Close
Faqja 3 prej 11 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 215
  1. #41
    Ka te beje me pikpamjet e njeriut por ka te beje dhe me gjeneraten.
    Dashuria njeh moshe. Ca cikerrima te vogla si kenget e moshes apo kerkesat e kohes kur kuptove veten kush ishe - kane edhe ato rendesine e tyre te madhe edhe pse neglizhohen apo nenvleresohen.
    Plus (dhe me e rendesishmja) eshte ceshtja e takatit. Ia del dot energjise se partnerit/partneres shuuume vite me te ri/me te re? Veshtire!

  2. #42
    Perjashtuar Maska e Prototype
    Anėtarėsuar
    10-05-2002
    Postime
    1,450
    Nje diference jo e madhe dhe tolerohet por kur i kalon te 10 vjetet kthehet pak ne perversitet

  3. #43
    sexyy.... Maska e Ēiljeta_Xhilaga
    Anėtarėsuar
    13-05-2005
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    1

    Per mua jo dhe aq

    Nqs ti gjen nje njeri qe te kupton dhe te respekton ca rendesie ka mosha?!
    Jam e mendimit se kjo vlen per vajzat ne moshe te pjekur si psh 24 vjec e siper sepse ath dhe femra di ta vlersoje mashkullin nga te gjitha aspektet.
    Une dikur jam lidhur me nje djale 8 vjet me te madh se vetja!

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anėtarėsuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Dashuria nuk njeh mosh..

    Nese vertet jeni te dashuruar shum prej juve mund te kete te dashuren me te madhe se vet , apo me te vogel se vet..
    Nje koh kisha te Ishin 3 vite me te madhe , por nuk prish edhe aq shum pun , pasi dashuria nuk pyet se kush dhe ca vjeqe eshte..!

    Nejse nga nje her ndodh edhe kur te vjen koha disa nga kohet qe ende jetojn me mendjen e shekullit 19/20 ata thon kinse nuk ben me u martu pse gruja eshte 2..3 vite me e madhe , por tash koha e atyre ka kalu tash jemi ne shekullin 21 dhe duhet te mendojm me mire per jeten.!

    Ky eshte mendimi im sa i perket temes.

    Gjith te mirat.
    Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e Me^bind
    Anėtarėsuar
    12-11-2004
    Vendndodhja
    diku ketu
    Postime
    56

    Cool

    Citim Postuar mė parė nga Ēiljeta_Xhilaga
    Nqs ti gjen nje njeri qe te kupton dhe te respekton ca rendesie ka mosha?!
    Jam e mendimit se kjo vlen per vajzat ne moshe te pjekur si psh 24 vjec e siper sepse ath dhe femra di ta vlersoje mashkullin nga te gjitha aspektet.
    Une dikur jam lidhur me nje djale 8 vjet me te madh se vetja!
    ketu muhabeti eshte ndryshe... dmth do thuash ti si ndryshe... se per vajzat te ken lidhje me cuna me te medhej ne moshe, eshte normale.. kjo qe po diskutohet ketu themi per dicka anormale, qe duhet kthyer ne normale, pra: Qe A njef dashuria mosh ne aspektin, nq se femra eshte me e madhe, dhe cuni me i vogel...
    P.s nq se nje goce eshte 24, a mund te dashurohet me nje cun 20 vjec... pra kjo kerkohet, me sa kuptoj un ne kete teme .. pra raporti moshe, i femers dhe mashkullit...!

    Pra te ju si femra a njef dashuria moshe??( kur jan meshkujt me te vegjel se ju behet llaf, se sic thash dhe pak me lart,eshte normale kur mashkulli eshte me i madh ne moshe).

    Dhe tani mendimi im, dhe me falni qe shkruajta gjat.

    Nje raport i vogel moshe, si 1 apo 2 vite diferenc nga femra te mashkulli.. pra femra, 1 apo 2 vite me e madhe se mashkulli, nuk eshte problem, pra kjo dashuri nuk duhet te njof moshe... nq se raportet jan te theksuara ne vite shume... athere eshte dicka anormale.. dhe eshte mire normaliteti... mashkulli gjithmon me i madh ....
    Bye Bye

    G



    P.s na falni per ndonje gabim drejtshkrimor.
    Ne flasim gjuhen tuaj. Ne perkthejme idete tuaja.


    Amantya Communications!

  6. #46
    *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
    Anėtarėsuar
    18-05-2005
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    591

    Smile Jo

    Citim Postuar mė parė nga ben-shkodrani
    Shume vajza ose djem , gjithmon kur bie fjala tek mosha e te dashurit apo te

    dashures ,thojn psh . Une e dua ta kem te dashurin jo me shume se dy vjet te

    madh , disa te tjere thone e dua nje moshe me mua te jete , disa te tjere thone

    se dashuria nuk nje moshe .


    Pytja ime eshte a njeh dashuria moshe ?

    Pra ju ftojm te diskutojm , dhe ne qofte se ju keni ndonje fakt nga jeta reale na e

    tregoni ne kete teme .


    Ju pershendes Ben_Shkodrani

    Po te njifte dashuria mosh te moshuarit do ngeleshin pa martuar lal
    Kshu qe shyqyr qe ska sy dashuria ne lidhje me moshen

    ANTENA
    Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


    Albi

  7. #47
    Engjujt sjetoj n'toke! Maska e AL_Prishtina
    Anėtarėsuar
    12-07-2005
    Vendndodhja
    Prishtine
    Postime
    21
    Shkurt, qarte, thjeshte

    Snjeh moshe, por njeh PJEKURI dashurija !!!

    Ja kalofshi si dini ju, me se miri!

  8. #48
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-05-2004
    Postime
    115
    Dashuria njeh moshe, seksi nuk njeh moshe .

  9. #49
    musliman krenar Maska e Shiu
    Anėtarėsuar
    20-02-2003
    Postime
    1,040
    Dashuria nuk njeh moshe...

    ...derisa njeri prej tyre te mos behet "i padobishem".

    Pastaj... rrofshin miqte e komshinjte!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dito : 16-07-2005 mė 18:02 Arsyeja: Elemin i hapesirave te panevojshme (Space)

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e Snow^White
    Anėtarėsuar
    28-07-2005
    Vendndodhja
    Atje Ku Qielli Dhe Toka Bashkojne Dashurin Tone...Engjelli Im
    Postime
    248
    Dashuri nuk shef moshe kjo eshte e vertet po per mua sme pelqen qe e nje cift te ket diferenc tragjike!
    "Forgive your enemies, but never forget their names. \" - John F. Kennedy

  11. #51
    *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
    Anėtarėsuar
    18-05-2005
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    591

    A njeh moshė dashuria?

    A Njef Moshe Dashuria. ??????

    Do doja te sillja nji shembull qe ndodhi para disa ditesh.
    Nji djale bie ne dashuri me nji (vajze) e dashuroi aq shum sa ariti ti bente kerkes per tu martuar.Mirpo vajza e refuzoi kerkesen e tij duke i thene, se nuk mund te martohem me ty per shum arsye, te cilat po i paraqes me posht;

    (1)Ajo ishte me e madhe se ai
    (2)Kishte 1 femije jasht martese
    (3)kishte dhe lidhje tjeter ne te njejten koh

    Mirpo djali nuk i mori parasysh fare duke i then se.....

    Kush mund te thot se cfare eshte pergjigjur djali ?????

    ANTENA
    Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


    Albi

  12. #52
    KINGUSHI Maska e kingush
    Anėtarėsuar
    12-07-2005
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    6
    E para nuk thuhet ketu se vajza e dashronte ket cunin edhe per kete duhet te jete shume e vleshme edhe e dyta nese kjo vajza e dashuron aq shume sa djali e dashuroka ate gocen atehere mund te ket edhe keto (pengesat ) nese mund te thuhet . nese dy vete duhen kjo eshte dashuria qe i lidh edhe jane dy zemra te nxeta qe jane shkrire ne nje edhe nuk pysin per male fusha kodra edhe femije pra per mendimin tim une them se martesa ose lidhja duhet te behet ne baze te ndjenjave 1. dashuria nuk njef moshe 2. dashuria e pranon robin sikur eshte edhe 3. nese zemrat duhen atehere rruga eshte drejt marteses ose (parajses) sikur e quajne te dashuruar. Pyetja eshte jo e sjaruar mire edhe pergjigja kuptohet .....

  13. #53
    Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
    Anėtarėsuar
    06-09-2003
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    1,946
    dashuria nuk njef moshe
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dito : 20-08-2005 mė 16:48 Arsyeja: replikat
    Takohemi Ditėn e Gjykimit

  14. #54
    *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
    Anėtarėsuar
    18-05-2005
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    591

    Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

    Ketu behet fjale per nji djale qe shkon te shkatroj veten e tij me nji femer 7 vjet me te madhe nga vetja dhe me 1 femije qe ka ajo dhe me e bukura eshte se ajo nuk e DON ate si te mos e shkruaja une ket tem kur personi ne fjal eshte shoku im
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dito : 20-08-2005 mė 16:49
    Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


    Albi

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovė
    Postime
    4,216
    ANTENA,

    Nė kėtė rast qė e ke sjellur ti, do tė ishte mė me vend tė preformuloje pyetjen nė (sikur edhe ėshtė njė temė kėtu nė forum): A ėshtė dashuria e verbėr, e nė kėtė rast edhe e ēmendur!?
    Kėtu pra nuk qenka nė pyetje vetėm dallimi nė moshė (7 vjet) por edhe fėmiu jashtmartesor, lidhja tjetėr aktive e saj dhe ajo mė e papranueshmja: Ajo nuk e don?!
    E ēfar kėrkon ky aty? tė bėhet urė nėpėr tė cilėn ajo do tė shkelė, apo tė bėhet vetėm njė xhirollogari e hapur pėr te! Kėtu nuk ka kthim tė dashurisė, prandaj edhe nuk besoj se do tė qėndroj gjatė, pėrveē nėse ky shoku yt bėhet ashtu sikur e ceka mė lart. Mė vie keq pėr te, vėrtetė…
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

  16. #56
    *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
    Anėtarėsuar
    18-05-2005
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    591
    Poeti:Pikerisht se nuk po mundem dot ta kuptoj ate si person e hapa ket teme per ti treguar qe eshte shum ne gabim duke pare dhe mendimet tuaja sepse po shof qe nuk po i punon truri fare nga dashuria qe ka per ate si femer .

    ANTENA
    Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


    Albi

  17. #57
    BASTARDODENTRO Maska e reni00
    Anėtarėsuar
    04-12-2002
    Vendndodhja
    * jetoje jetėn sic e di unė :-) *
    Postime
    805
    Dashuria thone se eshte qorre....
    ca te bej une qe shikoj----

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anėtarėsuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,822
    NO, NICHT, NEIN JO ! Dashuria Absolutisht ne asnje menyre nuk njef Moshe ! Po sqe dashuri pastaj edhe njef ! Qorre so reno joooooo :P

  19. #59
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Kur shtrohet pyetja :A njeh dashuria moshe? merr dy kuptime.

    1) A plaket dashuria si gjithcka tjeter

    2) A bazohet dashuria ne moshe

    Mendoj se ju po diskutoni te dyten (nese nuk e kam komplet gabim,lol )

    Mendimi im eshte se ne rastet me te teperta dashuria bazohet ne moshe! Nese kerkoni fakte...hidhni nje sy jetes tone te perditshme.Sa 18 vjecare shikon me 40 vjecar apo me te moshuar.Pse bie ne dashuri nje person me nje person tjeter qe eshte perafersisht mosha e tij.Nese dashuria nuk do bazohej ne moshe atehere do kishe cifte te dashuruara me larmi moshash.Pjesa me e madhe e njerezve te dashuruar kane moshe me diference jo te madhe mes tyre.Dikush qe thote...dua te njoh nje djale apo nje vajze,po mosha dhe bukuria nuk me intereson,per mendimin tim tregohet teper i pandergjegjeshem.

    Shumice e qifteve qe kane diference ne moshe (18 vjec psh, me 50 vjec) per mendimin tim nuk jane te dashuruar por stimilojne dashurine dhe jane te lidhur per interes reciprok (psh moshe- pasuri)

    Por ka dhe qe kane diference te madhe ne moshe dhe jane te dashuruar, sidoqofte jane pakice dhe si e tille nuk mund te rezultojme ne ate qe dashurian nuk bazohet ne moshe.

    Pra...pergjigja ime eshte po
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  20. #60
    *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
    Anėtarėsuar
    18-05-2005
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    591
    ZeRi_Mirgites: Degjo lal kete e dim dhe kemi pare qe shume goca 18 vjecare kan perfunfduar me burra 40 vjeqar, Mirpo ne rastin tone flasim per nje djal qe dashuron nji femer me te madhe dhe mos te harojme qe mashkulli te jet me i math nga femra eshte dhe e modes poo te jet femra me emadhe nga mashkulli dhe me shum probleme mua me duket pak apstrakte:

    ANTENA
    Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


    Albi

Faqja 3 prej 11 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. SPIRITUALITETI: Kapitulli IV - Dashuria ėshtė virtyti mė i madh
    Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 01-10-2006, 14:57
  2. Koncepti i Dashurisė Kristiane
    Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 14-08-2005, 19:05
  3. Dashuria rilind ēdo ditė
    Nga Xhuxhumaku nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 10-07-2005, 09:57
  4. Lumi i zjarrtė
    Nga Matrix nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 25-02-2005, 08:04
  5. Dashuria Romanca Dhe Shen Valentini
    Nga Klevis2000 nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 15-02-2005, 12:20

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •