Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 146
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545

    kurre

    une mendoj qe njeriu eshte krijese mjaft e dobet qe te arije te fali ; pak rendesi ka sasia e demit qe shkaktua viktimes ; [ dem shpirtero , fizik , ekonomik a psikologjik ] , pak rendesi ka nese ishte faj a gabim ndonjehere kjo nuk vecohet dhe kleqperdorohet ; rendesi ka te falesh ; por a falim ???????? jo jo jo jo jo nje jo te madhe nuk falim dot edhe nese do doniim por ne vetem harojme dhje mendojme se keshtu falem ; njeriu e humbi prejardhjen e tij hyjnore dhe si i tille nuk mund te beje nje akt te tille hyjnor ; te falim ;

  2. #22
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga maratonomak
    jo jo jo jo jo , nje jo te madhe . Nuk falim dot edhe nese do donim , por ne vetem harojme dhe mendojme se keshtu falim ;
    A je i sigurtë për këtë? Mendoj që ndodh e kundërta.
    Unë për vete mund të fal ,po qe nevoja përditë, por për të harruar ...ehhh mirë.... mirëëëëë . Asgjë nuk harroj. Kurrë!
    Where does a thought go when it's forgotten?

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e dea80
    Anëtarësuar
    31-03-2004
    Vendndodhja
    italia
    Postime
    21
    Citim Postuar më parë nga ludvik01
    Para se te jap mendimin tim per kete teme dua te specifikoj dicka. Ka gabime, por ka edhe faje. Fillimisht duhet te bejme ndarjen midis fajit dhe gabimit. Asnje njeri prej nesh nuk eshte perfekt, keshtu edhe bejme gabime dhe sado i rende te jete ai prape une mendoj qe duhet te kete falje. Megjithese ai (gabimi) nuk harrohet, une jam dakort edhe me shprehjen: "Une fal por nuk harroj". Ndersa per fajin nuk ka falje.
    Jasm plotesisht dakort me mendimin tuaj, edhe une praktikoj shprehjen :" di te fal ma nuk di te harroj" dhe pohoj sa me lartshkruar..

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-03-2004
    Vendndodhja
    greqia
    Postime
    4

    falja

    te marresh hak eshte trimeri, te falesh eshte BURRNI.

  5. #25
    Heartless Maska e White_Angel
    Anëtarësuar
    11-01-2004
    Vendndodhja
    Kristal......
    Postime
    1,293

    Unhappy

    ehhhhhhhhh ka falje e falje, dhe gabime gabime . Mire eshte te falesh por nqs te kane renduar thelle ne shpirt aty ku me ka therur zemra me shume nuk do falja
    O Zot per vete sdua gjë jo...por për prindërit nje dhëndër të bukur!

  6. #26
    kokeforte Maska e elisabet
    Anëtarësuar
    06-10-2003
    Vendndodhja
    kendej
    Postime
    200
    Citim Postuar më parë nga kapedani
    te marresh hak eshte trimeri, te falesh eshte BURRNI.
    Me pelqeu shume mendimi i kapedanit..

    Te marresh hakun e dikujt tregon se je trim e burre, por akoma me burre dhe me shume vlera je kur arrin te falesh dicka, per te cilen te dhemb shpirti.
    O bote, o dreq
    une linda te te ndreq
    Po bota u shthur
    per te mos u ndrequr me kurre.
    :^Globi

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545

    sa pa kuptim

    Citim Postuar më parë nga MI CORAZON
    A je i sigurtë për këtë? Mendoj që ndodh e kundërta.
    Unë për vete mund të fal ,po qe nevoja përditë, por për të harruar ...ehhh mirë.... mirëëëëë . Asgjë nuk harroj. Kurrë!
    po mire si mund te falesh dhe mos te harosh ? nese fal haron gjithcka qe te mundon dhe kur haron te ndihon per te falur ; nuk eshte falje te falesh dhe te moa harosh ; eshte njelloj sikur te thuash ; une te kam fale por mos e bej prape fajin se me duhet te haroj te parin ; falje = harese = falje jo ma mire harese = seriozitet= harese ;

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545
    Citim Postuar më parë nga kapedani
    te marresh hak eshte trimeri, te falesh eshte BURRNI.
    ore po ku je ti ore ; mga po jeton tani ? ej ndigjo mu tash ; thu fjale te modhe zoteria juj por te dish nje gje zotrote qe [ me qene burre nuk e lejon kerkend te shkel ne kallo qe te detyrohesgh me marre hak a me fale ; e 2 karakteri i burrit e kerkon me mar hak e jo me fal ; e 3 askush nuk duhet te flase nese nuk bazohet ne pervojat e tij personale reth kesaj teme aq te perfolur ; pra mos te themi thjesht mendimin por edhe qendrimin qe kemi reth kesaj teme ne jeten tone private ;

  9. #29
    kokeforte Maska e elisabet
    Anëtarësuar
    06-10-2003
    Vendndodhja
    kendej
    Postime
    200
    Citim Postuar më parë nga maratonomak
    ore po ku je ti ore ; mga po jeton tani ? ej ndigjo mu tash ; thu fjale te modhe zoteria juj por te dish nje gje zotrote qe [ me qene burre nuk e lejon kerkend te shkel ne kallo qe te detyrohesgh me marre hak a me fale ; e 2 karakteri i burrit e kerkon me mar hak e jo me fal ; e 3 askush nuk duhet te flase nese nuk bazohet ne pervojat e tij personale reth kesaj teme aq te perfolur ; pra mos te themi thjesht mendimin por edhe qendrimin qe kemi reth kesaj teme ne jeten tone private ;



    Ndoshta per kete duhet te pergjigjet vete kapedani mgjte dua te them dicka.

    Ka plot familje kosovare e shqiptare qe kane falur gjaqet qe kane pasur. Sipas teje nuk jane burra.
    E ke shume gabim kur thua ashtu. Karakteri i burrit ben ate qe eshte me e drejte, dhe te falesh gabimin e dikujt tjeter do te thote qe e ke zemren me te madhe, dhe se logjika eshte me e forte se shpata apo plumbi.
    Pershendetje
    O bote, o dreq
    une linda te te ndreq
    Po bota u shthur
    per te mos u ndrequr me kurre.
    :^Globi

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545
    Citim Postuar më parë nga elisabet
    Ndoshta per kete duhet te pergjigjet vete kapedani mgjte dua te them dicka.

    Ka plot familje kosovare e shqiptare qe kane falur gjaqet qe kane pasur. Sipas teje nuk jane burra.
    E ke shume gabim kur thua ashtu. Karakteri i burrit ben ate qe eshte me e drejte, dhe te falesh gabimin e dikujt tjeter do te thote qe e ke zemren me te madhe, dhe se logjika eshte me e forte se shpata apo plumbi.
    Pershendetje
    pershendetje ; elisabet , une thashe ne postin diku me laRT qe mendimet tona reth kesaj teme te bazohen ne pervojen tone personale kur e kemi hase ne jete ; ti me tregon mu kosovaret ; ej eshte dicka tjter ; kosovaret ndoshta dhe nuk kane mundesi me mar hak dhe falin ; ndoshta nuk ka ngele me mashkull me mar hake , pastaj si mund te falesh nje armik kur e ke te dera e shoise dhe te jep nje buzeqeshje ironike [ sikur don te thoje ja ku jam , a me ben dot gje ? ] nejse shiko ketu , ti je kokforte shume mire per ty sgfrytezoje kete vyrtyt ne raste te tilla pasi ta dish mire po mire fare ama qe ; TE HAKMERESH DO TE THOTE DREJTESI ; TE FALESH DO TE THOTE ROBERI [ SHPIRTETRORE DHE MATERIALISTE ] ; nese do falnin te gjithe do ishte nje katastrofe per njrezimin ; te bej nje pytje ? FALJA ESHTE NJE PROCES APO JO ? FALJA PERMBAN NDESHKIM BRENDA SAJ ? NGA BURON FALJA ? LIND KRIJOHET NGA DETYRIMI NGA LLOGJIKA APO THJESHT NGA ZEMRA ? KJO E FUNDIT ME BEN KONFUZ PASI ZEMRA E NJERIUT NUK GJITHMONE NJE ASHTU SIC ESHTE LOGJIKA ; NJERIU GJITHMONE NDRYSHON [ PER KEQ JO PER MIRE ] ; E NDERUAR ne thesht po diskutojme dhe mbase mesoj ma shume prej teje , te uroj shendet ; gezuar pashket ;

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545

    anisela

    Citim Postuar më parë nga Anisela
    Sic u tha me siper-Duhet te kesh force shpirterore qe te falesh!!!!Kur te falesh heren e pare,mos fal heren e dyte!!!!Fajjjjjjjjj!!Nuk ka emer tjeter!!!!!Mos fal.Harro!!!
    a nuk eshte e cuditshme qe kemi te njejten mendim reth kesaj teme ? ej une nuk e kisha lexu postin tend , vetem tani dhe shoh qe je i vetmi njeri qe miraton mendimin ti qew bazohet ne nje te vertet personale ; te uroj gezuar pashket ;

  12. #32
    antar
    Anëtarësuar
    19-01-2004
    Vendndodhja
    rrotull Dajtit
    Postime
    58
    Citim Postuar më parë nga maratonomak
    pershendetje ; elisabet , une thashe ne postin diku me laRT qe mendimet tona reth kesaj teme te bazohen ne pervojen tone personale kur e kemi hase ne jete ; ti me tregon mu kosovaret ; ej eshte dicka tjter ; kosovaret ndoshta dhe nuk kane mundesi me mar hak dhe falin ; ndoshta nuk ka ngele me mashkull me mar hake , pastaj si mund te falesh nje armik kur e ke te dera e shoise dhe te jep nje buzeqeshje ironike [ sikur don te thoje ja ku jam , a me ben dot gje ? ] nejse shiko ketu , ti je kokforte shume mire per ty sgfrytezoje kete vyrtyt ne raste te tilla pasi ta dish mire po mire fare ama qe ; TE HAKMERESH DO TE THOTE DREJTESI ; TE FALESH DO TE THOTE ROBERI [ SHPIRTETRORE DHE MATERIALISTE ] ; nese do falnin te gjithe do ishte nje katastrofe per njrezimin ; te bej nje pytje ? FALJA ESHTE NJE PROCES APO JO ? FALJA PERMBAN NDESHKIM BRENDA SAJ ? NGA BURON FALJA ? LIND KRIJOHET NGA DETYRIMI NGA LLOGJIKA APO THJESHT NGA ZEMRA ? KJO E FUNDIT ME BEN KONFUZ PASI ZEMRA E NJERIUT NUK GJITHMONE NJE ASHTU SIC ESHTE LOGJIKA ; NJERIU GJITHMONE NDRYSHON [ PER KEQ JO PER MIRE ] ; E NDERUAR ne thesht po diskutojme dhe mbase mesoj ma shume prej teje , te uroj shendet ; gezuar pashket ;
    Mos te kapim rastet me ekstreme,po jetojme ne nje bote,ku bejme gabime cdo dite,e po mos te ekzistonte falja,cdo ndodhte valle?
    [size]Ashtu kuptova se ne te vertet
    kisha arritur ne SHQIPERI
    nje vend me nje mije bukurira
    por i shkelur nga nje turme,e cila
    ushqen nje fare urrejtje kunder bukuris
    keshyu n.q.s ne SHQIPERI bukuria eshte e perbuzur dhe shkelmuar ska dyshim se fisnikeria nje nga
    virtytet e vjetra te kombit shqiptar
    eshte ende gjalle......
    FAIK KONICA[/size]

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545
    Citim Postuar më parë nga selvie
    Mos te kapim rastet me ekstreme,po jetojme ne nje bote,ku bejme gabime cdo dite,e po mos te ekzistonte falja,cdo ndodhte valle?
    pershendetje silvia ; [ UNE UREJ NJREZIT POR ME SHUME SE ATA UREJ EGOIZMIN E TYRE ] KUR me mendimet e tyre qe ihedhin ne forum kaq lehte thone [ bej sic them une dhe mos bej sic bej une ;] me falni mos me keqkuptoni , nuk du te ofendoje dike ketu por du te ofendoj gjithe njrezit ; te jemi realiste ta mera e mira ta mare ; kur qe hera e fundit qe keni fale ? dhe a keni fakle me te vertete ? pra te pakten per nje here le te jemi realiste dhe te tregojme veten tone shpirterore lakuriq [ reth kesaj teme ] ; ju thoni kjo dhe ajo eshte e mire per kete teme por nuk thoni se sa e veshtire eshte kjo dhe si mund te arihet [ gje qe nuk ben vaki kurre ] SILVIA MBASE JAM GABIM QE MENDOJ KESHTU POR TE PAKTEN JAM I SINQERETE ME VETEN DHE NJEREZIT ; TE UROJ SHENDET ;

  14. #34
    kokeforte Maska e elisabet
    Anëtarësuar
    06-10-2003
    Vendndodhja
    kendej
    Postime
    200
    Shume e veshtire per te falur dike... Pse keshtu xhanem??
    Te nisemi nga pervoja personale thua ti. Shume mire pra.
    Kam falur ishin tim qe me te vertete me ka lenduar shume.Tani ndihem me mire Me pare, thoja me vete qe ne rastin e pare qe te me dale, do hakmerrem.(jo me plumba he ).
    Ne jete mund te ndodhin shume gjera, disa te mira e disa te keqija.Une nuk dua ta mbaj veten peng te urretjeve, pasi ne cdo rast jam une ajo qe vuaj duke mbajtur brenda shpirtit tim hakmarrjen e rezervuar.
    Kur te vije dita qe ti te hakmerresh gjithcka ka marre fund pasi je me i shkaterruar se me pare, dhe dashje pa dashur i ke bere keq vetes.

    Mgjte keto gjera nuk kane formule te gatshme. Varet nga njerezit
    Per fatin tim te mire ose te keq une bej pjese tek ata njerez qe faljen e shohin si dicka qe te kuron shpirtin, pra hyjnore
    O bote, o dreq
    une linda te te ndreq
    Po bota u shthur
    per te mos u ndrequr me kurre.
    :^Globi

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545

    peng te urejtjes

    Citim Postuar më parë nga elisabet
    Shume e veshtire per te falur dike... Pse keshtu xhanem??
    Te nisemi nga pervoja personale thua ti. Shume mire pra.
    Kam falur ishin tim qe me te vertete me ka lenduar shume.Tani ndihem me mire Me pare, thoja me vete qe ne rastin e pare qe te me dale, do hakmerrem.(jo me plumba he ).
    Ne jete mund te ndodhin shume gjera, disa te mira e disa te keqija.Une nuk dua ta mbaj veten peng te urretjeve, pasi ne cdo rast jam une ajo qe vuaj duke mbajtur brenda shpirtit tim hakmarrjen e rezervuar.
    Kur te vije dita qe ti te hakmerresh gjithcka ka marre fund pasi je me i shkaterruar se me pare, dhe dashje pa dashur i ke bere keq vetes.

    Mgjte keto gjera nuk kane formule te gatshme. Varet nga njerezit
    Per fatin tim te mire ose te keq une bej pjese tek ata njerez qe faljen e shohin si dicka qe te kuron shpirtin, pra hyjnore
    elisabet ; ti po e thua mjaft qarte ; [ nuk dua te mbaj veten peng te urejtjes pasi ne cdo rast jam une ajo qe vuaj duke mbajtur brenda shpirtit tim hakmarjen e rezervuar ] ne radhe te pare ti me ket thua [ qe se ke fale ] sepse ti ende vuan , kush fale nuk vuan ; e 2 kur thua pemg te urejtejse thua qarte qe nuk e ke fale ; tani thua QE I BEN KEQ VETES NESE HAKMERESH SEPSE GJITHCKA KA MARE FUND DHE SE JE ME I SHKATERUAR SE ME PARE ; ; [ UNE NUK E DI HISTORUINE TENDE POR KUPTOJ SI NJERI ] PYTJE 1 PSE PSE JE ME I SHKATERUAr se me pare ? vetem se ka mare fund gjithcka ; jo ; pikerisht tani ti duhet te jesh ma e forte se me pare dhe kete force do e gjesh ne kerkim te hakmarjes qe eshte drejtesi ; TE THEM NJE GJE ; TE FALESH OSE TE HAKMERESH NUK TA SHERON SHPIRTIN POR VETEM SE TA LODH ; OSE ME MIRE TA MOHON SHPIRTIN SEPSE VETEM KUR MOHOJME VETEVETEN MUND TE FALIM ; E THASHE QE HYJNIA NUK KA PUNE ME ME NE ; DUKE FALUR NUK BEHEMI HYJNORE POR MUNDOHEMI TE KACAVIREMI ME SHUME SAKRIFICA MBAS ASAJ [ HYJNORESISE ] ; EDHE MU ME KA NGACMU SHUME FALJA DHE E VETMJA GJE QE MUND TE THEM ESHTE [ KUR ZOTI E MOHOI VETEVETEN [ JESUS KRISHTI ] DHE U KRYQEZUA PER TU RINGJALLUR PER MUA PER NJEREZIMIN ] ATERE EDHE MUA NUK ME NGELET GJE TJTER VECSE TE NDJEK KETE SHEMBULL POR PUNA ESHTE SE JESUSI ISHTE ZOT KURSE UNE JAM NJERI DHE AI ZOTI U KUROREZUA ME LAVDI ME KETE AKT POR UNE JO NESE E NDJEK KET SHEMBULL TIJIN ; ] E LIDH KETE TEME ME ZOTIN SEPSE JAM KRIJESA E TIJ ZOTIT DHE NUK ME MJAFTON TE JEM I MIRE DHE I KEQ , POR DUA TE JEM ME SHUME SE KAQ TE MUND TE ARIJ TE FAL DIKE A DICKA ;

  16. #36
    kokeforte Maska e elisabet
    Anëtarësuar
    06-10-2003
    Vendndodhja
    kendej
    Postime
    200
    E shoh qe nuk e paske lexuar me vemendje ate qe kam shkruar.

    Thashe qe e kam falur pasi nuk dua te vuaj duke mbajtur urretjen brenda meje.

    Nuk them qe vuajtja dhe urretja nuk ekzistojne. Sigurisht qe ekzistojne, por une nuk i pelqej prandaj dhe fal.. Normalisht qe nuk eshte e thjeshte te falesh e te harrosh , por une e kam arritur dhe te siguroj qe ndihem shume here me mire se me pare.
    Nuk kam ndermend te arrij Krishtin me faljen time.
    Por meqe fillimi i temes ishte per thenien "te gabosh eshte njerezore, te falesh eshte hyjnore", mendoj se hyjnorja qendron tek pastrimi i shpirtit dhe mendjes nga urretja me ane te faljes

    Besoj se tani isha ma e qarte
    O bote, o dreq
    une linda te te ndreq
    Po bota u shthur
    per te mos u ndrequr me kurre.
    :^Globi

  17. #37
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545
    po ishe e qarte deri diku ; per mua ka rendesi qe ndjehesh mire nepermjet aktit te faljes ; [ ishallah ndodh dhe te mua keshtu ] ; te uroj gjithe te mirat ;

  18. #38
    Larguar.
    Anëtarësuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152
    Citim Postuar më parë nga kolombi
    Te gabosh eshte njerezore,te falesh eshte hyjnore.

    Nese do pranonim 100% vertetesine e ketyre fjaleve ,a mos valle shume njerez do abuzonin ne menyre te frikshme duke gabuar shpesh edhe qellimisht te sigurte se do kene prane hyjnine e faljes?
    "te gabosh eshte njerezore dhe te falesh eshte hyjnore"

    Po, jam dakort me kete shprehje.

    Sepse ne qoftese, ne si njerez te limituar, mund te falnim ne kuptimin e plot te fjales atehere ndoshta dhe mund te harronim.

  19. #39
    Impossible is nothing! Maska e Cool_Durrsak
    Anëtarësuar
    29-03-2004
    Vendndodhja
    NY
    Postime
    44
    o ashu ka ngel kjo shprehje se kush gabon e pagun! mgjhse si shprehje shume e nderlikume eshte kjo [por e pare nga aspekti praktik kush gabon-duhet te maj pergjegjsi. po ashu ene nga aspekti juridik!ok..meq jam ne ca jurisit un po parashtroj nje kazuz(ceshtje)..e zem se un javes qe kaloi bona sex me gocen e halles..mas i jave e pranoj qe bona gabim! so what? te pranosh qe bona i gabim its nothing!! puna e se falmes masnaj varet nga shume faktor! ne juridik term si falje per gabim sekziston! gabimet me te cilet jane bo deme matriale paguhen ne b\aze te kodit civil! ohh kjo per iher eshte shume teme e...mund te flas me shekuj te tere po deshet pasi e kam ene provim mas ca ditesh! ndoshta ju se kishit ne kte aspekt por per cdo rast po gabove pergjgju per demet te cilet vijojne nga gabimi! ok ja dhe i gabim tjeter meq mu kujtu kshu kot...un kam bo nerment me vra Hasonin psh...por gabimisht ia futa Istrefit! kte e keni per detyre shpie!
    I like ur pants around ur feet, I like the dirt that's on ur knees, I like the way u still say please while ur looking up at me, ur like my favorite damn disease...!!!

  20. #40
    antar
    Anëtarësuar
    19-01-2004
    Vendndodhja
    rrotull Dajtit
    Postime
    58
    Citim Postuar më parë nga maratonomak
    pershendetje silvia ; [ UNE UREJ NJREZIT POR ME SHUME SE ATA UREJ EGOIZMIN E TYRE ] KUR me mendimet e tyre qe ihedhin ne forum kaq lehte thone [ bej sic them une dhe mos bej sic bej une ;] me falni mos me keqkuptoni , nuk du te ofendoje dike ketu por du te ofendoj gjithe njrezit ; te jemi realiste ta mera e mira ta mare ; kur qe hera e fundit qe keni fale ? dhe a keni fakle me te vertete ? pra te pakten per nje here le te jemi realiste dhe te tregojme veten tone shpirterore lakuriq [ reth kesaj teme ] ; ju thoni kjo dhe ajo eshte e mire per kete teme por nuk thoni se sa e veshtire eshte kjo dhe si mund te arihet [ gje qe nuk ben vaki kurre ] SILVIA MBASE JAM GABIM QE MENDOJ KESHTU POR TE PAKTEN JAM I SINQERETE ME VETEN DHE NJEREZIT ; TE UROJ SHENDET ;
    Them se gabojm perdit dhe na duhet te falim,kur fal ndihesh hyjnor keshtu mendoj,pasi dhe KRISHTI fali.E nese fal apo jo me te vertet kjo varet nga pesha e fajit,se ka gjera qe te lendojne shume
    DUHET TE FALIM NE KETE BOTE TE SHTHURUR
    [size]Ashtu kuptova se ne te vertet
    kisha arritur ne SHQIPERI
    nje vend me nje mije bukurira
    por i shkelur nga nje turme,e cila
    ushqen nje fare urrejtje kunder bukuris
    keshyu n.q.s ne SHQIPERI bukuria eshte e perbuzur dhe shkelmuar ska dyshim se fisnikeria nje nga
    virtytet e vjetra te kombit shqiptar
    eshte ende gjalle......
    FAIK KONICA[/size]

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Fragmente nga Shën Grigor Teologu
    Nga Kryeengjelli në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 12-03-2007, 07:40
  2. Ceshtja e lirise Ndertrinitare
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 11-07-2006, 11:51
  3. Adhurimi - Kapitulli V. Mesha Hyjnore
    Nga Albo në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 03-04-2005, 22:32
  4. Kisha, papati edhe Skizma...
    Nga Seminarist në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 22-11-2004, 16:57
  5. Sherbesat Hyjnore, nga Kryepiskop Serafim Sllobodskoj
    Nga Seminarist në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 02-12-2002, 14:47

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •