Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 26
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262

    Pse nuk të zë gjumi...

    Pershendetje
    Kur mesoj 4-5 orë... gjithmone nuk fle dote, sepse mendoj c'farë kam lexuar ose c'farë kam shkruajtur. Pas 2 ose 3 ore flë zakonisht,. Pse ndodh kjo gjë? Pse mendon per c'fare ke lexuar ose c'fare ke shkruajtur, kur s'do vete te mendosh per mesimet? Edi qe ka te bej per arsyen qe mesoj shume... por prape s'jam e sigurt pse kjo gje ndodh.

    ~Ana~
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  2. #2
    ________
    Anëtarësuar
    08-11-2003
    Postime
    1,516
    Citim Postuar më parë nga *~Rexhina~*
    Pershendetje
    Kur mesoj 4-5 orë... gjithmone nuk fle dote, sepse mendoj c'farë kam lexuar ose c'farë kam shkruajtur. Pas 2 ose 3 ore flë zakonisht,. Pse ndodh kjo gjë? Pse mendon per c'fare ke lexuar ose c'fare ke shkruajtur, kur s'do vete te mendosh per mesimet? Edi qe ka te bej per arsyen qe mesoj shume... por prape s'jam e sigurt pse kjo gje ndodh.

    ~Ana~
    Anushe......

    pak a shume te njejtat probleme kam pasur edhe une me gjumin...........kishte raste qe gdhihesha pa me zene gjumi.........

    qetesine dhe gjumin e qete ka nje vit qe e kam gjetur........do thuash ti si?
    te pakten ne dite dy ore palester............ndersa ne fundjave shkoj ne stervitje te futbollit per rreth 4 ore stervitje per dy dite(dmth 2 ore te shtunen 2 te dielen) dhe kur vjen koha per gjume,me mbyllen syte sikur te kisha pire valium!!!!!!!!!!

    merru me nje cik palester.................(ta them seriozisht)
    Ndryshuar për herë të fundit nga FLORIRI : 04-04-2004 më 18:50
    Il cuore matto che ti segue ancora
    E giorno e notte pensa solo a te

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga FLORIRI
    Anushe......



    merru me nje cik palester.................(ta them seriozisht)
    ke shume te drejte, keshtu me keshilloj dhe babi

    flm Flori
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  4. #4
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anëtarësuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Leksilium edhe te kalon e tera...mirepo ka nete ne te cilat ose mendon shume apo je lodhe shume psiqikisht edhe nuk te ze gjumi.Ka barera speciale per te te zene...tek ne leksiliumi eshte me efikas.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  5. #5
    Authentic Maska e DeuS
    Anëtarësuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Edi qe ka te bej per arsyen qe mesoj shume... por prape s'jam e sigurt pse kjo gje ndodh.

    ~Ana~

    Sa modeste kjo vajze !
    Si do ta merrte vesh bota qe Ana meson shume , nese nuk do hapej nje teme e tille ?!

    Gjume te embel!

  6. #6
    Vetvendosje Maska e INDRITI
    Anëtarësuar
    14-11-2002
    Vendndodhja
    I ulur ne zemren e njeres.
    Postime
    2,169
    Citim Postuar më parë nga *~Rexhina~*
    Pershendetje
    Kur mesoj 4-5 orë... gjithmone nuk fle dote, sepse mendoj c'farë kam lexuar ose c'farë kam shkruajtur. Pas 2 ose 3 ore flë zakonisht,. Pse ndodh kjo gjë? Pse mendon per c'fare ke lexuar ose c'fare ke shkruajtur, kur s'do vete te mendosh per mesimet? Edi qe ka te bej per arsyen qe mesoj shume... por prape s'jam e sigurt pse kjo gje ndodh.

    ~Ana~
    Keto probleme i kam une shumne shpesh, gjithe naten syte ne tavan si buf .
    Ah sa inat me vjen kur te tjeret flejne e une rri pa gjume.
    Nejse pyeta dike e ma tha qe duhet te merresh me ndonje pune.
    Mendova dhe thashe hajde se po shkoj te laj pjatat sonte u pa puna.
    Shkova i lava nje here po sme vinte gjume
    ja fillova tenxhere gota piruna aha ska gjume.
    Cte beja ja fillova se dyti e spata ndermend te ndaloj po te mos me kishte rene i pjate nga dora .

    Ilaci eshte ky: Mundohu qe ta zesh veten sa me shume me mesime lexo me shume se zakonisht.
    Mos u fut shpesh neper forum pasi edhe ky ndikon ne shuem gjera psh te kujtohen shkrimet diku per te qeshur e diku per te qare.
    mos perdor kafe pasi ajo te ndihmon ne pagjumesi.
    Mos flej diten derisa te kesh ndyshuar kete orar te crregulluar.

    Kaq di une ishalla do jete efikase.
    Ika se po me duket vetje doktor lool
    Injoranca nuk zhduket me top

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Sa modeste kjo vajze !
    Si do ta merrte vesh bota qe Ana meson shume , nese nuk do hapej nje teme e tille ?!

    Gjume te embel!
    lol shume modeste jam... sesben desha te deklaroj qe mesoj


    Ilaci eshte ky: Mundohu qe ta zesh veten sa me shume me mesime lexo me shume se zakonisht.
    Mos u fut shpesh neper forum pasi edhe ky ndikon ne shuem gjera psh te kujtohen shkrimet diku per te qeshur e diku per te qare.
    mos perdor kafe pasi ajo te ndihmon ne pagjumesi.
    Mos flej diten derisa te kesh ndyshuar kete orar te crregulluar.
    Indriti, flm per pergjigjen... por prandaj thash qe s'me ze gjumi, qe lexoj shume kur mesoj per ndonje provim, dhe marr nota duke shkruajtur... nuk e kisha fjalin per forumin qe s'me ze gjumi.... them qe kur meson shume, pse te kujtohen ato qe ke mesuar, dhe ke problem te flesh...

    nejse flm per pergjigjen, so far do mundohem to excercise, sic tha Floriri... por do jet pak e veshtir meqe ne pune me shume merrem me kompjuterin

    uhh deus prap u bera modeste ... thash qe punoj dhe ne pune merrem me komjuterin... damn this modesty lol
    Ndryshuar për herë të fundit nga *~Rexhina~* : 05-04-2004 më 11:50
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  8. #8
    E Lirë! Maska e KaLTerSi
    Anëtarësuar
    27-10-2003
    Vendndodhja
    NYC.
    Postime
    850
    ok gjumi ty nuk te ze se Anabelaaa eshte ne telefon deri naten vone dhe zeri saj kumbues te pengon te flesh e qete dhe te besh gjume pa eksese, shume e thjeshte.

    p.s. dhe boll me bere si studioze se nuk i ha fiqua keto....keto me siper te besuan te gjoret te besuan.
    heyyyyyy hooooo maaaaaaa
    Toleranca, eleksiri i lirisë.

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga KaLTerSi
    ok gjumi ty nuk te ze se Anabelaaa eshte ne telefon deri naten vone dhe zeri saj kumbues te pengon te flesh e qete dhe te besh gjume pa eksese, shume e thjeshte.

    p.s. dhe boll me bere si studioze se nuk i ha fiqua keto....keto me siper te besuan te gjoret te besuan.
    heyyyyyy hooooo maaaaaaa

    hahaha loool... moj edi qe Anabelaa ka te bej... por TI ke te besh me shume qe ore minute e merr ne telefone, dhe pu pu nuk ju mbyllet goja, un e shkreta mundohem te mesoj... MESOJ THASH , kurse ju te dyja pa meshire fare flisni ter kenaqsi... TURP TE KENI
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  10. #10
    E Lirë! Maska e KaLTerSi
    Anëtarësuar
    27-10-2003
    Vendndodhja
    NYC.
    Postime
    850
    Citim Postuar më parë nga *~Rexhina~*
    kurse ju te dyja pa meshire fare flisni ter kenaqsi... TURP TE KENI

    turp nuk kam thoje qind here po deshe por ama turp nuk kam fare, ti te kesh turp qe nuk vete te mesosh ne banje meqe e paske me aq pasion studimin....pfff na ler te qete te flasim ate bej dhe mos xhelozo shume me shoqerine tone

    p.s. dhe sikur te mos isha une ne tel me Anabelen do ishe ti me ate....tjetren.... keshtu qe prape e pa mesuar do ngelje gjithsesi....

    heyyy hoooo prrrrrrrr
    Ndryshuar për herë të fundit nga KaLTerSi : 05-04-2004 më 18:26
    Toleranca, eleksiri i lirisë.

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    me ate tjetrin dy here fola dhe ptuuu me torturoj gjith diten... kurse un e shkreta nuk them gje fare kur ajo flet me dy persona "very important she says"... ne banjo thot kjo.... kam krevat ne banjo une? Jo, atehere nuk mesoj fare ... do ti them babit dhe mamit po rash na mesimet... nje note te keqe te marr do t'ia hedh fain Anabeles :P

    more vesh hoochie mama prrrrr (e di vete ti )
    Ndryshuar për herë të fundit nga *~Rexhina~* : 05-04-2004 më 18:42
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  12. #12
    E Lirë! Maska e KaLTerSi
    Anëtarësuar
    27-10-2003
    Vendndodhja
    NYC.
    Postime
    850
    nuk ke krevat ne banjo?? atehere behu goc e mbare, mere veten me te mire dhe terhiqe krevatin tend te vockel ne banje...kaq ste thot mendja???provoe dhe do shohesh qe te tere do jene te lumtur pastaj
    mos me repliko me se do e degjosh prej Anabeles ne darke ti...
    e di si ja ben plaku i vitit te ri Rexh??
    ho ho ho prrrr kam ftohte Rexhi hooo prrrrr ho ho ho!!!
    Toleranca, eleksiri i lirisë.

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga KaLTerSi
    nuk ke krevat ne banjo?? atehere behu goc e mbare, mere veten me te mire dhe terhiqe krevatin tend te vockel ne banje...kaq ste thot mendja???provoe dhe do shohesh qe te tere do jene te lumtur pastaj
    mos me repliko me se do e degjosh prej Anabeles ne darke ti...
    e di si ja ben plaku i vitit te ri Rexh??
    ho ho ho prrrr kam ftohte Rexhi hooo prrrrr ho ho ho!!!
    haha lol krevatin tend te vockel, ca me konsideron xhuxhe njeri i poshter ?
    Per inate te replikova!!! Ahh c'fare te te bej un ti moj ho--ooochie mama prrrrr.... do ul zerin e telefonit Per inat ... me leni te mesoj, dhe ne enderra me kujtohen bisedat e tua me anabelen... boll me torturovet dhe boll me stresovet, akoma jam adoleshente jo si ju te dy plakat qe i keni lene 25 vjetorin
    Ndryshuar për herë të fundit nga *~Rexhina~* : 05-04-2004 më 21:42
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  14. #14
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Ana, kliko ketu te lexosh nje teme tjeter si e jotja.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  15. #15
    E Lirë! Maska e KaLTerSi
    Anëtarësuar
    27-10-2003
    Vendndodhja
    NYC.
    Postime
    850
    he moj Rexh u sherove nga insomnia ti?
    do kete filluar te te zeri se nuk ndihesh e shoh, do te jene rikthyer endrrat e tua mostruoze, e folura ne gjume e sic me tha Aleatja na kishe filluar te ecesh dhe kur fle pale, apapa sa goc me talent qe je...cme kujtove Zonjen Makbeth, e di si i vajti filli asaj lulka?
    Toleranca, eleksiri i lirisë.

  16. #16
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anëtarësuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    nga tere keto shkrime, nuk arrita te kuptoj se cfare ksihin te perbashket me temen 'pesni psikologun' pervec pyetjes fillestare.
    Mundohuni ti permbaheni temave, duke patur parasysh qe forumin e lexojne shume me shume njerez se ata qe ju marin te telefon dhe ju lene pa gjume

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-04-2004
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    17
    Eshte normale qe kur mbaron se mesuari dhe fle mbas te mendosh edhe pse nuk do sepse tryri yt eshte akoma ne"pune" prandaj duhet te pushosh perpara se te flesh. Mua me ndodhte e njejta gje kur punoja ne nje akullore. Kthehesha ne shtepi dhe flija direkt dhe nuk me zente gjumi. Me e keqja ishte se enderroja akulloret gjithe naten pra nuk shkeputesha dot nga puna.

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    he moj Rexh u sherove nga insomnia ti?
    do kete filluar te te zeri se nuk ndihesh e shoh, do te jene rikthyer endrrat e tua mostruoze, e folura ne gjume e sic me tha Aleatja na kishe filluar te ecesh dhe kur fle pale, apapa sa goc me talent qe je...cme kujtove Zonjen Makbeth, e di si i vajti filli asaj lulka?
    lol pse ben gjasme qe nuk di neqoftese u sherova nga insomnia? Saper endrrat mostruoze ke te drejt me jan rikthyer, dhe fle si engjell tani, 10 ore ne dite
    Te lutem mos me kraso me Zonjen Makbeth, heroen time. Si thua a jam manipuliste, sadiste, cold-hearted, suicidal, woman like her? Neqoftese po, atehere Zoti te bekoft per krasimin


    nga tere keto shkrime, nuk arrita te kuptoj se cfare ksihin te perbashket me temen 'pesni psikologun' pervec pyetjes fillestare.
    Mundohuni ti permbaheni temave, duke patur parasysh qe forumin e lexojne shume me shume njerez se ata qe ju marin te telefon dhe ju lene pa gjume
    Ke shume te drejt, vetem dy persona ju pergjigjen temes tamem. Nejse e ka fajin kjo kaltua ketu, qe i pelqen te me tormentoj pak lol

    Eshte normale qe kur mbaron se mesuari dhe fle mbas te mendosh edhe pse nuk do sepse tryri yt eshte akoma ne"pune" prandaj duhet te pushosh perpara se te flesh. Mua me ndodhte e njejta gje kur punoja ne nje akullore. Kthehesha ne shtepi dhe flija direkt dhe nuk me zente gjumi. Me e keqja ishte se enderroja akulloret gjithe naten pra nuk shkeputesha dot nga puna.
    lol, falimenderit per keshillen, do provoj te pushoj para se te fle, and see if it works ^_^
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Eshte normale. Dhe mua me ndodh sidomos kur kam test the next day.
    Keshilla e Floririt dhe e Mirlindes jan te mira...po kete te dyten nuk besoj se une e bej dot se zakonisht vone naten me pelqen me shume te lexoj dhe pastaj fle me nje here, se di pse por me duket sikur i mesoj gjerat me shpejte dhe jam me e qet se te gjith jan ne gjume.

    ps.me duket se keshilli me i mire eshte mos te lexosh fare...slodh as trurin kot...

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    lol rexh nga u gjend kjo temem moj amani

    po heee si vate ajo pune? tani te ze gjumi?

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •