Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 27
  1. #1
    Shqipetar i dashur Maska e Never Say Never
    Anėtarėsuar
    22-11-2002
    Vendndodhja
    Paris
    Postime
    33

    Exclamation Studentet dhe Shqiptaret e Frances

    mirembrema,

    Mendoj qe nje teme per ne Shqiptaret qe jetojme ne France do te ishte e mirepritur.

    Do te desheroja qe ne kete teme te jepnim zgjidhjet dhe pergjigjet e problemeve qe kemi hasur gjate qendrimit tone ne France. Por ne te njejten kohe nese do te kishim pyetje, te reja reth Shqiptareve qe jetojne ketu ti shpalosnim dhe ne kete menyre te ndihmonim njeri-tjetrin.

    Ju uroj kurajo dhe suksese kudo qe jeni.
    Love And You'll Be Loved

  2. #2
    Shqipetar i dashur Maska e Never Say Never
    Anėtarėsuar
    22-11-2002
    Vendndodhja
    Paris
    Postime
    33

    Exclamation Muze falas

    Po e filloj pra me nje lloj informacioni per te gjithe ata qe vijne per here te pare ne Paris ose ne France.



    Te djelen e pare te ēdo muaji shumica e muzeve ne Paris (nuk e di nese eshte e vertete per te gjithe Francen) e kane hyrjen FALAS p.sh. Muzeu i Luvrit. Por jo te gjithe jane falas. Per kete informohuni prane zyrave te turizmit.



    @+
    Love And You'll Be Loved

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    11-04-2007
    Postime
    10
    Jam nje studente ne france ne montpellier,kam 3 vjet dhe deshiroja shume te komunikoja me shqiptaret e frances ,me studente apo familje ,nuk mind te aksedoj ne chatin e forumit shqiptar ,si mund te hyj ne kontakt

    JU PERSHENDES TE GJITHEVE DHE INICIATORET E KETIJ FORUMI

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-03-2007
    Postime
    22
    genta1 pershendetje un jam nje shqiptare qe jetoj ne france dhe jam 150 km larg teje.mund te kontaktojme bashke une jetoj me familjen time ketu. shpresoj te mos ndihesh e vetmuar dhe te uroj suksese ne studimet e tua.te pergezoj per iniciativen tende jemi ne vend te huaj dhe kemi nevoj te kumonikojme me njeri tjetrin ne shqiptaret.te uroj gjtha te mirat e botes.shkruaj.

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar mė parė nga genta1
    Jam nje studente ne france ne montpellier,kam 3 vjet dhe deshiroja shume te komunikoja me shqiptaret e frances ,me studente apo familje ,nuk mind te aksedoj ne chatin e forumit shqiptar ,si mund te hyj ne kontakt

    JU PERSHENDES TE GJITHEVE DHE INICIATORET E KETIJ FORUMI
    aa ne chat do gjesh kenaqesi te ''vecant''
    do njihesh me lloj e sorolloj ,sdo e ndjesh merzitje
    nuk di se si hyet ,se do te tregoja (me te degjuar i kam keto qe te thash )

  6. #6
    Perjashtuar Maska e BuB@
    Anėtarėsuar
    15-05-2007
    Vendndodhja
    Nė Planetin e kaltėr !
    Postime
    102
    Sa qytetar Shqiptar i ka Franca ? e din ndokush '?

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-06-2007
    Postime
    2
    Bub@ sipase te dhenave qe i kame pare, para nje viti ne nje site franēez,Franca ka 20 000 shqiptare me dukomente te rregullta

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-06-2007
    Postime
    2
    Citim Postuar mė parė nga genta1
    Jam nje studente ne france ne montpellier,kam 3 vjet dhe deshiroja shume te komunikoja me shqiptaret e frances ,me studente apo familje ,nuk mind te aksedoj ne chatin e forumit shqiptar ,si mund te hyj ne kontakt

    JU PERSHENDES TE GJITHEVE DHE INICIATORET E KETIJ FORUMI

    Edhe une jame ashtu sikur ti genta,banoje e punoj ketu qe 5 vjet dhe kam qejf qe te kame kontakt me shqiptar/e pore eshte e pa mundur,nuke ka ketu ku jame ne dep.42.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e ylli_pr
    Anėtarėsuar
    29-11-2006
    Postime
    311
    Ne shtetin e Francez une kam qendruar afer 5 muaj, si refugjat. Ate kohe ne vitin ,,99'' isha student i menagjmentit dhe informatikes ne fakultetin e ekonomise ne Prishtine viti i trete. Ajo qka deshiroj tij hedhe drite eshte se mikpriteja qe na kane ofruar ka qene e shembullore. Te gjithe studenteve qe kemi qene aty nja 10 persona na u eshte mundesuar te vazhdojme studimet ne universitetrin e Montepeliese ne ate vite qe kemi qene me te gjitha provimet e pranuara. Ne banojshim ne qytetin Palavas le flo - ne prefekturen e Motepeliese.
    Kemi hezituar ne fillim ne Francen si shqiptar mirepo ne rastin tone ka qene mikepritje dhe perkrahje e vllazerore. Personalisht jam kthyer ne Kosove por ka pase koleg qe kan kryer studimet dhe jan punesuar me shpenzimet e mbuluar nga Franca. Sa here te me ipet rasti ndjej falenderim per kete mundesi. Te gjithe shqiptareve aty ju deshiroj sukses.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ylli_pr : 16-07-2007 mė 05:21

  10. #10
    Shqipetar i dashur Maska e Never Say Never
    Anėtarėsuar
    22-11-2002
    Vendndodhja
    Paris
    Postime
    33

    Thumbs up turizem

    Ja nje lidhje qe mund t'ju interesoje.

    http://www.paris-tourism.com/index.php

    P.S. Faleminderit te gjitheve qe keni postuar ne kete teme. Uroj qe kjo teme te ruaj rolin qe ka per te dhene dhe kerkuar informacion.

    Dite te mbare
    @+
    Love And You'll Be Loved

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francė
    Postime
    5,631
    Citim Postuar mė parė nga BuB@
    Sa qytetar Shqiptar i ka Franca ? e din ndokush '?
    Shifren e saket nuk e dije por nuk i kalon 10 000 dhe ate te shkepur ne kater anet e frances qe eshte gati 20 me e madhe se Shqiperija apo 50 kosova jane ne te...
    Vetem ne rrethin e Parisit ne fund te javes mund te shifemi e te kontaktojmi 30 shqiptar ne nje Bar.
    Sa per shembull; ne nje koncert ne Paris mund te tubohen ne salle me se shumti 500 veta, femije burra e gra bashke.
    Pra ketu me te vertete mungon gjithqka duke filluar nga shtypi e deri tek shkollimi. Asnje ambasador nuk ka pasur suksese ne Francė, se paku te beje diēka per shtetasit e tyre e lere per tjeret....
    Bota shqiptare qe jeton ne france me te vertete eshte e shkeputur krejtesishte me shqiptarizmin, eh, tani koheve te fundit vetem virtualisht permes internetit po lidhemi me boten shqiptare se perndryshe do kishim mbetur te harruar...
    Nga keto pasoja vijn hallet tjera si martesat qe njeriu eshte i deturuar te lidhet me dike e te krijoje familje e nga mungesa mes veti shumica e shqiptarve kan lidhur fatin e tyre me te njerez te huaj, si thuhet; me mirė me diken se me askend.

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e ELBASANLLIU
    Anėtarėsuar
    31-05-2002
    Vendndodhja
    ATJE
    Postime
    91
    Miq shqiptare ne France se afermi do te niset nje projekt per shqiptaret ne France...

    jemi ne studime e siper dhe kur te jete gati do t'ju njoftoj....


    Pershendetje

    PS: Une vete rrij nga zona e Lionit...nqs ka ndonje eshte i mirseardhur...
    U BA CA U BA LENE MA....

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    11-04-2007
    Postime
    10
    pershendetje lubo ,me fal per vonesen por tani e hapa sitin forumi shqiptar,ne fakt ka shume kohe pa e hapur kete site por me behet qefi qe po njoh nje shqiptare me familje dhe me behet qefi sidomos kur te tjeret e kuptojne dhe e ndiejne se cdo te thote te jesh i huaj nqs eshte e mundur me jep adresen e emailit ose numrin e telefonit,shpresoj te lidhemi e te largojme pak vetmine dhe mungesen e familjes dhe te shoqerise,

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    11-04-2007
    Postime
    10
    te lutem lubo mu pergjigj sa me shpejt dhe me fal per vonesen

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    11-04-2007
    Postime
    10
    a mund te me thoni nje adrese chati ku komunikojne shqiptare nga franca por edhe nga vende te tjerta ;e di qe ka shume por nje adrese te njohur ku ju lidheni me shume ,salut et a bientot

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    11-04-2007
    Postime
    10
    Citim Postuar mė parė nga LUBO Lexo Postimin
    genta1 pershendetje un jam nje shqiptare qe jetoj ne france dhe jam 150 km larg teje.mund te kontaktojme bashke une jetoj me familjen time ketu. shpresoj te mos ndihesh e vetmuar dhe te uroj suksese ne studimet e tua.te pergezoj per iniciativen tende jemi ne vend te huaj dhe kemi nevoj te kumonikojme me njeri tjetrin ne shqiptaret.te uroj gjtha te mirat e botes.shkruaj.
    adresa ime e emailit eshte gentiana@hotmail.fr au revoir

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-10-2008
    Postime
    53
    Citim Postuar mė parė nga BuB@ Lexo Postimin
    Sa qytetar Shqiptar i ka Franca ? e din ndokush '?
    me sa di une deri ne 2004 rreth 10.000shqiptare duke futur dhe ata kosovare me dokumente te rregullta

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e padokumenta
    Anėtarėsuar
    03-09-2012
    Postime
    3

    Pėr: Studentet dhe Shqiptaret e Frances

    mirdita,
    ktu jan te elenkuar ca vende ku mundesh te ash gratis ne Paris http://www.writingtravel.com/2009/02...-in-paris.html

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425

    Pėr: Studentet dhe Shqiptaret e Frances

    Citim Postuar mė parė nga padokumenta Lexo Postimin
    mirdita,
    ktu jan te elenkuar ca vende ku mundesh te ash gratis ne Paris http://www.writingtravel.com/2009/02...-in-paris.html
    ne jug te parisit ka shume magjyp. ik se atje te presin mire.

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e padokumenta
    Anėtarėsuar
    03-09-2012
    Postime
    3

    Pėr: Studentet dhe Shqiptaret e Frances

    Citim Postuar mė parė nga Ziti Lexo Postimin
    ne jug te parisit ka shume magjyp. ik se atje te presin mire.
    te vete te mar ndonje semundie thua..? ne paris jeton?

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Gjergj Kastriot Skėnderbeu
    Nga Arbushi nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 434
    Postimi i Fundit: 18-09-2022, 06:57
  2. Identiteti evropian i shqiptarėve
    Nga Iliriani nė forumin Portali i forumit
    Pėrgjigje: 572
    Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
  3. Shinasi Rama: Ju rrėfej kujtimet e mia mbi lėvizjen e dhjetorit '90
    Nga Xhuxh Xhumaku nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 36
    Postimi i Fundit: 13-12-2009, 22:54
  4. A e duan shqiptarėt bashkimin kombėtar?
    Nga Sabriu nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 82
    Postimi i Fundit: 05-05-2006, 11:56
  5. Kombi shqiptar ne prag te mijevjeēarit te trete - shkruar nga Ismail Kadare
    Nga Kallmeti nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 18-12-2002, 09:26

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •