tre per Universitet dhe tre te tjere per specializim pasuniversitar. E keqja eshte se ketu nuk ka nje komunitet dhe te organizohet per takime dhe aktivitete te ndryshme, jo vetem per kujtime ditesh per Shqiperine, por edhe per gjera te ndryshme. Kjo gje nuk me pelqen dhe une vete nuk kam se c'te bej. Megjithate shpresoj te krijohet nje komunitet shqiptaresh ne Pekin, pasi mendoj se do te jete vertet me vlere. Ju pershendes te gjitheve nga Pekini dhe nese keni dicka per te pyetur apo doni te dini, me shkruani. Zai Jian.
  Ni joao shen me ? Zai na neng zhao dao ni de guo jia ?

  (hahahaha) kam mesuar disa fjale , nfakt i kam shkruar nga disa shoke kinez qe kam
  Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

 16. #35
  Perjashtuar Maska e Renea88
  Antarsuar
  02-04-2005
  Vendndodhja
  ne bote
  Postime
  79
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ku ka shqiptare me shume ne PEKIN apo ne PEQIN? Kush e gjen.LOL

 17. #36
  Perjashtuar Maska e Renea88
  Antarsuar
  02-04-2005
  Vendndodhja
  ne bote
  Postime
  79
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  po KINEZE KOSOVE A KA NE PEKIN?

 18. #37
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  23-10-2006
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje te gjitheve!
  Nuk ka pse te cuditeni qe ka shqiptare ne Kine. Madje une jam njeri prej tyre. Jetoj dhe punoj ketu prej tre vjetesh. Madje kam nje mikun tim, i cili ka mberritur ne Pekin qe prej mbi 20 vjetesh se bashku me familjen dhe vazhdon te jetoj dhe punoj ketu si mos me mire. Nuk e marr vesh pse ju duket cudi qe mund te kete shqiptare ne Kine. Kina eshte po kaq larga sa edhe Amerika dhe Kanadaja, por vetem se ndryshon drejtimi i fluturimit dhe kaq. Madje eshte shume mire te jetosh ne Kine sesa ne Amerike, kjo per shkak te cilesise dhe kostos se ulet te jetes dhe sigurise se jetes. Ju qe thoni se Kina nuk eshte gje, s'dini asgje per te. Eshte nje vend i mrekullueshem dhe qe e ka zili e gjithe bota per historine, bukurine dhe kulturen e saj mbi 5000 vjecare. Do ta kishit nder dhe enderr ta vizitonit qofte edhe nje here te vetme.
  Ju pershendes dhe nese keni deshire te dini me teper per kete vend te jashtezakonshem, me shkruani.
  Pershendetje te gjitheve nga Kina e mrekullueshme.
  Edison Myrteza

 19. #38
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,436
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Smile

  Paska shqiptare ne Kine, veq ma shume ka Kineze ne Kosove
  Ju pershendes
  Ndryshuar pr her t fundit nga mesia4ever : 12-04-2009 m 21:54

 20. #39
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Antarsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,359
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Hyj-Njeriu Lexo Postimin
  Qenke ne terezi ti lale. I fuske nje tensiaopin dhe bike ne rehati . Sa alkol ka kjo pija kineze ?
  LoooL

  Pak do kete alkol ... 99 grade

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 21. #40
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga Edi nga Korca Lexo Postimin
  Pershendetje te gjitheve!
  Nuk ka pse te cuditeni qe ka shqiptare ne Kine. Madje une jam njeri prej tyre. Jetoj dhe punoj ketu prej tre vjetesh. Madje kam nje mikun tim, i cili ka mberritur ne Pekin qe prej mbi 20 vjetesh se bashku me familjen dhe vazhdon te jetoj dhe punoj ketu si mos me mire. Nuk e marr vesh pse ju duket cudi qe mund te kete shqiptare ne Kine. Kina eshte po kaq larga sa edhe Amerika dhe Kanadaja, por vetem se ndryshon drejtimi i fluturimit dhe kaq. Madje eshte shume mire te jetosh ne Kine sesa ne Amerike, kjo per shkak te cilesise dhe kostos se ulet te jetes dhe sigurise se jetes. Ju qe thoni se Kina nuk eshte gje, s'dini asgje per te. Eshte nje vend i mrekullueshem dhe qe e ka zili e gjithe bota per historine, bukurine dhe kulturen e saj mbi 5000 vjecare. Do ta kishit nder dhe enderr ta vizitonit qofte edhe nje here te vetme.
  Ju pershendes dhe nese keni deshire te dini me teper per kete vend te jashtezakonshem, me shkruani.
  Pershendetje te gjitheve nga Kina e mrekullueshme.
  Edison Myrteza
  Edi pershendetje dhe me behet shume qejfi qe je i kenaqur aty ku jeton. Them se njerezve ju duket habi qe mund te kete dhe shqiptare ne Kine nga fakti i gjuhes apo largesise, menyres se ushqimit, etj. Megjithate ke shume te drejte qe nga ekonomia Kina eshte forcuar jashte mase shume dhe jeta eshte me e sigurte atje ekonomikisht se ne Amerike.

  Thjesht doja te te pyesja:
  - Si eshte menyra me e lehte per te ardhur ne Kine per te jetuar dhe punuar dhe sa lehte merren dokumentat?
  - Si eshte vlera e shtepive, qeraja apo per te blere?
  - Si jane rrogat aty dhe cfare punesh mund te pretendosh qe te zesh nqs ke nje diplome perendimore?
  - Nqs do te vija si turiste, cfare vendesh rekomandon qe duhet te shoh patjeter?

  Faleminderit dhe kalofsh mire.

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. 'mendim keni pr nacionalizmin shqiptar?
  Nga Anton n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
 2. fare historie false mesohet ne shkollat shqiptare?
  Nga BARAT n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 31-07-2009, 09:54
 3. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
 4. Gjergj Kastrioti sipas pikpamjeve antishqiptare
  Nga Davius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •