Close
Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 144 prej 144
 1. #141
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,614
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: 8 Mars festa e Nns.

  Gzuar t gjitha nnave !
  Nse do mundoheshe t lexoje mendjen time, do t humbisje tnden..

 2. Anetart m posht kan falenderuar Neteorm pr postimin:

  sirena_adria (08-03-2018)

 3. #142
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,614
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: 8 Mars festa e Nns.

  Gezuar festen per te gjitha nenat shqiptare kudo ne bote.
  Nse do mundoheshe t lexoje mendjen time, do t humbisje tnden..

 4. Anetart m posht kan falenderuar Neteorm pr postimin:

  sirena_adria (08-03-2021)

 5. #143
  Zoti sht Dashuri! Maska e NoName
  Antarsuar
  01-03-2006
  Vendndodhja
  Doblibar
  Postime
  2,158

  Pr: 8 Mars festa e Nns.

  Gezuar 8 Marsin, diten e nenes!

 6. Anetart m posht kan falenderuar NoName pr postimin:

  sirena_adria (08-03-2021)

 7. #144
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,782
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: 8 Mars festa e Nns.

  Nuk duhet t presim 8 marsin, pr t treguar dashurin dhe mirnjohjen ndaj nnave tona. Duhet ta bjm kt do dit e do mundsi q na jepet. Familja sht brthama e do qytetrimi dhe brenda ksaj familje, nna sht shtylla kryesore e saj. Esht ajo q sjell fmijt n jet. Esht ajo q tregon kujdesin dhe dashurin e para pr at fmij, q t rritet i shndetshm dhe mir. Kto jan gjra q t gjith i dim, por vlejn q t prsriten n kohn q jetojm q sht nj koh sa e uditshme edhe e frikshme. Shpesh vajzat e reja sot nuk marrin mesazhin se kontributi m i madh q ato i japin familjes dhe njerzimit sht tek t qenit nn. Mesazhi i djallzuar q marrin sht ai se gruaja sht nj "krah pune" si sht edhe burri. Nn petkun e nj "barazie gjinore" q propagandohet kudo, mesazhi q shum kto vajza t reja marrin sht se t kesh nj pun, nj karrier, e t ardhurat e tua sht m e rndsishme se t kesh nj familje dhe fmij. Dhe kemi arritur n at pik ku familja ka psuar krisje t mdha, familjat e reja nuk po krijohen me ritmet e dikurshme dhe numri i martesave ka rn, dhe ajo m e rndsishmja, sjellja n jet e shpress pr t ardhmen, numri i lindjeve t fmijve ka rn ndjeshm. Kt fenomen e hasim sot gati n gjith botn.

  Nuk ka pun m fisnike, m t shenjt se t qenit prind, e sidomos nn! Paqja e shoqris dhe e bots dhe e ardhmja e nj populli varet direkt nga kujdesi q nna tregon pr fmijt e saj. Dhe vlen ktu t prmendet edhe fakti, q burrat dhe gjith shoqria, duhet ti mbshtesim nnat n punn e tyre t kujdesit ndaj fmijs. Jo thjesht duke treguar nj mbshtetje morale me fjal, por duke i mbshtetur edhe financiarisht dhe duke ua lehtsuar sadopak barrn e madhe t puns si nn. Shteti dhe politika duhet t kalojn n Kuvend ligje q e bjn t mundur q vajzat dhe grat t marrin nj mbshtetje financiare sado t vogl, pr punn e madhe q bjn. Investimet publike dhe private n kopshte dhe shkolla pr fmijt. Dhe burrat nuk duhet t'iu krkojn grave t tyre t punojn tr kohn pr t siguruar sa m shum t ardhura si familje, duke e br kt gj n kurriz t fmijve t tyre. Nuk duhet t vendosim paran para fmijve tan! Ato shoqri q kan politika t tilla pro-familjes, jan shoqrit m t zhvilluara dhe me nj t ardhme t sigurt.

  Faleminderit t gjitha nnave shqiptare, q u msojn fmijve t tyre prdit, fal puns e sakrifics s tyre, se far sht dashuria!

  Albo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 08-03-2021 m 09:24

 8. 2 antart m posht falenderuan Albo pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Neteorm (08-03-2021),sirena_adria (08-03-2021)

Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •