Close
Faqja 0 prej 9 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 170
 1. #1
  Narcizist Maska e Lit
  Antarsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  off of
  Mosha
  41
  Postime
  119

  Grupet/kngtart q keni par/dshironi t shikoni LIVE?

  po rendis ne fillim eksperiencat e mija dhe po ju le radhen juve:
  Radiohead, Audioslave, Red Hot Chili Peppers, Incubus, Queens of the Stone Age, Cake, Jane's Addiction, Cheap Treak, Our Lady Peace, The Distillers, The Donnas, Jurasic 5, Motor City Devils, Drywater...duhet te jene dhe 5-6 te tjere qe s'po me kujtohen ne keto momente
  The end is the beginning is the end

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e jonidapasho
  Antarsuar
  09-08-2002
  Vendndodhja
  selanik
  Mosha
  43
  Postime
  488
  Nga koncerte te huajish ketu ne Greqi kam pare vetem U2 dhe Eros Ramazotin.

  Kam pare dhe shume koncerte te grupeve ose kengetareve vendas. Keta te fundit kane akoma shume per te korrigjuar dhe nuk krahasohen me te huajt.

 3. #3
  E Lir! Maska e KaLTerSi
  Antarsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  852
  Grupet e huaja qe kam pare live kan qene
  Creed--ah, pafjale
  Alanis Morrisette--kete do e shoh serisht muajin tjeter ne jones beach
  Skorpsat--ne fakt keto ishin n'procesin e avullimit
  Bon Jovi--ky eshte absolutisht i preferuari im, idhull
  Enrique Inglesias--ah cme vlon gjaku nga muzika e k'tija
  Craig David--adoleshenca aa
  dhe keto kam pare deri tani...
  Toleranca, eleksiri i liris.

 4. #4

  :)

  lum ju!
  un skam pare asnje..edhe nje te "crranberries"qe kisha mundesi te shkoja vjet sedi si u ngaterruam dhe e lame fare.
  do te me pelqente te merrja pjese ne ndonje tip festivalbar(si ai ne itali)apo love parade (ne gjermani)ku te mund te shihja disa grupe e kengetare te preferuar njeheresh..
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e MtrX
  Antarsuar
  29-11-2002
  Vendndodhja
  Kor
  Mosha
  40
  Postime
  755
  une kam pare vetem nje grup grek Pix Lax
  po kete vit dua te shkoj tek Red Hot Chili Peppers ne Amsterdam ne vere...
  I love this band.
  MtrX ubicumque felix

 6. #6
  4:20.com...pantera.com Maska e tom
  Antarsuar
  05-03-2003
  Vendndodhja
  ke dyqoni ke selvia
  Mosha
  52
  Postime
  206
  esht 1 nga gjonat qe them hallall per ca kom pa ....koncerti i pare qe kom pa ka qen GUNS N ROSES ne ATHINE 93........
  pastaj gjat ktyre 3 vjeteve
  PANTERA,OZZY, METALLICA,MACHINE HEAD,SEPULTURA,IN FLAMES,LAMB OF GOOD,SLAYER,SUPER JOINT RITUAL,ICED EARTH,DISTURBET,IRON MAIDEN,DEEP PURPLE,JUDAS PRIEST,BLIND GUARDIAN,FEAR FACTORY,ANGRA,ONWARD,STATIC X,SOULFLY,ROB ZOMBIE,RAMMSTEIN,JOE SATRIANI,DREAM THEATRE,KITTIE,LINKIN PARK,LIMB BIZKIT, SHADOW FALL,VOOIVOD,CHIMAIRA kush i ma men te gjithe....
  DJ...SASHA, THE CRYSTAL METHOD,JOHN DIGWEED,PAUL OAKENFOLD,CARL COX ...
  Ndryshuar pr her t fundit nga tom : 22-05-2004 m 09:24

 7. #7
  Horned Almighty Maska e Behemoth
  Antarsuar
  05-11-2003
  Vendndodhja
  In The Woods
  Postime
  363
  Ku tja filloj??? Kjo fusha e shkrimit eshte shume e vogel.
  Behemoth's Room Ov Metal
  ATTERA TOTUS SANCTUS

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e nursezi
  Antarsuar
  21-06-2003
  Vendndodhja
  boston, MA
  Mosha
  40
  Postime
  339
  Deep Purple- ishte formacioni i njejte...megjithese te vjeter ishin shume mire,

  Ozzy- Ky i harronte ndonjehere fjalet po te nxirrte mallin.

  Marily Manson - ben show te mire po s'ma ha mendja se do iki ta shikoj ndonjehere tjeter. Gjithashtu na cau .... me te sharat qe i bente publikut.

  Chevelle- Okay

  Disturbed-me lane shume mbresa.

  Korn-nuk mu duken dhe aq mire...s'para me pelqen muzika e tyre

  Dj Paul Van Dyke - fantastik fare

  Paul Oakenfold - Shume mire por jo aq sa Van Dyke.

  Armin Van Buuren- te shohim, te premten tjeter do te iki ta shoh po ma merr mendja se do dali shume mire.

 9. #9
  nga dyqonet e reja
  Antarsuar
  04-04-2003
  Postime
  327
  Filloja nga fillimi, sic boni Tom!

  I pari koncert, si gjithmone nuk harrohet...
  Athine 1993, Lefki Simfonia (grup grek), Cult dhe METALLICA! Ma bukur nuk bohej!
  Ne te njejtin vit, pata pa ne Selanik, MANOWAR.

  Vitet e fundit, ''kam dhone doreheqje'' nga metali...Si vjen puna!!!

  TRANCE ka fillue me dominue bukur mire, duke nis me Paul Oakenfold, Paul van Dyk, Sasha & John Digweed. Ne 16 qershor ketu ne Atlanta, vjen Tiesto qe me siguri do boj SOLD OUT! Mrena javes, me 23 qershor vjen Sasha, ne te njejtin club, ELEVEN50. Te te dy koncertet do jem patjeter.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e nursezi
  Antarsuar
  21-06-2003
  Vendndodhja
  boston, MA
  Mosha
  40
  Postime
  339
  Kam 45 minuta qe dola nga show i Armin Van Buuren. Ishte fantastik fare megjithese jo aq sa van dyke apo oakenfold. U kenaqa shume...mezi po pres sa te vij Tiesto ketu ne boston pas nja tre javesh.

 11. #11
  ...gjen... Maska e mad
  Antarsuar
  18-03-2004
  Vendndodhja
  Prage [EU]
  Mosha
  38
  Postime
  1,322
  ca koncerte kane dhene keto grupet e famshme ne shqiepri i kam pare te gjitha!
  po shyqyr qe na nxorri zoti jasht pe shkolle:
  koncerti i pare, qe ja vlen ti thuash koncert, eshte ai i Sepultura, ne mars te vitit te kaluar! po vjet kam qene te Guano Apes, Slipknot, Linkin Park, Bob Dylan, Chris De Bourgh, Mike Oldfield, Placebo, Machine Head, Kosheen, Moloko, Ozzy & HIM, Iron Maiden
  sivjet jane kam qene te:
  PETER GABRIEL 17.5.2004, Limp Bizkit, Paul Van Dyke dhe Carl Cox(keta te 2 e bejne viziten vit per vit ne Ceki),
  Ndersa nga ato qe pergatiten: PAUL McCARTNEY 6.6.2004, JUDAS PRIEST 14.6.2004, DAVID BOWIE 23.6.2004, LENNY KRAVITZ 29.6.2004, METALLICA 1.7.2004
  SANTANA 23.7.2004 {keto te 3, nuk duhen humbur ne asnje menyre} Blackmore's Night 17.07, RUSH 25.9.2004 , ecc.

  tani qe u futen edhe ceket ne BE, nuk besoj se do na hapin probleme per levizjen neper europe, te pakten keshtu kemi degjuar, dhe keshtu shpresojme!
  ::|maDes!gn 2009|::

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e nursezi
  Antarsuar
  21-06-2003
  Vendndodhja
  boston, MA
  Mosha
  40
  Postime
  339
  Para disa ditesh vajta te shikoja Tieston. Megjithese ishte e marte klubi ishte mbushur plot sa nuk kishe ku te kerceje fare. Muzika ishte fantastike dhe deri tani trance me i mire qe kam degjuar live. Per te gjithe fansat e trance mos humbni rastin ta shikoni live tani qe eshte ne tur.

 13. #13
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  39
  Postime
  6,849
  Ne 96 kam qene ne koncert te Prodigy. Kete e kam si koncert me te madh dhe me te mire qe kam qene.
  Pastaj para disa muajsh isha ne koncertin e Faithless.
  Dhe disa koncerte me grupe lokale.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 14. #14
  4:20.com...pantera.com Maska e tom
  Antarsuar
  05-03-2003
  Vendndodhja
  ke dyqoni ke selvia
  Mosha
  52
  Postime
  206
  Citim Postuar m par nga nursezi
  Para disa ditesh vajta te shikoja Tieston. Megjithese ishte e marte klubi ishte mbushur plot sa nuk kishe ku te kerceje fare. Muzika ishte fantastike dhe deri tani trance me i mire qe kam degjuar live. Per te gjithe fansat e trance mos humbni rastin ta shikoni live tani qe eshte ne tur.
  ket jave ne BLEU detroit MI ..24 qershor SASHA ,27 qershor TIESTO..sashen do e shof per here te 3,ndersa tiesto per here te pare..me kon thon ene te tjere qe esht tull fare..korrik 6 po ne kte klub CARL COX...
  kush ka mundesi degjoni www.di.fm trance 24 ore
  Ndryshuar pr her t fundit nga tom : 20-06-2004 m 22:39

 15. #15
  ...gjen... Maska e mad
  Antarsuar
  18-03-2004
  Vendndodhja
  Prage [EU]
  Mosha
  38
  Postime
  1,322
  c'kemi frumista! vetem 1 dite kam qe jam kthyer ne Tirane, po ama edhe diten e fundit se lashe te me ikte pa bere gje. nuk i kam hedhur akoma fotot ne web. po sapo ta bej,do ti fus edhe ne forum.
  Metallica live in Prague! guest: Slipknot!
  ka lezet,eeeeee! mund te kishte aty mbi 20000 veta, qe s'eshte edhe aq vend i madh!

  {^_^}
  ::|maDes!gn 2009|::

 16. #16
  E Lir! Maska e KaLTerSi
  Antarsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  852
  sonte shoh madonnen...kam tre dite qe perpiqem ti mesoj kenget e albumit te fundit, me kenget e saj ngrihem e me kenget e saj bie, mbreme me doli dhe ne enderr...dukej ne forme, vezet i kishte pire

  Aleate, mbaj telin te lire qe te't mar kur te dali kenga jote e preferuar -like e virgin-
  Toleranca, eleksiri i liris.

 17. #17
  4:20.com...pantera.com Maska e tom
  Antarsuar
  05-03-2003
  Vendndodhja
  ke dyqoni ke selvia
  Mosha
  52
  Postime
  206
  2 te fundit qe kom pa ka qen TIESTO dhe SASHA...

 18. #18
  E Lir! Maska e KaLTerSi
  Antarsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  852
  listes time i shtoj dhe,
  Evanescence, qe e pash mbreme...kujt ja merte mendja qe a chick could rock like that
  Toleranca, eleksiri i liris.

 19. #19
  E Lir! Maska e KaLTerSi
  Antarsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  852
  kalova shume me mire nga cmendoja...te them te drejten nuk prisja ndonje hata pasi nuk jam ndonje fanse fanatike e tyre e thash te pakten te shkoj per variacion, te shoh cbehet ne koncerte te kesaj rryme lol
  stadiumi ishte i mbushur, nuk eshte kushedi sa i madh por mendoj qe 15'000shin e kap pa problem, te gjithe te veshur me te zeza, te lyer me te zeza, floke, sy, buze, thonj...une si lule me rrobe me ngjyra, stonoja ca stonoja loolool
  i kenduan te gjitha kenget duke mare parasysh qe vetem nje album kan ne treg ndaj dhe te 11tat i kenduan.
  nga keto une vetem 4 dija dhe jam betuar qe nuk vete me ne koncert e papergatitur...nuk eshte dhe aq fun kur nuk di gjithe kenget dhe si per inatin tim kur i zgjaste turmes mikrofonin dmth qe te kendonin ata mbi te, e bente pikerisht ne kenget qe sdija une
  per immortal i nxorren pianon dhe me piano kendoi dhe dy kenge te Enya-s nese e ke parasysh kete, eshte irlandeze ne sgabohem.
  e hapen me nje duet me Seethers e kenga quhesh Broken dhe e mbylli me Whisper.
  veshja saj skandal(lol, sorry duhet ta thesha), zeri sensacional, interpretim fenomenal i kengeve(here me lot-tek immortal, e here me nerva e here e qete) dmth e shikoje qe e ndjente muziken(sa e ndjeshme tjetra lol)

  he mo stormi te mjafton kjo?
  ah po, kisha orchestra seats row 7 center...pretty neat pretty neat, ishte nje mbremje interesante id say.
  Toleranca, eleksiri i liris.

 20. #20
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  39
  Postime
  6,849
  Perfekt.
  Sa enderroj te kisha qene ne vendin tend aty,ose tek e fundit me ty ne ate koncert.Ahhhhhhhhhhhhhhh Evanescence.
  Kurdo qe te vijne afer ketu patjeter te shkoj ti shof.
  Enderr e kam.
  Flm Kaltersi per infon.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

Faqja 0 prej 9 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Prse duhet "t fussh hundn" aty ku s't takon?!
  Nga strange n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 40
  Postimi i Fundit: 27-03-2009, 08:46
 2. Shikoni Luften reale ne Gaza ne keto televizione
  Nga eri3000 n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 50
  Postimi i Fundit: 12-01-2009, 23:44
 3. Cilt televizione shikoni ?
  Nga njemik n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 54
  Postimi i Fundit: 28-03-2007, 21:12
 4. fare shikoni tek njri-tjetri n forum?
  Nga Alket123 n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 24-10-2006, 15:33
 5. A E dini se munt te shikoni video.
  Nga get.a.life n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 01-08-2006, 18:26

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •