Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 42 prej 42
 1. #41
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: James Belushi

  Jim Belushi nė Shqipėri, takohet me Veliajn. Do tė promovojė Tiranėn nė mediat amerikane

  20 tetor 2022

  Emri: bel2.jpg

Shikime: 7

Madhėsia: 52.3 KB

  “Shikoni kush na ka ardhur pėr vizitė!
  I madhi Jim Belushipo realizon njė super dokumentar pėr Tiranėn, qė do tė shfaqet nė njė nga mediat kryesore amerikane– njė dhuratė e ēmuar pėr promovimin e kryeqytetit shqiptar, tė cilin e do shumė.
  Faleminderit Jim!”- shkruan Veliaj nė facebook.
  Aktori i madh me origjinė shqiptare, Xhim Belushi ndodhet nė Tiranė pėr tė realizuar njė dokumentar, qė do tė transmetohet sė shpejti nė median amerikane. Lajmin e dha kryetari i Bashkisė sė Tiranės, Erion Veliaj, i cili priti aktorin me famė ndėrkombėtare dhe i dhuroi “Kullėn e Sahatit”.

  “Kjo ėshtė njė shenjė se duhet tė kthehesh sėrish tė na vizitosh”, i tha Veliaj aktorit shqiptar. Gjatė takimit me kreun e Bashkisė, Xhim Belushi ka rrėfyer se e ka gjetur Tiranėn njė qytet tė transformuar nė mėnyrė tė paimagjinueshme. Veliaj u shpreh krenar se njė aktor i madh si ai do tė jetė promovuesi i radhės i imazhit tė Tiranės nė Amerikė.

  Dje pasdite Belushi pėrshėndeti edhe anėtarėt e Kėshillit Bashkiak tė Tiranės. Mė pas, Veliaj ndau me ta edhe se ēfarė i kishte rrėfyer aktori.

  “Mė pėlqeu shumė qė Xhim Belushi mė tregoi se ka parė njė qytet qė ka ndryshuar nė mėnyrė tė paimagjinueshme. Mė vjen mirė qė po xhirohet pėr njė nga mediat kryesore amerikane njė dokumentar pėr imazhin dhe historinė e Tiranės. Ėshtė njė privilegj i madh qė Belushi ėshtė nė Tiranė dhe qė dėshmon nė vetė tė parė njė Tiranė tė transformuar nė mėnyrė tė jashtėzakonshme,” u shpreh Veliaj.

  Emri: j1-2-640x598.jpg

Shikime: 7

Madhėsia: 68.1 KB

  Emri: j2-2-640x598.jpg

Shikime: 7

Madhėsia: 63.5 KB

  Emri: j3-2-640x598.jpg

Shikime: 7

Madhėsia: 86.0 KB

  Emri: j4-1-640x598.jpg

Shikime: 7

Madhėsia: 65.0 KB

  Emri: j5-1-640x598.jpg

Shikime: 7

Madhėsia: 89.7 KB

  Emri: j6-640x598.jpg

Shikime: 7

Madhėsia: 74.9 KB

  Emri: j5-1-640x598.jpg

Shikime: 7

Madhėsia: 89.7 KB

  Emri: j8-640x598.jpg

Shikime: 7

Madhėsia: 75.3 KB

  Emri: bel1.jpg

Shikime: 7

Madhėsia: 59.2 KB

  Emri: bel.jpg

Shikime: 7

Madhėsia: 81.2 KB

  Koha Jone

 2. #42
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: James Belushi

  Edi Rama me legjendėn Jim Belushi

  22 tetor 2022

  Emri: e1-5.jpg

Shikime: 7

Madhėsia: 33.1 KB

  “BLUES BROTHERS
  Me legjendėn Jim Belushi pėr dokumentarin amerikan mbi Shqipėrinė, nė serialin e Discovery Channel”-shkruan kryeministri Rama nė profilin e tij nė facebook.

  Emri: j2-3.jpg

Shikime: 7

Madhėsia: 53.8 KB

  Emri: j3-3.jpg

Shikime: 7

Madhėsia: 58.2 KB

  Koha Jone

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

 1. "Nderi i Kombit" pėr aktorin e mirėnjohur Xhejms Belushi
  Nga Brari nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 14-11-2008, 11:17
 2. John Belushi
  Nga dodoni nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 16-06-2007, 04:18

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •