Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e MtrX
  Anėtarėsuar
  29-11-2002
  Vendndodhja
  Korēė
  Mosha
  41
  Postime
  755

  Si te shkembesh 1 dosje te madhe ne internet

  nqs keni nje file/dosje qe eshte deri ne 50 Mb dhe doni t'ia dergoni nje miku qe eshte ne anen tjeter te botes me ane te internetit mund te perdorni faqen:
  http://www.dropload.com/

  nga MtrX
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MtrX : 06-04-2004 mė 20:39
  MtrX ubicumque felix

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-04-2004
  Vendndodhja
  Ocean City, Florida
  Mosha
  39
  Postime
  11
  Desha vetem nje gje t'a ceki. Ky sistem i "Dropload" funksionon ne ate menyre qe nje shfrytzues e "upload" fajllin ne serverin e "Dropload", pastaj shfrytzuesi tjeter e shkarkon ate fajll. Por i vetmi disavantazh i "Dropload" eshte qe shkarkimi i fajllit duhet te behet mbrenda 48 oreve, per shkak se pas kesaj periudhe kohore fajlli do te fshihet automatikisht, nga serveri i "Dropload".
  kodi403 @ 30 26 N, 86 36 W

 3. #3
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,816
  dropload eshte scam=mashtrim
  nje kolektor email adresash
  ato te thone fut email adresen qe te japim instruksione
  se si ta punosh dhe cfare te besh
  faktikisht ato nuk te dergojne email fare
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 4. #4
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,816
  Nje program shume i mire per t ja dhene ndonje file dokument ose program ndonje shoku eshte WWWFileshare Pro
  pasi e hap programin shkarkon nje file nga kompjuteri
  driveri C qe do ja japesh nje shoku
  Pastaj i dergon email shokut dhe i jep numrin e IP
  qe ta tregon programi WWWFileshare Pro
  personi qe do marre filen vetem shtyp
  te fusha e adreses ne browser lart
  numrin e IP qe i ke dhene me email dhe menjehere
  do ti shfaqet fusha e Programit Fileshare Pro
  me filen brenda dhe ai e shkarkon.
  Me kete menyre ka dy probleme
  1 Shpejtesia e shkarkimit eshte ne nivelet e Kazes Winmx
  dmth e vogel.Filet e medhaja kerkojne nje cike kohe
  dhe ajo qe eshte me e rendesishmja duhet qe
  Ai qe jep filen duhet te kete lidhje interneti kabell ose dsl
  dmth numer IP Statike jo dinamike(dial up)
  me numer statik.Personi qe merr filen e ka numrin e Ip dhe mund ta shkarkoje programin edhe nje dite tjeter
  Kurse me Dial up lidhje duhet ti dergosh email shokut sa here qe ti vendos lidhje te re interneti pasi IP ndryshon,keshtu qe duhet ta lajmerosh me email per IP e re qe ai te shkarkoje filen.
  personi qe shkarkon filen nuk ka nevoje te instaloje programin WWW Fileshare Pro
  e merr direkt nga browseri mjafton te shtypi IP numrin qe merr me E mail nga ty qe dhuron nje file ose program qe atij i duhet
  faqja e programit
  http://www.wfshome.com/
  Gjate kohes qe do merret file nga nje shok programin e fileshare pro duhet ta mbash te hapur,nuk duhet mbyllur.nga programi fileshare pro mund te monitorizosh se sa mb shoku ka shkarkuar nga nje file dhe llogarit afersisht sa kohe do duhet qe file te shkarkohet ne kompjuterin tjeter plotesisht
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 02-06-2004 mė 22:38
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-04-2004
  Vendndodhja
  Ocean City, Florida
  Mosha
  39
  Postime
  11
  Citim Postuar mė parė nga benseven11
  dropload eshte scam=mashtrim
  nje kolektor email adresash
  ato te thone fut email adresen qe te japim instruksione
  se si ta punosh dhe cfare te besh
  faktikisht ato nuk te dergojne email fare
  benseven11, une perdora/testova Dropload sherbimin edhe s'pata asnifar problemi. Me sa duket ti ke pas ndonje problem me pranimin e emailit i cili jep instruksione se si te shkarkohet fajlli. Per te treguar qe ky nuk eshte nje sistem qe perdoret per "SCAM" jam duke e perfshier kopien e emailit qe e pranova gjate perdorimit/testimit:


  Subject : kodi403@hotmail.com has sent you a file.

  A file named "Video Bonanza 1.zip" has been placed in a temporary location for
  you by Kodi 403. (kodi403@hotmail.com). If you trust this person and wish to
  accept this file, click or paste this link into your browser:

  http://www.dropload.com/redeem.php?t...d88d318401660d

  You have 48 hours to pick up this file. After 48 hours it will be deleted. You
  can only download the file once, so be sure and save it to your computer rather
  than playing or running it from the browser.

  If you don't know who Kodi is, simply ignore this message and the file will be
  erased.


  -=-=-=-=-=-=-=-=-=-
  Dropload stuff for free, http://www.dropload.com
  Poashtu merre parasysh qe perparesia e ketij sistemi eshte qe edhe personat qe kane restrikcione ne rrjete, munden t'a perdorin pa problem kete sherbim pasi qe krejt transmetimi i fajllave behet nepermjet serverit te Dropload. Pra, une personalisht qe nga kjo rrjeta ku gjendem nuk mundem fare te perdori Kazaa, apo cfardo Peer-to-Peer File Sharing sistem tjeter, e shoh Dropload si zgjedhje (edhe pse ka kufizim ne madhesine e fajllit/fajllave qe munden te ngrakohen ne server.)

  Shpersoj se arrita t'a kjartsoj punen qe e bene Dropload.

  Tung!
  kodi403 @ 30 26 N, 86 36 W

 6. #6
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,816
  faleminderit.Qenka e vertete dmth.Megjithse skam marre email nga droploadi te Lycos per instruksionet
  E provova tani dhe punon.Nuk dihet sa e ka maximumin e madhesise se nje file
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 7. #7
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,816

  dergo kete file transferim i 1 file me email deri 1gb

  Nje servis falas qe te lejon te dergosh nje file deri ne madhesi 1gb(1000mb)
  http://www.sendthisfile.com/
  Ashtu si dhe tek dropload.com ky servis kerkon te regjistrohesh dhe
  fut adresen e shokut kur dergon nje file ne madhesi cfaredo deri ne maksimum
  1 gb 1 file.Skedari qe dergon pasi shkon te serveri i Sendthisfile.com,serveri i dergon email shokut per filen si dhe i jep linkun per ta shkarkuar
  Kur shkarkohet file nga serveri mire eshte qe per ato qe kane dial up ku lidhja me internetin nderpritet mesatarisht cdo 4-5 ore
  te perdorin ndonje program download manaxher me funksion rezume
  Faqja ka gjithashtu edhe script per ta futur ne webpage per te krijuar nje kuti transferimi skedaresh Ky server e ruan filen deri ne 7 dite.Dmth file duhet shkarkuar brenda 7 ditesh(droploadi i ruan filet deri ne 48 ore)
  Te mos harrojme qe spymacu lejon deri 350 mb transferim filesh
  gjithashtu nje adrese tjeter njelloj si sendthisfile.com eshte
  http://s2.yousendit.com/ con nje file deri 1gb madhesi
  =====
  E rendesishme
  Nuk duhet harruar qe gjithe keto servise falas kane nje zakon te keq qe fusin cookies qe kontrollojne cfare shikon ne internet faqet e vizituara etj
  Mire eshte qe pas perdorimit te ketyre serviseve te behet pastrim i plote i temporary files dhe cookies si dhe te kontrollohet kompjuteri me spybot ose adware
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 16-08-2004 mė 20:25
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 8. #8
  Anagramisti Maska e Mister Enigma
  Anėtarėsuar
  06-08-2004
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  48
  Postime
  2,636
  Ja edhe njė web pėr atė qė po flitet kėtu:
  http://s9.yousendit.com/
  Edhe ky web kėrkon ta shkruani emailin e shokut qė doni t'i dėrgoni njė dokument dhe pastaj e upload-oni dokumentin qė mund ta ketė madhėsinė deri 1 GB.
  Kodi:
  Eja ta bėjmė bashkė njė anagram por kujdes se mos po anagramohemi edhe vetė 

 9. #9
  Anagramisti Maska e Mister Enigma
  Anėtarėsuar
  06-08-2004
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  48
  Postime
  2,636
  Harrova tė theksoj se shoku qė e pret dokumentin ėshtė i detyruar ta shkarkojė atė dokument brenda njė jave pėrndryshe pas kėsaj kohe linku ku gjendet fajlli qė kėrkohet pėr shkarkim do tė humbet.
  Kodi:
  Eja ta bėjmė bashkė njė anagram por kujdes se mos po anagramohemi edhe vetė 

Tema tė Ngjashme

 1. Ē'mendim keni pėr internetin?
  Nga AuGuSt_ nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 11-05-2009, 05:17
 2. Shqiperia nė internet, pa ".al
  Nga PORTI_05 nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-01-2007, 18:54
 3. Philadelphia, qyteti me wireless Internet per te gjithe
  Nga Albo nė forumin Lajme nga informatika
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-09-2004, 11:34
 4. Microsoft, thotė se do tė mbyllė dhomat bisedore nė internet
  Nga Hek nė forumin Lajme nga informatika
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-10-2003, 19:35

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •