Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 45
  1. #1
    O figure, o njesh Maska e Übersoldaten
    Anėtarėsuar
    06-03-2003
    Vendndodhja
    Futu te rruga midis Gjimnazit Ali Demi dhe pallatit L, ec der tek ai dyqani perballe, dhe aty me ke nga hyrja tjeter ne kat te 3 te parvazi
    Postime
    33

    Question Largesia,Shkaterrim i Dashurise apo ngjitje e sai.

    A e prish largesia dashurine? Apo eshte si era per zjarin: fik ate te voglin dhe ndez me shume te madhin? Per mua eshte kjo e dyta. Flas nga eksperienca personale Kam 3 vjet me te dashuren megjithse jetoj larg dhe nuk shihemi aq shpesh Por ama vdesim per njeri tjetrin
    ..:: VLORA Nr1!!! ::..

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Anisela
    Anėtarėsuar
    20-01-2004
    Postime
    764

    Lightbulb

    Largesia eshte si terapi per nje maredhenie midis dy personash!!!!!!Respekti...malli.afshet dhe ndjenjat digjen!!!!!Nje person qe te do me te vertee ,e ruan dashurine dhe pse ndodhet larg!!Nga eksperienca ime te premtoj qe ajo te do!!!!
    Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

  3. #3
    O figure, o njesh Maska e Übersoldaten
    Anėtarėsuar
    06-03-2003
    Vendndodhja
    Futu te rruga midis Gjimnazit Ali Demi dhe pallatit L, ec der tek ai dyqani perballe, dhe aty me ke nga hyrja tjeter ne kat te 3 te parvazi
    Postime
    33
    Anisela flm. Te pakten dhe nje njeri qe mendon si une.
    ..:: VLORA Nr1!!! ::..

  4. #4
    ga ga Maska e bunny
    Anėtarėsuar
    09-06-2003
    Vendndodhja
    U.K
    Postime
    935
    Citim Postuar mė parė nga Übersoldaten
    A e prish largesia dashurine? Apo eshte si era per zjarin: fik ate te voglin dhe ndez me shume te madhin? Per mua eshte kjo e dyta. Flas nga eksperienca personale Kam 3 vjet me te dashuren megjithse jetoj larg dhe nuk shihemi aq shpesh Por ama vdesim per njeri tjetrin
    ke te drejte qe te ben te te duash ate person me shum,pasi nuk e shikon cdo dite...po ashtu kur takohesh me te me rralle eshte more exiting.po mund te them qe malli te pikellon shpirtin,por kjo mendoj qe e ben dashurine kundra njeri tjeterit me te forte.
    A e prish largesia dashurine? kjo varet nga vete dashuria dhe personat qe e krijojne ate dashuri!.une personalisht mendoj qe jo.NQFS ato luftojne qe te mbajte te forte ate dashuri athere mendoj qe jo largesia por asgje nuk e prish.

    mluq pluq bunny
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bunny : 13-05-2004 mė 16:57
    How can she fall, if there is no one there to catch her

  5. #5
    GuEsS...? Maska e Leandra
    Anėtarėsuar
    24-10-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    185
    MENDOJ qe largesia eshte gjeja me e mire per nje marredhenie, nese do te shohesh sa e qendrushme she e sinqerte eshte. Kur do nje njeri largesia nuk te ndan, madje ta shton me shume dashurine per tjetrin, kur nuk e do dihet me...
    Une me ty pata fillu
    vec ta bej tjetrin xheloz,
    e tash me ty jam dashuru,
    ...kjo pune me ben nervoz....

  6. #6
    N Sync with U
    Anėtarėsuar
    24-12-2003
    Vendndodhja
    HoNeYmOoN
    Postime
    48
    Citim Postuar mė parė nga Übersoldaten
    Kam 3 vjet me te dashuren megjithse jetoj larg dhe nuk shihemi aq shpesh Por ama vdesim per njeri tjetrin
    Bravo te qofte! Largesia eshte prova me e madhe per dashurine...Dore me nje.... Nese eshte e sinqerte dhe me baza te shendosha, largesia vec do e forcoje. Nese jo, do ta zhduke si keshtjelle rere ne nje dite te nxehte korriku ne sarande

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545
    Citim Postuar mė parė nga Übersoldaten
    A e prish largesia dashurine? Apo eshte si era per zjarin: fik ate te voglin dhe ndez me shume te madhin? Per mua eshte kjo e dyta. Flas nga eksperienca personale Kam 3 vjet me te dashuren megjithse jetoj larg dhe nuk shihemi aq shpesh Por ama vdesim per njeri tjetrin
    bravo te qofte ; mjaft mire ; sa kohe ke pa e taku ? nese thua 1 o 2 vjet dhe thua qe nuk e ka,m tradhtu dhe se e dua akoma genjen ; te flas personalisht ? mire ; dashuria do te haje se vdes ne mendje trup por edhe ne shpirt ; nuk mbahet gjalle dashuria me fjale as nuk ndertohet e tille ; dashuria me shume se fjale esh edhe veper ; nuk mbahet gjalle dashuria me telefona e me letra a ku di une ; une jam keq ; si puna jote larg asaj dhe shoh qe nuk po ndizet por po shuhet dashuria ime per ate ; fatkeqesisht ; po ajo ? mendoj te njejten gje ; nuk jemi te shenjte jemi njerezore ;

  8. #8
    O figure, o njesh Maska e Übersoldaten
    Anėtarėsuar
    06-03-2003
    Vendndodhja
    Futu te rruga midis Gjimnazit Ali Demi dhe pallatit L, ec der tek ai dyqani perballe, dhe aty me ke nga hyrja tjeter ne kat te 3 te parvazi
    Postime
    33
    Per ate jam i sigurt qe ajo sme tradhton (10000000%). Pastaj une nuk thash qe kam tre vjet pa e pare fare. Kam tre vjet qe jetoj larg saj. Por ne behar dhe ne vit te ri e takoj. Se ndryshe do kisha vdek
    ..:: VLORA Nr1!!! ::..

  9. #9
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anėtarėsuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Hipokrizia e shprehjeve per dashurine dhe interpretimin e saj vetjak nga ana brendshme, dhe jo nga ajo e jashtme, ben qe te mendosh nese fjalet qe hidhen ketu i perkasin nje deskripsioni ndjenash apo nje dhunim te idealit.
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  10. #10
    "innocent child" Maska e strawberrygirl_
    Anėtarėsuar
    09-10-2003
    Vendndodhja
    in my dreams
    Postime
    128
    Citim Postuar mė parė nga Übersoldaten
    Per ate jam i sigurt qe ajo sme tradhton (10000000%). Pastaj une nuk thash qe kam tre vjet pa e pare fare. Kam tre vjet qe jetoj larg saj. Por ne behar dhe ne vit te ri e takoj. Se ndryshe do kisha vdek

    hahah Shume e lezetshme kjo
    Besoj se neqofte se eshte lidhje e FORTE, mund te kaloje gjithcka, dhe duhet te jesh shume i FORTE, dhe i DURUAR, i DREJTE ndaj njeri tjeterit .. dhe ndonjehere c'mendesh pak a shume, por duhet te kesh positive attitudes dhe gjithcka mund te behet.
    Love is like fog -- there is no mountain on which it does not rest
    ....makes the impossible possible
    ....rules without rules.

  11. #11
    VlonjaT Maska e BlEdIi
    Anėtarėsuar
    11-10-2002
    Vendndodhja
    Nj
    Postime
    418
    Citim Postuar mė parė nga Übersoldaten
    Per ate jam i sigurt qe ajo sme tradhton (10000000%). Pastaj une nuk thash qe kam tre vjet pa e pare fare. Kam tre vjet qe jetoj larg saj. Por ne behar dhe ne vit te ri e takoj. Se ndryshe do kisha vdek
    Labo,per ate je i sigurt se e shikoi qe ka shum 000 po per vete aha nuk qenke aq i sigurt
    Per sa i perket temes:
    o von sonte,ora 12 e kusur...dhe kur kalon ora nga 12 e nates aha nuk jam me aq besnik...tensioni!
    "O bindu o permendu o merr malet e cemendu"

  12. #12
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    E prish e prish.Eshte e vertete ajo qe thone sa me larg syve aq me larg zemres
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Xhemis
    Anėtarėsuar
    17-11-2003
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    1,431
    Une mendoj se dashuria e larget eshte shume stresuese por te vetmin fakt se dashuria nuk eshte vizive ose imagjinate ajo eshte e nevojshme te jete reale sepse njeriu ka nevoje te luaje, te qeshi ,te preki, te bisedoje, te fleje gjume me partnerin e tij mundesi keto qe ia heq te drejten largesia dhe atehere dashuria ngelet vetem fjale dhe shprehje ose ndjenje zemre e cila nese nuk shprehet me praktike reale atehere ka shume mundesi te humbi ose te shuhet ose te trasfomohet ne nje konflikt dashje pa dashje cdo fjale te duket cekic mbi koke per shkak te mungeses se mirefillte te perceptimit te asaj cka individi qe ti dashuron deshiron te thote.Mungesa e pamjes, mimikes, zerit ,mosprezenca e timbrit dhe tonit te te folurit sjellin shume keqinterpretime te bisedave dhe per kete shkak lind dhe konflikti i cili con dhe ne ndarje (largqofte).

    Thojne se femrat s'rrine me shume se 5 muaj pa djemte megjithese si natyre ato jane me te durueshme si pasoje e stervitjes se tyre "mujore".(lol)

    Fakti qe jane larg dhe dashuria e tyre nuk konkretizohet ne sjellje te ndryshme por vetem bisedes ben kete dashuri monotone me kalimin e kohes dhe dashje padashje e tranformon ne grindje dhe konflikt natyrisht pastaj dhe ndarje te te dashuruave.

    Prandaj nje keshille kam per keto te dashurarit me korrospondece mos rrini shume larg njeri tjetrit per kohe shume te gjate .
    Se pastaj do te vuani dy here nga


    Vuajtja e dashurise
    Vuajtja e ndarjes


    Pra do vuani nga dashuria nga qe jeni larg,,,,,,,, dhe pastaj ngaqe jeni larg dhe s'mundeni ta konkretizoni dashurine tuaj ne realitet me sjellje dhe veprime ne krevatin "bashkefshatar" atehere do vuani ndarjen pastaj si shkak i konflikteve qe vijne nga dashuria e pakonkretizuar (lol)

    Jeta qeka vuajtje mor lal lol
    Celesi i Parajses:Ska hyjni tjeter pervec Zotit, dhe se Jezusi dhe Muhamedi a.s jane profetet e Tij.

  14. #14
    DJALE SHEJTAN Maska e all the stars
    Anėtarėsuar
    22-08-2003
    Vendndodhja
    milano itali
    Postime
    40
    O figura sikur themi ne lacjanet po e prishi dashurine largesia atehere nuk quhet dashuri por seks i gjalle
    Pa lek, por me pare ishalla do bejme hajre.

    sepse fjalet e pamenduara jane si k.... e pambuluara

  15. #15
    O figure, o njesh Maska e Übersoldaten
    Anėtarėsuar
    06-03-2003
    Vendndodhja
    Futu te rruga midis Gjimnazit Ali Demi dhe pallatit L, ec der tek ai dyqani perballe, dhe aty me ke nga hyrja tjeter ne kat te 3 te parvazi
    Postime
    33
    E di qe se ke keq ti...
    ..:: VLORA Nr1!!! ::..

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga BlEdIi
    Per sa i perket temes:
    o von sonte,ora 12 e kusur...dhe kur kalon ora nga 12 e nates aha nuk jam me aq besnik...tensioni!
    hhaha ... o patriot si pak e veshtir eshte tani per te te gjetur nuse.. por e mo do ta shtoj ne rrezumen tende :P

    ok ti pergjigjem temes:
    Me sa kam pare besoj se largesia mund ta prish nje lidhje vetem neqoftese partneret mendojn qe eshte e pa vleshme ta zgjasin kur jane large dhe skan mundesine te jetojn bashk, por neqoftese ata jan te durueshem mund ta zgjasin per nje kohe te gjate pa infidelity dhe me shpresa se seshpejti you'll be together :P
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-03-2004
    Vendndodhja
    GREQI
    Postime
    56
    O Lal Se Ke Keq Ti Por Me Sa Di Une Largesia Evret Dashurine Dhe Jo Ia Shton Zjarrin Ndashta Keshtu Mendoj Une Sepse Ma Ka Djegur Luga Buzen Megjithese Te Uroj Jete Te Lumtur

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e Anisela
    Anėtarėsuar
    20-01-2004
    Postime
    764
    O Laci!!!!Te hengert goja mjalte!!!!!!!!!!!!!!!!!Maratonomak!!!!Cili je ti?????M e pelqeu ajo shprehja-Jam keq!!!!!!Pse?????????Ta them une ty,qe je ne zemren e saj!!!!!!!!!!
    Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

  19. #19
    VlonjaT Maska e BlEdIi
    Anėtarėsuar
    11-10-2002
    Vendndodhja
    Nj
    Postime
    418
    Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~*
    hhaha ... o patriot si pak e veshtir eshte tani per te te gjetur nuse.. por e mo do ta shtoj ne rrezumen tende :P
    Pse dhe ti nuse po kerkon qe mendon se o e veshtir
    Aman vetem ne rezume mos e fut se u qelb dhe rezumeja ime fare pastaj lool

    Per sa i perket temes po i pergjigjem sot qe kam koh:

    Nese eshte dashuri e paster nuk mund ta shkaterroi asnje gje,dihet qe do ket veshtirsi dhe pritje ndoshta dhe te gjat po sic e thash nese esht e paster dhe e sinqert do i rezistoj c'do lloj storme qe mund ti dali.
    Po kur njeri nga partneret nuk e ka aq serioze dhe te paster dihet qe si preteks do nxjer largesin apo dicka tjeter dhe ti vej fajin se gjoja ishte per faj te dickaje dhe jo per faj "tim".
    Ka shum njerez qe e enderrojn dashurin dhe ju duket se do e jetoin nje dit ashtu si kan par neper filma,po esht e veshtir kjo rrug per te mos then qe te till njerez as kan per ta arritur kurr ate qe enderrojn.
    Personalisht aty do e shikoja se sa me donte dhe se sa do e doja nje njeri,vetem te largesia! Sepse eshte e veshtir te duash dike dhe mos ta kesh pran ne momentet qe te duhet me shum.Po ama nese esht e paster dhe e vertet sic thash do te vij dhe momenti qe prite dhe durove per aq koh.
    "O bindu o permendu o merr malet e cemendu"

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545
    Citim Postuar mė parė nga Anisela
    O Laci!!!!Te hengert goja mjalte!!!!!!!!!!!!!!!!!Maratonomak!!!!Cili je ti?????M e pelqeu ajo shprehja-Jam keq!!!!!!Pse?????????Ta them une ty,qe je ne zemren e saj!!!!!!!!!!
    ca nuk beson ? jam keq fare po te them , ehe ja shume keq ; sapo u ngrita nga gjumi tash dhe pash nje ender sikur isha me ate ; te pakten enderat fjalet e tjera jane pa kusht apo jo ; sigurisht qe jam ne zemren e saj pasi vete ajo me mer ne tel cdo dite ; E CKEMI THOTE ; SI IA KE KALU ? EDHE PASON NJE HESHJTE AQ THERESE QE NJE ZOT E DI VEC ; I PERGJIGJEM MIRE JAM E PASTAJ PERPIQEM TE QETESOHEM ; BO ; KOT FARE ; SAPO NIS TE FLASI PRAPE I SHPERTHEHEM ME FJALE NGA ME TE NDRYSHMET DHE AJO VEC DEGJON ; KUR I VJEN MIRE QESH , KUR I VJEN KEQ JA BEN ; OH EJA TASH , MOS U MERZIT; E CA NUK I THEM ; ajo perseri mer ne tel perseri eshte aty e degjon perseri e perseri e perseri ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,uffffffffff u lodha tani me ate ; duhet te bej dicka ;

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Sėmundja e dashurisė
    Nga ~Geri~ nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 08-02-2011, 21:54
  2. Cilat jane meritat kombetare te Nene Terezes?
    Nga altruisti_ek84 nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 106
    Postimi i Fundit: 26-12-2010, 15:49
  3. Kisha ėshtė Njė
    Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 29-05-2010, 11:25
  4. Piramida e dashurisė
    Nga titi-a nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 28-12-2008, 09:26
  5. Ceshtja e lirise Ndertrinitare
    Nga NoName nė forumin Komuniteti katolik
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 11-07-2006, 11:51

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •