Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 42
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e saura
  Anėtarėsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,498
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  James Belushi kendon ne Tirane. Fantastik.

  Mbreme ne tv.Klan ishte i ftuar i nderi.

  mos e humbni ta shihni .ritrasmetim sot ne mesdite.
  rrofsh Drague per informacionin , se une vdes per kete.

 2. #22

 3. #23
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,577

  Xhejms Belushi merr shtetėsinė shqiptare

  TIRANE - Aktori i njohur shqiptaro - amerikan, Xhejms Belushi mori mbrėmė shtetėsinė shqiptare. Akti zyrtar iu dorėzua Belushit nga Presidenti Bamir Topi. Belushi, ėshtė bir i njė emigranti shqiptar nga Korēa dhe asnjėherė nuk e ka fshehur origjinėn e tij.

  Madje kishte qenė ai vetė qė kishte kėrkuar tė merrte nėnshtetėsinė shqiptare. Gjithnjė kam deklaruar se "unė jam shqiptar", tha mbrėmė aktori i famshėm ndėrsa merrte nė dorė vendimin e kreut tė shtetit shqiptar. I suksesshėm kryesisht nė gjininė e komedisė, Belushi edhe gjatė ceremonisė nuk hoqi dorė nga batutat ndėrsa shprehej se tani ai ishte zyrtarisht shqiptar kryesisht sepse kėtė vit do tė duhej tė niste tė paguante taksat edhe nė Shqipėri.

  Nė tė vėrtetė qė nga dita e sotme Belushi ka hyrė edhe nė marrėdhėnie financiare biznesi nė Shqipėri. Ai do tė jetė imazhi i kompanisė celulare Eagle Mobile, kompania e tretė e telefonisė sė lėvizshme nė tregun shqiptar.
  Xhejms Belushi ka bėrė vizita tė shpeshta nė Shqipėri dhe ėshtė pritur gjithnjė me entuziazėm. Njė vit mė parė atij ju dha nga kreu i shtetit medalja "Nderi i kombit" njė nga dekorata mė tė rėndėsishme.

  Shekulli
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,594

  Dhe preajdhrjen e ka nga Pogradeci.
  Google shikoni,apo observoni.
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,007
  a quhet jim apo james
  JO SEKS PARA MARTESE

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,594
  Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
  a quhet jim apo james
  http://www.jimbelushi.ws/biography_deutsche.htm
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,594
  Me ne fund edhe nje lajm i mire
  John Belushi do te hyje tek te pavdekshmit ne historine kinematografike.
  Do te luhet nje film per jeten e tij,regjizor eshte Todd Phillips(Hangover).Per rolin kryesor po kerkohet akoma aktori.
  PS: ju shqiptaret ne Amerike a dini dicka me teper?
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 8. #28
  Jim ose James Belushi kete vere vizitoi Konstandinopolin.


  WEDNESDAY, JUNE 30, 2010

  Jim Belushi visit the Ecumenical Patriarchate of Constantinople
  On Monday, June 28, 2010, the famous Hollywood actor Jim Belushi Fanar visited with his family to receive the blessing of His Holiness Patriarch Bartholomew I. Belushi and his children are Christian Orthodox Albanians.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Paqe!

 9. #29
  i/e larguar Maska e SKRAPARI
  Anėtarėsuar
  13-01-2005
  Postime
  867
  xhim bellushi eshte vetem nje imbicile
  ai ta shpif me ato telenovelat

 10. #30
  Citim Postuar mė parė nga Kryqi i Paqes Lexo Postimin
  Jim ose James Belushi kete vere vizitoi Konstandinopolin.


  WEDNESDAY, JUNE 30, 2010

  Jim Belushi visit the Ecumenical Patriarchate of Constantinople
  On Monday, June 28, 2010, the famous Hollywood actor Jim Belushi Fanar visited with his family to receive the blessing of His Holiness Patriarch Bartholomew I. Belushi and his children are Christian Orthodox Albanians.

  Shqiptari te puth Doren e ndokujt kjo nuk esht ne traditen shqiptare dhe a`qe me teper shqiptari tja puthi doren nje greku kushdo qofte aje ,

  Une jam i besimit Islame por kurren e kurres i gjalle nuk do tja puthja doren nje Turku apo Arabi edhe sikur aje te jet vet Profeti Muhamet .

 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-07-2010
  Postime
  146
  James Belushi eshte deklarue si shqiptar,vete jam ndje mire per kete gja.Per shijen time,ai eshte aktor i zoti,prandaj.
  Paska qene ne Istanbul,anicka?!Me sa e di une,atje eshte Kisha e madhe e ortodokseve.Keshtu qe,sic mirret me mend,ortodoksi i perkushtuar e ndjen per nder
  po ta kete rastin ta vizitoje Kishen e madhe te fese se vet.Qe ia paska puth doren priftit...eshte pune e tij,dhe sigurisht eshte ne traditen e fese se prindeve te tij.Kjo gja duhet respektuar!

  E njejta gja eshte me katolikun e perkushtuar,ai e ndjen per nder te kete rastin ta vizitoje Vatikanin.Si muslimani qe e ka per nder ta vizitoje Xhamine e madhe ne Meke.

  Shoke,le te na rrnoje toleranca se u bame perralle.

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,594
  Citim Postuar mė parė nga SKRAPARI Lexo Postimin
  xhim bellushi eshte vetem nje imbicile
  ai ta shpif me ato telenovelat
  Nje kokmushk nga Skrapari e vendos kete,me kete asin e Prishtines periferike.

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e alem_de
  Anėtarėsuar
  02-10-2009
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  6,745
  Nje kanal i Gjermanise jep nje seriale me titull <> cdo dite.Eshte shume komik.Kur kam koh e shoh gjithmon.

  Da steh' ich nun, ich armer Tor,
  Und bin so klug als wie zuvor!

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,594
  Citim Postuar mė parė nga Luli X Lexo Postimin
  James Belushi eshte deklarue si shqiptar,vete jam ndje mire per kete gja.Per shijen time,ai eshte aktor i zoti,prandaj.
  Paska qene ne Istanbul,anicka?!Me sa e di une,atje eshte Kisha e madhe e ortodokseve.Keshtu qe,sic mirret me mend,ortodoksi i perkushtuar e ndjen per nder
  po ta kete rastin ta vizitoje Kishen e madhe te fese se vet.Qe ia paska puth doren priftit...eshte pune e tij,dhe sigurisht eshte ne traditen e fese se prindeve te tij.Kjo gja duhet respektuar!

  E njejta gja eshte me katolikun e perkushtuar,ai e ndjen per nder te kete rastin ta vizitoje Vatikanin.Si muslimani qe e ka per nder ta vizitoje Xhamine e madhe ne Meke.

  Shoke,le te na rrnoje toleranca se u bame perralle.
  Ai eshte Grandioz.por disa humorin e kane me....P
  Ke shije


  PS:keto duhet ti perkthesh me titra ne Shqip
  klm,shkurt.

 15. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: James Belushi  Jim Belushi - " Shqiptarėt e Amerikės "

  Shtator 2021

 16. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: James Belushi  James Belushi congratulates Albania's Independence Day - 28 Nov

  Nėntor 2007

 17. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: James Belushi  If You Only Knew: Jim Belushi

  Larry King NOW - Dhjetor 2017

 18. #38
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: James Belushi  James Belushi - Sweet Home Chicago - 1995

 19. #39
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: James Belushi

  ”Fu*k shteti”, Jim Belushi vjen nė Tiranė dhe bėn foto tė pazakontė

  Emri: Capture-66.jpg

Shikime: 45

Madhėsia: 45.3 KB

  Aktori me origjinė shqiptare, por i lindur dhe me jetė artistike nė SHBA, Jim Belushi ka ardhur nė Shqipėri. Kėtė e ka treguar vetė aktori, pėrmes disa fotove tė publikuara nė Instagram, ku nė njėrėn shihet qė nė sfond, nė mur shkruhet ”**** shteti”.


  ebkit-calc(100% - 2px); widthalc(100% - 2px);">


  Koha Jone

 20. #40
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: James Belushi

  Jim Belushi nė Tiranė/Veliaj: Mė tregoi se pa njė qytet tė ndryshuar nė mėnyrė tė paimagjinueshme

  19 tetor 2022

  Emri: WhatsApp-Image-2022-10-19-at-7.39.42-PM-1536x1023.jpg

Shikime: 49

Madhėsia: 46.9 KB

  Aktori i njohur me origjinė shqiptare, Jim Belushi ndodhet nė Tiranė. Ai po realizon njė dokumentar, i cili do tė transmetohet sė shpejti nė tė gjitha mediat amerikane. Lajmin e dha kryetari i Bashkisė sė Tiranės, Erion Veliaj, i cili priti aktorin me famė ndėrkombėtare dhe rrėfeu pak nga biseda me tė nė nisje tė mbledhjes sė Kėshillit Bashkiak tė Tiranės.

  “Mė pėlqeu shumė qė Xhim Belushi mė tregoi se ka parė njė qytet qė ka ndryshuar nė mėnyrė tė paimagjinueshme. Mė vjen mirė qė po xhirohet pėr njė mediat kryesore amerikane njė dokumentar pėr tė kemi treguar imazhin dhe historinė e Tiranės.

  Ėshtė njė privilegj i madh qė Belushi ėshtė nė Tiranė dhe qė dėshmon nė vetė tė parė njė Tiranė tė transformuar nė mėnyrė tė jashtėzakonshme. Shumė shpejt do tė kemi njė datė kur do shikojmė gjithė produksionin e Tiranės dhe tė kemi njė mundėsi qė t’u themi miqve nė Amerikė tė pėrditėsohen me ndryshimet nė Tiranė”,-tha Veliaj.

  Koha Jone

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. "Nderi i Kombit" pėr aktorin e mirėnjohur Xhejms Belushi
  Nga Brari nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 14-11-2008, 11:17
 2. John Belushi
  Nga dodoni nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 16-06-2007, 04:18

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •