Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
  1. #1
    ...
    Anëtarësuar
    26-11-2003
    Vendndodhja
    PARIS me Xhej-n jo Lopezin jo :P o mo e mir se Lopezi
    Postime
    1,428

    Talking Goleadë në Rumani ndaj "luanve" Gjerman

    Cpo ndodh ne Rumani? Sa here qe bej faqen e livescore refresh rezultati shko Rumani-Gjermani 1-0 pastaj 2-0, 3-0 4-0 s'po e marr vesh cfare po ndodh. Kam frike me e bo refresh prap se mos me del na i numer tenistik 8 a 9-0 edhe do me iki kenaqesia qe kam per te pare ndeshjen Holland-Gjermalesh
    HOLLAND...

  2. #2
    ...
    Anëtarësuar
    26-11-2003
    Vendndodhja
    PARIS me Xhej-n jo Lopezin jo :P o mo e mir se Lopezi
    Postime
    1,428
    Pasi i rrasen edhe i petell tjter 5-0 , u be nje gol qorr qe do quhet goli nderit.
    HOLLAND...

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e R2T
    Anëtarësuar
    18-04-2003
    Postime
    1,061
    Shume dobet Gjermania sot, na zhgenjeu shume. Po i heqim vize si ndeshje miqesore dhe nuk po e quajme. Gjermanet perseri mbesin luane, dhe pse ishin luane te lodhur ne kete ndeshje.
    Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

  4. #4
    Football Factory Maska e Moltisanti
    Anëtarësuar
    22-11-2002
    Postime
    1,437

    Gjermont shpartallohen ne rumani hahahaha

    Me ket ekip do shkoni ne portugali ah ah skeni gjo nterezi rrezik ka per tu rraf edhe letonia, le hollanda me chekt qe po e po ,,1 ose 2--0 hajde se ndodhin, po 5 ndaj rumunve qe i rrafi mrena danimarka 5---2 ,,nuk u falet gjermonve perfundimisht i kom vu vulen per 2004 qe sdalin as nga grupi e jo mo ta morin kupen qe ska per te bo vaki nai here ...............pershendetje edhe ngushellimet e mia tifozave gjermon
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  5. #5
    ...
    Anëtarësuar
    26-11-2003
    Vendndodhja
    PARIS me Xhej-n jo Lopezin jo :P o mo e mir se Lopezi
    Postime
    1,428
    O Tito, une e kam thone me kohe me lale. Gjermania mbahet ne kemb vetem nga emri tani per tani. Llogarit ti lojtari me i mire qe ka gjermania eshte Hamman. Ishte dhe kapiteni me Rumanine pas daljes se Khan. Shife pra ca ekipi. Tani per tani ekip shume i dobet, e theksoj flas tani per tani, mund te kete qen ekip luanesh ne te kaluaren apo ku di une ujqrish apo cfare do lloj kafshe, por tani i kane rene breket neper kom. E tregoi ndeshja me Rumanine. Hollanda sot edhe me 5 mungesa titullaresh shpartalloi Greqine 4-0, Greqia qe kishte 15 ndeshje pa humbje, dhe ne 3 ndeshjet e fundit miqsore kishte pesuar vetem nje gol, nga Spanja me duket. Une nuk e di cdo ndodhe ne ndeshjen Hollande-Gjermani, por me i fut nja 5 a 6 Hollanda s'eshte cudi.
    Kush mednon se e kam gabim le te me jape nje arsye te vogel pse.
    HOLLAND...

  6. #6
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anëtarësuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Ekip leshi. Felliqi emrin e kombit qe paraqet. PUPUPUPU
    TURP
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  7. #7
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anëtarësuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Nje nga turpet me te medha te futbollit gjerman kjo dite e zeze dhe humbje nga cobanet e Rumanise.
    Per mua Rudi duhet te iki nje ore e me pare,qe te mos humb dhe respektin qe kam pas per ate si lojtar.
    Gjysma e lojtareve qe luajne totalisht nuk meritojne ta prekin e jo ta veshin fanelen e nacionales.
    TURP,turp, turp.
    Qofte edhe ndeshje miqesore,nuk pranohet ,nuk pertypet ky rezultat.
    Ndryshuar për herë të fundit nga kolombi : 28-04-2004 më 23:53
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  8. #8
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Bubullim te shkomi kavajes.
    Jo po ti mushet menja ktyne qe ne edhe dim te humbim.
    Per mendimin tim ky dush me kuba akulli ju desh katalve te mbledhin icik menjen se jane tu shku me lujt europianin jo per me mbledh arra ose me honger mish lope te sapotherrurr nga amsterdami
    Portjer kush ka qene kahn e?....Nje gje me cudit Del Monakoje ke morre fryme thelle kur e ke hap ket temen ti? Se nga inercia edhe entuziasmi ke shkrujt me shume fjale se zakonisht lol.
    Cohet cikloatomiku edhe do me von ne seder shpirtin gjerman. Cke ore zullap ste rrihet pa hudh kunja? lol Mire ta tha i dite deusi ke fillu me u bo qesharak ne ngacmime. si zorra ujit kur vje presioni sillet si gjarper rreth e rrotull edhe lag ca ti kapi pragu deres. Deusi rrezik osht tu e perpunu ne leter iher postimin per te kjo tema edhe zemra po i gufon nga kenaqesia. Ja pra kjo eshte gjermania monotonisht nen standartet e futbollit por qe gjen rrugen drejt majave.
    jemi mesuar ne tifozet e teutonikeve me disfata (ne miqesore) ama kur na therret historia pergjigjemi qetesisht.
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  9. #9
    DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
    Anëtarësuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Durres - Shqiperi
    Postime
    2,071
    ehhhh GJermania nuk eshte me skuadra e kampioneve qe ka qene tani po vin skuadra te reja me lojtar te rinj qe do bejne karrier ne jet edhe do ti shtypin ish skuadrat e medhaja.

  10. #10
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anëtarësuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Gjermania ishte e dobet apo Rumunia ishte me e forte.
    Nejse urime fitoren Mutu dhe Companeros,me te vertete luajten me mire.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  11. #11
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anëtarësuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Citim Postuar më parë nga bayern
    Bubullim te shkomi kavajes.
    Jo po ti mushet menja ktyne qe ne edhe dim te humbim.
    Per mendimin tim ky dush me kuba akulli ju desh katalve te mbledhin icik menjen se jane tu shku me lujt europianin jo per me mbledh arra ose me honger mish lope te sapotherrurr nga amsterdami
    Portjer kush ka qene kahn e?....Nje gje me cudit Del Monakoje ke morre fryme thelle kur e ke hap ket temen ti? Se nga inercia edhe entuziasmi ke shkrujt me shume fjale se zakonisht lol.
    Cohet cikloatomiku edhe do me von ne seder shpirtin gjerman. Cke ore zullap ste rrihet pa hudh kunja? lol Mire ta tha i dite deusi ke fillu me u bo qesharak ne ngacmime. si zorra ujit kur vje presioni sillet si gjarper rreth e rrotull edhe lag ca ti kapi pragu deres. Deusi rrezik osht tu e perpunu ne leter iher postimin per te kjo tema edhe zemra po i gufon nga kenaqesia. Ja pra kjo eshte gjermania monotonisht nen standartet e futbollit por qe gjen rrugen drejt majave.
    jemi mesuar ne tifozet e teutonikeve me disfata (ne miqesore) ama kur na therret historia pergjigjemi qetesisht.
    Lere Deusin cke me te...kunjat sporadike te Deusit edhe mua me bejn te qesh ne fakt... si dhe ato te tuat dhe shume te tjereve.
    Cohu i her shko ne hale, futi nje te shpelame fytyres edhe shiko se me cin ekip je dhe se car eshte ne gjendje te bej.... qe ti lexosh pak me qarte dhe shkrimet e mia jo per gje. Un Gjermanet i adhuroj si popull, tjeter gje qe jam me Hollanden per futboll. Ajo sqe kunje fare po ngaqe u trullose dhe ti si keta Bilanistat kur hongren 4 petlla nga Depotivo La Corna fillon e flet percart.

    Ekip leshi jeni... mos me thoni se jemi ekip i mire(per momentin)... se te humbesh 5-1 eshte TURP, nuk ka ku te vej me turp se ky.

    Merrni shembull nga Tulipanet se si shpartallojn ekipin homolog te Rumanise.
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  12. #12
    ("ANDREA" ZEMRA BABIT) Maska e Genti^Itali
    Anëtarësuar
    19-09-2003
    Vendndodhja
    Itali ''Venezia''
    Postime
    635
    Me te vertet kam par spektakel die RUMANIA lozi shum me mir ndaj GJERMANIS

    Allall fitorja se e meritonin
    LINDI EDHE "ANDREA"

  13. #13
    i/e larguar Maska e Gjallica
    Anëtarësuar
    26-12-2002
    Vendndodhja
    My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
    Postime
    596
    Citim Postuar më parë nga bayern
    Bubullim te shkomi kavajes.
    Jo po ti mushet menja ktyne qe ne edhe dim te humbim.
    ju desh katalve te mbledhin icik menjen
    hahahahahaah aman sa vite kisha pa e degjuar kete fjale.

    Sa per humbjen beni mire qe e pranoni , pradaj mbajeni me shendet rezultatin jeni te paarritshme keshtu vazhdoni
    Ndryshuar për herë të fundit nga Gjallica : 29-04-2004 më 13:10

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e leci
    Anëtarësuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    Goetheanum,Italy
    Postime
    1,742
    Po ça bubullime te shkombi kavajes lol..
    Po ju gjermanet si rrini me duar ne kryq...
    Une ne vendin tuaj do kisha bere nje peticion dhe tja nisja ministrit te pare gjerman per "figura de merda" qe beri Gjermania dje
    He se ju presim edhe nje here tjeter ne finale sepse gjermanet kur arrijne ndeshjet qe peshojne nuk terhiqen mbrapa..
    Quod timor cladis.
    Sed intuitum amet elit vitae est

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 348
    Postimi i Fundit: 21-01-2012, 08:10
  2. Shqiptarët në Rumani, një histori e lashtë
    Nga ILovePejaa në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 25-09-2007, 05:13
  3. Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 06-12-2004, 14:30
  4. Komuniteti Shqiptar në Rumani
    Nga dodoni në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 04-06-2004, 03:04

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •