Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 33
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756

  Thumbs up Humor nga Kosova

  Bisedojne Bajram Rexhepi dhe Holkeri
  Ku ishit kėtė vit nė pushim?" - e pyet Rexhepin Hollkeri
  Nuk e di - fotografitė nuk i kemi zhvilluar ende.  Jakup Krasniqi bebe

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga RTP : 03-05-2004 mė 10:14

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756

  Po shkon Rugova me vizitu Papen.

  Thaqi pi ngjitet permas veq de,de, merum edhe mu.
  Hajt,e mur Thaqin e perdore e shkun atje.
  Qa po doni me pi - pyeti Papa?
  Qka dush b`e njeri !-i tha Rugova

  Kamarierat po e bijin venen e zez.
  Qka ėshtė kja - po pyt Thaqi?
  Rugova po i mshon me brryl (veq me bo hajgare )e po i thot:
  -Gjaki i Isus Krishtit!
  Kur tu qu n`kam Thaqi shpejt me iu faleminderu Papės:
  -S`keni pas nevoj me pre pėr neve b`e!
  Po nejse tash,hajlikoft,gezuar!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756

  Ramushi me nusen ne restoran

  Ramushi me nusen ne restoran(n`Shqiperi) .
  Kamarjerja: Urdheroni?
  Ramushi: Mish viqi.
  Kamarierja: Zotri, e lopt e terbuara?
  Ramushi: Ato le te porosisin vet qka te dojn!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756

  Thumbs up Aksident trafiku:Demaqi-Rugova

  Demaqi po bon ndeshje me Rugoven
  Demaqi po zen e po bertet:
  - A je qorr ti a?
  - Pse qorr ,unė tė qėllova-tha Rugova
  hi,hi,hi....  Adem Demaqi viziton Tetoven

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga RTP : 03-05-2004 mė 10:14

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756

  Smile Njė shishe verė pėr Qosjen

  - Mė jep njė shishe verė-urdheron Rugova
  - E doni tė kuqe apo tė bardhė?
  - S`ka problem, e kam pėr Qosjen,
  edhe ashtu ėshtė thuja i verbėr.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756

  Red face Thaqi vizitoi Ameriken

  Thaqi vizitoi Ameriken
  Pėr tė krijuar kontakt sa mė tė mirė me amerikanet ai hera herės tregonte njė barcoletė.
  Pas ēdo barcolete ai ēuditej shumė, sepse pėrkthyesi thoshte vetėm tre fjali dhe gjithe te pranishmit qeshnin. Pas mbledhjes ai e pyeti pėrkthyesin:
  -Si arrije tė thoshe ēdo barcoletė me pak fjalė?
  -"Sa ma thjesht-unė thoshna: Ai tha njė barcoletė, qeshuni"

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756

  Arrow Ata qė marrin vesh nga muzika

  Nė njė repart ushtarak Agim Ēeku i kishte rreshtuar ushtarėt dhe mbasi dha komandėn pyeti:
  "Ata qė marrin vesh nga muzika, le tė lajmrohen!".
  Nga rreshti dolen katėr tė rinjė.
  "Mirė, shumė mirė, - tha Ēeku dhe shtoi,
  do tė shkoni nė sallėn e katit tė parė, aty
  ėshtė njė piano, do ta merrni dhe do ta
  ēoni nė krahė deri nė katin e pestė.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756

  Angry Xhiruesi i RTK-es

  Bregut detit po ecte njė xhirues i televizionit te RTK-ėsi me aparat fotografik nė krah.
  Njė grua e shqetėsuar iu afrua me nxitim:
  -Ejani shpejtė! Po mbytet njė shoqe e imja....
  -Mė vjen keq zonjė, por mė ėshtė mbaruar filmi.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756

  Lightbulb Babadimri gjatė vizitės nė Kosove

  - Po pse kėta fėmijė janė aq tė ligshtė ?
  - Sepse nuk hanė bukė, i pėrgjigjet njė shoqėrues.
  - Ah, nuk hanė bukė, po atėherė nuk ka as dhurata !

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756

  Talking Demaqi ankohet...

  Demaqi po i qahet Mikullovcit,
  mikut tė tij pėr tri martesat e tij tė palumtura!

  -E para ,une ika
  -E dyta,ajo iku !
  Ademi e pyeti :
  -Po e treta ?
  - E treta spo me ikė b`e !

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756

  Cool Komandant Remi


  " I pandehur, pse papritmas e tėrhiqni pranimin e fajsisė suaj?"- habitet gjykatėsi.

  "Avokati im mė bindi pėr pafajsinė time!" -ia ktheu komandant Remi.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756

  Thumbs down Une jam kusherina e Thaqit

  "Thaqi eshte idiot !" I thote nje djale nje vajze qe kishte aty afer.
  "E di ti kush jam une?" e pyet vajza.
  "Jo."
  "Une jam kusherina e Thaqit."
  "Po ti e di kush jam une?" pyet djali.
  "Jo" pergjigjet ajo.
  "Shyqyr Zotit !"

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756

  Smile Transplantim truri

  Pas njė aksidenti, njė burrė pėson dėmtim tė rėndė tė trurit.
  Mjeku i thotė familjarėve tė tij qė duhet t'i bėjė transplant truri.
  Ata pranojnė dhe mjeku i thotė gruas sė pacientit se duhet tė zgjedhė pėr burrin e saj ose trurin e Nexhat Dacit
  ose atė tė Agim Zatriqit.

  Dhe e shoqja zgjedh kėtė tė dytin,tė Zatriqit.
  Arsyeja?
  "Ėshtė fringo i ri,
  sepse ėshtė fare i papėrdorur".

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756

  Lightbulb Rexhep Qosja ka thene:

  Mendimi im mund te kete ndryshuar,
  por jo fakti qe kam te drejte!

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756

  Smile Rtk

  Televizion i vetem publik RTK lajmeroi mbreme :
  Ndalohet blerja e kasetave neper kiosqe nga grupi TDK,
  eshte zbuluar se te gjitha kasetat janė te shprazta !

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756

  Smile President Rugova

  Ne nje hotel luksoz diku ne Evrope ,president Rugova po
  behej gati te drekonte,
  kamarieri ia jep menyne dhe ky pa u hamendur e nenshkruan ..

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756

  Talking Ramushi dhe Anita

  Ramush H. Kuku gru,a nive mram sa bubullima ka shku?
  Anita M.:Aiiii,e pse nuk me qove prej gjumit,
  ti e din qe kur ka bubullima une s`un flej!


 18. #18
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756

  Sabri Fejzullahu deputet

  Sabri Fejzullahi e zuri djalin e tij 15 vjeēar duke gėnjyer dhe u bė si i ēmendur:
  -A e di sa gjė e keqe ėshtė tė gėnjesh?
  A e di se ēfarė u bėjnė atyre qė gėnjejnė?
  -E di,i bėjnė deputetė!.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756

  Thumbs up Thaqi ndihmon popullin

  Nje fukara ish ra ne gjunje ne qender te prishtines dhe i lutej zotit:
  -O zot, mi dergo 200.000 euro, te lutem me ndihmo!
  Ne ate kohe Kupa i lodhur ra andej dhe e degjoj ate lutje, dhe "mendjearte" siq eshte ai, i lindi menjehere nje ide dhe me vrap kali shkoj te Thaqi, ia tregoj rastin dhe i tha: ti falim keti fukaraje ato te holla dhe kur behet publike ajo, paramendo sa votat do ti fitojme?!?!?
  Thaqi i merr menjehere100.000 euro shkon tek ai fukaraja dhe ia jep te hollat.

  Ai (fukaraja) pasi i numeron te hollat, i drejtohet prap zotit:
  He more zot, po pse mi qove per kete hajn?A po e sheh qe mi paska vjedh gjysmen?

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756

  Lightbulb Alija konkuron per polic

  Po shkon Alija me konkuru per polic.hyni ne sallen ku po beheshin provimet dhe i sheh t`gjithe shoket e vet aty.
  Filloi shefi i policis te shtron pytje si me mik(sepse kishte pak jarani me te)
  -Sa bajne2+2=?
  -3
  -JO
  Te gjithe policet ne kor po bertasin Jepi edhe nje shans tjeter,jepi edhe nji shans tjeter....
  -Hajt pra,thot shefi,mendo mir,sa bejne 2+2 =?
  -5
  -JO
  Policet prap ne kor po bertasin: Jepi edhe nje shans tjeter,jepi edhe nji shans tjeter

  -Shefi perserit,per here te fundit,sa bejne 2+2=?
  -4
  -4. perserit shefi pas ti.

  Jepi edhe nje shans tjeter,jepi edhe nji shans tjeter...vazhdon te bertas kori i policeve...


Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Dardani apo Kosovė
  Nga Statovci nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 167
  Postimi i Fundit: 15-06-2018, 11:31
 2. Kombin shqiptar 7 milionėsh nė Ballkan e kanė mbuluar retė e zeza
  Nga Davius nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 01-08-2010, 13:18
 3. Kosova: unjust politics
  Nga bqato nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-10-2006, 08:07
 4. Platform For The Resolution Of The Albanian National Question
  Nga saimiri-uk nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-02-2003, 15:52

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •