Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13
 1. #1
  rezistenca nuk vdes Maska e ju flet Tirana
  Antarsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  ne kafenene e preferuar
  Postime
  99

  Kush di dika m shum rreth Bledar Sejkos?

  a di njeri ca behet me Qepen se u be gati 8 vjet qe s'degjoj me asgje per te.
  Bushspeak: War is Peace

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e vagabondi1
  Antarsuar
  11-01-2003
  Vendndodhja
  Where the bitches are...CaLiFoRnIa BaBY !
  Mosha
  36
  Postime
  217
  Na BERE KURESHTAR LAL
  CA ESHT KJO QEPA LOL

 3. #3
  xha Barka Maska e Jonian
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  42
  Postime
  332
  Tironso, po pyet per Bledar Sejkon qe njihej ndryshe edhe si "Qepa".
  Trimi i mir me shoqe shum

 4. #4
  rezistenca nuk vdes Maska e ju flet Tirana
  Antarsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  ne kafenene e preferuar
  Postime
  99
  Postuar m par nga tironsi per qef
  Na BERE KURESHTAR LAL
  CA ESHT KJO QEPA LOL
  plako duket qe qenke shume i ri ne moshe. kjo pytja ishte per "pleqte", ose te pakten ata 25 vjec e siper.
  Qe thua ti Qepa eshte nje KY dhe jo KJO. Ta shuaj pak kureshtjen tani.
  Na ishte njehere nje diktature qe i kishte vene zgjedhen tokes se popullit te lashte Ilir qe e quanin Shqiperi.
  Kur diktatura po jepte shpirt dolen dy djem trima me arme ne dore per ti dhene goditjen e fundit. Arma e tyre ishte kitarja. Ata quheshin Redon Makashi dhe Bledar Sejko dhe fituan menjehere zemrat e popullit kur dolen ne ekranin e vogel dhe kenduan nje kenge me ritme pakez Perendimore qe diktatura e kishte kthyer ne tabu. Fama e tyre morri dhene.
  Diktaure vdiq dhe po ate fat pati dhe grupi i dy trimave. Ata u ndane dhe secili ndoqi rrugen e vet. Redoni u be kengetar romantik qe i bente gocat te luanin mendsh me tinguj e kitares se tij dhe Bledari (qe tani preferonte te thirrej me emrin e tij te luftes "Qepa") vendosi ti futej Heavy Metal qe i bente te luanin mendsh cunat me tingujt e kitares se tij elektrike.
  Ne fillim ai krijoi grupin Megahertz me te cilin konkuroi edhe ne festival ku kishte perpunuar muziken e filmit "Skenderbeu".
  Me pas krijoi grupin Thunderway qe beri buje ne rradhet e tifozerise metalare. Grupit ju bashkangjit edhe Elton Deda si vokalist qe me zerin e tij femeror (se s'du me i ven emer tjeter) ja hoqi disi lezetin por gjithsesi grupi ishte nje sukses. Dhane edhe disa koncerte tek ILA ku salla ishte e tejmbushur si asnjehere (ose nje here tek koncerti i Centaur). Nxorren edhe nje album te titulluar "Victims of Confusion" qe eshte albumi me i bukur i metalit Shqiptar.
  Ne majat e suksesit te grupit u nisa per ne kurbetin e larget per mos tu kthyer me kurre. Di qe E. Deda e la grupin me pas...
  a e di njeri vazhdimin e perralles?

  P.S nqs ka ndonje "dinosaur" tjeter ketu mund te beni edhe ndonje korrigjim, jau jap te drejten e autorit.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ju flet Tirana : 02-03-2004 m 19:20
  Bushspeak: War is Peace

 5. #5
  In Flames Maska e dimegeni
  Antarsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  Gteborg
  Postime
  371
  Nga nje grup metali tani i bi ne byzyk grek.Do thoni ju si ka mundesi?
  Po boll te lexosh temat qe hapen te muzika ketu dhe kuptohet pse i duhej me i ra atje.
  Ku o gerneta e bujar qamilit me jau?
  Discover me like emptiness.......

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e xengjell
  Antarsuar
  30-01-2003
  Vendndodhja
  ALBANIA
  Mosha
  39
  Postime
  36

  hi to all

  Pershendetje!
  Une si kam 25 vjec por e njoh Bledar Seikon.
  Ose me saket lkam degjuar ca muzike nga grupi i tij Thunderway
  eshte vertet me shume i zoti ne kitare...

  Per pyetjen se ku ndodhet: Jeton ne itali po nuk me kujtohet saktesish se ne cilin qytet. Pash qe i kishte prer floket, kur i ben nje pyetje per floket "nese kishte nderment ti rriste ai tha jo duke shprehur qe ajo kohe ka ikur tashme". Nuk luan me muzike Hard rock. Punon me grupin e tij ne nje Lokal dhe luan muzike jaz bluze por jo me "metal" Kjo eshte e gjitha qe pashe ne emisionin ku ai ishte i ftuar para para ca muajsh ketu ne Tirane dhe qendroi vetem 5 dite...

  Kjo eshte e gjitha qe di per jeten e tasheme te tij.

  "Shendet te gjithve"
  Kethe kupa dhe puth cupa.:^smooches

 7. #7
  joe lando
  Antarsuar
  10-03-2005
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  13

  bledar Sejko .Qepa

  ju pershendes o njerz,

  sa per qepen , heq kapelen .
  kemi studiuar bashke ne lice artistik me red makashin , dhe kemi qene nje klike fantastike qe zor se mund teperseritet.

  kush ka qene ne kete klike ka qene: Qepa, Redon makashi , Genci,( klasa e kitarres e Eduard Baxhoglit , nje idi me briri qe Qepen e shihte si konkurent megjithese kishin 17 vjet diferenc) Ylbere BerdaKu dhe se fundi ylli Eda Zari.

  Qepa -Bledi eshte ne Itali.
  fatkeqesisht merret momentan me rrugullim lavatricesh, por do te kete nje come back te forte kam degjuar me Redonin dhe Eda Zarin kte fund viti.

  i juaji Leo.

  ps.vdiste per john lenon dhe syzet i kishte si ai ishte nobel.

 8. #8
  Sa per bled sejkon lexova te celsi qe ka fillu kurse private kitareje..Dmth qe gjendet ne trojet shqiptare..Kush eshte i interesuar per kurse me bledin mund ti jap edhe nr e telefonit..

  Respekte per Thunder way..never die
  www.shkarko-al.com

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,668

  Pr: Kush di dika m shum rreth Bledar Sejkos?

  https://www.youtube.com/watch?v=FYFHyBSmbV4

  Redon Makashi-Bledar Sejko -Morena Reka - "Jemi Zemrat e cdo moshe" (1989)

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,668

  Pr: Kush di dika m shum rreth Bledar Sejkos?

  https://www.youtube.com/watch?v=732r3X0Lwig

  Redon Makashi,Bledar Sejko,Kamela Islami - "Jemi zemrat e cdo moshe" (2012).

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,668

  Pr: Kush di dika m shum rreth Bledar Sejkos?

  https://www.youtube.com/watch?v=8fAX0MPoa5o

  Bledar Sejko - Personale , Mars 2019.

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,668

  Pr: Kush di dika m shum rreth Bledar Sejkos?  Bledar Sejko & Redon Makashi - "Ju Duam"

  Kompozimi: Pirro ako - Poezia : Agim Doi

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,668

  Pr: Kush di dika m shum rreth Bledar Sejkos?  Bledar Sejko - Jam Shqiptar

  Kompozimi: Bledar Sejko - Poezia : Dritan Kukeli ( Eda Sejko)

Tema t Ngjashme

 1. Bledar Mastori
  Nga liliella n forumin Arti shqiptar
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 17-04-2007, 00:53
 2. Lajme nga Anglia
  Nga kundraRRYMES n forumin Emigracioni
  Prgjigje: 169
  Postimi i Fundit: 24-03-2005, 18:55
 3. Ndal! Punes Dhe Trafikut Te Femijeve Ne Shqiperi
  Nga StormAngel n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 21-10-2004, 04:45
 4. Hetimi i akuzave per krim te organizuar dhe korrupsion
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-01-2004, 10:13
 5. Nga prapaskenat e epoks hoxhiste
  Nga Brari n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 20-09-2003, 10:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •