Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-04-2004
  Vendndodhja
  itali
  Mosha
  42
  Postime
  17

  Problemet e femijeve Shqipetar

  Pershendetje te gjitheve Une do filloj te pergatis tezen mbi problemet e femijeve ne klasen e pare ne Shqiperi. Doja t'ju pyesja se kush jane problemet me kryesore per femijet. Mund te shkruani edhe problemet qe ju vete keni pasur kur ishit te vegjel.
  Pres pergjigjet tuaja!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MIRLINDA : 26-05-2004 mė 10:50

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,283
  Pershendetje Mirlinda!
  Disa probleme qe kam vene re tek disa femij qe fillojn klasen e pare, dhe tek vetja ime...eshte frika (per ata qe nuk kan shkuar ne kopesht)...ke frik te jesh larg prinderit dhe me femij te tjere te panjohur. Disa femij nuk marrin mundesine te mesojn se se kuptojn pse eshte e rendesishme, neqoftese femija vlersohet, dmth prinderi ose mesuesi e vlerson per punen e tij/saj, atehere ai/ajo do mundoj te mesoj se edi qe do marri note te mire, do digjoj fjale te mira etje...tani sme kujtohen probleme te tjera por me e rrendesishme eshte ti japesh kurajo femis ne shkolle, ta ndihmosh me detyra, ti thuash fjale te mirra kur bene detyrat etje...
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,283
  ohh tani e pash qe ke hapur dy tema te njejta...nejse do ta postoj pergjigjen ketu


  Disa probleme qe kam vene re tek disa femij qe fillojn klasen e pare, dhe tek vetja ime...eshte frika (per ata qe nuk kan shkuar ne kopesht) ose femijt e turpshem...ata kan frik te jene larg prinderve dhe me femije te tjere te panjohur. Disa femij nuk marrin mundesine te mesojn se se kuptojn pse eshte e rrendesishme, neqoftese femija vlersohet, dmth prinderi ose mesuesi e vlerson per punen e tij/saj, atehere ai/ajo do mundoj te mesoj se edi qe do marri note te mire, do digjoj fjale te mira etje..neqoftese femija do te shikoje vetem pralla dhe te lozi jashte...prinderi duhet te pakten ti thote femijs qe duhet te hedi nje ore ose dy duke mesuar ose duke bere detyrat...por sduhet ta ndaloj femin te shkoj jashte dhe te lozi ose te shikoj nje pralle qe e ndjek cdo dite . S'me kujtohen probleme te tjera por me e rrendesishme eshte ti japesh kurajo femis ne shkolle, ta ndihmosh me detyra, ti thuash fjale te mirra kur bene detyrat etje...

  gjithe te mirat
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga *~Rexhina~* : 20-07-2004 mė 12:42
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 4. #4
  e rregjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2009
  Vendndodhja
  ne mes te oqeanit drejt lirimit shpirteror ne kerkim e qetesise shpirterore
  Postime
  10
  PERSHENDETJE

  MOSHA E FEMIJERISE SA ESHTE E BUKUR AQ EDHE PROBLEMATIKE,SEPSE AJO NE VETEVETE NGARTHEN PROBLEMET SI FRIKA E LENIES VETE NE KLASE KJO FRIKE ESHTE ME E SHPESHTA TEK FEMIJET.
  POR KEMI PROBLEME DHE ME TE RENDA .PERBUZJA E NJE FEMIU NGA FEMIET E TJERA ,FYERJET PER NDONJE DOBESI TE TIJE ,E NE KETO MOMENTE AI DESHPROHET SHUME EMOCIONALISHT.
  PASTAJ DHENIA E LAJMEVE TRONDITESE TE FEMJEVE NE KLASAT E PARA ESHTE SHUME TRAGJIKE PER FEMIET.

  POR PRINDI DUHET T E KETE TAKTIKAT DHE TA UDHEZOJ ME MENYREN ME TE BUTE TE MUNDSHEME ZGJEDHJEN PER FEMIUN E TIJ

  ME RESPEKT

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Europe83
  Anėtarėsuar
  13-08-2007
  Vendndodhja
  Paris
  Postime
  66
  hajde Grasa hajde...po car pergjigje jep ti mbas 5 vjeteve...ato femijet jan ber tu martuar tani

 6. #6
  Ylli i mėngjesit Maska e edona
  Anėtarėsuar
  26-10-2002
  Vendndodhja
  diku larg, shume larg,
  Mosha
  38
  Postime
  200
  une e kam djalin ne klase te pare, problemi qe hasim ne te dyte ( se kur te fillon femiu me klase te pare ajo nenkupton qe edhe prindi ) jane ca detyra shtepie qe i japin ne lenden pune dore, ato thjesht nuk jane per femije ato jane per prinderit, ku di femiu 6 vjeq ta ndertoj kubin, apo kuboidin prej kartoni, une dhe pata veshtersi,
  Pastaj ketu ne Kosove e kan ndru Abetaren ajo eshte KATASTROF,
  tjeter problem, numri i madh i nxenesve ne klasa ajo automatikisht nenkupton qe mesuesja nuk arin te mirret me te gjithe,
  eshte ngacmimin per ndonje te mete fizike , perdorimi i gjuhes bastarduar ne shkolla nga ana e personelit arsimore, si dhe lejimi i femijeve te perdorin ate gjuhe etj etj
  ylli i mėngjesit

Tema tė Ngjashme

 1. Nė Shqipėri punojn 50 mijė fėmijė
  Nga Hyllien nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-06-2010, 09:02
 2. Problemet shėndetėsore tė fėmijėve
  Nga Foleja_ nė forumin Tė jesh prind
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 06-05-2006, 05:14
 3. Ndal! Punes Dhe Trafikut Te Femijeve Ne Shqiperi
  Nga StormAngel nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 21-10-2004, 04:45
 4. Raporti i UNICEF-it pėr trafikimin e fėmijėve shqiptarė
  Nga Brari nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-01-2004, 16:05

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •