Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 22
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Arb
  Anėtarėsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Little Albania, NY
  Postime
  1,723

  Pse Hashim Thaqi nuk e viziton Fatmir Limajn ne Hage?

  Pse Hashim Thaqi nuk e viziton Fatmir Limajn ne Hage?

  Perderisa deputeti I PDK-se Sabri Fejzullahu krenohet me te madhe se deri tash ka vizituar mbi 50 here Fatmir Limajn ne burgun e Tribunalit te Hages, kryetari I PDK-se Hashim Thaqi nuk mund ta thote kete.

  Thaqi duket se me bashkeluftetarin dhe bashkepunetorin e tij me te ngushte eshte pershendetur perfundimisht para me shume se nje viti, ne momentet kur policia sllovene ia ka vene prangat ne duar Fatmirit.

  Atebote, sic dihet, ne Kranj te Sllovenise kishin shkuar per "skijim," Thaqi e Limaj me miqte dhe bashkepunetoret e tyre, te cilet u kthyen ne Kosove, pervec Limajt, te cilit pergjithmone ja kthyen shpinen.

  Po behet me shume se nje vit prej se Fatmir Limaj gjendet ne burgun e Tribunalit te Hages, dhe ne fillim, pa snje propagande politike dhe shqetesimi verbal dhe emocional te kreut te PDK-se, tashme duket se Limaj eshte nje emer I harruar per Thaqin.

  Madje, ajo qe bie ne sy eshte fakti se kjo harrese ndaj Fatmir Limajt po verehet edhe ne forumet partiake, si dhe ne mediumet e kontrolluara nga PDK-ja.

  Pak kush ja permned emrin Fatmir Limajt, nderkohe qe ne postin e deputetit dhe te udheheqesit te Grupit Parlamentar te PDK-se menjehere jane ulur njerezit e tjere.

  Bile edhe ne protestat e fundit te organizuara ne Kosove, me rastin e arrestimit te kater pjesetareve te TMK-se, askund nuk duket as fotografia e Limajt, as nuk permendet emri I tij.

  Edhe gazeta propaganduese e PDK-se, e cila deri vone botonte citate te deklaratave e fjalimeve te Fatmir Limajt, tashme nuk po e ben nje gje te ketille.

  Pra duke I pasur parasysh te gjitha keto fakte, duket se Fatmir Limaj eshte nje emer I harruar per Hashim Thaqin, per strukturat e Partise se tij, per bashkeluftetaret e tij qe sot protestojne ne rruge, per mediumet e tij te luftes dhe te partise.

  Si duket, ne njefare menyre, te gjithe jne pajtuar me fatin e Fatmir Limajt dhe tash I kane quar duart nga mbrojtja e tij publike dhe politike.

  Por, perderisa te gjithe te tjeret "harresen" ndaj Fatmir Limajt mund ta kene bere pa ndonje qellim te caktuar, ose thjeshte, se kohe paskohe kane dale ne skene edhe ngjarje e arrestime te tjera, mbase me te rendesishme, "harresa" e Hashim Thaqit ndaj Fatmir Limajt duket se nuk eshte krejtesisht e rastesishme dhe krejtesisht e pa qellimte.

  Burimet tona brenda PDK-se (qe per hir te sigurise se tyre deshirojne te mbeten anonime) njoftojne se Thaqi e Limaj ka nje kohe te gjate qe as nuk flasin ne telefon.

  Madje, keto burime tona thone se kjo ftohje e raporteve ne mes Thaqit dhe Limjat daton prej kohes se arrestimit te Limajt ne Kranj te Sllovenise, e posaqerisht pas dergimit te Limajt ne Burgun e Tribunalit te Hages.

  Keshtu, jo zyrtarisht thuhet se Limajt pas deportimit te tij ne Hage, autoritetet e Tribunalit I kane treguar nje dokument, ne te cilin eshte pare nenshkrimi I Thaqit.

  Sipas ketij dokumenti, ky I fundit eshte pajtuar dhe ka nenshkruar per arrestimin e Limajt.

  Kjo gje duket se ka tmerruar Limajn, dhe ai nderkohe ka njoftuar familjen dhe miqte e tij te ngushte.

  Kjo mbase mund te jete vetem nje perfolje e rastit por e verteta eshte se Thaqi dhe Limaj tash e sa muaj kane nderprere plotesisht komunikimet ne mes vete.

  Bile ajo qe eshte e vertete eshte fakti se edhe familja e Limajt dhe farefisi I tij I gjere jane larguar perfundimisht nga PDK-ja dhe I jane adresuar politikisht AAK-se.

  Ata qe nuk pajtohen me kete konstatim, pra te ftohjes se marredhenjeve ne mes Thaqit dhe Limajt, mund te aresyetohen me faktin se "nuk mund te shkoj cjapi tek kasapi" ose se Thaqi nuk guxon ta vizitoj Limajn ne Hage, sepse "edhe ai vete e ka mizen nen kapuc."

  Por, ky aresyetim nuk eshte I qendrueshem, Tribunali I Hages nese ka nisur hetimet, jo vetem ndaj Thaqit, por edhe ndaj te gjithe atyre qe I kane ne "listen e zeze" mund te jap urdher per arrestim ne cdo kohe e ne cdo vend: Ne Prishtine, ne Kranj ose ne Hage?

  Tjeter eshte fakti se a deshiron Limaj te takoj Thaqin, qofte edhe ne celite e Burgut te Tribunalit te Hages.

  Sido qofte, me gjithe kete perfolje ka nje te vertete. Thaqi dhe Limaj tashme nuk jane miqe e bashkepunetor te ngushte, por, kjo ndarje e tyre nuk eshte bere per shkak te largesise gjeografike (Thaqi ne Prishtine e Limaj ne Hage) aresyet e kesaj ndarja I dine me se mire ata, Thaqi e Limaj.

  Burimi: Bajrush Morina. Gazeta Kombetare "Bota Sot"
  Talent wins games, but teamwork wins championships.
  Micheal Jordan

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Arb pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 3. #2
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,979
  Pa pa Bajrush perkthyesi i gazetave serbe koka met me ja bajt galen Z Thaēit se kur dhe kan do te viziton haha perime koka korit Thaēi qe nuk po u konsulltoika me perkthyesin e antikombtares bota sot qe ky veq e perkthen prej shkinishtje ne shqip prej beligradi se qka i thoin bosat e ti
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Llapi pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 5. #3
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,979
  Bota sot mbetet me ketėr gazetarė

  Gazeta private «Bota sot » nė Prishtinė mbetet me katėr gazetaė !

  Kėto ditė, pėr shkak tė sjelljeve tepėr perfide tė redaktorit tė gazetės nė redasinė e Prishtinės, Bajrush Morinės (ish bashkėpunėtorit tė Rrahman Morinės) dhe sjelljeve tė njėjta, por edhe mė perfide tė pėrgjegjėsit tė redaksisė Cyrih Llukman Halilit, njė grup gazetarėsh tė gazetės “Bota sot” nė Pristinė vendosi ta themeloi njė gazetė tė re ditore tė pagėzuar “PAVARĖSIA”.

  Sjelljeve sė kėtyre lakejve modernė si tė Bajrudhit dhe Llukmanit iu ka ndihmuar direkt edhe pronari i gazetės private Xhevdet Mazrekaj i cili asnjė punėtori nuk i ka lėshuar asnjė lloj kontrate apo vendimi tė punės, por i ka mbajtur nė pozitėn e robit nė kohėn e varfrisė sė thellė nė Kosovė.

  Sipas lajmeve tė pakonfirmuara gazeta duhet tė paraqitet nė tregun kosovar mė 11 mars 2004, datė qė kinēidon me fillimin e demonstratave tė 11 marsit 1981.

  Nėse do tė ketė sukses nė tregun kosovar, “PAVARESIA” di tė dale edhe nė Diasporė brėnda njė afati tė shkurtėr.

  Vendimi i gati tė gjithė gazetrėve tė braktisin gazetėn private Bota Sot dhe tė kalojnė ke PAVARĖSIA, duke konsideruar atė qė u shkruan mė lartė, nuk habit fare. Pakėnaqėsia e akumuluar e gazetarėve me pronarin Mazrekaj dhe redaktorėt perfid orina-Halili ka rezultuar nė vendimin e gazetarėve qė ta braktisin gazetėn private Bota sot. Megjithatė, nė Bota kanė mbetur vetėm 4 gazetarė.

  marr nga forumi kosova .de nese don ta di brari se menjiren me pyet
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Llapi pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 7. #4
  agron_jozef_mjeku
  Anėtarėsuar
  07-03-2004
  Vendndodhja
  Germany/Belgium
  Postime
  26
  Te lumt o LLAP, se gjithmon keni qene trima !!!!

 8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Agron Jozef Mje pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 9. #5
  Shpirt Dardani Maska e agiimi
  Anėtarėsuar
  08-03-2004
  Vendndodhja
  Egzistoj diku!.
  Postime
  25
  Me sa po shifet ketu tek arb-i dhe ne fjalit e tije , dhe deshira e tije ndaj ketyre fjalive qe ka postuar eshte qe ky paska qellimin qe tashi te behet gazetare i Bota Sot , sepse me siguri qe paska ndegjuar qe gazeta private Bota Sot ka mbetur vetem me 4 gazetar ,e edhe ata qe kan mbetur ende paguhen prej z. Gani Gecit , i cili ijav shpaguan mire ketyre qka flasin dhe shkruajn thash e theme per Thaqin, Regjepin e shum te tjerve, ok pra zotri arb-i shko e kontakto me z.Gani Gecin se ndoshta edhe tye ta gjen ngonje vend ne gazeten Bota Sot (dhe ne fund perfundon si Besim Dajaku shoki i tinaj qe e vrau vet Ganiu) e ke rrugen e hapur , e nese ti nuk e din adresen e tije , une ta tregoj pa problem.
  shpresoj qe ke suksese ti ne te ardhmen me keso shkrimesh , vetem edhe nje Lexo me shum shtypin serb e merr keso informacione sa te dush si ne Boten Sot
  ju pershendes
  tradhetari i kombit te vet ,
  edhe qlirimtarin e therret terrorist ,
  po ashtu si diktatori.

 10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar agiimi pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 11. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,111
  Postimet nė Bllog
  15
  Mos u tregoni shqiptareve se kush eshte gazeta Bota Sot pasi ata e lexojne dhe e vendosin vete se cfare perfaqeson kjo gazete, nuk ka nevoje te degjojne nga mua apo nga ju se cfare perfaqeson Bota Sot per ne.

  Eshte e vertete qe Thaci i ka nderprere kontaktet me Limaj?

  Kjo eshte ceshtja per diskutim. Ne kohen qe Limaj u arrestua Thaci dhe PDK organizuan tubime te medha ne Kosove ne mbrojtje te nderit te Limaj.

  Kush di te flasi per kete pyetje apo te hedhi poshte ate qe eshte shkruajtur me lart, bujrum.

  Albo

  P.S Tema u leviz tek Problematika Shqiptare.
  "Babai i shtetit ėshtė Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencėtari!"

 12. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Albo pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 13. #7
  Shpirt Dardani Maska e agiimi
  Anėtarėsuar
  08-03-2004
  Vendndodhja
  Egzistoj diku!.
  Postime
  25
  pershendetje z. Albo , une plotesisht pajtohem me mendimin tend rreth vlersimit tone per gazeten Boten sot , mirpo nga i more ti keto informacione qe pohon me kemngulesi se: z,Thaqi nuk ka kontakt mč z.Limaj qe prej dites se arrestimit te tinaj ne Slloveni dhe per te gjitha ato thashethame qe i permende deri me tani, e ne tashi edhe nuk po te kuptojmi tye rreth mendimit tend, sepse ti rreth ketyre thashethemeve e permende Boten sot si burim te informacioneve per te gjitha keto, e tashi del se thua se mos ta perdorim gazeten Bota Sot rreth kesaj teme, e ne nuk po kuptojmi se kure me e perdore kete gazet te perditshme: apo vetem athere kur ty tu novojiten informacione qe kan ne vete te gjitha keto qe ti po i pohon me kembngulesi , e ku burimi i te gjitha ketyre eshte shtypi i perditshem Serb , e qe me pastaj ekspozohen me shum vullnet te kesaj redaksie ne kete gazet te perditshme , e ashtu quajtur Bota Sot.
  E une ju kisha lutur juve personalisht qe mos te merrni edhe ju me keso ekspozimesh nga shtypi Serb, sepse po e krijoni nje sgjerim te shtypit serb edhe te Kosovaret te cilet aq mund beren qe ta largojn se paku , e ti tashi po krijon keso situatash qe edhe kushtojn.
  Pra une ju pershendes juve , dhe herave tjera me kujdes pakez.
  tradhetari i kombit te vet ,
  edhe qlirimtarin e therret terrorist ,
  po ashtu si diktatori.

 14. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar agiimi pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 15. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,111
  Postimet nė Bllog
  15
  agiimi, mua nuk me intereson te besoj se cfare shkruan Bota Sot apo Kosovapress, mua me intereson te mesoj te verteten. Nese Bota Sot ka publikuar nje artikull ku autori spekullon dhe mashtron sic pretendoni ju, une po pres te lexoj se cfare ka per te thene Limaj apo Thaci mbi maredheniet qe ata kane me njeri-tjetrin. Nese ata e hedhin poshte nje akuze te tille, autori i Bota Sot del genjeshtar e mashtrues. Por nese Thaci apo Limaj nuk prononcohen ne media, atehere ka dicka qe nuk shkon mes tyre.

  Albo
  "Babai i shtetit ėshtė Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencėtari!"

 16. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Albo pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 17. #9
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,979
  Albo te jesh i bindur burr po qe se Thaqi mirret me shkrimet e akuzat e rrenat qe i ben fletushka e perkthyeme nga serbishtja e quajtura bota sot ndaj ti e ishe luftarve tjer ai nuk do te mundet te kryej as nji pun tjeter veq se do te mbetet tue demantue apo tue denocue ne komisionin per media qe e myten te shkreten gazet tue e denue per marifetlleqet e saj pra mus prit qe merret dikush serozisht se qfar thot bajrushi e te demantoi dikush por na trego ti kah ai burimi i yt qe i paska nderpre mardhanjet Thaqi me Limen sipas teje na trego he burr se ne nuk po e dim qe eshte ashtu.
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 18. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Llapi pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 19. #10
  i/e regjistruar Maska e Arb
  Anėtarėsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Little Albania, NY
  Postime
  1,723
  Ne vend qe te merremi me temen e postuar, "Pse Hashim Thaqi nuk e viziton Fatmir Limajn ne Hage," duket se jemi duke u marrur me shume me gazeten "Bota Sot," burimin e artikullit.

  Tema nuk ka te bej me, "Pse BOTA SOT mendon Hashim Thaqi nuk viziton Fatmir Limajn ne Hage," por ka te bej me spekulimet e bera se gjoja kontaktet e "shokeve te dikurshem te luftes," jane zbehur apo kane perfunduar.

  Perderisa jeni aq shume kunder spekulimeve te "Botes Sot," pse nuk na sjellni fakte se ky shkrim I Gazetarit Bajrush Morina eshte spekulim. Apo edhe kesaj here sikur edhe herave te tjera ne pa mundesi per te mbrojtur ate qe gazetari Bajrush Morina vuri ne pah, ju merreni me Gazeten "Bota Sot" dhe vete gazetarin.

  Gazetari Morina ka pasur nje ze kombetar ne luften per zbardhjen e krimeve qe Grupacione Misterioze Shqipfolese kane bere gjate dhe pas konfliktit ne Kosove.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Arb : 10-03-2004 mė 02:42
  Talent wins games, but teamwork wins championships.
  Micheal Jordan

 20. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Arb pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 21. #11
  Shpirt Dardani Maska e agiimi
  Anėtarėsuar
  08-03-2004
  Vendndodhja
  Egzistoj diku!.
  Postime
  25
  Atehere edhe ju zotri arb po e perdoreni gazeten Bota Sot rreth kesaj teme duke na treguar neve se kush ka qene Bajrush Morina , e gjoja ne se nuk e dimi se kush ka qene e kush eshte per momentin dhe qka ke kontribuar aji ne kete apsekt .
  ju z.Arb kur thua qe mos te mmirremi me gazeten Bota Sot po me temen e lart shenuar atehere ku i morret ju keto dezinformata rreth kontaktimit te z.Hashtim Thaqi me Fatmir Limajnse gjoja qe keta te fundit i kan nderprear kontaktimet , ketu ose keto burime jan dezinformata te gazetes Bota Sot dhe yashi ju i i transferoni ne kete tem, ose kety dezinformata jan burime tuat personalisht qe nuk kan te bejne fare me realitetin rreth kesaj teme, ose per ndryshe nese ke fakte ti atehere na i thuaj , ose atehere ti mundesh qe ato fakte ndaj deshires tende rreth kontaktit te nderprer te z.thaqi me z.Limaj te i ekspozosh edhe ne tere mediat shqiptare, sepse po nese te kish pas fakte rreth kesaj teme deri me tani , tye nuk te kish mbete rradha me jep spekulimet e tua fare, para medijave shqiptarete cilat ato deri tashi e kishin dhen kete fakt .
  tradhetari i kombit te vet ,
  edhe qlirimtarin e therret terrorist ,
  po ashtu si diktatori.

 22. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar agiimi pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 23. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-03-2003
  Vendndodhja
  Diku nėpėr Botė
  Postime
  528
  Eh ,mirė ,mirė !!!

  Hashimi vetėm hatri i devizave qė mbiledhen ( kuptohet nėse mbiledhen diēka ) nė fondin '' Fatmir Limaj '' dhe puna e rahjes sė gjoksit se ja ne ,, djemtė e luftės '' , e kishte vizituar Fatmirin gati pėr ēdo javė .

  Por ēka ti bėn Hashimi lėkurės sė ujkut ,qė ia mban varur mbas derės sė gjykatės sė Hagės dada Carla del Ponte , se !!!!

  Ah ,sikur tė kishte Hashimi ndonjė burrė dhe ate burrė tė fortė tia mbante frigėn ,e kish bėrė ēirak Fatmirin me vizita dhe e kishte n'trashur xhepin e vetė gjithashtu Hashimi .

 24. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar DriniM pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 25. #13
  Shpirt Dardani Maska e agiimi
  Anėtarėsuar
  08-03-2004
  Vendndodhja
  Egzistoj diku!.
  Postime
  25
  He , ju z.DriniM nuk te koket kerkah hiq ne rrjadhojat e temes se lart shenuar. aq shum e keni peshtjell temen saqe as vete nuk po e din se ake shkruar qe z.Hashimi e po e viziton Limajn ne Hage a jo , po ketu po shifet se nga deshira per te dhen keso lloj dezinformatash te tuat nuk keni dite se as qka po shkruani , por ti i paske mendettek devizat e Thaqit me shum se sa tek tjerat , e sa i perket se keta te fundit rreth fondit Limaj ti nuk e dije se ake ndegjuar se ku shkojn ky fond , e jo ne xhepin e Hashimit , ndersa ty po te brejka puna se kush po i merr keto mos Hashimi vet , ha ha . ndoshta me mire paska me qene se tye z.DriniM paska dashur qe keto para qe derdhen ne kete fond te shkojn ne konton tende , e per kete je shum i vone , te lutem
  tradhetari i kombit te vet ,
  edhe qlirimtarin e therret terrorist ,
  po ashtu si diktatori.

 26. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar agiimi pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 27. #14
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,979
  Qe edhe reagimi se ju disa nuk do te kishi besue po mos demontonte njera pal mos vall tash do te kerkoni qe edhe bajrush tita i vockel te thot jo jo nuk eshte e vertet se une paskum rrejt
  ---------------------------------------------------------------------


  Familja Limaj: Ne jemi krenar me konceptin e PDK-sė dhe liderit tė saj


  Prishtinė, 12 mars (Kosovapress) Time: 21 : 34

  Nuk ėshtė hera e parė qė B. Morina nxit fushatė kundėr familjes Limaj, me qėllime denigruese dhe pėrēarėse. Nuk ėshtė e panjohur gjuha helmuese, shpifėse, urrejtėse nė pėrmasa shizofrene, qė udhėheq ky “gazetar” qė sa vite kundėr tė gjithė atyre qė sadopak kanė kontribuar pėr shkėputjen e Kosovės nga Serbia, dhe ndėrtimin e realitetit tė ri demokratik nė Kosovė. Ky i mjerė ka harruar se kanė ndryshuar kohėrat nė Kosovė. Kosova mė nuk ėshtė nė kohėrat e Rrahman Morinės dhe kėshilltarit e kushėririt tė tij B. Morina. Nuk do tė jetė e largėt ajo ditė kur pėrsėri do t’i shihni bashkė. Ne si familje dhe farefis vazhdojmė tė jemi besnikė dhe krenarė tė konceptit politik tė PDK-sė, pėr njė Kosovė tė lirė, demokratike, e tė qytetėruar, qė ka qenė dhe ėshtė synimi i Fatmirit. Po ashtu, nuk mund ta fshehim kėnaqėsinė se kėtė koncept politik tė PDK-sė, ēdo ditė e mė tepėr po e pėrqafojnė qytetarėt e Kosovės, thuhet nė reagimin e familjes sė Fatmir Limajt-komandant Ēeliku.
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 28. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Llapi pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 29. #15
  Shpirt Dardani Maska e agiimi
  Anėtarėsuar
  08-03-2004
  Vendndodhja
  Egzistoj diku!.
  Postime
  25
  Ju faleminderit shum ju Llapi per kete te vertet qe na e dhe , sepse me te vertet nga dezinformatat e gazetes Bota Sot ku e cila synim te vetem e ka vetem qe te krijoj keso spekulimesh te pisllequra e ku nje pjes e idhetareve te kesaj gazete i hsprehin ato pislleqe edhe ne kete forum dhe ne te gjith ate qka munden si per shembull z.BRARI dhe z.ARBI ku keta te fundit jan ekspozues te te gjitha pislleqeve nga kjo gazet ne kete forum , me qellim qe vtem te krijojn bindje te populli , si jan mesuar edhe me pare , qe prej pas luftes , duke shpifur lloj lloj dezinformatash te tilla , e ku keta dy te ketije forumi shprehen edhe se Qlirimtaret qe kan qene te gjith duhen burgosur nga UNMIK-u sepse te gjith kane bere krime gjat luftes e tjera tjera pislleqe te qelbura!!.
  Ndersa tani po ja lee fjalen z.Albo qe eshte pronencuar me heret qe nese nuk pronencohet diqka rreth kesaj teme atehere botuesit e Botes Sot dalin me fjalit e verteta , ok z. Albo na e thuaj dhe na e shpjego se ku mbeten tashi gazetaret e gezetes private BOTA SOT dhe keta idhetaret e tu qe shum i perkrah z,BRARI dhe z.ARBI rreth mendimeve te tyre , pra bindu edhe vet ti zz.Albo se si shkone punet te ketej ne Kosove .
  tradhetari i kombit te vet ,
  edhe qlirimtarin e therret terrorist ,
  po ashtu si diktatori.

 30. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar agiimi pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 31. #16
  SiLeNt_PlAyEr Maska e Lefter
  Anėtarėsuar
  29-01-2004
  Vendndodhja
  kendej pari...
  Postime
  87
  Citim Postuar mė parė nga DriniM
  Eh ,mirė ,mirė !!!

  Hashimi vetėm hatri i devizave qė mbiledhen ( kuptohet nėse mbiledhen diēka ) nė fondin '' Fatmir Limaj '' dhe puna e rahjes sė gjoksit se ja ne ,, djemtė e luftės '' , e kishte vizituar Fatmirin gati pėr ēdo javė .

  Por ēka ti bėn Hashimi lėkurės sė ujkut ,qė ia mban varur mbas derės sė gjykatės sė Hagės dada Carla del Ponte , se !!!!

  Ah ,sikur tė kishte Hashimi ndonjė burrė dhe ate burrė tė fortė tia mbante frigėn ,e kish bėrė ēirak Fatmirin me vizita dhe e kishte n'trashur xhepin e vetė gjithashtu Hashimi .
  Po mire bre shok,cfare gjaku ke ti qe krenohesh nese te marin nje shqiptar ne HAGE?!
  Mua nuk me habitin keto postime si te ARBR dhe DRINIT,sepse ju ka bere gjaku borba(bota sot), i ka degjeneruar me shkrime te pakonfirmuara dhe te pavertete vetem per hire qe te mposhtet lufta clirimtare.Une besoj se bota sot e urren UCK me shum se sa ndonje gazete serbe,si dhe i urrejn te gjitha cka eshte e luftes vetem pse vete atyre nuk ju ka dhuruar zoti ate force qe te dalin para pushkes se shkaut,edhe nuk hezitojn te shkelin gjakun e deshmoreve dhe te heronjeve te gjalle qe i ka rit NENE SHQIPERIA,ju pershendes dhe ju them se nje njeri me mendje te shendosh nuk mundet ti besoj gazetave si keta qe shkruajn ne interesa partiake pa mare parasysh cilat,sepse nuk me duken as mediumat e anes se kundert se shkruajn te verteten po neise,pershendetje.
  because i love u!!!!
  and maybe i need u!!
  but of course i miss u
  and i don't even know you!!!

 32. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Lefter pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 33. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-02-2004
  Vendndodhja
  france
  Postime
  12
  Fatmir Limaj nuk vizitohet vetem nga Sabri Fejzullahu

  Janė tė shumė bashkatadhetarėt tanė qė vizitojnė heroin e luftes ēlirimtare te Kosovės, Komandant ēelikun. Se a e viziton Hashimi apo jo, fjalet qe i nxorret jane fjale kafenesh dhe te Botes sot. Nuk besoj se ka njė jave qe tek Fatmiri nuk shkojne nė vizite bashkatdhetarė tė ndryshėm qė e kanė njohur pėr sė afėrmi apo qė nuk e kanė njohur kurrė Fatmirin.
  Por nė vend se tė shtrohet pyetja kėshtu zotėrinj shtroni pyetjen siē duhet: Ku janė institucionet e Kosovės qė tė kujdesen per fatin e njėrit nga ēlirimtarėt tonė, por sė paku t'ua bėnte vizitėn kryetari Rugova qė u ul nė ulsen e Presidentit falė luftės sė Fatmirit dhe shokėve tė tij. Pse ėshtė kaq jo mirėnjohės Rugova ndaj Fatmir Limės, ndaj Adem Jasharit, ndaj Fehmi Lladrovcit, ndaj Zahir Pajazitit e tė tjerėve. Rugova ėshtė president dhe atij i takon tė lė pėrshtypjen para tė tjerėve se ka qenė me luftėn e uēk-sė dhe me ata djem qė ofruan jetėn e tyre pėr lirine e Kosovės.
  Thaqi ėshtė kryetar partie dhe bėn mė shumė se ē'bėni ju dhe Rugova pėr Fatmirin. Thaqi bėri luftėn dhe udhėheqi atė luftė nė drejtimin politik tė saj prandaj ai me ruajtjen e vlerave tė kźsaj lufte mbron dhe i jep zemėr edhe Fatmir Limės. Sa pėr vizita nuk besoj se as Sabri Fejzullahu nuk merr gazetarė pas vetes pėr vizita nė Hagė e akoma me pak gjasa tė marrė gazetarėt e Borbės sot mė falni Botės sot. Shokėt e Fatmirit nuk bėjnė vizitėn pėr marketing politik siē mendon Bota sot.
  Dafine

 34. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar dafine pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 35. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-03-2004
  Postime
  108
  Me vjen shume keq qe qarkullojne thashetheme te tilla qe jane ne dem te Historise te U.C.K. Keto thashetheme, jane gatuar ne guzhinen serbe dhe serviren ne tryezen shqiptare ne Kosove per te percare popullin shqiptar qe ata te vriten me njeri tjetrin. Ne si shqiptar pa marre parasysh se nga cila pjese e Shqiperise jemi ne duhet te kontribojme ti jemi te bashkuar me njeri tjetrin dhe jo te merremi me spekullime dhe llafe grash dhe thashetheme te gatuara nga guzhinjer serb dhe grek...
  Nano ik !!!!!!!!

 36. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar FIERI1 pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 37. #19
  Shpirt Dardani Maska e agiimi
  Anėtarėsuar
  08-03-2004
  Vendndodhja
  Egzistoj diku!.
  Postime
  25
  E ndersa bartes te kesaj kuzhine serbe, deri ne ket forum jon pikerisht si Drini, Arbi, Brari, Rryma etj. por fatkeqesisht qe keta jon shqip foles per dallim nga ata vet kuzhinierat qe i marojne keto pislleqe.
  tradhetari i kombit te vet ,
  edhe qlirimtarin e therret terrorist ,
  po ashtu si diktatori.

 38. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-09-2009
  Postime
  6
  ai nuk e vizitoji se ishte tradhtar e ndersa per z.hashim thaqin ska fjal ka punu valla pa ja pas inati kerkush hiq edhe z.Fatmir limen edhe aj ka punu po mos te vjellin shum me kto tendera se e ka ba bajat le te bahet si qemajl mustafa i gjilanit qaq vyher ma shum ska nevoj hiq po apet se aper PDK 1 ma te mir ska fjal

 39. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar GZymberi pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Fatmir Limaj
  Nga ARIANI_TB nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 295
  Postimi i Fundit: 07-02-2015, 16:09
 2. Historiku i vrasjeve ne Tropoje
  Nga MaDaBeR nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 14-08-2012, 12:42
 3. Prishtina zyrtare: Jo planit me 6 pika te Ban Ki Moon te OKB
  Nga Harudi nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 175
  Postimi i Fundit: 08-09-2009, 16:03
 4. Perfundoi gjykimi nė Hagė i Limajt, Balajt dhe Musliut
  Nga Arb nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 470
  Postimi i Fundit: 05-08-2006, 18:56

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •