Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 53 prej 53
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  Citim Postuar mė parė nga dea_07 Lexo Postimin
  Nje nga ju nuk eshte i sinqerte
  dea,

  pse s'hap nji enderrtore, mi ...lol

  p.s

  me intrigove me kete shpjegimin,

  ne kete rast kush nga te dy s'eshte i sinqerte, ajo qe e shikon ne enderr, apo ai qe shikohet?

  Mos eshte thjesht shprehje e mendimit qe e mundon enderrshikusen, ne kete rast?
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  dea,

  pse s'hap nji enderrtore, mi ...lol

  p.s

  me intrigove me kete shpjegimin,

  ne kete rast kush nga te dy s'eshte i sinqerte, ajo qe e shikon ne enderr, apo ai qe shikohet?

  Mos eshte thjesht shprehje e mendimit qe e mundon enderrshikusen, ne kete rast?
  xhuje mos me thuaj qe ke pare dhe ti nje enderr te tille mbreme.
  Mendoj se ai qe e shikon nuk eshte i sinqerte. E vret ndergjegja dhe i duket se ajo e fal.
  Feelings change - memories don't.

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  Citim Postuar mė parė nga dea_07 Lexo Postimin
  xhuje mos me thuaj qe ke pare dhe ti nje enderr te tille mbreme.
  Mendoj se ai qe e shikon nuk eshte i sinqerte. E vret ndergjegja dhe i duket se ajo e fal.
  dea,

  une shoh endrra te tipi tjeter keto kohe,

  po thjesht po dua te kap mekanizmin e shpjegimit.

  p.s mos me thuaj qe ke gjak jevge,...
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  dea,

  une shoh endrra te tipi tjeter keto kohe,

  po thjesht po dua te kap mekanizmin e shpjegimit.

  p.s mos me thuaj qe ke gjak jevge,...
  Cfare enderrash shikon ti xhuje? Thuaj ndonje se mbase i gjejme ndonje interpretim.
  Se besoj mo xhuje. Te pakten deri ne brezin e katert jo njehere.
  Feelings change - memories don't.

 5. #45
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-07-2014
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Si shpjegohen ėndrrat?

  Mbreme pashe ne enderr sikur djali im gjuajti nje top futbolli shum lart ne qiell po me verte shum lart saqe nuk e kisha menduar qe topi te mund te ngjitej aq lart dhe pastaj po shikonim se ku

  do binte ne toke. U trembem dhe pse patem frike se mos vriste ndokend topi pasi u ngjit shume lart.Me ne fund ra dhe mu afer vetes time dhe per cudine time nuk me vrau aspak perkundrazi

  nuk preku asgje .Ra ne Toke .Desha te di shpjegimin e kesaj endrre.


  Faleminderit.

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime

  Pėr: Si shpjegohen ėndrrat?

  kur je i lodhur e i keputur nuk shikon asnje enderr e s'ke se si e spiegon hic fare...
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 7. #47
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Si shpjegohen ėndrrat?

  Endrrat jane energji e tepert, mase, ne kashene e pavetedijes qe shkarkohen ne pavemendje e siper!

 8. #48
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-06-2016
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Si shpjegohen ėndrrat?

  shoh te njejten enderr persa kohe mbaj mend qe ne femijeri e deri sot,,me pare shume shpesh tani me radhe. jam po ne moshe te vogel ne enderr veshur me nje fustan te bardhe lini me floke te gjata shume te verdha (faktikisht jam une e vogel) jam maje nje shkembi hidhem nga aty perjetoj te gjithe humbjen ne trup nga nje lartesi humnere sapo arrij afer tokes me del gjumi nuk e kam pare kurre perplasjen..mund te mar nje shpjegim nga dikush ..shpesh me mundon kjo qe shoh,

 9. #49
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-04-2017
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Si shpjegohen ėndrrat?

  Une shoh gjithmone ne enderr nje person qe e kam dashur shume...edhe heren e fundit e pssh sikur doja ti flisja po nuk mundesha nga turpi..dhe shikoja sikir ai ishte ndonjhere i merzitur ndonjehere jo...ckuptim ka ?

 10. #50
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Si shpjegohen ėndrrat?

  Living in Puh ti ke konflikte te softwarit te dashurise me utilin qe te ka ngjizur personin tend. zakonisht ne rracat e pastra pervec asaj arjane dmth ne Nordet ky program eshte i plote dhe nuk ka konflikte te jashtme pervec virozave lindore apo veseve te ideve fetaro komune te lindjes. ne rracat e uleta softi i dashurise hapet permes nje utilitie dhe prezanton figuren e personit te dashur ne algoritmin e shqisave ku me pas kalon ne proces dhembshurie, respekti dhe interesi!

 11. #51
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-04-2017
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Si shpjegohen ėndrrat?

  Pershendetje...sot pash nje mankth shume tw frikshem
  .. edhe jam zgjuar e tmerruar.. isha me tgjithe familjaret e mi .
  ..dhe po laheshim ne nj lum me shkembinj e balte plot ishte shum i piste dhe ishtww plott e perplot me eshtraaa me kocka...ishte gjeja me e shpifur...ata nk e kishin problem laheshim benin not pervec meje...kishte edhe shum njerez te tjere atje pervec nesh....se di po ishte e tmershmee

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e lace
  Anėtarėsuar
  18-09-2014
  Postime
  240
  Faleminderit
  27
  31 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Si shpjegohen ėndrrat?

  Citim Postuar mė parė nga Ilarja Lexo Postimin
  Pershendetje...sot pash nje mankth shume tw frikshem
  .. edhe jam zgjuar e tmerruar.. isha me tgjithe familjaret e mi .
  ..dhe po laheshim ne nj lum me shkembinj e balte plot ishte shum i piste dhe ishtww plott e perplot me eshtraaa me kocka...ishte gjeja me e shpifur...ata nk e kishin problem laheshim benin not pervec meje...kishte edhe shum njerez te tjere atje pervec nesh....se di po ishte e tmershmee
  Lezo Ekzekieli Bibla,,,,Kapitulli 38 dhe kapitullin 39
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga lace : 01-08-2017 mė 08:05 Arsyeja: gabim
  Mos u Beni te gjithe Mesuesa se per kete do te gjukoheni ashper !!!

 13. #53
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Si shpjegohen ėndrrat?

  ..endrrat qe na dalin ne gjume jane thjesht stres i tepert dhe tregojne per pershtypjet qe te kane lene mbresa te veshura me figura te tjera per shkak te anusit shkarkues te endrrave te kota! leximi ne pergjithesi, apo levrimi i cdo kulture gotike, shkaterron gjendrat e endrrave te shendetshme ato yje ne qiellin e fantazise se cdokujt, por te cilat nuk mund te hapen apo vizitohen nga njerezit normale, qe zoti kerkon tia shkaterroje qeneive me genjeshtrat dhe djajte e tij!

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

 1. Fatmir Baci
  Nga ~Geri~ nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 01-09-2011, 05:54
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-02-2009, 05:55
 3. Endrrat....
  Nga Agim Doēi nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 11-05-2006, 08:06
 4. Luca: Mos i shkelni ėndrrat e "Rozafės"
  Nga Brari nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 04-09-2005, 19:46
 5. Dhjetė leksione mbi ėndrrat
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 03-08-2005, 14:53

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •