Close
Faqja 11 prej 11 FillimFillim ... 91011
Duke shfaqur rezultatin 201 deri 211 prej 211
 1. #201
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241

  Wink

  Citim Postuar m par nga *Babygirl*
  Ljubav Ne Broji Godina (Kush ta tha kete gje ty) broji, broji

  Un mendoj qe njef, psh smund ta dashuroj nje djal qe eshte 15 vjec apo nje qe eshte 50...Bohhhhh
  Te pakten 3-7 vjet te jete ma i madh se un...
  o ncuq ncuq nuk broji godina ljubavi jooo
  per 10 vite nalt e posht sja nin hiq looooooooool
  kurse per nja 20 =30 po amon deri 10 vite ne broji godina ljubavi lool kisssssssssssssssssssssss tyveeeeeeee
  #VamosArgentina

 2. #202
  Just A Dream Maska e Stejsi
  Antarsuar
  02-10-2006
  Vendndodhja
  Sa Me Larg Aq Me Mire
  Postime
  50
  Jo vetem dashuria por cdo gje ka moshe.
  Njerzit kerkojne gjthmone te shoqerohen me njerez me te cilet ju pershtaten mendimet, interesat,bindjet dhe kryesorja mosha.Kjo ndodh sepse vetem ne ate menyre karaktere shum te ndryshem nga njeri tjetri te mund te komunikojne pa patur mosmarveshje.
  Cfare dashurie mund te ekzistoje midis nje burri 50 vjec dhe nje vajze 25 ose e kunderta?Cfare gjera te perbashketa kan?
  Vajza deshiron te kaloj naten neper pube se e ka jeten perpara kurse burri fle qe ne oren 9 se e ze gjumi duke par lajmet ne televizor.
  Dashuri nuk mund te ekzistoje ndo nje lidhje sa per te kaluar kohen po.
  *There Is Always Some Madness In Love. But There Is Also Always Some Reason In Madness*

 3. #203
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Antarsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,680
  Citim Postuar m par nga Stejsi

  Cfare dashurie mund te ekzistoje midis nje burri 50 vjec dhe nje vajze 25 ose e kunderta?Cfare gjera te perbashketa kan?
  Nuk di c'te them ne lidhje me kete. Pak zgjidhje ke lene. Por une di vetem nje pergjigje per kete dhe ajo quhet Catherine Zeta-Jones! Plote 25 vjete me e re se Douglas qe i bie pak a shume ashtu si the 50 me 25.
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 4. #204
  une dashuris mes nje vajze 25 vjeqe me nje burre 53,i them dashuri interesi,dhe asgje tjeter
  dance in the rain
  ignore the pain
  forget and forgive
  have only one life
  TO LIVE

 5. #205
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Antarsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,680
  Citim Postuar m par nga GJESIKA
  une dashuris mes nje vajze 25 vjeqe me nje burre 53,i them dashuri interesi,dhe asgje tjeter
  Po, prandaj kane dy femije, si Drita.
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 6. #206
  Just A Dream Maska e Stejsi
  Antarsuar
  02-10-2006
  Vendndodhja
  Sa Me Larg Aq Me Mire
  Postime
  50
  Citim Postuar m par nga Baptist
  Nuk di c'te them ne lidhje me kete. Pak zgjidhje ke lene. Por une di vetem nje pergjigje per kete dhe ajo quhet Catherine Zeta-Jones! Plote 25 vjete me e re se Douglas qe i bie pak a shume ashtu si the 50 me 25.
  Ne fakt Baptist nuk esht tamam ashtu sic e thua ti Catherine Zeta-Jones nuk esht 25 e as Douglas 50.Ata jan te dy nje nje moshe te pjekur.
  Pikerisht ajo esht 37 dhe ai 62.Megjithate ne kte bote te gjitha mund te ndodhin dhe kan ndodhur.Mu pergjigj kesaj pyetje->Cfare mendon shumica e njerezve kur shikon nje cift me diference te madhe moshe 25-50?(Sidomos kur femra esht me e vogel)
  *There Is Always Some Madness In Love. But There Is Also Always Some Reason In Madness*

 7. #207
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Antarsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,680
  Pse, ne cilen moshe ishte Catherine kur u martua me Douglasin?
  :')
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 8. #208
  TiRoNce Ose Herga Maska e Michelle
  Antarsuar
  29-08-2006
  Vendndodhja
  Endless Sorrow
  Postime
  165
  /me slaps PaRmO
  Mroma parmo :P
  Hi all
  te them te verteten nuk mund te jap nje mendim te sakte pasi cdo gje duhet ta provosh perpara se te gjykosh sepse po nuk e provove e gjykon me nje prizem tjeter por nuk eshte normale per neve femrat qe te kemi nje te dashur me te vogel se veten tone une e kam shume problem kte gje dhe sdo ta pranoja dot megjithate kam shoqe qe ju ka ndodhur dhe jane per bukuri kane nje lidhje shume te bukur dhe serioze por per veten time jo se mendoj dot megjithate eksperienca me ka mesuar kte :
  NEVER SAY NEVER
  me respekte Michelle
  Nuk duhet vetem te vdesesh fizikisht qe te jesh "pa jete"...

 9. #209
  Just A Dream Maska e Stejsi
  Antarsuar
  02-10-2006
  Vendndodhja
  Sa Me Larg Aq Me Mire
  Postime
  50
  Citim Postuar m par nga Baptist
  Pse, ne cilen moshe ishte Catherine kur u martua me Douglasin?
  :')
  Ata u martuan ne 2000 ajo ishte 31 ai 56.
  *There Is Always Some Madness In Love. But There Is Also Always Some Reason In Madness*

 10. #210
  Perjashtuar Maska e strano
  Antarsuar
  07-04-2006
  Vendndodhja
  n'toke
  Mosha
  39
  Postime
  371
  Normale qe njeh dashuria moshe!!

  Asnjeri smund te bie ne dashuri me dike 15 vjet me te vogel/madh se ska lezet eshte shum gje e shemtuar pfff

  Normale QE NJEH DASHURIA MOSHE.

 11. #211
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,727
  Postimet n Bllog
  3

  Dashuria nuk njeh mosh: U ndan n moshn e adoleshencs, martohen pas 70 vitesh!

  Historia e jashtzakonshme e dashuris, u ndan n adoleshenc, pas 70 vitesh ribashkohen pr tu martuar

  Emri: 1-117-780x439-1.jpg

Shikime: 67

Madhsia: 34.1 KB

  Nj ift t cilt n shkolln fillore u ndan dhe pr m shum se shtat dekada nuk u pan jan ribashkuar gjat pandemis s coronavirusit dhe tani po martohen, shkruan CNN.

  Historia e dashuris s tyre daton 68 vite m par, kur Fred Paul dhe Florence Harvey u takuan pr her t par, transmeton Telegrafi.

  Dyshja u takuan kur ishin adoleshent n Wandsworth, qytet i vogl n Newfoundland t Kanadas. Ata kaluan do moment pran njri-tjetrit, nga ecjet pas meshs, e deri te vjedhja e puthjeve n ort e msimit.

  do nat gjat lidhjes s tyre dyvjeare, Paul ndizte baterin e dors pr ti shkuar pran shtratit pr ti thn natn e mir.

  Ishte dashuria ime e par. E dashura ime e par dhe dashuria ime e vrtet, ka thn Paul tani 84-vje i cili gjat nj interviste dhn pr CNN tregoi detaje t lidhjes s tyre.

  Emri: 2-30.jpg

Shikime: 69

Madhsia: 21.3 KB

  Por kur Paul mbushi 18 vjet, e Harvey ishte 15, dyshja ndan rrugt. Paul u zhvendos n Toronto pr t vazhduar me pun, e nj vit m von, kur u rikthye pr t, Harvey tashm ishte larguar n nj qytet tjetr.

  Fati deshi q ata t mos takohen dhe t martohen me persona tjer dhe t krijojn familje. Por, gjithka ndryshoi n vitin 2017, kur Harvey mbeti srish beqare, pasi bashkshorti Len ndrroi jet nga kanceri.

  Dyshja ishin t lumtur gjat martess s tyre prej 57 viteve dhe kan pes fmij s bashku. Dy vite m von, gruaja e Paul, e cila ishte afro 60-vjee, gjithashtu ndrroi jet pasi vuante nga smundje t ndryshme. Edhe ata kishin dy fmij dhe bnin jet t lumtur.

  Pikrisht humbjet q i prjetuan bn q dyshja srish t ribashkohen. Kur Harvey dgjoi se gruaja e Paul ndrroi jet, i telefonoi pr ti shprehur ngushllime.

  Gjat biseds s tyre t par, q ndodhin n festn e Shn Valentinit, ata diskutuan pr jetn e tyre larg njri-tjetrit, fmijt, nipat e mbesat.

  Emri: 3-25.jpg

Shikime: 78

Madhsia: 24.2 KB

  Nuk mendoja se do t kthehesha kaq shum pas. Filluam duke biseduar nj apo dy her n jav pr ti shpeshtuar m von n disa or n dit. Vrtet kemi qen t lidhur pavarsisht q nuk jemi par m pr shum vite, ka thn 81-vjeari Harvey.

  N korrik kur po festonte ditlindjen, Harvery befasoi Paul me nj vizit n Toronto ku edhe patn rastin q m n fund t ribashkohen.

  Kur e kuptova se sht n qytet dhe po m viziton, u ngrita nga shtrati pr tu veshur dhe ti thn mirsevjen. Me t par e putha n faqe dhe aty menjher rrmbeu zemrn time, shtoi Paul.

  Nuk ju deshn m shum se tri dit pas ribashkimit q dyshja t martohen. Familjart e tyre jan skeptik pr ribashkimin e tyre t shpejt, por Paul dhe Harvey nuk kan dyshim se duan t kalojn pjesn tjetr t jets pran njri-tjetrit.

  Balkanweb

 12. 2 antart m posht falenderuan Albo pr mendimin e shprehur n kt postim:

  ilia spiro (04-03-2021),pranvera bica (05-02-2021)

Faqja 11 prej 11 FillimFillim ... 91011

Tema t Ngjashme

 1. SPIRITUALITETI: Kapitulli IV - Dashuria sht virtyti m i madh
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 01-10-2006, 14:57
 2. Koncepti i Dashuris Kristiane
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 14-08-2005, 19:05
 3. Dashuria rilind do dit
  Nga Xhuxhumaku n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 10-07-2005, 09:57
 4. Lumi i zjarrt
  Nga Matrix n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-02-2005, 08:04
 5. Dashuria Romanca Dhe Shen Valentini
  Nga Klevis2000 n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 15-02-2005, 12:20

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •