Close
Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 106
 1. #1
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  04-02-2003
  Postime
  446
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Cool Cfare mendoni per Hitlerin dhe "Mein Kampf"

  Adolf Hitleri eshte nje nga fytyrat me te ndyra te njerrezimit.Me urdher te tij u zhduken pabesisht 6 milion cifute,humben jeten me mijera shqiptare,miliona slav,dhe europiane.

  C'fare mendoni per Hitlerin.A eshte zhdukur fantazma e tij nga historia?

  A e keni lexuar librin e tij " Mein Kampf" dhe c'fare mendoni per te.
  Ne Gjermani ky liber qe pas gjyqeve te perseritshme te Nyrnbergut u shpall liber i ndaluar ne Gjermani.E megjithate gjermanet e lexojne kete liber.(Une madje kam nje fqinj ketu ne Gjermani nje gjerman me fytyre tipike naziste,qe me ka thene se nuk cane koke per faktin qe libri i Hitlerit eshte i ndaluar.
  C'fare mendoni per kete teme.A do ishte me mire qe gjermanet ta legalizonin leximin e librit te Hitlerit apo jo.

 2. #2
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime
  Jam kunder ē'do lloj ēensure, sidomos per librat.
  Dihen efektet perverse te "molles se ndalume". Preferoj
  me mire qe ide te tilla te kene hapesiren e tyre ne
  demokraci, keshtu e di se me ke ke te besh dhe te detyron
  te vesh trurin ne levizje per te gjetur kunderargumenta.

  Une e kam lexuar Mein Kampf dhe nje pjese e mire e ideve
  te tij nuk me pershtaten, rrjedhimisht s'pati shume ndikim,
  nje "manifest" me shume.

 3. #3
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  Pershendetje,

  nuk e di psse e ke hapur ketu kete teme pasi i perket letersise boterore do thosha. Megjithate le te shofim si shkon diksutimi. Mein Kampf e kam ne shpi edhe Gjermanisht edhe Anglisht , por fatkeqsisht nuk e kam lexuar asnjehere te gjithen, por fragmente te tija qe po i krahasoja me Heidegger-in, Nietzschen dhe huazime te tjera qe mund te jene marre nga Kirkegaardi etj. Me sa di un Mein Kampf eshte best seller ne gjith boten, dhe lexohet gjithandej tashme, megjithate gjate kohes se luftes se Ftohte edhe ketu ne Amerike kushdo qe e merrte nga libraria nje kopje te ketij libri i rregjistroheshe emri per 5 vjet neper kompjuterat e FBI'se apo organizmave te tjera perkatese federale.
  Megjithate, edhe Heidegger kur u be gjyqi i Nurembergut u ndalua te japi mesim per 10 vjet, me pas nderhyri Hannah, dashuria e tij Cifute qe jetonte ne Amerike, qe mbasi e hoqi nga detyra, dhe e luftoi ate, ne fund e pa qe shkrimet e tija duhet te ishin publike, ishin ide qe te githe duhet ti njihnin. Ne fakt Hannah qe e para qe e perktheu Heideggerin me pas per publikun Amerikan, dhe e dha per here te pare seminar mbi te ne New School University ketu ne New York.

  Nietzsche pastaj ka shume shume me teper lidhje me Hitlerin, me veprat Zarathustra dhe sidomos Vullneri per fuqi(will to power), ideja e tij e Ubermenchenit qe e kultivon gjate gjith jetes se tij, imazhi i tij i nje njeriu te vuajtur, gjeniu i tij dhe cmimi qe duhej paguar per te arritur madheshtine me pas. Pikerisht kjo eshte dhe Mein Kampf qe edhe perkthimi anglisht eshte veshtiresite e mia(My Struggle). Te censurohet Hitleri eshte njesoj si te censurojm dhe keto ide qe sherbyen si bazamenti i Nazismit. Un jam kundra kesaj gjeje.

  Po te jap nja dy kuotime nga Zarathustra qe e kam lexuar ne disa libra te tjere qe flasin per Hitlerin, dhe qe perdorin keto te dy shembujt (pasi te lexosh gjith librin, mund te bihesh shume lehte ne te njejten gracke interpretimi qe bie dhe pjesa me e madhe(Nihilizmi ,vdekja etj)). Megjithate keto dy pasazhe konsiderohen shume domethenese, bashke me nje tjeter kur ky flet per Cifutet tek "Joyful Wisdom(Gay Science)"[nuk e kam librin ketu fatkeqsisht se ta kisha shkrujt nje pjese nga ajo].

  Libri 1 - On the gift-giving virtue(Pjesa 2)

  "Wake and listen, you that are lonely! From the future come winds with secret wing-beats; and good tidings are proclaimed to delicate ears. You that are lonely today, you that are withdrawing, you shall one day be the people: out of you, who have chosen yourselves, there shall grow a chosen people- and out of them, the overman. Verily, the earth shall yet become a site of recovery. And even now a new fragranc sorrounds it, bringing salvation- and new hope."

  Me kete mbaron dhe pjesa e dyte e ketij seksioni te fundit te librit te pare(transformimi nga Gamilja ne Luan). Aty me bold mund ta shohesh qarte sa eksplicite esht ideja e rraces superiore, dhe mos harro qe te gjithe ata qe u kthyen mbas luftes se Pare Boterore(qe prap Gjermanet e hapen), filluan te lexonin kete filozofi, Nietzsche u be shume popullor.

  Kjo eshte nga libri i dyte i Zarathutres, seksioni "On the famous Wise Men"

  "Hungry, violent, lonely, godless: thus the lion will wants itself. Free from the happiness of slaves, redeemed from gods and adorations, fearless and fearinspiring, great and lonely: such is the will of the truthful." ...me tutje... "Spirit is the life that cuts into lifeL with its own agony it increases its own knowledge. Did you knwo that?".

  Kjo pra eshte pikerisht cmimi qe paguhet per te qene i madh ne histori. Fjala agony eshte megjithmend kyc ne kete fjali. Po ta shofesh historine te gjith njerezit e medhenj kane vuajtur ose kane bere dicka te kundra rregullave shoqerore. Merr Martin Luther Kingun, qe e tradhetonte gruan sipas qefit, merr Picason, merr Focault etj etj. Hitleri dihet qe eshte dicka me e vecante, por dua te them qe ai popull kshu eshte rritur, me ate filozofi te tille. Njeriu qe krijon etiken e tij me Kantin, njeriu qe krijon mbinjeriun me Nietzschen, njeriu qe heq Zotin me Eckhard shume me pare se Nietzsche etj etj. Kam bere dhe nje shkrim diku per Luften e Dyte Boterore si nje produkt i racionalizmit njerezor, sidomos nga tradita e popujve gjermane, qe i filluan fushatat e tyre qysh me zhdukjen e Romakeve, me vikinget me pas per 300 vjet me rradhe e me pas me luftrat me France e Rusi, deri tek lufta e pare dhe me pas e dyta. Prandaj Hitleri nuk eshte ndonje person i vecuar qe duhet te censurohet, pasi idete e tij i shef tek niperat e Darvinit me Eugenics, tek libra propagandistik ne jug te Amerikes me KKK, tek filozofia gjermane, tek muzika(eksponent ketu do thosha Wagneri) etj etj, qe ishin shume me pare se te vinte Hitleri ne pushtet.

  Cdo te mire
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Hyllien : 29-05-2004 mė 10:24
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 4. #4
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  37
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Filozofia! Arsye nga njeriu, per njeriun. Na ndriēon mendjen. Na jep arsye, arsye per te krijuar, arsye per te marre jete, arsye per te luajtur rolin e Zotit dhe te djallit ne te njejten kohe. Gjithcka eshte e arsyeshme kur njeriu ndjek filozofine. Gabimi eshte kur mendojme se gjithcka e arsyeshme eshte gjithnje e moralshme.

  Si njerez te civilizuar qe jemi, na pelqen te mendojme se nuk jemi kafshe dhe udhehiqemi nga morali por ne te njejten kohe eshte arsyeja ajo qe na jep lirine per te qene mbinjeri. E kujt do ti mjaftonte te ishte nje njeri i moralshem, kur mund te jete nje mbinjeri i arsyeshem? Ne fakt, mbinjeriu krijon moralin qe ti pershtatet arsyes.

  Hitleri me shoke dhe librat/filozofite e tyre u dhane njerezve arsye dhe moral per te vrare njeri tjetrin. Vetevrasje!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e leci
  Anėtarėsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  Goetheanum,Italy
  Postime
  1,747
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Personalisht e kam gjetur interesant Mein Kampf.
  Dhe eshte e gabuar lidhja llogjike me ate qe ndodhi ne luften e dyte boterore.
  Shpesh here idete vijne te zbatuara si rrjedhoje e pervojes ose pikepamjeve personale.
  Nje shkrimtar mund te shkruaj gjera dhe ide te gabuara ose te drejta,gjithēka shihet me lenten e relativitetit.
  Edhe mbinjeriu ose njeriu superior perfekt ka llogjike.Trupi i shendoshe ne nje mendje te shendoshe eshte vetem nje definicion banal i kesaj teorie.
  Mjafton te marresh mesazhin qe te intereson nga ēdo liber,sepse nuk ka te mire ose te keq.
  Po te ishte shkruajtur nga Kant,Schopenhauer,Nietzsche etj. Mein Kampf sigurisht do ti ishte atribucion e mrekullise letrare se ketyre figurave.
  Por fatkeqesisht u shkruajt nga nje figure qe mbuloi me erresire dhe solli ferrin ne toke.
  Veprat dhe idete e Hitler do te jetojne sa te jetoje njerezia.
  Duke kerkuar te eliminojme nge kujtesa jone milionat e vrare ne kampet e sterminimit,do te jetojne veprat e tij.
  Meson qe njeriu nuk njeh limit ne veprat e tij si ne te miren ashtu edhe ne te keqen.
  Qe njeriu eshte makina me perfekte ne duart e llogjikes dhe ēmendurise.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga leci : 30-05-2004 mė 06:02
  Quod timor cladis.
  Sed intuitum amet elit vitae est

 6. #6
  bitter girl Maska e marsela
  Anėtarėsuar
  11-06-2002
  Postime
  1,163
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 6 postime
  une librin per te cilin behet fjale se kam lexuar po mendoj se asnjelloj libri sduhet ndaluar gjithsesi..sepse mendoj se rruga e vetme per te dhene gjykimin e drejte mbi nje ceshtje eshte njohja e te gjitha burimeve,pikpamjeve dhe mendimeve te ndryshme qofshin keto te pranuara ose jo nga shumica..

  persa iperket Hitlerit si figure s'e kam vlersuar asnjehere!
  kam lexuar disa shkrime e libra artistike,e ndjekur dokumentare e filma ku flitet per periudhen e Hitlerit,kampet e perqendrimit,jeten ne gjermani ate kohe etjetj.
  vertet shume gjera mund te jene zmadhuar,anashkaluar,ndryshuar ne to por ja qe kan mjaftuar qe un ta shoh Hitlerin dhe te gjitha teorite e tij si nje fatkeqsi per njerzimin..
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

 7. #7
  Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,602
  Faleminderit
  0
  15 falenderime nė 15 postime

  Eh, thuaj...

  Me kujtohet nje here kur po diskutonim dicka ne lidhje me luften e dyte boterore me nje mikun tim, qe beri nje "very good point" I vetmi ndryshim midis Hitlerit dhe Rusveltit--thote ai--eshte se Hitleri vrau shume njerez ne nje kohe relativisht te shkurter, ndersa Rusvelti ne nje kohe relativisht me te gjate.

  Dhe kish te drejte! Ketu, nuk dua te mbeshtes mizorite e Hitlerit me teper se te theksoj faktin qe, koncepti i turmes shpesh eshte teper larg objektivitetit.
  Summertime, and the livin' is easy...

 8. #8
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Kunder censures se librave jam dhe une, por te lexosh "Mein Kampf," nuk ka ndo nje vecanti... thjesht nje njeri tjeter ne histori qe po shkruan per jeten e tij. Gjithsesi, ka pjese ku flet per natyren e njeriut (me kujton pak Makiavelin), ka thene edhe ca te verteta. Pra, nuk eshte shkruajtur sikur e ka shkruajtur nje i cmendur... sic mendojne disa per Hitlerin.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 9. #9
  Dynamic Maska e good devil
  Anėtarėsuar
  23-12-2002
  Vendndodhja
  jgyuery
  Mosha
  33
  Postime
  260
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  mos gje e ka manipuluar, heideggar hitlerin ?
  Forumi ėshtė tepėr i ngarkuar nė kėtė moment. Ju lutemi na vizitoni mė vonė.

 10. #10
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  37
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime nė 24 postime
  Une personalisht nuk e kam lexuar librin pasi qe nuk me ka ra ne dore.Nje shok i imi qe ka lexuar thote se eshte teper interesant.Lufta e njeriut me njeriun! hmm
  Po une per vete,nuk preferoj kesi lloj librash,nuk e di pse!
  Aj shnet
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 11. #11
  ABSOLUT JUSTICE Maska e Piranha
  Anėtarėsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  Ikur drejt forumeve te lira
  Postime
  478
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  as une nuk e kam lexuar kete liber pasi nuk me ka rene ne dore.....personalisht per Hitlerin si politikan e cmoj sepse arriti ( pothuajse ) ate qe i kishte vene si obiektiv vetes (nje gjermani te madhe), ndersa si njeri besoj se ishte nje nga njerezit me afer me djallin, kuptohet jo zevendes por keshilltar i pare ose i dyte.... lol....

 12. #12
  Dynamic Maska e good devil
  Anėtarėsuar
  23-12-2002
  Vendndodhja
  jgyuery
  Mosha
  33
  Postime
  260
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Talking

  do ishin gjerat me interesante sikur ti kishte perdor Cifutet per te luftar luften e tij hitleri
  Forumi ėshtė tepėr i ngarkuar nė kėtė moment. Ju lutemi na vizitoni mė vonė.

 13. #13
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  Nese Hitleri do perdorte cifutet per luften e tij, sot gjith bota do fliste Gjermanisht. Dihet qe cifutet mbahen nje nga kombet numer 1 persa i perket fizikes teorike, dhe kishin goxha mesues atehere, pa llogaritur Einstein ketu.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 14. #14
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  37
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime nė 24 postime
  A e di dikush se pse saktesisht i urrente cifutet dhe magjupet Hitleri?
  E di ate teorine Gjermanet populli me i paster e me i mencur,po valle per shkak te papastertise dhe per shkak te mencurise i ka patur inat keto dy popuj apo.... ????
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 15. #15
  Dynamic Maska e good devil
  Anėtarėsuar
  23-12-2002
  Vendndodhja
  jgyuery
  Mosha
  33
  Postime
  260
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po te flisja gjermanisht do kuptoja me mire Goethe, Kant, Nietzsche, Schopenhaur etj "Arjan"
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga good devil : 01-08-2004 mė 09:22
  Forumi ėshtė tepėr i ngarkuar nė kėtė moment. Ju lutemi na vizitoni mė vonė.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e mitrovicalia_81
  Anėtarėsuar
  04-07-2003
  Mosha
  39
  Postime
  25
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Hitleri Dhe ĒifutĖt

  ė nderuar,

  lidhur me kėtė temė pėr hitlerin, mė erdh njė ditė njė informatė e cila mė ka befasuar.

  Sipas asaj informate thuhet qė hitleri ka ndihmuar nė krijimin e shtetit tė izraelit. Dhe se ende nuk ka prova se a janė vrarė 6 milion ēifut apo jo!!!! (referohem tek libri mein kampf)

  sipas kėsaj informate, pėrafėrisht 1 milion ēifutė janė vrarė si pasojė e programit hitlerian pėr pastrimin e racės ariane, por jo edhe 5 milion tė tjerė thuhet qė miliona ēifutė tė tjerė janė nisur nė tokat ku tani ekziston shteti i izraelit.

  Nuk ka kuptim - a e dini se si ėshtė krijuar shteti i izralit....kush ka qenė iniciator....sa njerėz janė vdekur tė pafajashėm atje pėr tė krijuar kėtė shtet. Si ka qenė jerusalemi i pastruar nga palestinezėt e krishterė dhe musliman kurse papa i romės dhe arabėt ishin nė heshtje.
  Tani shikoni se si ēifutėt janė duke imituar tė njėjtat veprime gjenocidale kundėr palestinezve sikurse qė kishin bėėr nacistėt ndaj tyre.


  Pershendetje,
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MtrX : 24-08-2004 mė 04:01

 17. #17
  Me zemėr nė Shqipėri Maska e bond james
  Anėtarėsuar
  15-03-2003
  Vendndodhja
  shtet i bukur por jo si mėmėdheu
  Postime
  74
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Wink

  At qė Hitleri donte tė bėnte gjermaninė me luftėn e II botėrore tė udheheqe botėn por sė pari donte ti zhduke ēifutėt se ishin konkurenti i madh pėr tė udhehequr botėn sėn e arriti qėllimin e tij, por ja tani ēifutėt e arritėn deri diku qėllimet e hitlerit dhe janė duke e udhehequr politikėn dhe ekonominė botėrore me ndihmėn e SHBA-sė dhe shteteve imperialisto ēifute nė perendim.
  pėrshėndetje
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bond james : 23-08-2004 mė 04:05
  :^Globi

 18. #18
  Hey, how do i look? Maska e Aragorn I
  Anėtarėsuar
  20-09-2003
  Vendndodhja
  Your five years in solitary confinement are at an end. You've paid part of your debt to France.
  Mosha
  38
  Postime
  324
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga wittstar
  Adolf Hitleri eshte nje nga fytyrat me te ndyra te njerrezimit.Me urdher te tij u zhduken pabesisht 6 milion cifute,humben jeten me mijera shqiptare,miliona slav,dhe europiane.

  C'fare mendoni per Hitlerin.A eshte zhdukur fantazma e tij nga historia?

  A e keni lexuar librin e tij " Mein Kampf" dhe c'fare mendoni per te.
  Ne Gjermani ky liber qe pas gjyqeve te perseritshme te Nyrnbergut u shpall liber i ndaluar ne Gjermani.E megjithate gjermanet e lexojne kete liber.(Une madje kam nje fqinj ketu ne Gjermani nje gjerman me fytyre tipike naziste,qe me ka thene se nuk cane koke per faktin qe libri i Hitlerit eshte i ndaluar.
  C'fare mendoni per kete teme.A do ishte me mire qe gjermanet ta legalizonin leximin e librit te Hitlerit apo jo.
  E para e punes, ti nuk e ke idene se kush ishte Hitleri, ose e ke por je akome ne ate moshe kur merr vendime e krijon ide radikale e ekstremiste, rrjedhimisht, flet percarte. Eksterminimi i cifuteve (per te cilin nuk eshte e sigurte se sa jane shifrat, por nje gje eshte e sigurte, qe nuk ishin 6 milione), po te pyesesh e te lexosh, do kuptosh se ishte nje produkt i nje zinxhiri ngjarjesh. Stalini kishte shfarosur disa milione njerez (polake, gjeorgjiane, cifute, gabele, bolshevike, menshevike, gulage, etj etj etj) kur Hitleri akoma konsideronte planin e Madagaskarit (Madagascar Plan) per te deportuar cifutet. Nuk ishte sic e kishte planifikuar Hitleri. Eksterminim i cifuteve ishte dicka qe u morr shembull nga te tjere (kryesisht Stalini), si zgjidhje e fundit (Last Result). Kjo nuk e justifikon, por eshte menyra se si ndodhi.

  Per Mein Kampf nuk eshte nevoja te shtoj dicka, pasi ideja e censurimit eshte absurde.
  Nga halli,
  derrit i thuhet dajo.

  Ndjesė pastė nėna e shtrenjtė..
  Sa shumė vėllezėr paska patur!

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-09-2004
  Postime
  253
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Lightbulb cifutet

  qe hitleri ishte paranoik dhe menderisht i pashendetshem kjo nuk vihet ne dyshim
  per kureshtaret, main kampf mund te shkrkohet anglisht ketu:
  http://www.nsdapao.com/MeinKampfEnglish.zip

  per tu njohur me krimet e zionistve dhe ato ne irak do keshilloja kete sit:
  http://www.hamasonline.com/indexx.php?page=iraq
  http://www.hamasonline.com/

  nuk e di ne keni degjuar per teorine e komplotit te 11shtatorit (apo per4agjentet izraelit qe pergezonin njerin tjetrin tek shikonin ne televizor kullat binjake qe shembeshin)
  per me shume hidhni nje sy vete ketu:
  http://www.fightamericanterrorism.co...stic/911.shtml

  dhe diskutojme perseri

 20. #20
  Bogdan Chmielnicki Maska e antares
  Anėtarėsuar
  19-08-2004
  Vendndodhja
  Ukraine
  Postime
  880
  Faleminderit
  0
  23 falenderime nė 23 postime
  Nga e gjete ate rezultat per shendetin mendor ti Fotjon?
  Po te ishte sadopak e vertete ajo qe thua atehere Gjermania nuk do te arrinte ato maja ne ekonomi, shkenve, arsim, shendetsi qe arriti ne periudhen 33-39. Hitleri mbetet njeriu me i madh qe ka nxjerre Gjermania (si burre shteti) ne 1000 vjet. Ashtu si dhe Napoleoni per Francen.

Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. A mendoni tė ktheheni nė Shqipėri ?
  Nga Arbushi nė forumin Kulturė demokratike
  Pėrgjigje: 189
  Postimi i Fundit: 10-01-2011, 06:06
 2. Nuk janė 61, por 101 paralelizmat e Edi Ramės me Adolf Hitlerin
  Nga CEZARND nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-04-2007, 13:07
 3. Si mendoni...?
  Nga PRI-LTN nė forumin Shkenca dhe jeta
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 28-02-2007, 15:34

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •