Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Warranted Maska e Qerim
  Anėtarėsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641

  Si shpjegohen ???

  Kam 2 kolege engleze Hanna dhe Linda.

  Si shpjegohen keto emra ne anglisht ????

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,262
  Hanna-- domethene "happiness, blissful" --- lumturi

  Linda-- is beautiful (e bukur) vin nga shpanjishtja.. Ne gjermanisht domethene e bute. Ne anglisht shpjegohet (soft, tender).
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

Tema tė Ngjashme

 1. Si shpjegohen ėndrrat?
  Nga Living in Vain nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 52
  Postimi i Fundit: 20-04-2018, 02:37

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •