Close

Rezultati i Sondazhit: Cili nga kta pilot mendoni se do fitoj kt vit

Votues
33. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Michael Schumacher

  27 81.82%
 • Rubens Barichello

  0 0%
 • Juan-Pablo Montoya

  2 6.06%
 • Ralf Schumacher

  0 0%
 • David Coulthard

  1 3.03%
 • Kimmi Raikkonen

  3 9.09%
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 30
 1. #-19
  SHQIPTAR KRENAR Maska e VAZELOS
  Antarsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  bELGjIk
  Mosha
  39
  Postime
  332

  Pretendentt, skuderit dhe pilott

  N pritje t fillimit t sezonit t ri n F1, ja protagonistt e Circus q do t krkojn titujt pr pilot dhe konstruktor. E fillojm me skuadrn m t suksesshme t viteve t fundit, Ferrari-n.
  Skuderia: Ferrari
  President: Luca di Montezemolo
  Drejtor i sektorit sportiv: Jean Todt
  Drejtor teknik: Ross Brawn
  Motorri: Ferrari
  Debutoi: 21 Maj 1950 mimi i Madh i Monakos Gigi Villoresi/Raymond Sommer
  Fitorja e par: 14 Gusht 1951 mimi i Madh i Britanis s Madhe Froilan Gonzalez
  Gara: 686
  Fitore: 167
  Fitore n nj sezon: 15 n 2002
  Pole Position: 166
  Tituj pr konstruktor: 13
  Numri i pilotve: 71
  Pilott
  Numri 1: Michael Schumacher
  Vendlindja: Hurt Hermulheim (Gjermani)
  Data e lindjes: 3 Janar 1969
  Kombsia: Gjermane
  Gjndja civile: i martuar
  Gara: 194
  Gara e par n F1: mimi i Madh i Belgjiks 25 Gusht 1991 Jordan - trhiqet
  Fitorja e par: mimi i Madh i Belgjiks 30 Gusht 1992 Benetton
  Sezone n F1: 13
  Fitore: 70
  Tituj: 6
  Pode: 122
  Pole Position: 55
  Trheqje: 44
  Me 6 tituj n karrier (dy tek Benetton dhe katr me Ferrari-n), sht piloti pr tu mundur. N sezonin e ri do t msoj shum pr t ardhmen, pr t ciln, jan t shumt ata q e duan n pension. Megjithat pr momentin mbetet pika e par e referimit.
  Nunri 2: Rubens Barrichello
  Vendlindja: San Paolo (Brazil)
  Data e lindjes: 23 Maj 1972
  Kombsia: Braziliane
  Gjndja civile: i martuar
  Gara: 178
  Gara e par n F1: mimi i Madh i Afriks s jugut 14 Mars 1993 Jordan trhiqet
  Firoja e par: mimi i Madh i Gjermanis 30 Gusht 2000 - Ferrari
  Sezone n F1: 11
  Fitore: 7
  Tituj: -
  Pode: 43
  Pole Position: 9
  Trheqje: 78
  I ambientuar tashm me detyrn e pilotit t dyt, do ta ket t vshtir t mbshtes kolegun gjerman dhe ta ndihmoj q t fitoj srish. N rast problemesh duhet t jet n gjndje pr ta zvndsuar n majn m t lart t podit.


  WILLIAMS BMW

  Skuderia m e kuotuar pr t sfiduar Schumi & Co. sht Williams-Bmw.
  Skuderia: Williams
  Titullar: Frank Williams
  Drejtor i sektorit sportiv/Team Manager: Dickie Stanford
  Drejtor teknik: Patrick Head
  Motorri: BMW
  Debutoi: 4 Maj 1969 mimi i Madh i Spanjs Piers Courage
  Fitorja e par: 14 Gusht 1979 mimi i Madh i Britanis Clay Regazzoni
  Gara: 478
  Fitore: 167
  Fitore n nj sezon: 12 n 1966
  Pole Position: 123
  Tituj pr konstruktor: 9
  Numri i pilotve: 52
  Pilott:
  Numri 3: Juan Pablo Montoya
  Vendlindja: Bogot (Kolumbi)
  Data e lindjes: 20 Shtator 1975
  Kombsia: Kolumbiane
  Gjndja civile: i martuar
  Gara: 50
  Gara e par n F1: mimi i Madh i Australis 4 Mars 2001 Williams trhiqet
  Fitorja e par: mimi i Madh i Italis 16 Shtator 2001 Williams
  Sezone n F1: 3
  Fitore: 3
  Tituj: -
  Pode: 20
  Pole Position: 11
  Trheqje: 18
  Do t garoj me Williams, por mndjen e ka q tani tek McLaren, pas firms pr vitin 2005. Mund t jet kundrakolpo dhe beteja e vazhdueshme me Schumi jr. i ka marr shum. M shum i qet, m pran titullit.
  Numri 4: Ralf Schumacher
  Vendlindja: Hurt Hermulheim (Gjermani)
  Data e lindjes: 30 Qershor 1975
  Kombsia: Gjermane
  Gjndja civile: i martuar
  Gara: 115
  Gara e par n F1: mimi i Madh i Australis 9 Mars 1997 Jordan - trhiqet
  Fitorja e par: mimi i Madh i San Marinos 15 Prill 2001 Williams
  Sezone n F1: 7
  Fitore: 6
  Tituj: -
  Pode: 23
  Pole Position: 4
  Trheqje: 40
  Emr i madh me 6 fitore deri tani. Por Ralf sht rritur ndjeshm dhe largimi i konfirmuar i kolegut, mund ti ofroj ndonj shans m shum n box.


  MC LAREN MERCEDES

  McLaren-Mercedes ose ndryshe shigjetat e argjendta t Ron Dennis jan gjithnj mes favoriteve pr titujt kampion.
  Skuderia: McLaren
  Titullar: Ron Dennis
  Drejtor teknik: Martin Whitemarsh
  Motorri: Mercedes
  Debutoi: mimi i Madh i Monakos - 22 Maj 1966 - Bruce McLaren
  Fitorja e par: mimi i Madh i Belgjiks - 9 Qershor 1968 Bruce McLaren
  Gara: 1148
  Fitore: 137
  Fitore n nj sezon: 15
  Pole Position: 114
  Tituj pr konstruktor: 8
  Numri i pilotve: 38
  Pilott:
  Numri 5: David Coulthard
  Vendlindja: Twynholm (Skoci)
  Data e lindjes: 27 Mars 1971
  Kombsia: Angleze
  Gjndja civile: Beqar
  Gara: 157
  Gara e par n F1: mimi i Madh i Spanjs 29 Maj 1994 Williams - trhiqet
  Fitorja e par: mimi i Madh i Portugalis - 24 Shtator 1995 - Williams
  Sezone n F1: 10
  Fitore: 13
  Tituj: -
  Pode: 60
  Pole Position: 12
  Trheqje: 51
  E ardhmja sht e vshtir pr skocezin, kandidat pr tu larguar nga timoni pr ti br vnd, kolumbianit Montoya. Nse McLaren do t jet e shpejt dhe e besueshme, mund t kthehet protagonist n at q mund t jet sezoni i tij i fundit.
  Numero 6: Kimi Raikkonen
  Vendlindja: Espoo (Finland)
  Data e lindjes: 17 Tetor 1979
  Kombsia: Finlandeze
  Gjndja civile: Beqar
  Gara: 49
  Gara e par n F1: mimi i Madh i Australis 4 Mars 2001 Sauber i gjashti
  Fitorja e par: mimi i Madh i Malajzis 23 Mars 2003 - McLaren
  Sezone n F1: 8
  Fitore: 1
  Tituj: -
  Pode: 14
  Pole Position: 2
  Trheqje: 20
  T gjith presin shum nga finlandezi, q vitin e kaluar prfundoi pas Schumacher. Pilot i kompletuar, i qet dhe aspak i dyti sipas patriotit Hakkinen, q e vendos mes favoritve.

 2. #-18
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  VAZELOS do kisha dashur te te pyes a ke dic informata per daten e garave.Kur dhe ku do mbahen?te falemnderohem.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 3. #-17
  SHQIPTAR KRENAR Maska e VAZELOS
  Antarsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  bELGjIk
  Mosha
  39
  Postime
  332
  StormAngel pr m shum informata prkatse mund t lexosh kryetemn me titull "Kalendari i ri 2004, me 18 pista" ose mund t klikoni ---->> Ktu

 4. #-16
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Te falemnderit VAZELOS.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 5. #-15
  Perjashtuar nga Mod. Maska e Toni222us
  Antarsuar
  16-12-2002
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  68
  besoj se dhe kete vit ferrari do te jete kampion me shumakerin ne kry po prap me rregullat e reja do te shikojme nje kampionat te bukur dhe me nje shpirt gare te jashtzakonshme them se do te kete dhe shume lufte sportive sivjet parashikoj nje klas kampionat ..

 6. #-14
  i/e regjistruar Maska e joti
  Antarsuar
  09-09-2002
  Vendndodhja
  michigan
  Mosha
  40
  Postime
  55
  U futa pak me vonese te kjo teme
  por tani qe po shkruaj ferrari me shumakerin ka fituar dy nga dy garat e bera deri tani. po dominon ne nje menyre te fuqishme majkell shumaker.
  benci vazhdon te kete probleme me motorin. ndersa pablo montoya dhe bmw po mbahen ca.
  te shohim si do jene te gara tjeter.
  mos degjoni kisha e xhamija
  feja e shqiptarit eshte shqiptaria

 7. #-13
  Perjashtuar nga Mod. Maska e Toni222us
  Antarsuar
  16-12-2002
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  68
  padyshim qe dhe kete vit do jete ferrari kampion me shumakerin ne krye .........

 8. #-12
  pse diskutohet??dikur ja kisha pak friken Coulthard e Hakkinen po tani me duket thuajse i paarritshem kombinimi:
  Ferrari-SHumaker
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

 9. #-11
  i/e regjistruar Maska e Ma_Jo
  Antarsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  39
  Postime
  18
  Shpresoj dhe une qe te fitoje Schumaker dhe shenjat jane te mira.

 10. #-10
  i/e regjistruar Maska e R2T
  Antarsuar
  18-04-2003
  Postime
  1,062
  Me kujtohet nje kohe kur F1 ishte shume e paparashikushme, te gjitha ekipet kishin makina te ngjashme dhe gara ishte shume e forte. 92-96 kane qene nga vitet me interesante per F1. Me pas gara nuk eshte me aq interesante Ferrari dhe McLaren u shkeputen shume nga te tjerat. Nuk eshte me gare e bukur kur vetem 2 ekipe konkurojne. E tashme vec Ferrari mund te quhet i denje per F1. F1 ka humbur komplet lezetin e dikurshem, dhe si gjithe sportet e tjera, fitimtar del jo me i afti po ai qe ka me shume leke te bleje te aftin.

  Nuk ka nevoje per sondazh, Ferrari del kampion kete vit.
  Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

 11. #-9
  Sa te jete Michael Schumacher ne Formula 1 nuk merr asnje pilot tjeter kampionatin boteror edhe sikur te kete po te njejten makine.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 12. #-8
  Perjashtuar Maska e besi84
  Antarsuar
  29-12-2003
  Vendndodhja
  n'toke t'Zotit!!
  Mosha
  36
  Postime
  440
  Kimi eshte yll dhe per ket do bindeni pas tejkalimit te atyre problemeve qe po i ja shkakton McLareni dhe do triumfoi bindshem

  besi

 13. #-7
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Citim Postuar m par nga besi84
  Kimi eshte yll dhe per ket do bindeni pas tejkalimit te atyre problemeve qe po i ja shkakton McLareni dhe do triumfoi bindshem

  besi
  Ik luj ndonje dore tavell se nga formula 1 nuk ja paske haberin.Sot fitorja e katert rradhazi e te kuqit Schumi ne Imola te Italise.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 14. #-6
  Perjashtuar Maska e besi84
  Antarsuar
  29-12-2003
  Vendndodhja
  n'toke t'Zotit!!
  Mosha
  36
  Postime
  440
  megjitat edhe nisja nga veni i fundit dhe finishi vendi i 8 per Kimin nuk eshte keq jo...

  p.c kampionati asht e gjat dhe do ja lam kohes te flas (ke durim)... sa keq qe kam nje ndjenj te keqe se do zhgenjeheni
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 15. #-5
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Jarno Trulli fiton garen e fundit ne F1.9 veta mbarojne garen nga te cilet,8 marrin pike.Renault fiton...Interesante.Mbaron sado pak dominimi i Shumaherit.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 16. #-4
  i/e regjistruar Maska e ballack
  Antarsuar
  23-01-2004
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  41
  Postime
  267
  Gara e 6,ne gjermani dhe Shumi ven rregullat!!!Pole position dje-fitore sot!!bukur huh!!GO SHumi GO!!!!!!
  Ale;-"Ti piace il calcio?"
  Franz;-"Si!"
  Ale;-"Che squadra tifi?"
  Franz;-"Inter!"
  Ale;-"Ma non hai detto che ti piace il calcio?!"

 17. #-3
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Eshte gati se e mbaruar puna e kampionatit per kete vit.
  Me gjashte fitore,rende se kush do ta arrije Shumin deri ne fund.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 18. #-2
  Perjashtuar Maska e besi84
  Antarsuar
  29-12-2003
  Vendndodhja
  n'toke t'Zotit!!
  Mosha
  36
  Postime
  440
  more storn angel e din ti sa gara ka mbet deri ne perfundimin e kampionatit ?
  ka koh plako edhe 9 gara i ke taman ne gjysmen e sezones eshte

  per t'mire
  besi

 19. #-1
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Plako,kam respekt shume te madh per avatarin qe e ke,po nejse rreth temes.
  Pa marre parasysh sa gara ka deri ne fund,Shumi do fitoj kete vit.Nuk ka konkurence kete vit per marrjen e titullit.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 20. #0
  Perjashtuar Maska e besi84
  Antarsuar
  29-12-2003
  Vendndodhja
  n'toke t'Zotit!!
  Mosha
  36
  Postime
  440
  sa i perket konkurences atehere po te rikujtoj se shumi ka 80 pike ndersa shoku i tiij i skuadres bariqello ka 62 pike qa do te thot qe nuk eshte ndonje diiferenc e madhe ....mbetesh i pershnetur
  besi

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Kush do ta fitoj Lign e Kampionve 2008/09 ?
  Nga JuventusFan n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 227
  Postimi i Fundit: 29-05-2009, 11:27
 2. Kush do ti fitoje zgjedhjet parlamentare te Qershorit?!
  Nga brooklyn2007 n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 08-02-2009, 09:44
 3. Cila skuadr do fitoj Kampionatin Italian?
  Nga inter_forever n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 34
  Postimi i Fundit: 23-07-2005, 15:05
 4. Lazio, Roma, Fiorentina dhe Parma - Luft pr egzistenc!
  Nga Davius n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 24-05-2005, 08:33
 5. Kush do ta fitoje Kampionatin Italian 2001/2002?
  Nga Redi n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 22-05-2002, 00:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •