Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 64 prej 64
 1. #61
  djalli,m i dashuri i Zot
  Antarsuar
  23-03-2005
  Vendndodhja
  N Zvicerr
  Mosha
  53
  Postime
  116
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  ``esht feja pr ju

  opium, epidemi,parti politike,kompani joprodhuese,qendr rekrutuese,kompani tregtare pr mallin q nuk shihet(gnjeshtrat,mashtrimet)etj...

 2. #62
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,244
  Faleminderit
  153
  106 falenderime n 94 postime

  Pr: far sht feja?

  Feja eshte perfekte ne te gjitha aspektet , njerezit jane ata qe e kane keqinterpretuar gjithmone ne baze te interesit te tyre sic ndodh edhe ne kohet e sotme..
  Silence is golden.

 3. #63
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-01-2012
  Vendndodhja
  Rrefugjat ne vendin tim ...
  Postime
  992
  Faleminderit
  14
  7 falenderime n 7 postime

  Pr: far sht feja?

  Fene dhe te gjitha Fete , i krijoi Duka i Marre= Marduk ! Ai e quajti veten Zot te gjithfuqishem dhe te vetmin Zot mbi Toke dhe vullnetin e tij e quajti Vullnet Yjor (Hyjnor) ! Ai u vetquajt gjithashtu DRAKO , qe ne Shqip , Shqiptaret e atehershem i thirren DREQI ! Ai lindi dhe Kuin e Drakos , apo Kuin e Dreqit , Kuedren !

  Ne kohet e mehershme NJE i RIU =NJERIU i krijuar nga Shqiptaret qe ishin TE PARET NE DIJE =PERENDITE , pra NJE-shi , mesoi Gjuhen Shqipe si Dija e Gjithesise !
  per Gjuhen Shqipe ZOT=Te ZO , ZA , Z , ZONI ose TINEZONI , pra ZERI i GJITHESISE ! ZOTNI=NI ZOT !

  Me ardhjen e racave jo Njerezore mbi TOKE , u be lufta per zaptimin e NJE te RIUT , te krijuar me pare ! Ishte ky element human qe pefitoi Duka i Marre , pasi ky element gjallor , nuk e kishte te hapur ArSyn ose Syn Ar , pra ishte i verber dhe kollaj i mashtrueshem !

  Pastaj keto burime njerezore te shpelara ne tru , ua kundervune PERENDIVE ! Ndaj Shqiptaret erdhen ne zhdukje ! Kjo eshte Arsyeja pse Dreqi donte medoemos zhdukjen e Gjuhes Shqip dhe genit Shqiptar , sepse me mashtriimin Fetar , krijoi skllaverine e Njeriut !
  Vrau LOGUN dhe krijoi FRONIN !

  Prandaj shqiptaret e mbetur , jane shume pak fetare dhe e ndrrojne pa problem fene , por njekohesisht ndaj kane qene ne qender te goditjes me te gjitha mjetet nga ana e FESE qe eshte SUNDUESI REAL i Botes ! Te gjithe te tjeret jane thjeshte vegla te saj ! Feja , ka nje dore qe eshte pronar dhe krijues , por njekohesisht dhe urdherues per krijimin e gjithe te zezave mbi TOKE , pavaresisht se sa sekte apo militante ka !

  Edhe pak vite kane mbetur dhe keto gjera do te dalin sheshit , hapur fare ... dhe do te jete fundi i mashtrimit te derisotem !
  Ndryshuar pr her t fundit nga violativo : 08-08-2018 m 09:16

 4. Anetart m posht kan falenderuar violativo pr postimin:

  Xhenet.M.S. (28-08-2018)

 5. #64
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  977
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: far sht feja?

  Feja eshte thirrje per ndihme nga njerez shpirtmire te pavirtytshem ose te paafte. Ndryshe nga filozofia qe eshte klithje per ndihme duke mos pritur pergjigje apo ndihme, feja ndalon tek ndjenja e zotit dhe beson tek ai si drite apo fitues i padyshimte.

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •