Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 53
 1. #21
  PSIKOLOGJI Maska e Ermali-AL.....
  Anėtarėsuar
  30-12-2003
  Postime
  125
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga picard
  Ermal, me behet qejfi qe ke arritur te komandosh te pandergjegjshmen , sado pak qe te jete.

  Sic e shkrova dhe me lart e kam pergjigjen pse ndodh kjo gje. E gjeta pas 3 dite mendimesh. me kishin ndodhur disa gjera qe nuk mund te shpjegoheshin dhe e shtrydha trurin derisa arrita ne nje zgjidhje (te pakten per veten time).
  ( se pio meros tis eladas meneis?)
  The une jam nje tip qe ve re cdo gje , analizoj cdo gje , krasoj , dhe ne pergjithesi kam nje deshire te madhe te merem me psikologji & dhe filozofi .

  ( Meno mesa stin thesaloniki . Esi menis stin eladha ? ke pu ? )

  Bye
  C'do gje eshte nje gje , dhe asgjeja eshte nje gje !

  DYNJAJA pa FUND....

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-02-2007
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Shpesh Shoh Endra Por Kur Zgjohem Ne Mengjes Asnje Nuk Mbaj Mend

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-02-2007
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Cool

  Citim Postuar mė parė nga GJINI DACI
  Shpesh Shoh Endra Por Kur Zgjohem Ne Mengjes Asnje Nuk Mbaj Mend
  ESHTE MIRE KUR NJERIU SHEH ENDRA

 4. #24
  Ne bregdet Maska e Asriana
  Anėtarėsuar
  15-09-2006
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Enderrat zakonisht jane pasqyrim i ngjarjeve qe personit mund ti kene ndodhur gjate dites,ose jane pasqyrim i ngjarjeve qe do te ndodhin disa dite me pas.Une personalisht i besoj enderrave,shpesh here me kane dale te verteta ne jeten reale.Por si shpjegohen ato?Fare mire duke shfletuar "librin e shpjegimit te enderrave" ku mund te maresh nje shpjegim me te qarte dhe te detajuar.

 5. #25
  your "wrost" nightmare Maska e Militik
  Anėtarėsuar
  19-01-2007
  Postime
  246
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Enderrat kane kode.
  Kur uni fle nen ndergjegja vihet ne pune dhe sheh te kundertat e asaj qe do.

 6. #26
  Perjashtuar Maska e Zėu_s
  Anėtarėsuar
  02-05-2006
  Postime
  1,674
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Eh tash do t'jua tregoi edhe une nje enderr jashtzakonisht te quditshme...

  Isha duke ngrene buke qe e ngjyja ne diēka dhe thash zoti e falt se u ngina, aty me pyeti gjyshja ime (tashme e vdekur, rahmet i past shpirti) se a po dua ende buke, i thash hajt ama edhe pak, e ajo ia keputi nje gisht dikujt aty ngat qe i dukej vetem dora dhe ma dha, e mora ate gisht dhe e ngjyva aty ku isha duke ngjye buken dhe e hengra, ishte i fort sikur i rreshket, pastaj e keputi edhe nje gisht tjeter dhe ma dha, e ngjyva dhe e hengra edhe ate dhe i thash faleminderit se nuk po dua me, ne ate moment me doli gjumi dhe fillova te mendoj se ēka ishte ajo enderr aq e quditshme ashtu.

 7. #27
  Perjashtuar Maska e Zėu_s
  Anėtarėsuar
  02-05-2006
  Postime
  1,674
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Hė de, a keni ndonje spjegim per kete horror-enderr a jo ?

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Zeu_s, shpresoj se di anglisht:

  To see your fingers in you dream, symbolizes physical and mental dexterity. They indicate manipulation, action and non-verbal communication. If you dream that your fingers fall off, then it suggests that you are letting a situation dominate you or dictate how you behave. You may be literally losing your grip on life.

  To dream that your fingers are injured or have been chopped off, denotes your anxieties about your ability to accomplish some demanding task or perform in some waking situation.

  Grandmother
  To see your grandmother in your dream, represents nurturance, protection, and unconditional love. Consider the qualities and characteristics that exist in your own grandmother.

  Meals
  To see meals in your dream, signifies that you dwell too much on trivial matters and it will divert your attention from more important engagements and matters.

  Interpretimin beje vete

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  oh edhe kjo:

  Eating
  To see food in your dream, represents physical and emotional nourishment and energies. The different types of food can symbolize a wide range of things. Generally, fruit is symbolic of sensuality. Frozen foods may imply your cold emotions and frigid ways. Eating certain foods refers to qualities that you need to incorporate within your own self.

  To dream that you are eating with others, denotes prosperous undertakings, personal gain, and joyous spirits.

  To dream that you are overeating or not eating enough, signifies your need and lack of spirituality and fulfillment in your waking life. Food can represent love, friendship, ambition, sex or pleasure in your life. Thus, food is seen as a metaphor to fulfill and gratify our hunger of love and desires.

  To dream that someone clears away the food before you finish eating, foretells that you will have problems and issues from those beneath your or dependant upon you

 10. #30
  Perjashtuar Maska e Zėu_s
  Anėtarėsuar
  02-05-2006
  Postime
  1,674
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Jo nuk di aq mire, u mundova me nje fjalor ta perkthej por ma perktheu mbrapsht e nuk ma kapi hiq...

  tregom ēka do me thene se po m'intereson (sidomos pasi qe paske qeshe ashtu ne fund )

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime
  Citim Postuar mė parė nga GJINI DACI Lexo Postimin
  Shpesh Shoh Endra Por Kur Zgjohem Ne Mengjes Asnje Nuk Mbaj Mend
  Sa do desha dhe une te mos i mbaja mend endrrat. Mua dhe me dalin, e aty me rri mendja tere kohes .
  Feelings change - memories don't.

 12. #32
  capajevja
  Anėtarėsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  tirana
  Mosha
  42
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mua disa me dalin dhe disa jo, sidomos ato kur i shof ne mengjes nuk i mbaj mend (thone qe endrat e mengjesit nuk bejne, jane kot)

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime
  Citim Postuar mė parė nga capajevja Lexo Postimin
  Mua disa me dalin dhe disa jo, sidomos ato kur i shof ne mengjes nuk i mbaj mend (thone qe endrat e mengjesit nuk bejne, jane kot)
  Kurse une kam degjuar qe pikerisht ato endrra dalin. Dhe mua ato me dalin.
  Feelings change - memories don't.

 14. #34
  capajevja
  Anėtarėsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  tirana
  Mosha
  42
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  qenkemi te kunderta dea

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e llegenda
  Anėtarėsuar
  26-02-2007
  Postime
  42
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Per te mos hapur nje teme te re kisha dashur nga ju te ju nese dini te me spjegoni dmth e ksaj enderre:

  Nese e dashura te sheh ne enderr duke dashuruar dikend tjeter dhe ajo te sheh e pastaj terhiqet per te mos penguar qfar don te thot kjo ???
  ...::Presheva Online::...
  ...::Internet Service Provider::...

  Preshevalee Lind,Kurr Nuk Bėhesh

 16. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-10-2007
  Postime
  833
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga dea_07 Lexo Postimin
  Kurse une kam degjuar qe pikerisht ato endrra dalin. Dhe mua ato me dalin.
  Pikerisht enderrat qe shihen ne momentin e zgjimit, jane pikerisht enderrat qe parashikojne te ardhmen, ose si pasoje e gjendjes tende shpirterore!

  Dhe jane le themi 50% te verteta !

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Flora82
  Anėtarėsuar
  17-04-2006
  Vendndodhja
  afer detit
  Postime
  900
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kur shofe endrra qe i kom ndegjuar cfare parashikojne frigohem shum , dhe mendja me shkon cfar dote ndodhe keshtu deri sa te kalojne do ditź nuk rri e qetź !

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime
  Citim Postuar mė parė nga llegenda Lexo Postimin
  Per te mos hapur nje teme te re kisha dashur nga ju te ju nese dini te me spjegoni dmth e ksaj enderre:

  Nese e dashura te sheh ne enderr duke dashuruar dikend tjeter dhe ajo te sheh e pastaj terhiqet per te mos penguar qfar don te thot kjo ???
  Nje nga ju nuk eshte i sinqerte
  Feelings change - memories don't.

 19. #39
  Kill Illuminati Maska e skordiani
  Anėtarėsuar
  16-09-2008
  Vendndodhja
  Kosove,Prishtine
  Postime
  23
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Sa mund te zgjase nje enderr.

  Nje enderr duket e gjate por kam degjuar qe gjithcka ndodh ne nje kohe shume te shkurter.
  Di ndonjeri se sa sekonda zgjat nje enderr.(nESE ESHTE ME SEKONDA)
  pER Mendimin tim endrra eshte e shkurter dhe prandaj s'mund te mbajme mend nga ato qe pame ne enderr

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime
  Citim Postuar mė parė nga skordiani Lexo Postimin
  Nje enderr duket e gjate por kam degjuar qe gjithcka ndodh ne nje kohe shume te shkurter.
  Di ndonjeri se sa sekonda zgjat nje enderr.(nESE ESHTE ME SEKONDA)
  pER Mendimin tim endrra eshte e shkurter dhe prandaj s'mund te mbajme mend nga ato qe pame ne enderr
  Ne mos gaboj, s'jam shume e sigurt deri ne 5 sec. Mua me duken sikur zgjasin me ore te tera.
  Feelings change - memories don't.

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Fatmir Baci
  Nga ~Geri~ nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 01-09-2011, 05:54
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-02-2009, 05:55
 3. Endrrat....
  Nga Agim Doēi nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 11-05-2006, 08:06
 4. Luca: Mos i shkelni ėndrrat e "Rozafės"
  Nga Brari nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 04-09-2005, 19:46
 5. Dhjetė leksione mbi ėndrrat
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 03-08-2005, 14:53

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •