Close

Rezultati i Sondazhit: A besoni n Zot?

Votues
872. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Po

  697 79.93%
 • Jo

  120 13.76%
 • Nuk e di

  55 6.31%
Faqja 37 prej 37 FillimFillim ... 27353637
Duke shfaqur rezultatin 721 deri 727 prej 727
 1. #721
  i/e regjistruar Maska e Helikranon
  Antarsuar
  14-11-2010
  Postime
  358
  Faleminderit
  14
  18 falenderime n 17 postime

  Pr: A besoni n Zot?

  Njerezit besojne tek Zoti.Po Zoti ku beson ? Apo Zoti nuk beson,eshte i pafe ?

 2. #722
  i/e regjistruar Maska e lace
  Antarsuar
  18-09-2014
  Postime
  240
  Faleminderit
  27
  31 falenderime n 28 postime

  Pr: A besoni n Zot?

  Citim Postuar m par nga Helikranon Lexo Postimin
  Njerezit besojne tek Zoti.Po Zoti ku beson ? Apo Zoti nuk beson,eshte i pafe ?
  Eshte e Mjaftueshem qe te besosh se krijesa jone e ka nje dore,dhe ajo dore eshte atije qe ne e quajme Zoti,pyetja jote nuk mund te marre pergjigje,pasi ti tenton qe te konkurrosh Zotin ne njohuri dhe zgjuarsi,per aq kohe sa mendon keshtu se merr dote pergjigjen .
  Mos u Beni te gjithe Mesuesa se per kete do te gjukoheni ashper !!!

 3. #723
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  29 falenderime n 29 postime

  Pr: A besoni n Zot?

  Besoj ne dy engjejt e medhenj qe e mbajne ndezur qiellin me luften e tyre te perjetshme, respektivisht Gabrielin dhe Israfilin. Zoti edhe pse i zmbraps me stile te paimagjinueshme nuk eshte me i forte dhe shkaterrues, respektivisht, se ata.

 4. #724
  i/e regjistruar Maska e lace
  Antarsuar
  18-09-2014
  Postime
  240
  Faleminderit
  27
  31 falenderime n 28 postime

  Pr: A besoni n Zot?

  Citim Postuar m par nga Ciarli Lexo Postimin
  Besoj ne dy engjejt e medhenj qe e mbajne ndezur qiellin me luften e tyre te perjetshme, respektivisht Gabrielin dhe Israfilin. Zoti edhe pse i zmbraps me stile te paimagjinueshme nuk eshte me i forte dhe shkaterrues, respektivisht, se ata.
  E Para e punes qe te krijosh nje ide te qarte duhet te keshe njohuri ne teologji, e dyta: perse mendon se ka lufte qiell ne kete moment? nuk mendon per luften qe ne kemi si njeres? nuk mendon se jemi afer apokalipsit pasi njerezit po behen perhere me te keqinj?ku nuk do vellai vellane,babai djalin e vete,e keshtu me radhe,apo qe njerezit sote e kane mendjen ku tja fusin njeri-tjetrin,apo qe njerezit sote nuk jan aspak mirenjohes,nuk din me nder edhe respket.shiko keto dhe jo luften e gabrielit dhe te engjejve,pasi po flet ne ajer per kete gje,pasaj pse mendon se zoti nuk eshte me i fuqishem se ata? duke qene se ai eshte krijuesi si mos te jete me i fuqishem?,,nuk e di c'fare te shtyn ty te besosh se do te shpetoj nje student ne vitin e pare te mjekesise,dhe jo doktori qe i jep mesim atije?
  Mos u Beni te gjithe Mesuesa se per kete do te gjukoheni ashper !!!

 5. #725
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  29 falenderime n 29 postime

  Pr: A besoni n Zot?

  te besosh ne zot nuk te ben me te mire, jo vetem sepse zoti ka shume armiq ideologjik mes engjejve, jo vetem se parajsa kushton me shume se syte e ballit dhe nuk ke ndonje fitim, por sepse zoti me i madh eshte natyra...nje regjister elektrobiollogjik me fibra memoriale qe ka ligje te fshehta dhe balance me vete.

 6. #726
  Super Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  1,396
  Faleminderit
  208
  138 falenderime n 120 postime

  Pr: A besoni n Zot?

  Zoti eshte brenda nesh, mos e kerkoni diku tjeter, do gj sht energji dhe kjo energji gjendet ne gjith universin ton.
  Zoti nuk ka trajt, si e shpjegojn religjionet, por sht burimi i energjis ku bjm pjes edhe ne.
  Silence is golden.

 7. #727
  i/e regjistruar Maska e prizrenasi_30
  Antarsuar
  18-11-2008
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  40
  Postime
  729
  Faleminderit
  18
  11 falenderime n 11 postime

  Pr: A besoni n Zot?

  Zoti i Plotfuqishm na ka krijuar neve dhe gjith universin dhe do mngjes ai na ringjall e na udhzon.

  Besoj n Zot dhe jam musliman, elhamdulilah!
  Mos ja bj t tjerve at q nuk ke qejf t ta bjn ty!

Faqja 37 prej 37 FillimFillim ... 27353637

Tema t Ngjashme

 1. far ju shtyu q t besoni tek Zoti?
  Nga Albo n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 19-09-2014, 20:49
 2. Besoni tek dashuria platonike ?
  Nga Kryeplaku n forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Prgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 01-07-2011, 09:25
 3. A besoni se ka korrupsion ne institucionet e Kosovs?
  Nga ILMGAP n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 22-09-2009, 15:14
 4. Prse nuk besoni n "zot"?
  Nga Albo n forumin Agnosticizm dhe ateizm
  Prgjigje: 104
  Postimi i Fundit: 23-08-2009, 07:11
 5. A besoni n bestytni...?
  Nga master2006 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 29-10-2006, 07:22

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •