Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 22
  1. #1
    Jeta eshte 1 Enderr...... Maska e stalion
    Anėtarėsuar
    10-03-2004
    Vendndodhja
    uk
    Postime
    74

    A e meritonte Anjeza tė fitonte?

    mua me ka ardhur aq inat si nuk fituam...
    Anjza kendoj shume bukur,vargjet ishin magjeps,musika ishte shume e mire....

    pse ne jemi gjithmon pa fat?

  2. #2
    chillin -n- chillin Maska e SiMpLeNcUtE
    Anėtarėsuar
    08-05-2004
    Vendndodhja
    Florida
    Postime
    48
    PO he pse?????? Edhe mua me pelqevi shume kenga..po me erdhi me shume inat sepse ajo meritonte nje vend me lart se vendi i 7-te....te pakten te 5-stin e merte edhe e merte...Nejse u be cu be....ne prap the best jemi oh e vetjma gje qe sme pelqehu ishte se ja kishin modifikur zerin...te tjerat i kishte 1shke...
    U tAlK iT, i LiVe It, U jEloUs, ADMIT IT!

  3. #3
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    A e meritonte te fitonte ?

    Po te gjykosh me tifozllik duke menduar qe perfaqesoi Shqiperine, atehere te gjithe do thonim qe meritonte te fitonte, biles me nja 70pike diference nga vendi i dyte lol

    Po te gjykosh me objektivitet ... nuk meritonte as vendin e shtate!

    Komentet i kam bere te shumta ne temen tjeter. Ndoshta e teprova pak, por jam tip qe kerkoj dicka te denje dhe te merituar ne perfaqesuesit e Kombit tim , ne menyre qe te ngrof pak shpirtin me krenari , prandaj e ndoqa aq shume dhe gjeta shume boshlleqe ne ate prezantim.

    Por , hej , si per here te pare qe e kishim , te kapim vendin e 7-te ... nuk i thone pak

  4. #4
    Jeta eshte 1 Enderr...... Maska e stalion
    Anėtarėsuar
    10-03-2004
    Vendndodhja
    uk
    Postime
    74
    Deus!
    what a jokkkkkk

  5. #5
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Citim Postuar mė parė nga stalion
    Deus!
    what a jokkkkkk

    Ej se harrova , suksese "PakistaAnjezes" ne jeten e saj dhe ishalla na perfaqeson ndonje bardhoshe vitin e ardhshem
    Edhe uroj te mos shohim me kompozitoret e organizuesit qe bene te mundur prezantim tone per kete vit.

    Po kur doli Zhani Ciko mer jahu loooooooool
    Kur do heqin dore keto komunistat e regjur dhe ti lene stafeten rinise mer jahu?!
    Si antar i Byrose mu duk.

    Une mendoj qe NE kishim mundesi te prezantoheshim KLAS fare. Kemi pasur kohe goxha te pregatiteshim. Kemi talente sa te duash. Kemi nje gjuhe te bukur me te cilen do tingellonte shume embel kenga po te kendohej.

    E pe si e dominonin skenen kengetaret e huaj? Asnje ndrojtje , asnje kompleks dhe siguri te madhe ne vetvete. Kjo pakistAnjeza jone rrinte athu se i kishin kap baben rob dhe do ja vrisnin po te clirohej dhe te shkundej pak.

    E pe Ukrainen? Ne gjuhen e tyre kenduan. Veshen rroba tradicionale te tyret. E shkunden vendin me kengen dhe interpretimin qe bene. Ashtu pra....( ishalla mesojme pak tani )

    Edhe ai votimi maksimal i Greqise ---> ka qene ndonje telefonate e NANOSHIT tone urgjente

    PS: Ti grupo mos u shqeteso se po te prishet tema. Ti ke mendim tend dhe une kam timin. Ti kenaqesh me pak, kurse une dua pak pune te kenaqem. Kerkoj shume nga Kombi im ... sepse jam i bindur qe i kemi mundesite dhe aftesite!
    Pastaj ky eshte lezeti i forumit pra... debati dhe mendimet e kunderta.

  6. #6
    Gentoo Maska e Orbital
    Anėtarėsuar
    12-05-2004
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    32
    Une mendoj se Anjesa nuk e ka zbuluar tere talentin te cilin ajo e zoteron. Po te kendonte ndonje kenge tjeter atehere ajo mesiguri se do te kishte shfaq tere ate talent qe e posedon. Po t'ju them t'drejten interpretimi i "Imazhi yt" s'ka qene dicka per te na mahnitur! Dhe pozicioni i shqiperise ne kete eurovizion eshte i kenqashem.

  7. #7
    Jeta eshte 1 Enderr...... Maska e stalion
    Anėtarėsuar
    10-03-2004
    Vendndodhja
    uk
    Postime
    74
    Deus! me vjen keq, perkundrasi mua me behet qefi kur ju jepni medime... tema behet me interesante.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ukrahina hahahaha me ke bo me qesh per bes,e di si tha gazetari i bbc ishte kercimi qe fitoj dhe jo kenga...ato nuk e meritoni hiq,po thuj rrufshin komshijt qe i dhan pik.. cfar kenge kishin ato varri vingra

    po kur kemi qene ne per vete qe te jemi sot mor aman.

  8. #8
    ga ga Maska e bunny
    Anėtarėsuar
    09-06-2003
    Vendndodhja
    U.K
    Postime
    935
    me pelqeu...pasi e kam degjuar edhe disa here me pare...por do me pelqente me shum versioni shqip fare..pa fjalet ne anglisht.dmth ne shqip.Un mendoj qe ajo ka bere prezantime me te bukura..nga ana muzikore.Por duke qene vetem hyra e pare per shqiperine edhe duke u futur ne 10cjen..mu duk dicka e mire.Kjo eurovision eshte shum politike...ca jane vendet Sovjetike ja japit njera tjeteres,Ballkani po ashtu!
    Do ishte me mire sikur ato kenget tu prezantonin pa thene se nga cfare vendi jane,pasi ne ate ane gjykohet kenga sesa patriotismi.
    Mua sinqerisht me ka pelqyer shum kenga serbe/mali i zi,mu duk shum popullore edhe teper origjinale,ta krahasoshe me Ukrainene te iken truri.Xina nga Ukraina!pffff....
    mluq pluq bunny
    How can she fall, if there is no one there to catch her

  9. #9
    kokeforte Maska e elisabet
    Anėtarėsuar
    06-10-2003
    Vendndodhja
    kendej
    Postime
    200
    A e meritonte Anjeza vendin e 7-te???
    Sigurisht qe e meritonte.
    Te them te drejten kenga serbe me pelqeu, grekja jo dhe aq shume, kurse kenga fituese e Rusllanes nuk ishte per te fituar...
    E tha mire dikush me lart. Sllavet qe jane si kerpudhat pas shiut sigurisht qe do votonin per njeri-tjetrin.
    Me befasoi vleresimi i Greqise e sidomos ai i Serbise.
    Te mos themi per votat e shqiptareve per Serbine. Nuk e prisja.
    Nejse, si here e pare ishte mjaft mire, do zoti dhe vitin tjeter nuk cojne ndonje me mik sic e kemi zakon neve,po te zgjedhin nje qe ta meritoje e te na zbardhin faqen se na eshte bere e shkreta.... e di vete ajo si eshte bere.
    Nje si Aurela do ishte fiks fare....
    O bote, o dreq
    une linda te te ndreq
    Po bota u shthur
    per te mos u ndrequr me kurre.
    :^Globi

  10. #10
    i/e pa regjistruar Maska e miri
    Anėtarėsuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    My HeArT iS yOuRs...YoUr MinD iS mInE...!
    Postime
    300
    Citim Postuar mė parė nga DeuS
    Po kur doli Zhani Ciko mer jahu loooooooool
    Kur do heqin dore keto komunistat e regjur dhe ti lene stafeten rinise mer jahu?!
    Si antar i Byrose mu duk.
    Hahahahah Nice one.
    Kujtova se ishte Servet Pellumbi.
    Goodbye DEBUG, hello reboot...

  11. #11
    Warranted Maska e Qerim
    Anėtarėsuar
    06-12-2003
    Vendndodhja
    Home
    Postime
    1,641

    re

    Une mendoj se duhet te kenaqemi me kaq, mund te ndodhte edhe me keq.
    Mendoj se perfaqsimi i dates 12 ishte me i mire se ai i 15.Eshte nje sukses qe vitin e ardhshem do te marrim pjse direkt ne naten finale.
    Rrofte Anjeza
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  12. #12
    PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
    Anėtarėsuar
    07-06-2002
    Vendndodhja
    Chelsea
    Postime
    1,688
    Anjeza i la bisht mbrapa ato per ze Anjeza ishte e vetmja qe i beri zbor zerit, por fakti qe shume shtetete europiane nuk e kane idenene e llojit te muzikes me te cilen ne u paraqitem.

    Ukraniesja per Ze nuk kishte gje por vetem performanca 1 paraqitja si grup 2 dhe suporti i shteteve sllave fitoi, neise te pakten shqyqyr qe u kualifikuan per vitin 2005!

    Gjithe te mirat dhe mendoni me pozitivisht !
    Jam JETUS jo TREGUS!.

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e MtrX
    Anėtarėsuar
    29-11-2002
    Vendndodhja
    Korēė
    Postime
    755
    Une mendoj se ajo e meritonte me shume se kushdo tjeter, kur degjova kengen ukrahinase ne fund te EV u habita se sa dobet ishte ajo kenge. Serbet nuk i degjova fare, po e kam te qarte se c'muzike mund te kene pasur. Ne ishim me te miret me Anjezen, dhe padyshim ajo ka fituar zemrat e miliona shikuesve te EV ne gjithe Evropen, po lexoja gjithandej komente, me fjalet me te mira per kengen e Shqiperise ne EV dhe per Anjezen. Krenohuni o shqiptare, eshte fitore morale mbi te gjitha...
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    MtrX ubicumque felix

  14. #14
    ...
    Anėtarėsuar
    26-11-2003
    Vendndodhja
    PARIS me Xhej-n jo Lopezin jo :P o mo e mir se Lopezi
    Postime
    1,428
    Urime Anjezes per aq sa morri nga Eurovisioni. Nuk eshte pak vendi i shtate.
    Kengetarja Ukrainase pervec kenges te gjallerishme qe kishte dhe e ngrinte sallen ne ovacione(gje qe jep gjithmone pike), kishte dhe nje ze me te plote dhe ishte me profesioniste ne te kenduar se Anjeza.
    Mund te kete pasur votime miqesore per shkak te mardhenieve midis vendeve, por nuk do te thosha qe ne humben nga ky Erovizion. Morrem ate qe na takonte.
    HOLLAND...

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    Pa tifozllek po flas..

    ne ter ate festival kish vetem dy kenge te bukura per mendimin tim..

    1- kenga jone e krijuar nga mjeshtri yne Agim Doci dhe kenduar mrekullisht nga Anjeza ..dhe..
    2- kenga e malzi-serbise..

    tjerat ishin kot..

    ukraina kishte nje keng sallat pa asnje vlere sikurse tjeret..

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Mua kenga mu duk si keto gospel amerikane (kenget per Jezu Krishtin). Po te kishin bere ndonje nga keto kenget e perpunuara do ishim me origjinale dhe them qe do kishim pasur me shume sukses.

  17. #17
    PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
    Anėtarėsuar
    07-06-2002
    Vendndodhja
    Chelsea
    Postime
    1,688
    Citim Postuar mė parė nga Brari
    Pa tifozllek po flas..

    ne ter ate festival kish vetem dy kenge te bukura per mendimin tim..

    1- kenga jone e krijuar nga mjeshtri yne Agim Doci dhe kenduar mrekullisht nga Anjeza ..dhe..
    2- kenga e malzi-serbise..

    tjerat ishin kot..

    ukraina kishte nje keng sallat pa asnje vlere sikurse tjeret..
    Me shqip s`do e kisha thene dote!

    Bravo!
    Jam JETUS jo TREGUS!.

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e ALBA
    Anėtarėsuar
    21-05-2002
    Vendndodhja
    Gjermani (Dortmund)
    Postime
    2,609
    Per mendimin tim Anjeza kendoj shume bukur .

    Po me shume me lindi pyetja perse Anjeza kendoi Angilsht nje tekst te perkthyer ?

    Perse kengtari serb , estonezi ,monakoja kenduan ne gjuhen amtare ?

    Valle vetem per ne ishte regull i vecant te kendonte Anjeza anglisht ?

    Me vjen vertet shume inat , qe i nenshtrohemi me sevilizem atyre qe kerkojn te na globalizojn shpirtin tone , sepse pikerisht gjuha amtare perben vet shpirtin e nje populli . Ti themi botes dhe kush na nenvlefteson NE , se dhe ne kemi gjuhe tonen , dhe cdo gjuhe perfaqson nje kulture .

    Te kendosh ne gjuhen tende do te thote ti japesh publikut nje cope nga shpirti jot . E megjithate i treguam Europes apo botes se ne dime te kendojm dhe me shpirtin e tyre jo vetem me shpirtin tone .

    Me pelqeu Anjeza kur ju drejtua publikut me nje ze te mrekullushem dhe i falenderoi ne gjuhen e saj .

    I uroj Anjezes suksese ne te ardhmen .


    Alba
    "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
    .

  19. #19
    ~pUsSi+cAt~ Maska e SuGa_LiPs
    Anėtarėsuar
    06-05-2004
    Vendndodhja
    E Lidhur me Trurin dhe Gjuhen.
    Postime
    29
    I lumte Anjezes qe na nderoi...edhe me lart ishava !!! Sa qef ta shikoja edhe une vetn 1 site si puna asaj
    °ŗ¤ų,øø,ų¤ŗ°`°ŗ [[[ sTarT n KisS mE, tEaSe, 2 dA EyE, 2 dA tHigH, 2 dA LipS, 2 dA hIpS, 2 dA nEk, n dO my bAk ]]] °ŗ¤ų,øø,ų¤ŗ°ŗ


    x..GiMmI $lEk$ pApI gImMi $LeK$..x


    !i! I ♥ $ i!i

  20. #20
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anėtarėsuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Jam i bindur,se Doci dhe Zhulali,te regjur ne skenat e kenges per vite me radhe u munduan dhe na dhuruan se bashku me interpretimin qe per mua mu duk i vecante i A.Shahinit nje perfaqsim mese te sukseshem.
    Sa per llafet e shumta ketu si shiu pas te vjelit ,jo fustani,jo pse kenga nuk ishte ne shqip,etjera i degjoj verese.Se nese do e kendonim ne shqip,e do zinim vendin e 27, do dilnin te tjeret e do thoshin se duhet te evropianizohemi dhe ne skena nese duam podiume nderi.
    Lereni artin larg nga patriotizmat ,per mua Anjeza eshte fituese ne shpirtrat e te gjithe atyre qe u dhuroi kenaqsi,caste te mrekullueshme.
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Anjeza Shahini
    Nga erindi_al nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 35
    Postimi i Fundit: 06-05-2021, 11:57
  2. Anjeza Branka
    Nga Davius nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 29-12-2006, 01:45
  3. Anjeza Shahini, zėri shqiptar nė Eurovizion
    Nga Brari nė forumin Portali i forumit
    Pėrgjigje: 159
    Postimi i Fundit: 26-11-2004, 15:57
  4. Anjeza
    Nga Brari nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 22-12-2002, 01:03

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •