Close
Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 145 prej 145
 1. #141
  Veritas liberatis Vos
  Antarsuar
  07-10-2006
  Postime
  2,204
  Kanuni ka qene nje ligj barbar i cili aplikohej ne mungesen e nje shteti dhe te ligjeve te tij
  Pse kemi shtet tani?
  Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
  xfiles

 2. #142
  Kanuni eshte trashegemia me e vlershme nga te paret.
  Sa me shume kohe shkon, sa me shume modernizohet shoqeria shqiptare, aq me shume do bindemi per kete gje. Vleren qe ka Kurani per muslimanet, e Bibla per te krishteret, ka Kanuni per shqiptaret.

 3. #143
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-12-2010
  Postime
  2
  ore di ndo1ri ekziston ndo1 kopje e kanunit ne internet... nese po ku mund ta gjej???

 4. #144
  Perjashtuar
  Antarsuar
  25-09-2011
  Postime
  329
  Citim Postuar m par nga coder Lexo Postimin
  ore di ndo1ri ekziston ndo1 kopje e kanunit ne internet... nese po ku mund ta gjej???
  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=88484

 5. #145
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,092
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Kanuni i Lek Dukagjinit dhe shqiptart


Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678

Tema t Ngjashme

 1. Gjergj Kastriot Sknderbeu
  Nga Arbushi n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 433
  Postimi i Fundit: 21-01-2022, 22:21
 2. Si lindi harmonia fetare n Shqipri?
  Nga Albo n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 127
  Postimi i Fundit: 27-10-2010, 08:41
 3. Fenomeni "Abdi Baleta"
  Nga Brari n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 206
  Postimi i Fundit: 06-09-2009, 09:28
 4. Armiqt e shqiptarve: N krkim t themelit t politiks
  Nga Sabriu n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-01-2007, 04:26
 5. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •