Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827

  Diskutime mbi letrsin...

  E hapa nje dizaj nje teme per debat ketu qe te mos ngarkohej tema e vecante e dikujt e te shkarkoheshin tere debatet e nevojshme apo te panevojshme qe lindin e qe i tejkalojne ato ne lidhje me x poezi apo y autor..
  Moderatorja e kish fshire e kjo ben qe te superngarkohet konkretisht tema me nje poezi te Dikeas.
  Prandaj kush do le te zgjatet ketu mbi thenjet e kunderthenjet mbi vlerat letrare e konceptet qe kemi ne mbi letersine.

  Macja kish bere nje koment te gjate mbi debatet qe u bene nen poezine e Dikeas e une do desha qe ne se do kete vazhdim .. le te vazhdoj ketu.

  Pra moderator e moderatore lereni kte teme te hapur qe ti derdhim ketu bindjet apo vleresimet apo shijet tona mbi Letersine.

  Si thue oj Mic .. sokole.. Ma mire me i ba luftrat ne nji bahce asnjeanese sikur kjo ktu e nuk prishim qetsine ne bahcet private..

  Te lexova cka kishe diskutue e shum mire ke fol..

  Bujrum ju tjeret.

 2. #2
  Perjashtuar
  Antarsuar
  04-02-2003
  Postime
  444
  Ne femini dhe ne shkolle te mesme kam lexuar me shume kenaqesi autore shqiptare,
  rus,anglez,amerikane,francez,kinez,grek etj.Ne gjuthen shqipe ose kur kam mundur ne origjinal.
  Dua te di sesa njihet letersia greke tek ne ne Shqiperi.
  Me ka bere shume pershtypje libri "Ja vdekje ja liri" i Niko Kazanzaqis. Kapedan Mihali personazhi kryesor i tij ne ate liber nje figur e paharruar.
  Kam lexuar dhe me vone Poezi nga Janis Ricos. " Mehallat e Botes" ne mos gabohem keshtu eshte perkthyer shqip.
  Jam i interesuar te di pershtypjet tuaja nga letersia greke.

Tema t Ngjashme

 1. Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i par i Republiks s Kosovs
  Nga Albanino n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 2055
  Postimi i Fundit: 27-11-2014, 11:11
 2. Rexhep Qosja: T vrtetat e vonuara
  Nga ARIANI_TB n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 19-09-2006, 20:51
 3. Letrsia shqiptare: probleme teorike-kritike n gjykimin e vlerave letrare
  Nga Kosovari_78_Ca n forumin Enciklopedia letrare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-01-2005, 15:56
 4. Kadare, i madh apo i famshem?
  Nga macia_blu n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 166
  Postimi i Fundit: 06-05-2003, 23:31
 5. Rugova si studiues i personalitetit t Titos n letrsin shqipe n Kosov
  Nga Pitagora n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 15-04-2003, 09:21

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •